Показать сообщение отдельно
Старый 07.07.2019, 22:25   #4844
P4ELOVOD
Бывалый
 
Регистрация: 10.05.2013
Пчелостаж: 9
Пчелосемей: 5
Ульи: Лежак (20-24 рамки)
Адрес: Украина, Киевская обл. пгт Калиновка
Возраст: 61
Сообщений: 4,550
Сказал(а) спасибо: 5,468
Поблагодарили 4,498 раз(а) в 1,013 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 49
Сказали "Не согласен!" 35 раз(а) в 23 сообщениях
Файловый архив: 8
Закачек: 0
Вес репутации: 812
P4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Санek Посмотреть сообщение
Приежаю через неделю матки нет, засева нет, потянули маточники, почему так я не пойму.
Ще може бути, що матка іншої породи підсаджувалась в відводок. В такому випадку дуже часто бджоли таку матку вбивають, а виводять свою. В такій ситуації потрібно слідкувати і знищувати відтянуті маточники поки не вийдуть молоді бджоли із засіву цієї матки. Коли пішла бджола від ції матки, а бджола формованого відводка почне відходити, матка в безпеці.

Добавлено через 50 минут
Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Питання маю. Планую в наступний четвер поставити на лежак магазин.
Чи ставити зразу всі 20 рамок вощини? Чи можна поставити, наприклад, 10 рамок, а потім ще 10 по мірі відбудови?
А увесь інший простір відгородити заставною та накрити потолочинами/холстиком.
Дивіться по мірі освоєння магазину. Але щоб пішли відразу на 20 рамок це повинна бути дуже сильна сім'я, і в гнізді не було місця для свіжого нектару.
Як на мене , то поставив би спочатку 5напіврамок, якщо пішли в надставку і тягнуть вощину, поміж неї можна добавляти ще по 5вощини.Під незаповненою надставкою. потолочини залишав на місці, і знімав по мірі добавляння напіврамок.
В мене наприклад були сім'ї які ніяк не хотіли йти в надставку. І сильні сім'ї. а не йдуть. В такому випадку змушений був трішки пововтузитись щоб примусити освоїти надстаку. Приходилось напіврамку ставити в гніздо, де вони від нижньої планки відтягували язики зтрутневими ячейками, матка засівала, ( чомусь на саму піврамку матка не йшла, ігнорувала), язики з росплодом трутня закріплював в напіврамку і ставив в надставку., і тільки тоді йшли на освоєння надставки.

Последний раз редактировалось P4ELOVOD; 07.07.2019 в 22:28.
P4ELOVOD вне форума   Ответить с цитированием