Форум

Вернуться   Форум "Пчеловодство без границ" > Практическое пчеловождение > Технологии и методы содержания пчел

Важная информация

Интернет-магазин "Дом пасечника"
 
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 05.01.2019, 12:00   #10
mur
Бывалый
 
Аватар для mur
 
Регистрация: 05.06.2014
Пчелостаж: 5
Пчелосемей: 6
Ульи: Альпійський (рамка h=210)
Адрес: Україна, Львіська обл, Дрогобич
Возраст: 67
Сообщений: 291
Сказал(а) спасибо: 100
Поблагодарили 721 раз(а) в 142 сообщениях
Сказал (а) "Не согласен!": 2
Сказали "Не согласен!" 6 раз(а) в 6 сообщениях
Файловый архив: 0
Закачек: 0
Вес репутации: 208
mur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутациюmur имеет неукоснительную репутацию
По умолчанию Re: Пчеловождение в альпийском улье

Цитата:
Сообщение от Світлана Зозуля Посмотреть сообщение
что есть более подходящие для жизни пчел ульи...в работе с которыми не нужно столько труда, времени и других ресурсов вкладывать.
..в цих словах, мабуть, сконцентрована суть привабливості "альпійця" для "неофітів", які не ставлять за мету жити (заробляти на життя) з бджіл, а хочуть мати цікаве заняття і продукцію для себе і, якщо буде виходити, для невеликого кола родичів чи знайомих. . Додав би до цих слів: а також не конче необхідно великої фізичної сили, глибоких знань і практичних навичок в роботі, мінімальний вплив помилок пасічника на долю бджолосімей.
Моя біографія бджоляра почалась зі слів дружини: "завів би ти пару вуликів, а то сусід кожен рік дає нам меду, а ми самі що - не можемо?". Вона й не наполягала, але через рік (при черговій дачі меду) знову в цьому плані висловилась. В'яло поцікавився цим питанням... і затягнуло. Осінь-зиму вивчав що до чого, звертаючи увагу не на успіхи, а більше на невдачі практиків і підводні камені різних систем і шукаючи таку, де найменший шанс мені "накосячити" з фатальними наслідками для бджіл. Оці всі невдалі зимові переходи з рамки на рамку, голодна смерть, заставні, зміщення (або не зміщення) клубу від передньої стінки до задньої, розділення клубу ... і ще кілька нюансів мене лякали. Плюс особливості місцевості - цвіте всяке і потрохи, поля нічим "медовим" не засівають в буквальному сенсі цього слова. З цих мотивів зупинився на альпійці з рамкою висотою 210 мм, бо на такий "стандарт" натрапив в своїх пошуках. Час підтискав, приступив до виготовлення корпусів на цю висоту, при цьому примудрився ширину рамки зробити не 300 мм, як планував (розраховував купити відводки на українській рамці і помістити у два моїх корпуси) , а 321 мм; коли усвідомив - було пізно, корпуси готові! Тоді ж натрапив на нашому форумі на інформацію про корпуси h=108 (в основному в постах від Медяника О.В.), але знову-таки пізно; 4 комплекти вуликів були готові і про більше на тому етапі і не мріяв. Результат: альпієць не вимагав від мене "зайвих рухів", поблажливо прощав мені помилки (крім одного разу в одному вулику в першу зимівлю - але то було моє відверте хуліганство: повномедний корпус внизу, а маломедний в декілька рамок нагорі залишив і забув поміняти корпуси місцями; заморив їх голодом). Також був осінній один зліт років 2 тому. Меду брав небагато, але щороку більше ніж попередній; минулий сезон вперше взяв травневий мед, а загалом по 20 з невеликим літрів з вулика. Розумію, що це не є великий показник, але досі вважаю себе початківцем ; ну і медоносна база тут ніяка.
Тепер "свербить" ще попробувати альпійця на рамку h=103 мм, але ширину рамки все таки 300 мм, щоб можна було заселяти (при потребі) українською або перевернутою даданівською рамкою в 4 корпуси без додаткових маніпуляцій, труднощі яких детально описані в цій темі. Ну і стандартні розміри вощини теж спонукають до такого рішення.
Цей пост з на перший погляд непотрібними подробицями я адресую не тим, хто вже водить бджіл, а тим людям, які тільки вибирають, на якій системі попробувати свої сили і у яких мотиви і умови пасічникування приблизно відповідають моїм (не тим, у кого навкруги соняхи до горизонту).
mur вне форума   Ответить с цитированием
27 пользователя(ей) сказали cпасибо:
77сем77 (13.07.2020), grigzav (02.02.2019), MAKAR-63 (05.01.2019), Michman (06.01.2019), seim (05.01.2019), SERB (09.01.2019), serg2121 (05.01.2019), serhio70 (05.01.2019), vano (05.01.2019), Vorobeyko (05.01.2019), yurets-9 (05.01.2019), Андрей Шеки (14.02.2019), Берендей (05.01.2019), БМВ (06.01.2019), верес (05.01.2019), ВікМар (16.01.2019), Владимир@ (05.01.2019), Владислав (05.01.2019), Димас (05.01.2019), Лиза (05.01.2019), МедАль (05.01.2019), Роман68 (30.01.2020), Ромен (05.01.2019), усач (15.05.2020), Фишмен (31.01.2021), Шавлюк (05.01.2019), Юзик (09.01.2019)
 


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 02:36. Часовой пояс GMT +3.


Погода в Украине Яндекс.Метрика Проверка PR и ТИЦ