Показать сообщение отдельно
Старый 28.08.2017, 10:36   #15
MaXUA123
Бывалый
 
Регистрация: 22.11.2012
Пчелостаж: 10
Пчелосемей: 20
Ульи: лежак, дадан
Адрес: Решетилівка
Возраст: 38
Сообщений: 556
Сказал(а) спасибо: 300
Поблагодарили 369 раз(а) в 152 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 3 раз(а) в 3 сообщениях
Файловый архив: 13
Закачек: 0
Вес репутации: 203
MaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутациюMaXUA123 имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Омшаник !вся инфа о них-думаю пора строить)

Цитата:
Сообщение от Владимир Татомир Посмотреть сообщение
Экономим на спичках, а просераем миллионы. Какая разница, съедят на кило больше или меньше, главное выход здоровой боевой единицы, готовой быстро развиться и получение максимальной отдачи.
Думаю різниця в кормові не 1 кг меду, а коло 2 кг. Взагалі хтось знає яка реальна економія на кормі в зимівнику?
Я два роки назад заніс бджіл в хату, і вирішив надалі теж заносити.
Плюси зимівлі для себе бачу наступні:
1. Менше з'їдять - менше навантаження на кишечник, а це значить менший ризик переповнання кишечника і нозематозу. І звичайно менш зношена бджола виходить з зимівлі.
2. При різкому пониженні температури, в зимівнику температура не так різко впаде і слабіші сімейки зможуть розігріти мед і непропасти з голоду.
3. Думаю строк експлуатації вуликів буде більший, якщо заности на зиму в зимівник.
А от чи строїти чи купляти хату то вже питання?
До речі по сусідству в мене жив пасічник в якого був над бюджетний зимівник. Точніше пасічника вже немає, а його зимівник досі ще стоїть. Зимівник підземний, сімей на 15 і що вражає дуже дешевий. Суть його така - вирита яма 2 на 3 м., нічим не обложена звержу перекладени, замість плит. Підозрюю що з битонних електричних стовпів. На стовпи настил з дерева кругляка см 10 в діаметрі. І звержу замазано глиною як на горищі. Потім від ями відступлено десь на 0,5м. і прокладено щось на кштал цьоколя см. 40 у висоту. Той цоколь теж гарно замазаний глиною з обох сторін. Зверху двоскатна криша з шифера як на сараї. Крокив зроблені не з дощок, а з тоненького кругляка (теж зекономили). Франтони з дерева. В одному з франтонів двері. Що погано поріг 40 см. тобто цоколь по всьому периметру без пройому для дверей. Це мебуть зроблено щоб незатікала вода. Розмір під ляду десь 1*1 м. Вулики піднімали й опускали на вірьовках. Думаю витрачено матеріалів там не більше ніж на 5000 грн., а може й менше.
MaXUA123 вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
АНД (28.08.2017), Владимир@ (28.08.2017)