Показать сообщение отдельно
Старый 08.11.2019, 18:45   #596
zelya343
Бывалый
 
Регистрация: 18.08.2015
Пчелостаж: 23
Пчелосемей: <20>
Ульи: Лежаки, *рогатые*
Адрес: Украина, Николаевская обл.
Возраст: 65
Сообщений: 7,977
Сказал(а) спасибо: 5,892
Поблагодарили 7,186 раз(а) в 1,592 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 6
Сказали "Не согласен!" 36 раз(а) в 31 сообщениях
Файловый архив: 8
Закачек: 0
Вес репутации: 1222
zelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутациюzelya343 имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Содержание пчел в лежаках

Цитата:
Сообщение от yu1986ra Посмотреть сообщение
Справа в тому, що діставши рамку в лежаку важко когось розчавити. А дістатись гнізда в багатокорпусному... - там точно комусь на "ногу наступиш".

І бджоли не гриби, не сидять на місці... як відкриваєш будь який вулик частина охорони біжить звідусіль. І не важливо з наскільки молодою бджолою ви хотіли б попрацювати в даний момент - є гуркіт, непорядок і охорона біжить роздавати пілюлі.
Та не зовсім так, шановний. Як тільки я знімаю кришку з стояка, то відразу-ж, якщо не застосовую димар, отримую атаку, ще не потурбувавши нікого в гнізді. Чого майже не буває в лежаках, звісно в той самий теплий період та коли є якийсь медозбір. І я не дуже чую гуркіт, коли знімаю корпус з гнізда. І впевнений що набагато більше гуркотіння саме в лежаках, коли поступово, одну за одною, зриваються з своїх місць, а потім встановлюються на місце запрополісовані стельові дощечки (у мене саме дощечки). І не зважаючи на ці обставини я бачу меншу агресію саме в лежаках.
Щодо розчавлення бджіл. При порамочній роботі в лежаках воно мабуть не менше, ніж у стояках, та ще й присутня вірогідність залишити сім"ю без матки. А якщо перед встановкою корпуса гарненько димнути та загнати бджіл в гніздо, то втрати в стояках суттєво зменшуються, і суттєвої різниці тут також не існує.
__________________
Если не знаешь как сделать- делай как положено!
zelya343 вне форума   Ответить с цитированием