Показать сообщение отдельно
Старый 08.12.2013, 10:44   #188
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,416
Сказал(а) спасибо: 7,825
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1088
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Различные способы изготовления рамок.

Цитата:
Сообщение от медаль Посмотреть сообщение
Чрезвычайно удобная штука!
з такою ж впевненістю скажу - з гофманом краще! (моя думка, не претендую на істину, але спробую пояснити "ход мислєй" з моєго невеликого досвіду)
Чому ж краще?
В корпусі заповненому рамками вільного простору декілька мм, а оглянути кожну рамку інколи необхідно, роблю це так;
- вішаю на корпус з боку корзину (в мене це ящищок, який щей закривається, виготовлено з ДВП), достаю крайню рамку з правої сторони (таке моє правило), і тимчасово цю рамку ставлю до ящичка,
- стамескою відсовую решту рамок( всіх разом), від лівої стінки корпуса до правої стінки,
- і починаю огляд з крайньої лівої, яку після ставлю на її "рідне" місце, і так до останньої рамки, (раз, взяв в руки, оглянув, і все)
Без гофмана цього незробиш, бо треба пересовувати кожну рамку окремо.
Далі, я ще й рамки в корпусі розклинюю між крайньою правою та стінкою вставляю дерев"яну планочку-клин, для чого? По перше, рамки в такому випадку, якщо навіть і повело в площині,(зкрутило), особливо це критично для високих, таким чином завдяки гофману вирівнюються, і в нижній частині зберігається стандарт ширини між ними, це важливо, бо тоді бджоли відбудовують соти по стандарту. ( глибина комірок однакова з верху до низу).
Друга причина на користь розклинювання, це неможливізть поступового збільшення ширини гофмана в наслідок попадання на ребро бокових планок воску прополюса і т.п.
Ну і звичайно корпус з розклиненими рамками крути-верти як хочеш.
П.С. Про гребінку в корпусах, з нею непрацював ніколи, але цікавить, а як Ви її чистите, і скільки часу на такі процедури витрачаєте.
Про інші способи виставляння інтервалу між рамками такі як -на палець, -на око, на металеву гребінку, сперечатися не буду, тому що, вважаю це з категорії, коли маючи проблему технологічну при виробництві - нейтралізуємо її простим видаленням, натомість отримуємо кучу проблем експлуатаційних - приведу таку аналогію; що краще побудувати міст, чи долати річку хто як вміє -вплав, - перестрибувати, по дну, чекати зими,? ТАка моя думка про гофман, і всім новачкам радив би все добре зважити, не повторювати досвід, відстояний тільки простим -мені так краще!

Последний раз редактировалось верес; 08.12.2013 в 10:47.
верес вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо: