Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Все для начинающих пчеловодов > Хочу стать пчеловодом

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 12.04.2020, 00:49   #5011
Волкотрубенко
Бывалый
 
Аватар для Волкотрубенко
 
Регистрация: 09.10.2015
Пчелостаж: 20
Пчелосемей: 50+
Ульи: лежаки, многокорпусные 10
Адрес: Одесская обл.
Возраст: 46
Сообщений: 6,459
Сказал(а) спасибо: 3,412
Поблагодарили 11,319 раз(а) в 2,386 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 136
Сказали "Не согласен!" 228 раз(а) в 139 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 1565
Волкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Багато читаю, багато розумію, одне питання є. Тобто воно не одне, але зараз одне. Чи є якийсь критерій, коли робити відводки від сімей, щоб уберегти сім'ї від роїння? Тобто при досягненні якого стану сім'ї треба робити відводок?
Классно сформулировали вопрос! Чтоб его оценить по достоинству, нужно знать, что вызывает состояние когда пчелам хочется роиться. И может не обязательно делать отводок чтоб его избежать? Не удивительно что не нашли ответа читая книги.
__________________
Познай пчел-познаешь весь мир!
Волкотрубенко вне форума   Ответить с цитированием
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
kovivi (13.04.2020), MERLIN-2 (14.04.2020), zelya343 (12.04.2020), вэн (12.04.2020), МедАль (12.04.2020)
Старый 12.04.2020, 01:06   #5012
МедАль
Сенсей
почесний
 
Аватар для МедАль
 
Регистрация: 10.01.2012
Пчелостаж: 50
Пчелосемей: 20
Ульи: Альпийські Н108
Адрес: Куп"янськ Харківська область Україна
Возраст: 77
Сообщений: 4,907
Сказал(а) спасибо: 4,316
Поблагодарили 14,133 раз(а) в 1,853 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 58
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 37 сообщениях
Файловый архив: 5
Закачек: 0
Вес репутации: 1808
МедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутациюМедАль имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Ласунчик Посмотреть сообщение
чи можна підставляти у гніздо суш, на якій є зо два десятки чарунок розсипом з зацвівшою в них пергою?
Таку суш очищають з допомогою дощової (м"якої) води. З допомогою "росинки" заливають чарунки а другого дня викачують на медогонці. При цьому суш робиться як нова.

Добавлено через 3 минуты
Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
коли робити відводки від сімей, щоб уберегти сім'ї від роїння?
Г.Ф. Таранов рекомендував відбирати кожну сьому рамку розплоду. Саме так масово робили на колгоспних пасіках.
__________________
Хай щастить!
З повагою,-
МЕДЯНИК Олексій Володимирович
МедАль вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
kovivi (13.04.2020), MERLIN-2 (14.04.2020), rpm (19.04.2020), zelya343 (12.04.2020), анна сергеева (12.04.2020), Волкотрубенко (12.04.2020), игорь 72 (14.04.2020), Ласунчик (12.04.2020)
Старый 12.04.2020, 05:22   #5013
Волкотрубенко
Бывалый
 
Аватар для Волкотрубенко
 
Регистрация: 09.10.2015
Пчелостаж: 20
Пчелосемей: 50+
Ульи: лежаки, многокорпусные 10
Адрес: Одесская обл.
Возраст: 46
Сообщений: 6,459
Сказал(а) спасибо: 3,412
Поблагодарили 11,319 раз(а) в 2,386 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 136
Сказали "Не согласен!" 228 раз(а) в 139 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 1565
Волкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутациюВолкотрубенко имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от МедАль Посмотреть сообщение

Г.Ф. Таранов рекомендував відбирати кожну сьому рамку розплоду. Саме так масово робили на колгоспних пасіках.
Тоже думал сначала ответить с точки зрения количества расплода. Потом внимательно присмотреться и увидел что Вадим спросил правильно, "при досягненні якого стану". По большому счету количество расплода косвенно влияет на роение, семьи могут и при четырех сроиться а могут и на одиннадцати расплод разбросать без мысли о роении. С практической точки зрения, куда сейчас в апреле девать седьмую рамку если у него во всех семьях своих семь есть?
Согласно ещё одного правила Таранова, объясняющего какие пчёлы работают на медосборе, то отобранная рамка печатного расплода в апреле, существенно негативно скажется на медосборе с акации в мае. Представьте только, сколько могла бы принести меда пчела с отобранной рамки, если с рамки получается не менее 5000 тысяч пчел или пол килограмма.
__________________
Познай пчел-познаешь весь мир!
Волкотрубенко вне форума   Ответить с цитированием
7 пользователя(ей) сказали cпасибо:
kovivi (13.04.2020), MERLIN-2 (14.04.2020), rpm (19.04.2020), zelya343 (12.04.2020), Вадим Попов (12.04.2020), Владимир Татомир (12.04.2020), Лиза (12.04.2020)
Старый 12.04.2020, 06:45   #5014
Вадим Попов
Бывалый
 
Аватар для Вадим Попов
 
Регистрация: 16.12.2018
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 8
Ульи: 16р+маг., 10р+маг., лежаки.
Адрес: Украина, Винницкая обл. Тростянецкий р-н, с. Капустяны
Возраст: 33
Сообщений: 3,922
Сказал(а) спасибо: 2,607
Поблагодарили 1,801 раз(а) в 630 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 5
Сказали "Не согласен!" 20 раз(а) в 20 сообщениях
Файловый архив: 6
Закачек: 0
Вес репутации: 443
Вадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Волкотрубенко Посмотреть сообщение
Тоже думал сначала ответить с точки зрения количества расплода. Потом внимательно присмотреться и увидел что Вадим спросил правильно, "при досягненні якого стану". По большому счету количество расплода косвенно влияет на роение, семьи могут и при четырех сроиться а могут и на одиннадцати расплод разбросать без мысли о роении. С практической точки зрения, куда сейчас в апреле девать седьмую рамку если у него во всех семьях своих семь есть?

Согласно ещё одного правила Таранова, объясняющего какие пчёлы работают на медосборе, то отобранная рамка печатного расплода в апреле, существенно негативно скажется на медосборе с акации в мае. Представьте только, сколько могла бы принести меда пчела с отобранной рамки, если с рамки получается не менее 5000 тысяч пчел или пол килограмма.
Тобто Ви маєте на увазі дочекатися, коли сім'я увійде в ройовий стан, зробити штучне роїння, використавши наліт на матку/маточник (думаю зробити наліт на маточник, але не впевнений чи будуть бджоли носити нектар за відсутності матки)?
Хотілося б не допустити роїння...
Вадим Попов вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.04.2020, 09:38   #5015
СКВИРЯНИН
Бывалый
 
Аватар для СКВИРЯНИН
 
Регистрация: 28.10.2015
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 15×
Ульи: ЛЕЖАК.КОРПУСНІ НА 300 І 230
Адрес: СКВИРСЬКИЙ РН. Тел.096 333 41 29
Возраст: 48
Сообщений: 1,875
Сказал(а) спасибо: 1,282
Поблагодарили 2,388 раз(а) в 447 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 9
Сказали "Не согласен!" 10 раз(а) в 9 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 436
СКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Тут звичайно, кожен робить по своєму, залежно від досвіду і "своєї" методики. Я в себе забираю стару матку тоді як з'явилось достатньо трута на пасіці для обгулу молодих маток. При наявності зрілого печатного трутового розплоду закладаю через стартер прививочну рамку для виводу маток. У мене це приблизно 1 травня +-. На 9 Травня відбираю у всих сімей маток із невеликою кількістю бджоли (струшую кілька рамок) у 4 рамочні корпуси. На наступний день в сім'ї роздаю маточніки. Через 3-4 дні контолюю 1-вихід матки;2- відсутнісь свищевих. Перед акацією формую сім'ї для медозбору і контроль засіву. Все. Роїння не буває. Навіть якщо прогавив і пропала молода матка, то вроїнняь свищеву, але без роїння.
Матки минулого року працюють як генератор розплоду на сонях. Після відбору частини розплоду в основні сім'ї перед соняхом іде заміна старих маток на молодих. Далі в осінь по ситуації: в минулому році об'єднував в зиму по 2-3. Зимують ідеально.
За 2 останні роки відроїлася 1 сім'я.
СКВИРЯНИН вне форума   Ответить с цитированием
8 пользователя(ей) сказали cпасибо:
kovivi (13.04.2020), MERLIN-2 (14.04.2020), zelya343 (12.04.2020), вэн (12.04.2020), игорь 72 (14.04.2020), Кудлянин (12.04.2020), Лиза (12.04.2020), Сергей Херсон (12.04.2020)
Старый 12.04.2020, 10:21   #5016
Вадим Попов
Бывалый
 
Аватар для Вадим Попов
 
Регистрация: 16.12.2018
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 8
Ульи: 16р+маг., 10р+маг., лежаки.
Адрес: Украина, Винницкая обл. Тростянецкий р-н, с. Капустяны
Возраст: 33
Сообщений: 3,922
Сказал(а) спасибо: 2,607
Поблагодарили 1,801 раз(а) в 630 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 5
Сказали "Не согласен!" 20 раз(а) в 20 сообщениях
Файловый архив: 6
Закачек: 0
Вес репутации: 443
Вадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от СКВИРЯНИН Посмотреть сообщение
Тут звичайно, кожен робить по своєму, залежно від досвіду і "своєї" методики. Я в себе забираю стару матку тоді як з'явилось достатньо трута на пасіці для обгулу молодих маток. При наявності зрілого печатного трутового розплоду закладаю через стартер прививочну рамку для виводу маток. У мене це приблизно 1 травня +-. На 9 Травня відбираю у всих сімей маток із невеликою кількістю бджоли (струшую кілька рамок) у 4 рамочні корпуси. На наступний день в сім'ї роздаю маточніки. Через 3-4 дні контолюю 1-вихід матки;2- відсутнісь свищевих. Перед акацією формую сім'ї для медозбору і контроль засіву. Все. Роїння не буває. Навіть якщо прогавив і пропала молода матка, то вроїнняь свищеву, але без роїння.
Матки минулого року працюють як генератор розплоду на сонях. Після відбору частини розплоду в основні сім'ї перед соняхом іде заміна старих маток на молодих. Далі в осінь по ситуації: в минулому році об'єднував в зиму по 2-3. Зимують ідеально.
За 2 останні роки відроїлася 1 сім'я.
Та я хочу подвоїти пасіку. Планую відібрати відводки (3+1), хвости нехай виводять свищову. Потім у відводку теж хочу замінити маток на покупних. Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
Вадим Попов вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
berlin.igor (12.04.2020)
Старый 12.04.2020, 10:55   #5017
novichok
Бывалый
 
Регистрация: 29.11.2013
Пчелостаж: 4
Пчелосемей: 40
Ульи: Рут, дадан
Адрес: Харьковская обл. Дергачи
Возраст: 47
Сообщений: 846
Сказал(а) спасибо: 352
Поблагодарили 771 раз(а) в 271 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 8
Сказали "Не согласен!" 35 раз(а) в 21 сообщениях
Файловый архив: 19
Закачек: 0
Вес репутации: 246
novichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутациюnovichok имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Багато читаю, багато розумію, одне питання є. Тобто воно не одне, але зараз одне. Чи є якийсь критерій, коли робити відводки від сімей, щоб уберегти сім'ї від роїння? Тобто при досягненні якого стану сім'ї треба робити відводок?
Найпростіше, при декількох вуликах - просто дивитися, чи з'явилися яйця в мисочках. Хоча, пам'ятаю, як я в перший рік зі своїми чотирма півдня вовтузився). Тому наступний найпростіший шлях - як підказав Медаль - відбір зайвих рамок з розплодом. Правда, з урахуванням Ваших моментів - наприклад, якщо у Вас дві сім'ї матимуть на той момент сім рам росплоду, а дві по шість, то що - вони не роїтимуться? Якщо зараз в одному корпусі - то в них бажання роїтися може бути більше, ніж у двокорпусних. Або пізніше трошки (на якийсь там тиждень) запізнилися з розширенням - і вони вже відчули, що їм буде затісно у майбутньому. Або - класичний варіант - взяток був і обірвався - вони відчувають що щось не те з цими медодайними полями і повишають шанси на виживання діленням своєї колонії. Тому відбирати рамки - бо Ви все одно вже налаштовані на відводки - можна в більшій кількості.
Але якщо бажання саме не довести - то як зауважив Волкотрубенко, треба вчитися розуміти - тобто пробувати це не один раз, намагатися прослідкувати за цим процесом. Головне, щоб не на всій пасіці одночасно

Добавлено через 28 минут
Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Та я хочу подвоїти пасіку. Планую відібрати відводки (3+1), хвости нехай виводять свищову. Потім у відводку теж хочу замінити маток на покупних. Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
Тоді взагалі все просто без усяких критеріїв - розділяйте, коли у вашому регіоні найприйнятніше.
novichok вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.04.2020, 11:48   #5018
СКВИРЯНИН
Бывалый
 
Аватар для СКВИРЯНИН
 
Регистрация: 28.10.2015
Пчелостаж: 1
Пчелосемей: 15×
Ульи: ЛЕЖАК.КОРПУСНІ НА 300 І 230
Адрес: СКВИРСЬКИЙ РН. Тел.096 333 41 29
Возраст: 48
Сообщений: 1,875
Сказал(а) спасибо: 1,282
Поблагодарили 2,388 раз(а) в 447 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 9
Сказали "Не согласен!" 10 раз(а) в 9 сообщениях
Файловый архив: 1
Закачек: 0
Вес репутации: 436
СКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутациюСКВИРЯНИН имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Та я хочу подвоїти пасіку. Планую відібрати відводки (3+1), хвости нехай виводять свищову. Потім у відводку теж хочу замінити маток на покупних. Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
Як на мене, варіант зовсім не розумний. Ви відберете 3+1- а сенс?. "Хвіст" залишиться без матки. Свищева почне сіяти через 20 днів мінімум, перша молода бджола від неї з'явиться через 1,5місяця після відбору старої матки. Що залишиться на той час в сім'ї, якщо молода весняна бджола живе не надто довго? Меду Ви не візьмете, в кращому випадку до кінця літа буде нормальна сім'я як одиниця.
Сім'ї зі старою маткою теж "пролетять" із весняним медом. Це фактично пакет, який може щось дати із соняха. А раптом жара і не буде нормального взятку? Не варіант.
Якщо Ви вже хочете купувати маток, то купіть їх на початку травня і розділіть всі сім'ї на пів-льоту. Якщо зможете втримати від рроїня (залежить від сили сім'ї) -зробіть це після акації. Якщо якась зароїться-скористайтесь маточніками.
Взагалі-то варіантів маса. Можна збільшитись і в 3-4рази без суттєвої втрати медозбору. Залежить від сили сімей,наявності суші, медоносів,ресурсів та вільного часу.

Якщо буде бажання передзвоніть. Живе спілкування дасть більше користі

Добавлено через 26 минут
Якщо у Вас в наявності 4 сім'ї, намагайтесь підійти до початку травня рівною силою. Коли сім'ї будуть мати 7-8 рам розплоду(дадан), в окремий вулик із кожної сім'ї поставте по 1 рамці розплоду різновікового. Струсіть ще по 2 рамки бжділ(стара бджола вернеться). Поставте корм і воду,так як молода бждола кілька днів літати не буде, а розплод потребує догляду. Через 10 днів розділіть ці рамки кожну в окремий вулик так, щоб на кожні рамці був запечатаний маточнік. Можете підсилити від основних сімей розплодом на виході або бджолою. Знову дати корм і воду. Через неділю проконтролюйте засів.

За цей час основні сім'ї можуть брати участь в медозборі. Якщо вони сильні і є ризик роїння відбирірь не по одній, а по 2 рамці. Буде 8 молодих сімейок, але не занадто сильно діліть, краще візьміть акацію.
Після акації, якщо немає липи, зрівняйте сім'ї всі в одну силу. Цим підсилите молоді сім'ї і дасте новий стимул яйцекладки старим. ЯКщо є суш і сила сімей знову набере 7 рам розплоду- повторіть процедуру, тепер уже на 8 рам. Основні сім'ї за цей час підійдуть до медозбору з гречки(а вона цвіте до 3 неділь і виділяє лише в перші половині дня, тому занадто сильні сім'ї не обов'язкові) . Будете знову мати 8 молодих сімей, які мають всі шанси вирости до осені в самостійну одиницю і 8 сімей годних для медозбору із соняха.
СКВИРЯНИН вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Роман 72 (14.04.2020)
Старый 12.04.2020, 13:40   #5019
Андрей Андреевич
Бывалый
 
Регистрация: 04.11.2012
Пчелостаж: 7
Пчелосемей: 250+
Ульи: разная
Адрес: Украина,Винницкая обл.,с.Ялтушков
Возраст: 58
Сообщений: 8,603
Сказал(а) спасибо: 6,885
Поблагодарили 10,651 раз(а) в 2,145 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 0
Сказали "Не согласен!" 53 раз(а) в 42 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 1636
Андрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутациюАндрей Андреевич имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Цитата:
Сообщение от Вадим Попов Посмотреть сообщение
Якось так. Хочу з 4 сімей зробити хоча б 7-8.
...купляєте одну матку ... робите збірний відводок на цій матці ... і так 4 раза на протязі сезону ( не пізніше середини липня) . Не вгробите свої 4 сім"ї + удвоїте пасіку ... якщо будете " бавитись" як написали раніш -- толку не буде...
Якщо почнете робити то що написали , в даний час ... даже не дивлячись що у Вас набагато тепліша погода ,чим у мене ... можу з впевненістю сказати , що вгробите свою пасіку...
__________________
Когда делаешь людям добро, то добрые люди это ценят, равнодушные забывают, а наглые становятся ещё наглее!

Последний раз редактировалось Андрей Андреевич; 12.04.2020 в 13:45.
Андрей Андреевич вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал cпасибо:
Старый 12.04.2020, 20:32   #5020
Вадим Попов
Бывалый
 
Аватар для Вадим Попов
 
Регистрация: 16.12.2018
Пчелостаж: 2
Пчелосемей: 8
Ульи: 16р+маг., 10р+маг., лежаки.
Адрес: Украина, Винницкая обл. Тростянецкий р-н, с. Капустяны
Возраст: 33
Сообщений: 3,922
Сказал(а) спасибо: 2,607
Поблагодарили 1,801 раз(а) в 630 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 5
Сказали "Не согласен!" 20 раз(а) в 20 сообщениях
Файловый архив: 6
Закачек: 0
Вес репутации: 443
Вадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутациюВадим Попов имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Текущие вопросы начинающих

Короче, це моя перша весна після зимівлі, торік брав відводки, зараз маю свої сім'ї. Тому буду дивитись по ситуації. Нехай розвиваються до акації, якщо ввійдуть в ройовий стан, то скористаюся одним з протиройових заходів (це не проблема, так як до бджіл дивлюся раз на тиждень, встигну зреагувати, а ні, буду лазити по деревах). А там буде видно. Якщо щось буде не зрозуміло - буду дзвонити, не ображайтесь, бо я новачок, багато не зрозуміло...
Вадим Попов вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход

Похожие темы
Тема Автор Раздел Ответов Последнее сообщение
Бензопилы. Вопросы диагностики и ремонта. glider Вопросы ремонта инструмента и оборудования 43 26.03.2020 21:40
Попался рой, есть вопросы Vladimir82 Хочу стать пчеловодом 11 20.06.2015 09:00
Скорая помощь (разные практические вопросы) Димас Хочу стать пчеловодом 2008 16.10.2014 12:20


Текущее время: 02:11. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ