Показать сообщение отдельно
Старый 23.01.2018, 21:49   #303
ЮранчиК
Бывалый
 
Регистрация: 23.12.2016
Пчелостаж: 30
Пчелосемей: 8
Ульи: Дадан, 16рам. полулежак + 145.
Адрес: УКРАИНА, Запорожская обл.
Возраст: 63
Сообщений: 253
Сказал(а) спасибо: 240
Поблагодарили 57 раз(а) в 12 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 4 раз(а) в 1 сообщении
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 107
ЮранчиК знают на этом форумеЮранчиК знают на этом форумеЮранчиК знают на этом форуме
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

Доброго здоров"я шановні. Хочу поділитись своїм досвідом, що до обігріву вуликів. Це було на зорі мого заннятя бджільництвом в кінці 80-х років(зимівля на волі). В той час я придбав у одного "кулібіна" комплект із 10-ти обігрівачів. В комплект одного підігрівача входило: пластина підігрівача покрита алюмінієм з двох сторін, термопара та блок управління з дротами. понижаючий трансформатор на 50 вольт та посібник по застосуванню. Термопара встановлювалась на рівні нижнього краю рамки по центру клубу, підігрівачна дно посеред вулика. рекомендована температура 5 градусі для зимівлі і піднятя після обльоту на рівни денної температури. Зробленні висновки: спрацьовує добре на слабих відводках та пізніх роях, добре розвиваються і беруть підкорм.Сильні сім"ї добре нарощуються та розвиваються, але дуже роно входили в ройовий стан і ніякі протиройові методи не спрацьовували. Від підігріву сімей відмовився. На даний час всі підігрівачі вийшли з ладу і ремонту не підлягають ( все залите епоксидкою) На мою думку -якщо пасічник має до 20-ти сімей і проживає рядом біля пасіки "поргратися" можна . Краще тримати добрі сім"ї і не забивати собі голову такими дурницями (електрообігрів). ЦЕ МОЯ ОСОБИСТА ДУМКА. ВСІМ ДОБРОЇ ЗИМІВЛІ.
ЮранчиК вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Alexanдр (24.01.2018), Dimitr (27.01.2018), RVAnat (26.01.2018), Сергей17 (24.01.2018), Юрий Вл. (25.01.2018)