Показать сообщение отдельно
Старый 05.09.2018, 07:53   #4376
davolodya
Бывалый
 
Регистрация: 18.09.2013
Пчелостаж: 6
Пчелосемей: 50
Ульи: лежак 20р. дадан двукорпусный, улей Кука
Адрес: Украïна Львівська обл. Сокальський рн
Возраст: 53
Сообщений: 1,365
Сказал(а) спасибо: 961
Поблагодарили 1,458 раз(а) в 326 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 4
Сказали "Не согласен!" 14 раз(а) в 14 сообщениях
Файловый архив: 31
Закачек: 0
Вес репутации: 345
davolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Сейчас на пасеке 2018

Цитата:
Сообщение от СКВИРЯНИН Посмотреть сообщение
Прошу поради:
Готую пасіку до зими і не можу остаточно визначитись що зробити із невеликими сім'ями. В цьому році застосовував "розгонні" вулики на 4 рамки дадан для підсилення основних сімей протягом сезону. Днями об'єднав слабших, але залишились 14 сімей які повнісю займають 4 рамки і щільність бджіл достатньо велика плюс у кожні по 2 рамки розплоду. Всі матки молоді, просто об'єднати не дуже хочу. Хочу спробувати пустити їх в зиму, але не знаю як краще. Занести в підвал- там чудова вентиляція і сухо, але протягом зими стала температура +16-18. Мабуть занадто тепло, боюсь що матки почнуть сіяти. Поставити шільно один біля одного і обгорнути тканиною- боюсь повторення минулої зими із морозами при яких сім'ї можуть постраждати, так як стінки вуликів 25 мм. Заселити по 2 в корпуси- потрібно робити додаткові льотки і перегородки. ..
Хто що може порадити- перечитав відповідні теми, але остаточної відповіді для себе не отримав.
Дякую .
Це слабі відводки, ще трошки, стара бджола відійде, в зиму залишиться 2 рамки бджоли, якщо вони і перезимують, це будуть весною лише запасні матки. об'єднати по 2, тоді можна думати про зимівку.
В мене зараз є сім'ї, в яких 6-7 рамок розплоду, і матки навіть не думають переставати сіяти. Якщо маєте такі ж сім'ї, від них запросто можна відібрати по рамці розплоду для підсилення слабачків.
davolodya вне форума  
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
darveter94 (05.09.2018), Вова-сад (06.09.2018), СКВИРЯНИН (05.09.2018)