Показать сообщение отдельно
Старый 18.01.2018, 13:41   #291
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1087
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

Цитата:
Сообщение от сам игорь Посмотреть сообщение
экспериментировал, включал подогреватель на 5 ват,
потом слушал. Слабые
Дуже спрощений підхід використання ел/ підігріву.
Що таке 5 вт фіксованої потужності в просторі певного вулика та сім'ї бджіл різної сили.
Я зацікавився стимуляцією розвитку та утримання бджіл з використанням підігріву задовго до заволодіння першими сім'яим.
Читав все що траплялося та стосувалося цього питання. Різні практики описували свій досвід, успіхи та розчарування. Тож важко було вибрати безпомилкову систему підігріву для використання вже в своїх бджолосім'ях.
Першу на мій погля варту уваги інформацію про підігрів бджіл прочитав я з журналу "Пасіка", дописувач пасічник з Одещини, якщо на підводить пам'ять то прізвище його Кольцов, мені воно здалося найбільш послідовним та дослідженим. Пізніше зрозумів, що то була публікація маленької частини з наукової праці росіян науковців Рибочкіна та Захарова. Для чого я все це так детально описую, та для того, що всі ті рвніше прочитані рекомендації про потужність в 2 вт на вуличку, чи ще інші варіанти недавали можливості отримати позитивного результату підігріву більшості практикам. Натомісь конкретна рекомендація Рибчкіна з зазначеними температурами в підрамковому просторі та як саме бджолинна сім'я реагує на певну температуру це результат проведених досліджень на великій групі бджолородин,
Також значне розуміння в практиці підігріву запозичив від А.Комісара."Високотемперат рна зимівля бджіл". Практичне впровадження допомогло перечитування публікацій В. Коржа.
Тож головним критерієм при застосуванні ел/підігріву є температура в підрамковому просторі, вимірюють її під рамкою, нижче 1-2 см нижньої планки. До 25 * бджоли ніяк нереагують на підігрів. Тож рекомендації з застосуванням фіксованих малопотужних нагрівачів це не підігрів, а спроба, яка в більшості іе розчарування

Добавлено через 36 минут
...щось обірвалося при завантаженні, тож продовжу.
Що взяв від Комісара. Це обов'язково холодовий бар'єр при підігріві взимку.
Від В. Коржа усвідомив те що для різних вуликів різні втрати тепла, відповідно щоб підвищити температуру під рамками на градус витрачається певна потужність, (вт/ *С). На практиці це від 1,5 до 3 ват і лише тоді вього на один градус підніметься температура. Для стимуляції розвитку температури до 25* неефективні, треба вищі значення. Градієнт температур утримується в межах 350-400 мм, вище стає холодніше, - зточки зору фізики - нонсенс, але саме такі резьтати отримав при тестуванні вулика з рамксми без бджіл.
По площі теж нерівномірність, в моєму випадку з нагрівачем на всю площу дна вулика за крайніми рамками на 1-1,5* нижче. І таких нюансів багато. Тож зпрощено застосувавщи підігрів важко отримати позитивний результат.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо: