Показать сообщение отдельно
Старый 07.07.2011, 08:42   #20
Ням-Ням
Участник
 
Регистрация: 29.06.2011
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 10
Ульи: Улей Удав на рамку 280х110мм, спареный (12х2) лежак на рамку 282х445мм
Адрес: Украина, Сумская область
Возраст: 66
Сообщений: 40
Сказал(а) спасибо: 159
Поблагодарили 31 раз(а) в 14 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 1
Сказали "Не согласен!" 1 раз в 1 сообщении
Файловый архив: 4
Закачек: 0
Вес репутации: 162
Ням-Ням почти знаменитНям-Ням почти знаменит
По умолчанию Re: Мрія створити пром. пасіку. Вінницька обл., Іллінецький р-н, с.Бабин

Цитата:
Сообщение от mascot Посмотреть сообщение

зараз у мене трішки бракує часу, але я спробую вам дещо доказати згодом.... у вас є значення вологості яке має бути у дошці призначеній для виготовлення вулика .... завтра я знайду гост , який регламентує скільки часу потрібно сосні 50мм , щоб вона висохла до вологості біля 14-16% ....

спробую викласти сюди графік залежності сушки від температури і вологості повітря .... для сосни там влітку біля 3-х місяців достатньо....

У деревини, яка швидко висушена в камері, з`являються напруження, які можуть привести до викривлення деталей, ще при обробці, навіть, якщо сухість її буде 8%. Я би для себе «наскоком» з такої деревини вулики не робив: після розкрою дав би деякий час відлежатись в майстерні для зняття напруги, а потім вже робив би далі, хоча це треба дивитись по ситуації. Та і з сушкою бувають різні випадки – жару дали, поміряли вологість – норма, а коли волога повільно підійшла з внутрішніх прошарків, то пісня вже не та, та ще й напруга додалась. Так що, як кажуть – довіряй але перевіряй.
Ням-Ням вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
віталий (11.10.2012), ДобровоЛ (23.05.2016)