Показать сообщение отдельно
Старый 08.03.2018, 12:35   #1690
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1088
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Изготавливаем ульи сами (делимся опытом, секретами)

Цитата:
Сообщение от gvf Посмотреть сообщение
Допоможіть мені ось в якому питанні. Взагалі-то, в машинобудуванні є правило яке приблизно так звучить: "по двум плоскостям детали не сопрягают, одна из них должна быть с зазором ". Як мені бути?
Пи си. Фото є, але думаю і так все ясно.
Теж ставив перед собою таке питання, на перший погляд здавалось би несуттєво, де краще планувати ту щілину, але невеликий досвід експлуатації фальцевих корпусних вуликів підказує, що щілина по внутрішній площині гірше як по зовнішній, в випадку "щілина всередині", волога буде проникати за поріг і кондесуватися у воду, затримуючись там завдяки щільному приляганню зовнішніх площин, викликаючи набрякання нижньої частини фальця верхнього корпуса. Тому вважаю, і практика це підтверджує, краще щоби змикалися внутрішні поверхні міжкорпусних фальців, це унеможливлює проникнення вологого повітря до зовнішніх поверхонь фальців. Натомість щілина з зовні сприяє скоршому просиханню фальця після зимівлі, простіше роз'єднувати корпуса стамескою, роблю зовнішню площину фальця по верхній частині корпуса навіть з невеликим ухилом, так щоби була щілина в 0,5 мм по зовні, і пролягала на нуль під поріжок.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
6 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Bambr (08.03.2018), gvf (08.03.2018), Small_Bee (08.03.2018), Urik (08.03.2018), zelya343 (09.03.2018), бігунець (08.03.2018)