Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Практическое пчеловождение > Кормовая база пчеловодства > Справочник медоносных растений

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 19.03.2016, 23:03   #11
P4ELOVOD
Бывалый
 
Регистрация: 10.05.2013
Пчелостаж: 9
Пчелосемей: 5
Ульи: Лежак (20-24 рамки)
Адрес: Украина, Киевская обл. пгт Калиновка
Возраст: 61
Сообщений: 4,550
Сказал(а) спасибо: 5,468
Поблагодарили 4,498 раз(а) в 1,013 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 49
Сказали "Не согласен!" 35 раз(а) в 23 сообщениях
Файловый архив: 8
Закачек: 0
Вес репутации: 812
P4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутациюP4ELOVOD имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Фацелия

Цитата:
Сообщение от Aleksandr17 Посмотреть сообщение
В минулому році посіяв трішки фацелії (десь 4-5кв.м.). Більш менш зійшла,навіть цвіла, але через посуху було низька. Потім трішки зібрали насіння,а що не зібрали, то знову проросло, але вже було холодно і був зелений коврик.
А вчора підійшов до того клаптика землі і побачив дрібні сходи. Висновок: Раз посіяв і кожен рік буде сходити!?)
Сходити можливо і буде, а от медоноси не факт.Поділюсь своїм невеликим досьвідом по посіву цієї рослини. Сіяв три роки - один вдалий рік, два не вдалі. Фацелія полюбляє чисті грунти і не любить бур"янів. Вона хоча й кущиста, та не заглушує бур"ну, і борючись з "хижаками" втрачає нектаровиділення. Також залежить від вологи, тепла, підкормки - дуже полюбляє удобрені грунти, та не любить пісні, на них майже не медоносить. Хто цікавився: КОЛИ ВИСІВАТИ - то це краще придивлятись до місцевих медоносів, і розраховувти так, щоб зацвітала в безвзятковий період,(після липи). Фацелія зацвітає чере 45 днів після висівання і цвіте до півтора місяці. Але може й довше, (це з мого осбистого спостереження) тільки не знаю як виділяє в цьому випадку нектар. Так от що я помітив: якщо залишити відцвівшу і можна сказати майже суху і не косити, то при сприятливих умова - коли пройдуть гарні дощі, вони з вже сухих та висіяних колосків, пускає нові суцвіття. Звичайно цвітіння не таке масове, але бджілки літали. Можливо ітому, що не мали іншого пожитку. І на рахунок вдалий рік і не вдалий, то це я сам накуралєсів. Перший рік посіяв 10 травня - початок цвітіння 20.06,масове 25- дуже гарно медоносила весь серпень початок вересня. Наступний рік: зорав десь 10.05, посіяв через днів 15,(хотів більш пізнього цвітіння) але на цей час бур"яни вже пролізли см.7, я виволочив їх в ручну і кинус насіння, та бур"ян виявся сильнішим, і ріс в рівень з фацелією, ітому медоносила дуууже погано, бджоли майже не було. А другий не вдалий рік - не вніс перегною, а грунт пісчаний, і вона була миршава, маленька, бідненька, і бджоли зооовсім не було. От такий мій невеликий досвід з посіву фацелії. Але висновок зробив: хочеш мати, люби і дбати, - удобрити гарно, сіяти відразу в свіже перепахану землю.А ліпшепосіяти синняк,він як бур"ян справиться сам з ким завгодно і років на п"ять забути про перегній та оранку. Вибачте за довгий спітч.
P4ELOVOD вне форума   Ответить с цитированием
15 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Hurido (14.06.2016), nixar2007 (20.03.2016), Oleg L. (14.10.2016), san0535 (20.04.2018), SERB (01.11.2016), Urik (20.03.2016), АНД (20.03.2016), Берендей (19.03.2016), Василий Николаевич (20.03.2016), Владимир Татомир (19.03.2016), игорь 72 (19.03.2016), іштван (20.03.2016), лис 74 (27.02.2018), Никитин (15.10.2016), ПодвОх (20.03.2016)
 


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 06:37. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ