Показать сообщение отдельно
Старый 28.04.2018, 21:14   #1758
Світлана Зозуля
Бывалый
 
Аватар для Світлана Зозуля
 
Регистрация: 17.11.2015
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 20+
Ульи: Вулик Роже Делона, корпус висотою 108мм.
Адрес: Украина, Запорізька обл., с.Смоляне.
Возраст: 41
Сообщений: 483
Сказал(а) спасибо: 373
Поблагодарили 386 раз(а) в 79 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 5 сообщениях
Файловый архив: 13
Закачек: 0
Вес репутации: 165
Світлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутациюСвітлана Зозуля имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от МедАль Посмотреть сообщение

До речі, є в мене молодий колега - сусід, якого я свого часу заохотив перейти з лежаків на МФУ. Зараз з цікавістю спостерігаю за його експериментом.
Він заключається ось в якому методі переводу. Два альпійські корпуси Н108 заповнені сушшю, третій - сушшю вперемішку с маломедними рамками + 2 рамочки вощини. Ці 3 корпуси поставив прямо у вулик-лежак, підклавши на дно рейки, струсив сюди якусь кількість бджіл разом з маткою, зверху утеплив, а збоку підставив гніздо сім"ї на 300-х рамках, підпер його заставною, а зверху всю цю конструкцію вкрив фольгоізолом.
Хід думки такий: у матки немає місця для відкладки засіву, крім суші в альпійських корпусах, і матка їх поступово освоїть...
Не берусь прогнозувати, просто вважаю що результат може бути 50/50. Є побоювання, що матка зіскочить з малих рамок і сюди не повернеться якщо навіть їй не залишиться вільного місця...
...Десь за тиждень будемо разом дивитись результат.
В мене виникла думка, що якщо б він поставив каркаси альпійських корпусів (з тоненьких рейок) з альпійськими рамочками,- тоді б точно освоїли.
Світлана Зозуля вне форума   Ответить с цитированием