Показать сообщение отдельно
Старый 15.03.2013, 20:42   #75
Орієць
Бывалый
 
Аватар для Орієць
 
Регистрация: 08.01.2012
Пчелостаж: 6
Пчелосемей: 10
Ульи: Aльпійці, двокорпусні
Адрес: Україна, Луганська обл., м.Старобільськ
Возраст: 57
Сообщений: 1,436
Сказал(а) спасибо: 1,668
Поблагодарили 734 раз(а) в 132 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 4
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 4 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 295
Орієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутациюОрієць имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Электроподогрев ульев (за и против)

Alekzander, вже другий раз отримую від Вас " не згоден". Але, якщо Ви сказали -"А", то кажить і -"В". Чому не згоден, докажіть свою правоту.
Я перший раз викорстовую підігрів (перша зимівля моїх бджіл), а наприкінці травня відпишусь про результат. Багато бджолярів використовують підігрів і вважають, що варто це робити:
Цитата:
Сообщение от vodolej Посмотреть сообщение
Цитата:
Сообщение от Андрюша
а если пробывать искуственный подогрев ульев? никто не считал затраты... они могут окупиться за счёт акации?
Я это делал и до выезда на акацию удавалось довести силу семей до 18 рамок. Это оправдано. Но сейчас пчелы стоят не у меня дома.
Одна порада тим, хто все таки, буде використовувати підігрів бджолосімей. В одному з відео Кривчикова, де він показує використання підігріву, автор каже про те, що скрутку дротів можна не ізолювати. Так би мовити " надеяться на русский "авось". Як зазначав шановний vodolej Кривчиков не електрик і тому може робити помилки. Ізолювавши дроти ви самі себе захистите від короткого закорочення - "КЗ" дротів! І як наслідок подальших неприємностей.
Цитата:
Сообщение от віталий Посмотреть сообщение
sahulka, акуратніше з висловлюванням, будь-ласка, недогледів що там 12 вольт. На рахунок 220 вольт на пасіці - це дійсно небезпечно! В електриці розбираюсь непогано, інформую: - в мене в кожному вулику стоїть підігрів(на 12вольт, 10 ват). Підключив до нього тільки третину пасіки(25 смей) на всю зиму, остальні на днях також запустю. Тому якщо в мене ноль - пакажіть кращий результат
Віталій, якої конструкції в тебе підігрівачи? Кривчиков радить - під низ рамок, але в нього в підігрівач в піддоні. Хоча показує і бокові.
Бойко навпаки радить бокові.
В мене основна маса зроблені боковими на різну потужність. Зробив два підігрівача за порадою Кривчикова, на пробу, Р = 9 -15 Вт(від напруги). Але в вулику звичайне дно. І поклавши нагрівач під рамки ми отримуємо те, що бджоли мають доступ до спиралі. В одному з цих вуликів вчора та сьогодні (t=+14°С) бджоли виносили відносно багато підмору, хоча минуло лише три тиждні як я перебирав гніздо та вичищав підмор. Можливо просто стара бджола відходить. Та й обліт, не зважаючи на сильний вітер, ця сім'я сьогодні непогано провела. В інших був обліт хуже.
Чи є якісь висновки по використанню і в зимку підігріву - як перезимували, як споживали мед?

Последний раз редактировалось Орієць; 15.03.2013 в 20:46.
Орієць вне форума   Ответить с цитированием