Показать сообщение отдельно
Старый 20.05.2019, 16:29   #6329
mur
Бывалый
 
Аватар для mur
 
Регистрация: 05.06.2014
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 6
Ульи: Альпійський (рамка h=210)
Адрес: Україна, Львіська обл, Дрогобич
Возраст: 67
Сообщений: 291
Сказал(а) спасибо: 100
Поблагодарили 721 раз(а) в 142 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 208
mur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Ловля роев

..на днях на на моєму подвір'ї на ялину сів рій, (в обід повернулась додому дружина і виявила його, подзвонила мені). Приїхав, скинув їх у бак, закрив кришкою. Частина бджіл у бак не потрапила і "кучкувалась" на старому місці; я їх ще пару разів скидував у відро і зразу пересипав у вулик, але все одно не всіх. Приблизно в 5 метрах від цієї ялини поставив вулик з рамками (суш і вощина) і з бака пересипав на рамки). Льоток закрив, щоб не вилітали. Так залишив (відразу давши в підкришник 2 рази грам по 200 сиропу з медом, який буквально "моментально всмоктали"), і повернувся на роботу. Ввечері (на 20.00) картина така: на ялині вже не було бджіл, але навколо трохи літали. Під дном вулика (там сітка) утворився клуб десь на 1 літру. Так залишив приблизно до обіду наступного дня, після чого відкрив льоток. Бджоли почали обліт; але той клуб, що утворився під дном, не зменшувався. Тоді взяв великий черпак, "черпав" бджолу з-під дна і висипав на фанерку перед льотком; зразу дружно поперли в льоток. Перед льотком до вулика приставив з десяток рейок, щоб був не прямий виліт з вулика, через добу забрав ті рейки геть. Таким чином рій залишився у вулику; вчора дивився - вощину почали відбудовувати, а засіву не виявив, обножку не приносять. Думаю, що там матка неплідна.
P.S З протилежного боку будинку в мене 4 вулика; в трьох роїння нема, в одному є: виявив маточники, з яких вийшли матки, є розгризені, з одного вийшла матка на моїх очах. І можна було б допустити, що то був мій рій, але: візуально в цьому вулику кількість бджоли не зменшилась, на прилітній дошці бджоли "ганяють балду", у вулик практично нічого не носять (виглядає на те, що рій ще не виходив, але піде). Свіжого засіву в ньому теж не виявив. Цього ж дня на роботі з одного вулика вийшов рій (чи рої, бо я побачив лише один невеличкий і він був останній точно), і вулик спорожнів мінімум на 50 %.
mur вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
serhio70 (20.05.2019), Viktor56 (22.05.2019), Лиза (20.05.2019)