Показать сообщение отдельно
Старый 08.04.2016, 15:08   #5
mur
Бывалый
 
Аватар для mur
 
Регистрация: 05.06.2014
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 6
Ульи: Альпійський (рамка h=210)
Адрес: Україна, Львіська обл, Дрогобич
Возраст: 67
Сообщений: 291
Сказал(а) спасибо: 100
Поблагодарили 721 раз(а) в 142 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 207
mur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Настойка большой восковой моли

..ну-ну, спорщики! "Мирніше" треба, і ближче до теми, вона цікава. Розповім, як я отримав ПЖВМ (продукти життєдіяльності) чисто випадково. Перетоплював літом 2015 віск і складав мерву в одну купу. 1 пайка мерви залишилась окремо чи то на папері, чи в незакритому кульку, вже не пам'ятаю. Восени наводив порядки і знайшов ту купку; хотів досипати до основного пакету. Але побачив там 2 чи 3 личинки чи кокони... Знаючи трохи теорії про воскову міль, а також маючи знайомого, що робить настойки на її екскрементах, подумав : а чим чорт не жартує? Поклав цю мерву у 3-х літрову банку (було десь 1/3 банки), горло перекрив марлею на гумці, і поставив в тепле місце. Вони розплодились десь на 3-й тиждень. Я їх не чіпав всю зиму, деколи крізь марлю накрапував води прямо на них. І так вони жили- не тужили (з перемінною активністю - залежно від температури) аж до майже кінця березня. Потім живих (літаючих) вже не стало. Вчора вирішив випорожнити банку (початковийоб'єм сів наполовину, верх покрився павутиною і трупами молі), а мерви початкової маси вже нема. Вижерли все і перетворилось воно на щільно стоячі вертикально спорожнілі кокони (як соти), а от під ними... А під ними найчистіші циліндричні мікрогранули чорного кольору розміром 0,5х2 мм (приблизно), практично суцільним шаром. Слідів воску чи ще чого нема зовсім. Легко відділяються від верхнього шару (коконів). Пересіяв. Роботи на 2-3 хвилини (+ півроку очікування). Тепер пропала охота наявний 1 кг мерви міняти на 1 вощину (така такса в магазині). Краще засипати 4-5 банок, розвести личинок і поставити на все літо. А потім - на настойку, благо горілка своя. Думаю, описаний спосіб простий, доступний і легший, ніж виковирювання личинок (ще й певного віку) з сотів. До того ж пишуть, що настойка з ПВЖМ в рази ефективніша від настойки на личинках. Правда це чи неправда - не знаю.
mur вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
arbutr (21.11.2016), RVAnat (05.06.2016), АНД (08.04.2016), василь 1 (12.09.2017), Дід Василь (21.04.2016)