Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Практическое пчеловождение > Инвентарь, оборудование и материалы > Воскотопки

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 23.05.2018, 22:56   #61
gru.v
Бывалый
 
Аватар для gru.v
 
Регистрация: 06.09.2015
Пчелосемей: >0
Ульи: квадратні
Адрес: УКРАЇНА
Сообщений: 2,341
Сказал(а) спасибо: 1,149
Поблагодарили 2,337 раз(а) в 765 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 13
Сказали "Не согласен!" 9 раз(а) в 9 сообщениях
Файловый архив: 30
Закачек: 0
Вес репутации: 456
gru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутациюgru.v имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

Цитата:
Сообщение от papan Посмотреть сообщение
а, що там за бульбулятор збоку
я так розумію клапан, щоб не розірвало від надмірного тиску
gru.v вне форума   Ответить с цитированием
Старый 24.05.2018, 06:12   #62
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,415
Сказал(а) спасибо: 7,824
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1086
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

Цитата:
Сообщение от papan Посмотреть сообщение
а, що там за бульбулятор збоку
Якщо це питання до мене, тобто до моєї воскотопки, то той " бульбулятор" то автоматичне поповнення води в воскотопці.
Вчора перетоплював "рамки", трохи переборщив з дровами, (і з покращеним димарем) температура перегрітого пару сягнула 218*, ( в камері), коли відкрив то був димок , рамки чуть почорніли, легенько обвуглилися.
__________________

39 ОДШБр

Последний раз редактировалось верес; 24.05.2018 в 06:15.
верес вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.11.2018, 10:39   #63
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,415
Сказал(а) спасибо: 7,824
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1086
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
kroxaru (21.11.2018), serhio70 (21.11.2018), tigor (21.11.2018), Александр_58_ (24.11.2018), АНД (21.11.2018), Андрей Андреевич (21.11.2018), Волкотрубенко (21.11.2018), Кудлянин (21.11.2018)
Старый 21.11.2018, 13:08   #64
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,415
Сказал(а) спасибо: 7,824
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1086
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

В догонку: питання яка кількість воску залишається в мерві ствердно сказати неможу, відібрав дві проби мерви, одна з рамок (коричневих)де небуло меду, другу з таких же коричневих які мали частку меду, думав віджати пресом якого немаю, застопорилося, потім знайшлося вирішення - продавити дошкою (бачив в ютубі) але руки недоходять, а як вільні то натхнення мало.
Але попередні висновки такі. Воску мабуть залишається небагато, мерва з рамок які немали меду розтирається пальцями, хоча відчувається що там ще щось подібне до воску є, правда до пальців не прилипає але...
і ще, на стінці каструлі куда б'є струмінь перегрітого пару нашаровується щось схоже на віск але біле на колір і ніби тугоплавкіше, думаю що абсолютно чистий віск який випарувався в ящику і вилетівши зі струменем пару потім осів на холодній каструлі.., а це наштовхує на думку що воску в мерві мало. Залишильсь лише таки відпресувати проби і встановити істину.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
tigor (21.11.2018), Александр_58_ (26.11.2018), АНД (22.11.2018)
Старый 08.09.2020, 16:00   #65
serg725
Участник
 
Регистрация: 31.01.2012
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 2
Ульи: лежак
Адрес: Украина, Полтавская обл., пгт. Котелва
Возраст: 43
Сообщений: 26
Сказал(а) спасибо: 13
Поблагодарили 3 раз(а) в 3 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 0 раз(а) в 0 сообщениях
Файловый архив: 34
Закачек: 0
Вес репутации: 149
serg725 на правильном пути
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

Цитата:
Сообщение от верес Посмотреть сообщение
Прийшла зима, є час помріяти та поділитися вже результатами.
Я про воскотопки, про варіанти: купити чи зробити.
Я по своїй натурі поки що в більшій мірі - зробити, звичайно, якщо це посильно і дозволяє оснащення цеху " маде ін сам". Тож вибачайте, але я про свою воскотопку.
І так, це моноблок у вигляді:
паровий котел- генератор перегрітого водяного пару- ящик, (сама воскотопка).
Що використав для виготовлення.
Великий пропановий газовий балон.
Лист чорної сталі 2000*1000*2мм.
Близько 2,5 м проф труби 20*20 мм.
ДВП і мінвату для утеплення.
Частину оцинкованого листа та фанеру для виготовлення кришки на ящик.
Свою працю і витратні матеріали, (абразиви, електроди та інше)
Результат: маю рамкову воскотопку в еквіваленті на 13 даданівських рамок.
Зручність в роботі:
завдаки касеті в яку встановлються рамки. Витопка збігає на вставний в ящик піддон під касету, який спрямову потік воску в лійку- трубку що вставлена в отвір ящика і виходить назовні ящика, піддон та лійка з алюмінію. Касета чорна сталь, фарбована, корзина на касеті нерж/сітка 3*3, для збору мерви яка може вивалитися з рамки.
Експлуатаційні характеристики:
Вид енергії- сухі дрова, і потім можна все що горить, під час горіння процес згоряння піролізних газів присутній- явний признак цього - диму з димоходу (димаря) немає. Може лише вириватися полум'я, висота димаря від піддувала до верху - до трьох метрів, димар знімний.
Готовність до витопки від моменту розпалювання- не більше 30 хв.
Початковий об'єм води- 20 л, в процесі йде поповнення через автоматичний ваккумний дозатор, (аналог простої напувалки з 3-х літровою банкою). За одну витопку до трьох банок, тобто 9 л.
Поява воску з трубки після опускання касети в ящик та герметизації кришкою - декілька хвилин, віск біжить цівкою в перерізі з столярний олівець і голосним звуком падіння в каструлю. Триває це всього 5_10 хв, потім цівка зменшується і цідиться ще з хвилин 20, тобто відбір воску не триваліше як пів години, після рамки можна вже витягувати, мерва суха,(не волога) йде зразу в мішок, але деревина рамок набрякає, тому з витягуванням касети непоспішаю а даю витримку ще хвилин 30 для висушування деревини, результат, якщо до завантаження "гофман" 37мм то після просушки 36-35 мм, саме тоді вважаюі відбувається ефективна дезинфекція рамок, ну і рамки відповідно сухі. Протягом цих тридцяти хв з трубки вже нічого некапає, температура в ящику під 200*С, можна і більше, останній експеримент - рамки не лише почорніли але й деякі задиміли, жевріли, тож мав брак. Температура на виході в трубці 120-130* С.
Води в каструлі майже неприбавляється, якщо рамки мають закристалізований мед, то він зилишеється густим як меляса, (назбиралося вже біля трьох відер, від весни стоїть в бочці, на бродіння і натяку немає, маю проблему - вилити ніби жаль, є варіант зробити самогон, щоб було якісно треба постаратися, старання вартує до 5000 грн, а нащо незнаю).
Рамки після витопки вимагають (не всі) очистки, але все одно це рентабельніше як клепати нові, на нову мені треба до 10 хв окрім матеріалу, ( це таку що залишилось лише покласти вощину), а начистку всього до двох хв.
Недолік: виготовлена з неантикорозійного матеріалу,(переважно) але думаю що мене переживе.
Можна побачити Вашу воскотопку? Фото або відео. Дякую
serg725 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.09.2020, 09:24   #66
верес
Бывалый
 
Аватар для верес
 
Регистрация: 15.03.2013
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 10
Ульи: БКМФ
Адрес: Україна, ВІнницька обл. г/к пш 49*05'; сд 28*17'. внм 244 м.
Возраст: 64
Сообщений: 8,415
Сказал(а) спасибо: 7,824
Поблагодарили 5,313 раз(а) в 1,357 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 344
Сказали "Не согласен!" 201 раз(а) в 150 сообщениях
Файловый архив: 52
Закачек: 0
Вес репутации: 1086
верес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутациюверес имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Высокотемпературная воскотопка

перегляньте тему " малая паровая воскотопка", пвідомлення 19-21, там є декілька фото.
__________________

39 ОДШБр
верес вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Малая паровая воскотопка medni1950 Воскотопки 39 08.11.2019 13:24
Солнечная воскотопка Димас Воскотопки 208 14.10.2017 21:24


Текущее время: 14:00. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ