Тема: Фацелия
Показать сообщение отдельно
Старый 25.12.2017, 15:02   #206
Юрий Нефёдов
Бывалый
 
Регистрация: 03.08.2015
Пчелостаж: 3
Пчелосемей: 112
Ульи: Многокорпусные
Адрес: Украина Днепропетровская обл. с. Медичне
Возраст: 41
Сообщений: 4,829
Сказал(а) спасибо: 2,423
Поблагодарили 3,718 раз(а) в 1,235 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 142
Сказали "Не согласен!" 115 раз(а) в 82 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 715
Юрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутациюЮрий Нефёдов имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Фацелия

Цитата:
Сообщение от АНД Посмотреть сообщение
сонняшник в фацелії теж пригнічиний (слабший) +треба врахувать Юра що соняшник обробляють від шкідників, а фацелію бжоли охотно відвідують від ранку до пізнього вечора і навідь багато залишається з ночовков, хоча до вулика 20м льоту просто спостерігав, фацелія може бути лиж з іншими медоносами разом провірено, а хто не вірить то нехай пробує експерементувати
Дякую, приємно що не тільки в моєму мізку живуть чудернацькі ідеї. Добре що варіант 2) відпав з вашою допомогою.
Хотів би за допомогою зацікавлених розробити оптимальний перший варінт, який би задовільняв інтереси пасічника і фермера. Зацікавлених фермерів в опиленні в нашому регіоні або немає, або я про них не знаю. Є тільки один зацікавлений в тому, щоб на одному полі провести єксперимент з опиленням і зрівняти результат в кінці сезону з полями без опилення. Звичайно що про оплату не може бути й мови поки не буде результату. Так як цей фермер мій старий друг і просто не вірить в те що бджоли можуть підвищити врожайність. Та як би там не було, а я вже згодився на такий єксперимент в наступному році.
Якщо в кого є якісь докази збільшення врожайності соняшнику в наших українських реаліях, то буду вдячний за будь-який матеріал з цієї теми.
Та повернемося до наших баранів з формулою першого варіанта.
1) На кожні 100га соняшника іде 50 сімей + чи -
2) якщо фермер хоче одну сім'ю на гектар, то ставити два точка на 100га з протилежних боків цього поля.
3) Бажана плата за опилення 300-400грн на сім'ю(це не 165 долл на міндалі в Каліфорнії, та ринок в Україні потрібно спочатку створити, а потім загибати пальці)
4) Альтернативою оплати може бути посіяна фацелія на цьому полі в +-2га, за рахунок фермера.
Чи є в кого ще якісь пункти? Або альтернатива цим чотирьом?
Взагалі попит на опилення в Україні повинен бути дуже високий. Відстані між населеними пунктами досягають 20км і більше. В густонаселених районах з пасіками можливо потреби в оплаті й немає, та в моїй місцевості навіть не в кожному населеному пункті є пасіки. Тепер би переконати фермерів що опилення дає +5-10% відсотків до врожайності на рівному місці. Та як переконувати коли я й сам не впевнений в такому результаті.
Юрий Нефёдов вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
АНД (25.12.2017)