Показать сообщение отдельно
Старый 22.03.2016, 01:07   #987
Орієць
Бывалый
 
Аватар для Орієць
 
Регистрация: 08.01.2012
Пчелостаж: 6
Пчелосемей: 10
Ульи: Aльпійці, двокорпусні
Адрес: Україна, Луганська обл., м.Старобільськ
Возраст: 57
Сообщений: 1,436
Сказал(а) спасибо: 1,668
Поблагодарили 734 раз(а) в 132 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 4
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 4 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 295
Орієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от МедАль Посмотреть сообщение
Так, в зиму ставимо на сітчате дно, льоток відкритий "навстіж", верх закритий, і лише після першого весняного обльоту ставимо на глухе дно, або закриваємо піддон.
Звичайно, можна зимувати і на глухому дні, тільки тоді у вулику буде сирість і пліснява. Буде також більше підмору.
Я, наприклад, довго вагавля відносно сітки. Давалися взнаки стереотипи: а чи не занадто холодно буде всередині? Після першої зимівлі на сітці такі сумніви полишили. І вще кілька років поспіль зимівля нак сітці успішна.
Шановний Олексію Володимировичу, хотілось би почути (побачити) про останні зміни які Ви внесли в свою конструкцію "альпійця", та чому ці зміни відбулись.
З Вашою настановою почав виготовляти, так би мовити, свої "альпійці". Найближчим часом, як Ви і просили, виложу світлини свого виробу.
Та є декілька питань.
1) Дно. Чим Вам не сподобалось те дно з сіткою, що Ви висилали мені? На мій погляд, конструкція досить добра. Тим паче, що Ви планували направляючи для піддона замінити на цвяхи (без головок).
2) Корпус. Ви до "альпійця" пасічникували в "Рутах". В "класичному" Руті в корпусах є льотки. В "Удаві" Давидова В.П. також є льотки в корпусах, якими він манипульє, відкриваючи чи закриваючи при необхідності. В "класичному" Альпійці, та й в Хоміча в його вулику "Н108", льотків немає. Ви їх також не робили. Спорити можно довго про те чи потрібні льотки в корпусах. Так взимку немає виходу тепла з вулика через верхній льоток, а значить бджоли менше споживають корму щоб зігрітися. В той же час через нього виходить водяна пара, і це добре видно в морозний день,коли верхні льотки всі в інеї. І тому в вулику може бути сухіше в порівнянні з вуликом де ціх льотків немає. І ще одна перевага верхнього льотка. І як підтвердження - світлини які я викладав -про перші весняні, точніше лютневі, обльоти бджіл. Бджола на свої перші обльоти в мене виходить найчастіше -через верхній льоток. Якщо верхній буде закритий - через холод що знизу, на обльот взагалі можуть бджоли не вийти. Чи не тому рекомендують навіть знімати дах (стелю) щоб примусити бджол зробити обліт.
Як вже писав в постах вище, висоту корпуса збільшив в зв'язку з висотою рамки в 112мм, то висота корпуса становить 122мм. Фальц під рамки вибрав відразу і це "ребро" корпуса (в дошці) відфуговане. Зібравши корпус на кондукторі, аналогічному Вашому, притер ще трохи цю сторону. В зв'язку з тим, що немає, поки що, доброго станочного парку, та мабуть не точно на кондукторі збирав корпуси, в деяких трохи був пропелер. В кондукторі, вже після сборки корпусів виявив погрешність - не було точного кута - в 90°. То деякі корпуси трохи вийшли ромбом. Можливо ще, десь надмірна перетяжка саморезів. Ви відмовились використовувати углові струбцини -"Топех". Я ж після корпусів збираючи дах та піддашник побачив їх велику допомогу - кут 90° - то ромбу вже намає. А ютубі побачив як "пристругують" корпуси вулика Паливоди. Вирішив спробувати й собі так, щоб менше шоркати по наждаку. Вийшло. Ще перевіривши корпуса на розмір в 122мм претер й інше "ребро" корпуса. Корпуса які буду робити пізніше, дошки сохнуть, будуть з одного дерева -сосна. А ці дошки, як в казці про "колобка" збирав по "сусєкам". На фото побачите - різний колір дошки. Й сосна , тільки мабуть різна -й м'яка, й доволі тверда, та ще й подекуди навіть смола в дошці. Попадалась щось досить тверде та важке , червоного кольору, хвойне. Ще було також пара дошок -хвойне, тверде, кольором схоже на граб. Переймаюсь як ці корпуси себе поведутьв експлуатації - по різному будуть впитувати вологу.
3) Фарбування корпусів. Чи й надалі використовуєте "яхтовий"лак. Як він веде себе в порівнянні з фарбою , тією ж ПФ 115. Вибачаюсь, немає опиту в викаристанні лаку. Як Ви ставитесь, до того щоб проварювати в парафіні? По ціні чи не дешевше буде.
4) В піддашнику для лежака роблять вентиляційні отвори. Яка Ваша думка, якщо зробити щеліві -3мм, або круглі -напр.14мм, по отвору по бокам. Є обрізки OSB плити 10мм. З неї зробити стелю, покривши знизу, зі сторони бджіл, воском. Один такий піддашок вже зробив, тільки без вентиляційних отворів.
5) Ви писали чи в фільмі, не пам'ятаю, що змінили конструкцію даху. В дашку, що я зробив, замість дошки для сендвіча використовавав ДВП, пропитавши її оліфою. Замість пенопласту використовував полістирольні плитки (що клєють на стелі, 50*50). Перед війною торгував такою плиткою, то є трохи остатків. 4 плитки замість 20 мм пенопласту. З ящиків для 82мм мін превіз з війни трохи дошок - 495*95*16мм. Розпустивши дошечку навпіл-отримав 46мм. Це висота даху. Не маю шипорезу, щоб зібрати в ящечний прямий шип. То використовував ще дошку в 25мм, щоб зібрати в четверть.
6) Размовляючи з Вами про рамки -питав про те: - "чи використовувати дошечки з бука". Але виявилось це граб. Напіляв заготовок на півтисячи рамок, з півтори сотні зібрав. Красиві, кріпкі -цвях не витягнеш, але потрібно під кожен цвях отвір -награєшся. Коли перейду на сосну буде легше -можна спробувати й степлер. А в граб не хоче лізти скоба.

Последний раз редактировалось Орієць; 22.03.2016 в 01:12. Причина: помилка
Орієць вне форума   Ответить с цитированием
9 пользователя(ей) сказали cпасибо:
GOST (22.03.2016), MAKAR-63 (22.03.2016), SERB (22.03.2016), serg2121 (28.12.2017), верес (22.03.2016), ГАІ (22.03.2016), Дет Котэ (22.03.2016), МедАль (22.03.2016), Микола62 (20.10.2016)