Показать сообщение отдельно
Старый 14.01.2017, 13:05   #88
davolodya
Бывалый
 
Регистрация: 18.09.2013
Пчелостаж: 6
Пчелосемей: 50
Ульи: лежак 20р. дадан двукорпусный, улей Кука
Адрес: Украïна Львівська обл. Сокальський рн
Возраст: 53
Сообщений: 1,365
Сказал(а) спасибо: 961
Поблагодарили 1,458 раз(а) в 326 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 4
Сказали "Не согласен!" 14 раз(а) в 14 сообщениях
Файловый архив: 31
Закачек: 0
Вес репутации: 345
davolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутациюdavolodya имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Расширение гнезда пчел весной

Цитата:
Сообщение от бігунець Посмотреть сообщение
Добре, це зрозуміло. А давайте я опишу побачене в гнізді весною, а Ви підскажіть мої подальші дії. Мо так до мене швидше дійде.

Весняний обліт. Видалася гарна днина, слід швиденько оглянути сім"ї. У корпусі 7 рамок, але бджоли займають заледве 5, чимало бджіл осипалося, сліди поносу хай і незначні, але є, особливо в гніздовій частині. Замінив дно на чисте, тепер тре щось з рамками робити. Перша медова, мед практично весь, не чіпаний. Друга медо-пергова, меду чимало, з однієї сторони невеличкий пятачок розплоду. Третя і четверта рамки темні, зі слідами поносу, мед в задній частині рамки, їх би вийняти, та печатного розплоду що на одній, що на іншій по два боки на добру долоню. П"ята рамка теж з невеликим п"ятаком розплоду і меду. Вона світло-коричнева, без слідів опоношення. Шоста рамка медо-пергова, сторона до гнізда практично без меду, а інша з медом. Ну і медова.
Описана сімейка явно слабачок, ïï варто скоротити до 4-5 рамок, з боків теплі заставні, зверху накрити плівкою -- збережете тепло і по воду небудуть літати в холодну погоду.
В даному випадку у Вас розплід на 4-ох рамках, які треба залишити в гнізді, я б переставив за заставну першу медову і шосту медопергову рамки, при потребі мед в гніздо перенесуть. При наявності тепла і пилку в природі, пергу бджоли нечіпають, використовують пилок, меду вистачить того,що є в гнізді
Якщо сліди поносу незначні, незвертайте уваги. (Для заспокоєння можна трохи зішкребти стамескою)
Подібним чином витягував кілька слабачків після першоï своєï зимівки, матки починали яйцекладку не в центрі гнізда, а з сторони, біля теплоï заставноï

П.С. незнаю, як у Вас справи з раннім пилком, моя пасіка в 200м від лісу, раннього пилку повно, лиш би тепло було. Пергових рамок в зиму в гнізді незалишаю, весною непереживаю, куди ту пергу подіти. Перга на медових рамках всеодно потрохи присутня, до свіжого пилку ïï вистачає
davolodya вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
бігунець (14.01.2017)