Показать сообщение отдельно
Старый 18.01.2018, 16:24   #292
сам игорь
Бывалый
 
Регистрация: 15.12.2015
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 10
Ульи: украинские
Адрес: Киевская обл, Згуровский р-н, а живу в Киеве.
Возраст: 64
Сообщений: 216
Сказал(а) спасибо: 21
Поблагодарили 401 раз(а) в 127 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 1
Сказали "Не согласен!" 9 раз(а) в 9 сообщениях
Файловый архив: 10
Закачек: 0
Вес репутации: 153
сам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутациюсам игорь имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

Цитата:
Сообщение от верес Посмотреть сообщение
Дуже спрощений підхід використання ел/ підігріву.
Що таке 5 вт фіксованої потужності в просторі певного вулика та сім'ї бджіл різної сили......

Добавлено через 36 минут
...т.
Cправа в тому , що запитання було взагалі, чи буде якась користь від нього зимою.
Я теж читав Коржа, Комісара та з"ясував для себе, шо підтримувати відповідну температуру не важко, а вот вологісь - це проблема (як що постійно не заглядати до вулика). В перший рік я восени заніс свої 3 вулика до хати, встановив єлектропідігрів та поїхав до Киева, а повернувся на 8 березня. Для того щоб і хата не згоріла і бджоли залишилися живими потрібно було все бело продумати та зробити надійно. В хаті стояв датчик, який включав блок живлення при зноженні температури (в хаті) до +1. Далі в кожному вулику був встановлений нагрівач (металева коробочка з підігрівачем та електронікою) електроніка дозволяла встановити максимальну потужність підігріву та максимальну температуру самої коробочки (я встановив 35 градусів). Тобто 2 рівня захисту по потужності та температурі і ніяких оголених дротів. Далі виникає питання - на яку максимальну потужність настроїти підагрівач. Якщо взати 15-20ват (у середньому стільки виділяє зимуючий клуб) то ми пересушимо гніздо (а з 1-го грудня до 8-го березня до них ніхто заглядати не буде і водички не дасть). Тому я встановив на 5 ватт, щоб тільки трохи підігріти гніздо та не змінювати там мікроклімат. Це про зиму, про весну інша пісня. Зараз за допомогою сучасної електроніки можно зробити ідеальну систему житьеутримання бджіл, але я цього робити не буду бо це по перше кошти а по друге я не знаю що трапится з імунітетом бджол через кілька років такого утримання, але в деяких випадках вважаю це за доцільне.
Сейчас Все зачитываются промышленными пасеками, пром-технологиями ну и представьте себе где там место электроподогреву. Канадец выехал осенью в поле, надел на ульи кожухи и уехал до весны. Весной приехал и сделал ревизию и грелкам там не место. Те промышленики у которых есть зимовники-омшаники ставят кондиционер и проблемы решены. Весной можно воспользоваться в том случае если мало семей или нужны ранние матки потому что это стоит копеечку и дополнительные затраты времени.
сам игорь вне форума   Ответить с цитированием