PDA

Просмотр полной версии : Кочевка 2019


Татьяна 07
19.02.2019, 16:45
в этом году хотим попробовать кочевать..по акации и подсолнечнику вопросов нет, подскажите. пожал, по промежуточному периоду..Пчелки в Переяслав-Хм р-не, Киевская обл...всем спасибо за участие в теме..

gru.v
20.02.2019, 02:34
шукайте липу

Добавлено через 2 минуты
P.S. не чули що там за з'їзд буде в Борисполі (аграрії VS пасічники) з питань ядохімікатів?

zeus
20.02.2019, 12:56
Тогда уж и я отмечусь без особой надежды на помощь. Разыскивается липа в полтавской области, район Хорол-Кременчуг :)

жало
24.06.2019, 12:34
кочевка у меня в этом году что то не пошла (судя по роликам в ю тубе то я не один такой). рапс весь ушел на развитие, акации принесли, но не рискнул откачивать все, потянул до липы, думал принесут столько, что тары не хватит. Бог по ходу тиохо похихикивал с меня)). когда откачивал, липа только придала оттенок акации. с 16 семей 50 кг.

бігунець
24.06.2019, 12:39
Не у Вас одного подобное. Будем надеяться на лучшее. Впереди подсолнух и золотарник.

жало
23.07.2019, 22:57
коллеги, как кочевка идет? Сегодня закончил качать подсолнух (надеюсь первый раз, рядом еще одно поле), с 36 семей получилось почти тонна. Результат конечно не ахти, ноооо. Короче слава Богу, что так.

бігунець
24.07.2019, 08:48
с 36 семей получилось почти тонна. Результат конечно не ахти
Я, думаю, как бы наскрести тонну со стольких же семей до конца сезона.:)

Юрій Чугай
25.07.2019, 23:03
Я, думаю, как бы наскрести тонну со стольких же семей до конца сезона.:)

В нас дехто на стаціонарі ще взагалі не качав (соняшника нема) надіються по пару рамок "вкрасти" в кінці сезону:ah:.
Хто "помивши бідони" поїхав на гречку - чухають потилицю (чогось меду нема):rofl2:. Пізня гречка доцвітає, але прогноз погоди не радує.
Я як "самий розумний" вирішив їхати на гарбуз (біля 500 га екогарбуза насіяли):rofl2:. Гарбуз пізній (тижня 2 як цвіте, а є що й тільки зацвітає) місцями так собі, а місцями без сліз на нього важко дивитись. КУ через день показує по 300 гр..
Поки що тонни нам тільки сняться, нам би хоч розвиток сімей отримати в цьому році:poklon:.

zeus
30.07.2019, 09:25
Хвастайтесь, что по Каневу? Хоть в общих чертах

спасатель 101
30.07.2019, 10:44
Хвастайтесь, что по Каневу
На липі з'їхалися з пасічниками, які були в Каневі. І підтвердилося іще з двох джерел. Канев у цьому сезоні видав так видав. 20 - 25 л/сім'ю.

Добавлено через 1 минуту
(надеюсь первый раз, рядом еще одно поле), с 36 семей получилось почти тонна. Результат конечно не ахти
Явно глузуєте...

zeus
30.07.2019, 10:50
На липі з'їхалися з пасічниками, які були в Каневі. І підтвердилося іще з двох джерел. Канев у цьому сезоні видав так видав. 20 - 25 л/сім'ю.

Достойно! А липа в каком меате, если не секрет?
Знаю там под Каневом после акации на липу стают... Можно в лсflag_ua

спасатель 101
30.07.2019, 11:01
Достойно! А липа в каком меате, если не секрет?
Знаю там под Каневом после акации на липу стают
Ні, липа в Полтавській області Чорнухінський р-н.

zeus
30.07.2019, 11:49
Ні, липа в Полтавській області Чорнухінський р-н.

Спасибо большое. Места любопытные. Может увидимся там, с меня медiвка:beer:flag_ua

спасатель 101
01.08.2019, 14:49
Добавлено через 1 минуту
Места любопытные. Может увидимся там, с меня медiвка
Тільки за! :beer:

Beeman1
02.08.2019, 09:34
Вивіз все-таки вчора і позавчора на верес своїх бджіл, робив 2 ходки причепом 1,25*2,05 м. Сумарно вивіз 8 основних сімей і 11 відводків. Сім"ї деякі при погрузці були тяжкенькі, видно не весь мед забрав, відводки ж були легесенькі, буду надіятись, що хоч для себе щось принесуть. Тепер тижнів 3 не буду їх тривожити, далі вже не від мене залежить, вересу там куди вивіз ну дуже багато, аби погода і бджілки спрацювали. Не обійщлось без пригод - стяжка в одній сім"ї розійшлась, корпуси здвинулись і бджоли дали мені добрячого прочухана, бо був в простих робочих рукавицях. Але я то таке, головне що з племінником все гаразд, бо з ним ще треба буде забирати бджіл назад в кінці серпня.

Ворон
02.08.2019, 09:50
Вивіз все-таки вчора і позавчора на верес своїх бджіл, робив 2 ходки причепом 1,25*2,05 м. Сумарно вивіз 8 основних сімей і 11 відводків. Сім"ї деякі при погрузці були тяжкенькі, видно не весь мед забрав, відводки ж були легесенькі, буду надіятись, що хоч для себе щось принесуть. Тепер тижнів 3 не буду їх тривожити, далі вже не від мене залежить, вересу там куди вивіз ну дуже багато, аби погода і бджілки спрацювали. Не обійщлось без пригод - стяжка в одній сім"ї розійшлась, корпуси здвинулись і бджоли дали мені добрячого прочухана, бо був в простих робочих рукавицях. Але я то таке, головне що з племінником все гаразд, бо з ним ще треба буде забирати бджіл назад в кінці серпня.

Наскільки відомо мені,бджоли на медові з вересу зимують погано,його прирівнюють до падевого меду.(ИМХО)

Beeman1
02.08.2019, 09:57
Наскільки відомо мені,бджоли на медові з вересу зимують погано,його прирівнюють до падевого меду

Догодовую на зиму цукровим сиропом, виходить зимують в основному на сиропі а вересовий мед іде на розвиток. А так в принципі намагаюсь вересовий мед відібрати по максимуму і тоді вже загодовую сиропом. До речі, хто розуміє, смак і колір і запах вересового меду ні з чим не зплутаєш, мед специфічний, але я б його до падевого не рівняв ...

Ворон
02.08.2019, 10:23
Догодовую на зиму цукровим сиропом, виходить зимують в основному на сиропі а вересовий мед іде на розвиток. А так в принципі намагаюсь вересовий мед відібрати по максимуму і тоді вже загодовую сиропом. До речі, хто розуміє, смак і колір і запах вересового меду ні з чим не зплутаєш, мед специфічний, але я б його до падевого не рівняв ...

Малося ввиду ,не смакові якості меду і тд.,а вплив такого меду на бджіл за час зимівлі.:03:

Beeman1
02.08.2019, 15:16
Малося ввиду ,не смакові якості меду і тд.,а вплив такого меду на бджіл за час зимівл

Наші поліські бджоли зимують на вересовому меді без проблем, є такі райони, що в них на зимівлю крім вересу нічого не залишається:).

жало
09.08.2019, 19:52
прокачали второй раз, еще 300 кг плюсом, итог 1300 кг с 36 семей. 2 семьи уже пропадут ( в обеих меняли маток, но те или не вернулись, или... в общем минус 2 семьи). Оставлял по 9 полномедных в улье (т.е. с запасом до октября, а все что будет лишним пойдет на весну). Очень сильно позаливали гнезда, матке негде сеять, боюсь как бы не получилась лажа, добавил по пару сушни. Посмотрим. В 15 км начал несколько дней назад цвести подсолнух - не рискнул переезжать, стремно, боюсь что окончательно просядут семьи.

Andruhan
09.08.2019, 23:11
Кочёвка для моих прицепов с лежаками в этом году закончилась, только-что приехали домой.

спасатель 101
12.08.2019, 11:35
Не знаю, як у кого?
За собою замітив, що одні точки наче припадають до душі. Сама місцевість, можливо аура якась! І ця прив'язаність не пов'язана там з медозборами і т.д.
В цьому сезоні стояли на своєму місці, на якому не були 3 роки, а до цього 3 чи 4 сезони відстояли в підряд. На моє бачання, на відстані 1,5 км було місце наче перспективніше, але проїздна польова дорога, стали на своє. Із задоволенням відстояли більше місяця.

Вчора забрав з точка останнього вулика з відводком, який у вечері перед переїздом було підсилено, тай підібрав всіх зпізнившихся додому.

Andruhan
12.08.2019, 15:12
Не знаю, як у кого?
За собою замітив, що одні точки наче припадають до душі. Сама місцевість, можливо аура якась! І ця прив'язаність не пов'язана там з медозборами і т.д.
Согласен! В этом году стал на подсолнух там, где стоял в позапрошлом и прошлом году, рогатые разделил уже на два точка. Добираюсь грунтовкой, но для страховки есть асфальт, правда дальше ехать, хотя Бухантером тот асфальт и ... не нужен!:) На одном точке соседи(стою на краю села) дают вёдра, наносить воды, если приезжаю мопедом, на другом -бабка сама наливает в поилку. Ну и мы в долгу не остаёмся...:frend1: Сёла глухие, люди приветливые, любят пообщаться с новыми людьми.

бігунець
12.08.2019, 15:52
думаю, как бы наскрести тонну со стольких же семей до конца сезона
С зимы вышло где-то 30 нормальных семей, пару отобрал на воспиталки, половина сроилась, так что больших медосборов не ожидал. Потому был удивлен и обрадован, когда поднесли сонях. Немногим больше 50-ти ведер по 20 л. Кто принес? Семей 25 постарались, и еще отводков и роев семей 15 не уступали. Еще 15 отводков, роев, да и зимовалых семей притесалось, так те вообще крохи или ничего не поднесли. Ночью собираюсь, если будет все ОК, перевозить на золотарник.

П. С. Не могу с телефона скинуть видео и фото на комп и выложить на форуме. Если кому интересно, на Фейсбуке есть группа "Пасічники Овруччини", там есть видео.

Владимир Татомир
12.08.2019, 21:21
Ночью собираюсь, если будет все ОК, перевозить на золотарник.
как дела с матковыведением?

бігунець
13.08.2019, 23:04
как дела с матковыведением?

Посредственно. Вернее, с самым выводом все хорошо, а вот с облетом допустил ошибки: создание нуклеусов, заселение. будет зима, все проанализирую.

бігунець
29.08.2019, 21:21
Сегодня съездил на точек на золотарнике.[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])
Заглянул в пяток ульев, в трех сделал фото. В остальных та же картина.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

asot
29.08.2019, 22:28
Василий очень хотелось бы услышать пару слов о вашей пчеле ! Вы вроде как бы частично меняли породу - интересно какие результаты ,впечатления и выводы !!!
Какие меда удалось откачать на "кочевках"?

бігунець
30.08.2019, 12:13
Василий очень хотелось бы услышать пару слов о вашей пчеле ! Вы вроде как бы частично меняли породу - интересно какие результаты ,впечатления и выводы !!!
Какие меда удалось откачать на "кочевках"?

Менять менял, но как ты подметил, частично. В основном отводки с новыми матками. Чтобы они равномерно развивались - нет. Опять же есть такие, что на них смотриш и руками разводишь, а есть, что уже по 5-6 десятирамочных корпусов на полурамку поднесли меда, в основном по-среднему. Короче, по медовой продуктивности отличия (практически) от местных нет. Кстати, матка ШО карники и отводочек с ней очень и очень удивил. Ехал он на подсолнечник силой 5 рамок 300, 3 расплодные. Первая качка через 3 недели - кило 4 было, еще через 2 десять. Сейчас 2 корпуса от и до (16 дней после перевозки на золотарник). В лидерах опять будут местные. Казалось бы - зачем менять маток. Но местные по злобе выше среднего, ну и роится очень любят как раз на акацию. Вывозишь на нее мощные семьи, а во время откачки видишь пустые рамки и немного пчел.
Последний вопрос не понял, он о количестве или разнообразии?

Вадим Попов
30.08.2019, 12:56
Менять менял, но как ты подметил, частично. В основном отводки с новыми матками. Чтобы они равномерно развивались - нет. Опять же есть такие, что на них смотриш и руками разводишь, а есть, что уже по 5-6 десятирамочных корпусов на полурамку поднесли меда, в основном по-среднему. Короче, по медовой продуктивности отличия (практически) от местных нет. Кстати, матка ШО карники и отводочек с ней очень и очень удивил. Ехал он на подсолнечник силой 5 рамок 300, 3 расплодные. Первая качка через 3 недели - кило 4 было, еще через 2 десять. Сейчас 2 корпуса от и до (16 дней после перевозки на золотарник). В лидерах опять будут местные. Казалось бы - зачем менять маток. Но местные по злобе выше среднего, ну и роится очень любят как раз на акацию. Вывозишь на нее мощные семьи, а во время откачки видишь пустые рамки и немного пчел.

Последний вопрос не понял, он о количестве или разнообразии?

Скоріш за все питання було про різновиди меду.

спасатель 101
30.08.2019, 14:22
Скоріш за все питання було про різновиди меду.
Думаю також.

Вася! Цікаво буде почути скільки сім'я на круг взяла за сезон.
У мене 42 кг з копійками. І так вже 4-й сезон. Хоч Божу мать співай, а більше півсотні ніяк.

Приємно, що у Вас ще продовжується природній взяток.

seim
30.08.2019, 15:13
Вывозишь на нее мощные семьи, а во время откачки видишь пустые рамки и немного пчел
нужно у Волкотрубенко маток купить. У него чем больше роятся тем больше меда.

asot
30.08.2019, 19:24
Именно так !! О сортах меда имел ввиду!!

бігунець
31.08.2019, 08:52
О сортах меда имел ввиду!
Гнався за кількістю, а не різномаїттям. От два роки тому здав більше центнера гречки по ціні соняшника, нема попиту. Хоча в цьому році на гречаний був хороший попит і виділяла вона гарно, та коли б те знати було зарані.
А так ріпак, акація, трошки лісового різнотрав"я, сонях, золотарник. Ще окремо і в дуже малій кількості гречаний і вересовий.
Ну і з колод, та то вже інше.

Волкотрубенко
31.08.2019, 10:21
нужно у Волкотрубенко маток купить. У него чем больше роятся тем больше меда.

С чего Вы это взяли? Я говорю: -Роятся пчелы- будет мед! Улавливаете разницу?
Если Вы будете работать с моими пчелами обычными методами, особой разницы, относительно своих не заметите.

бігунець
20.09.2019, 20:21
Ось ми і дома. [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

бігунець
21.09.2019, 07:57
Перевозиив додому своєю Газелькой. дві ходки, 280 км, 60 вуликів. 20 стає в перший ярус, 10 на верх. Трохи незручно, але коли дорога далека, то краще затратити хвилин 20 на загрузку 2 ярусу, чим їхати ще раз. І дуже радий, що не викинув будку, як планував спочатку.

спасатель 101
26.09.2019, 08:28
І дуже радий, що не викинув будку, як планував спочатку.
Чому?

Добавлено через 1 минуту
Вася! Цікаво буде почути скільки сім'я на круг взяла за сезон.
Ну і ....?

бігунець
26.09.2019, 09:24
Чому?

Добавлено через 1 минуту

Ну і ....?

А попробуйте загрузити в кузов 3х2 метри 30 вуликів, хай і корпусних. І підставки під них. І не прив"язувати. І не переживати.

Писав у темі "Итоги медосбора". Якщо коротко - на данний момент 79 на зимувалу, або 67 на ті, що носили мед, або 55 на всі сім"ї.

бігунець
08.11.2019, 14:02
Три роки тому зробив вибір на користь кочівлі на поля ( здебільшого на сонях), відмовився від лісу. Ліс - це таке, часто-густо взятку нема, приблизно в середньому 15-20 кг(весь) від сім"ї, тоді як ріпак, сонях давали по 40 кг(без врахування акації і золотарнику), та по ціні в 40 грн і взяток практично є завжди. Тепер мені на зиму все треба передумати, перепланувати. Пропонують 160 грн. за кіло лісового меду. Навіть уже при цій ціні виходжу на оптову на сонях. Крім цього не відмовляються від акації і золотарнику. Так що треба складати перспективний план і думати, як краще зорганізувати кочівлю і постаратися взяти побільше ексклюзивних медів.

Юрій Чугай
08.11.2019, 22:09
Пропонують 160 грн. за кіло лісового меду.
За такою ціною багато не продаси. Поставте 5 вуликів в перспективному лісі і як продасте з них мед за такою ціною, то можете сміливо ставити ціну на свій сонях по 100 за кг:neigh:....

бігунець
08.11.2019, 23:19
Якщо будете брати, то пишіть, надішлю сонях по 100. Продав лісового не менше центнера по тій ціні.

Юрій Чугай
09.11.2019, 13:42
Якщо будете брати, то пишіть, надішлю сонях по 100. Продав лісового не менше центнера по тій ціні.

Лісовий по 220 грн/л, коли конкуренти продають по 130-150 - так і Берендея з комерційного сенсея посунути не довго:appl:.
Ну от за зиму ще центнер продасте - і скільки вам сімей треба в лісі?
Монофлор не люблю, будь-який (до речі, соняшник на смак ще більш-менш), він має якийсь "обмежений" смак.

бігунець
09.11.2019, 15:03
Лісовий по 220 грн/л, коли конкуренти продають по 130-150 - так і Берендея з комерційного сенсея посунути не довго:appl:.
Ну от за зиму ще центнер продасте - і скільки вам сімей треба в лісі?
Монофлор не люблю, будь-який (до речі, соняшник на смак ще більш-менш), він має якийсь "обмежений" смак.

Наскільки відомо, по стільки продають з рамочних, невже ви думаєте, що і з колод по стільки продам. Ну не по 220, а по 200 розійшовся. І читайте уважніше, у мене його вже нема. До того ж, це не я придумав ціну, це мені запропонували на наступний рік зайнятися стільниковим лісовим медом по тій ціні. Взагалі не розумію, що вас так заціпилу в моїх словах. Успіхів.

Юрій Чугай
09.11.2019, 18:48
Наскільки відомо, по стільки продають з рамочних, невже ви думаєте, що і з колод по стільки продам. Ну не по 220, а по 200 розійшовся. І читайте уважніше, у мене його вже нема. До того ж, це не я придумав ціну, це мені запропонували на наступний рік зайнятися стільниковим лісовим медом по тій ціні. Взагалі не розумію, що вас так заціпилу в моїх словах. Успіхів.

Ціна здивувала. Треба ж відділяти котлети від мух: лісовий мед, сотовий лісовий і з колод. Ціна у всіх різна буде.
Те що запропонували, то добре. Аби виконали обіцянку.

torris
09.11.2019, 21:29
yu1986ra, ви приїдьте до Василя і поїдьте з ним у ліс, потім полізете хоч на одне бортьове дерево і оглянете сімю бджіл в колоді, попребуєте його на смак а потім вже напишете тут ціну лісовому меду!
я впевнений на всі 100% ви ніколи його не пребували на смак, не кажучі вже за все решта та собівартість його...

Юрій Чугай
10.11.2019, 21:28
yu1986ra, ви приїдьте до Василя і поїдьте з ним у ліс, потім полізете хоч на одне бортьове дерево і оглянете сімю бджіл в колоді, попребуєте його на смак а потім вже напишете тут ціну лісовому меду!
я впевнений на всі 100% ви ніколи його не пребували на смак, не кажучі вже за все решта та собівартість його...

Я вірю, що мед деколи "солоним" буває, але мова велася не про систему утримання бджіл, а про цінову політику. Пан бігунець просто не уточнив за який саме мед така ціна через це весь сир бор.
Так, для загального розвитку, меді було б цікаво подивитися на колоду "з близька". Хоча я глибоко переконаний, що мед з рамкового вулика і колоди був би однаковим на смак, якби вони стояли "під одним деревом" і мед відбирався б в одну пору (по одній технології). Це моя особиста думка, прошу голосно тапочками не кидатись, якщо що.(ИМХО)

Владимир Татомир
10.11.2019, 22:57
просто не уточнив за який саме мед така ціна
Цена 200 за литр из рамочного улья, в который пчелы принесли мед из леса совсем не завышена. Колодный вообще то еще поболее цена, в виду его малого количества и эксклюзивности.

Юрій Чугай
11.11.2019, 01:00
Цена 200 за литр из рамочного улья, в который пчелы принесли мед из леса совсем не завышена. Колодный вообще то еще поболее цена, в виду его малого количества и эксклюзивности.

Можливо в степовій зоні "лісовий мед" і звучить як "ЛІСОВИЙ МЕД", але не в моєму регіоні (де багато лісу). Та й на ОЛХ лісовий (б"ють себе п"яткою в груди доводячи, що то таки лісовий) мед продають по 130-150 грн/л. Я не кажу, що ціна завищена (якщо купують, то хай всім буде добре), я кажу, що за такою ціною багато не продаси (з власного досвіду, може в когось є і ін. досвід), а отже і вуликів до лісу бігунцю можна не багато відправляти.
За ціну на "колодний" мед я все розумію, але то чистий маркетинг(ИМХО) (вище я пояснював чому).

В моїх краях я лісовий з ожини/крушини продавав по 180 - ажіотажу і черг не було.

Владимир Татомир
11.11.2019, 08:21
[quote="yu1986ra;275020"]Можливо в степовій зоні "лісовий мед" і звучить як "ЛІСОВИЙ МЕД", але не в моєму регіоні (де багато лісу).[/quoteМой друг в Ивано Франковщине, имеет два десятка ульев, стоит в лесу, мед продает так.

Юрій Чугай
11.11.2019, 09:59
[QUOTE=Владимир Татомир;275028][quote="yu1986ra;275020"]Можливо в степовій зоні "лісовий мед" і звучить як "ЛІСОВИЙ МЕД", але не в моєму регіоні (де багато лісу).[/quoteМой друг в Ивано Франковщине, имеет два десятка ульев, стоит в лесу, мед продает так.[/QUOT

Певно, за добрий мед добра ціна. Але скоріше всього там інші фактори вплинули: близькість до великих міст, клопітка робота з населенням, низька конкуренція і т.п.

aleksandrfeed
11.11.2019, 12:35
а отже і вуликів до лісу бігунцю можна не багато відправляти.
Лесной мед никогда не собирается по 50 кг с улья.. Поэтому сколько вывозить ульев в лес может примерно понимать только сам пчеловод! Если скажем он берет по 7-10 кг , то ему нужно на много больше семей , чем на подсолнухе...
Плюс нужно еще понимать , что подразумевается под названием " лесной мед ". Если пасека стоит в лесу а мед носят с полей , то лесным медом он не называется...
Я несколько лет вывозил пять семей в одно интересное место(лес) , мед был очень вкусным и расходился на ура , потом в силу причин пришлось ставать в то же место только с другой стороны , мед стал совсем другим .. Ценителей поубавилось , соответственно пришлось отказаться от кочевки в то место .... Так что если у пчеловода есть возможность вывозить на интересные медоносы , пускай ездит на здоровье, лишь бы это было рентабельно ....

бігунець
13.11.2019, 12:12
За такою ціною багато не продаси
Сьогодні розмовляв з людиною, яка пропонує зайнятися сотовим медо і за нього буде давати по 160 грн/кг. Так ось, чим більше я обдумовую пропозицію, тим більше здається, що вигідніше буде просто продавати сотовий мед по 120 грн. за кіло.:(

Дан
13.11.2019, 17:51
За такою ціною багато не продаси.
Как показывает практика, в розницу легче продать лесной мед по высокой цене, чем подсолнух по любой

Берендей
13.11.2019, 18:00
Как показывает практика, в розницу легче продать лесной мед по высокой цене, чем подсолнух по любой

Как показывает практика легко только строить теории что легче продавать, а по факту что продать, дорогой лесной что дешёвый подсолнух одинаково сложно.(ИМХО)

Дан
13.11.2019, 18:09
Как показывает практика легко только строить теории что легче продавать, а по факту что продать, дорогой лесной что дешёвый подсолнух одинаково сложно.
Наверно, не стоит писать про цены в тему про кочевку вообще. Для этого есть другая тема. Но никто, уверен, не повезет пчел на чистый подсолнух если есть выбор. Чистого подсолнуха у меня нет, будет нужен - позвоню Берендею

бігунець
13.11.2019, 18:21
никто, уверен, не повезет пчел на чистый подсолнух если есть выбор
Тема є інша, але пишемо в цій, тому можна й цифри. Так ось, рахуємо. Лісовий беремо в середньому по 150 за літр. Як принесуть по 7 літрів у липні-серпні то добре. Множимо. Скільки треба зібрати соняха на ці гроші, навіть по нинішній ціні?. Приблизно 40 кіло. Практично одне на одне, всеж соняха з золотарником принесуть більше. І ще один фактор: сонях виділяє практично завжди, а ліс може й не дати.

Волкотрубенко
13.11.2019, 23:06
Сьогодні розмовляв з людиною, яка пропонує зайнятися сотовим медо і за нього буде давати по 160 грн/кг. Так ось, чим більше я обдумовую пропозицію, тим більше здається, що вигідніше буде просто продавати сотовий мед по 120 грн. за кіло.:(

Василий, объясни что написал??? А то мозг сломал так и не понял. Как может быть выгодней продавать дешевле чем тебе предлагают?

бігунець
14.11.2019, 15:26
Василий, объясни что написал??? А то мозг сломал так и не понял. Как может быть выгодней продавать дешевле чем тебе предлагают?

Я так умію. Пишу, все для мене зрозуміло...:)

Дивись, ціну дають за сотовий, де: рамка не стандартна. Вощини ставити не можна. Цих двох показників уже досить.
Добре, я якось примудруся і рамки вдасться примостити. І знову, соти на голих рамках будувати бджоли не схочуть, важко будуватимуть. А якщо мед занесуть з однієї сторони, або занесуть і не запечатають, що робити. Відкачувати накладно.

Хоч відмовлятися отак відразу не стану. Подумаю, порахую. А може вдасться домовитися на тих же умовах на стандартну напіврамку. Кожен рік у мене без вощини таких десяток відбудовують (будівельні):)

Владимир Татомир
14.11.2019, 21:04
зайнятися сотовим медо і за нього буде давати по 160 грн/кг.Это первый вид меда он дороже.

Добавлено через 33 секунды
просто продавати сотовий мед по 120 грн. за кіло
Это второй вид, он дешевле.

Добавлено через 1 минуту
Первый пчелы строят в указанном месте, второй, где получиться:D:D

torris
14.11.2019, 21:37
Подумаю, порахую.
Тут треба добре все обдумати і розраховувати на гірше, тобто на те що якщо він не візьме то що і мати запасний варіант куди збути а ще кращо двох таких клієнтів і хто більше заплатить...

а ціна 160 грн/кг то доволі умовна ціна, адже за пів-року може багато чого змінитися

Волкотрубенко
22.11.2019, 12:42
Три роки тому зробив вибір на користь кочівлі на поля ( здебільшого на сонях), відмовився від лісу. Ліс - це таке, часто-густо взятку нема, приблизно в середньому 15-20 кг(весь) від сім"ї, тоді як ріпак, сонях давали по 40 кг(без врахування акації і золотарнику), та по ціні в 40 грн і взяток практично є завжди. Тепер мені на зиму все треба передумати, перепланувати. Пропонують 160 грн. за кіло лісового меду. Навіть уже при цій ціні виходжу на оптову на сонях. Крім цього не відмовляються від акації і золотарнику. Так що треба складати перспективний план і думати, як краще зорганізувати кочівлю і постаратися взяти побільше ексклюзивних медів.

Василий, я давно говорил, что в Вашем случае есть смысл и возможность брать лесной мед (по сути-разнотравие).Хотя бы чуть больше чем можешь продать. На опт подсолнуха работают многие а надо наоборот заниматься тем, чем многие не могут. Не стоит преуменьшать количество лесного меда. Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ. Это лучшее что я видел на Ютубе относительно пчеловодства. И в Вашем регионе, думаю, похожие условия.

aleksandrfeed
22.11.2019, 13:17
Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ
А как канал называется?

Волкотрубенко
22.11.2019, 13:42
А как канал называется?

Пасека Лаврова.
Зимой подробно все пересмотрю и в теме об методах пообщаемся. Достаточно трудоемкий метод, но мне понятен. Акцент ставится на уход от роевого состояния и поддержания семьи в рабочем состоянии. Как таковых, медовиков там нет. Подобным я занимался на пути к роевому пчеловодству. У нас он работает иначе, совсем другие сроки ГВ. Но главное понять суть.

Юрій Чугай
24.11.2019, 09:13
Пасека Лаврова.
Зимой подробно все пересмотрю и в теме об методах пообщаемся. Достаточно трудоемкий метод, но мне понятен. Акцент ставится на уход от роевого состояния и поддержания семьи в рабочем состоянии. Как таковых, медовиков там нет. Подобным я занимался на пути к роевому пчеловодству. У нас он работает иначе, совсем другие сроки ГВ. Но главное понять суть.

Лісовий мед це переважно кінець травня-червень {ожина, малина, крушина), принаймні у мене. Іноді ще є верес (не часто виділяє) друга половина серпня. Якщо в травні робити відводки, то першого не буде (або сила сімей має бути велетенський ще з зими). А як буде "прольот" з вересом (а він скоріше буде чим ні), то на початку серпня отримаємо велетенські рої на цьогорічний матках в пору коли в нас рої ніхто вже не стереже.... Буде частина сімей, що не зрояться - наберуть велику силу на зиму, може ще й трохи меду верескового, який для зими зовсім не ахті. З точки зору селекції, то за кілька років можна отримати хороший результат (якщо трошки пощастить). Кочувати з великими вуликами накладно (верес не по всьому лісі росте), та й отримати більш цінний більш-менш монофлорний мед за такого методу складно. Це основні мінуси цього методу для лісового меду на мою точку зору. Давайте обговоримо як їх мінімізувати.

бігунець
24.11.2019, 22:04
Посмотри вдумчиво и не один раз канал нашего форумчанина ЛАВ. Это лучшее что я видел на Ютубе относительно пчеловодства. И в Вашем регионе, думаю, похожие условия.
Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.

Ворон
24.11.2019, 22:13
Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.
Вася,буркун.:ah:

Димас
24.11.2019, 22:16
От що робити?
Василь Миколайович, робіть так як Ви робили раніше. Судячі з Ваших дописів, медозбори у вас гарні, у нас багато кочівників скільки не беруть на сім'ю, хоча й соняшника багато. А далі, як повезе з реалізацією, максимум у роздріб продавайте. (ИМХО)

бігунець
24.11.2019, 22:53
робіть так як Ви робили раніше
Люблю я собі створювати проблеми. Скажемо, навіщо мені ріпаковий мед? А якщо вивезти в ліс до акації? І щоб там була крушина, малина. Третину сімей лишається на місці, у решти медові корпуси забираються і залишаються в сім"ях, які не перевозяться. Бджоли доносять мед, печатають. Решта на акаціїї, потім можна їх і на липу залишити, ризикнути. В результаті маємо не ріпак і акацію, а лісовий і акацію. Після липи сім"ї можна перекинути на гречку до соняха ( з лісу теж, коли гречка виділятиме, там уже активного взятку не буде). Коли заквітує сонях, знову ж 2/3 сімей перевозити, решта на дозріванні, а потім теж на сонях. Там, не чекаючи закінчення, можна частину сімей забрати на верес (а може перевезти ті сім"ї, що на гречці на верес, навіщо зайвий раз возитися?). На золотарник уже після соняха.

Ось як гарно вийшло. Були одні запитання, коли почав писати, а потім ніби все розпланувалося.:)
медозбори у вас гарні, у нас багато кочівників скільки не беруть на сім'ю, хоча й соняшника багато.
Дмитро Олександрович, так, медозбори хороші, особливо коли підвозити до медодаїв бджіл, не давати їм сидіти впроголодь. Хоча це не тільки від перевозки залежить, а й від погоди.

torris
24.11.2019, 23:19
максимум у роздріб продавайте
у роздріб в нас хиба що лісовий мед піде, ну мо ще акація а от сонях, золотарник та ріпак так і залишиться. хіба возити в райцентр чи ще куди...хз- навряд чи
добре в роздріб продавати на базарі у великому місті, тут же село 1500 жителів, марна трата часу.

Beeman1
25.11.2019, 14:32
Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку

Пунктів 3,5,8,9,11 в нас немає, по факту основний мед беру з кінця травня до середини червня, дуже рідко з липи десь з 15-20 червня по кінець червня. По факту виходить 7-10 літрів на сім"ю, рідше більше. Липень повністю глухо, носять тільки собі. В серпні верес приносять тільки для себе, пробував кілька разів вивозити, по 5 літрів з сім"ї викачуєш, купа порваних рамок, більше мороки чим віддачі, хоча вересовий забирають люди на ура, в принципі весь мед люди хвалять. Багато меду взяти не виходить, в рік на продаж виходить в роздріб близько 100 літрів, бо щось для себе і родичів залишаєш, якби брав більше меду думаю знайшов би можливість продати. Правда пасіку тримаю для душі, якщо рахувати вкладення і віддачу, то виходить маленький плюс.

Дан
25.11.2019, 16:37
бігунець, а какие у Вас дороги в лесу? А то, может, пойдут дожди и вопрос по лесу будет снят

бігунець
25.11.2019, 17:08
бігунець, а какие у Вас дороги в лесу? А то, может, пойдут дожди и вопрос по лесу будет снят

Дороги проездные, проходные. Камень, песок, коренья деревьев. Есть, правда, броды, там точно не проедешь, если что трактором (трактор - решение всех проблем с дорогами :)). В 70-80 насыпали щебневые дороги до отдаленных сел. Они плохонькие, но помаленьку проедешь до желаемых медоносов.

Bee_Keeper
25.11.2019, 17:08
А далі, як повезе з реалізацією, максимум у роздріб продавайте.
Тільки вроздріб. Мед просто кайф! Це я можу підтвердити. У нас такого нема і не буде. Вася, ти молодець і бджоли твої роблять правильний мед;)

zeus
26.11.2019, 11:48
Якось було пробував дивитися. Та дуже складно, морока. Перегляну ще раз і зроблю висновки.

Зараз я розповім про наші медодаї і приблизний час квітування. Цікаво, як хто спланує кочівлю в моєму випадку.

1. Верби поруч з основним точком. Бджоли стоять на місці до травня місяця, доки не зацвіте ріпак. До ріпака дістануть, однак на городі не дають працювати. Вивожу.
2. Можна вивезти в квітні в ліс, де нема ріпаку. До середини червня буде взяток, як то з чорниці в кінці квітня - початку травня, різнотрав"я, потім крушини з числа 15 - 20 травня.
3. Ріпак. Початок травня і до середини червня.
4. Крушина, малина. Можна знайти місцевість без ріпаку і вивезти. Крушини багато, малину знайти можна. Однак УВАГА! - зацвітають практично одночасно , крушина 16-17. 05, малина 20-22. 05. А через тиждень акація. От що робити?
5. Акація 22-29.05. (вона в нас не по лісах, а по ярах, слід бджіл перевозити) Гарний медодай, мед завжди в ціні.
6. Після акації ще малина-крушина квітують, але взятку, як такого нема. Небагато виділяють луги. Можна перевезти бджіл і залишити на місяць. Однак взятку, як такого, нема. Підтримуючий. У деякі роки все ж буває товарний мед.
7. Липа. Квітує з 14-20.06, через 10-12 днів після акації. Теж по ярах. Можна знайти місце, де після акації бджоли дочекаються липи. Там такі-сякі медодаї є (бачив повз ярами у невеликій кількості донник (вилетіло з голови, як по українські), синяк, конюшина біла, лугова волошка), але взяток з липи під величезним питанням. Його швидше не буде, чим щось принесуть. В лісі було б краще, але ж раптом липа буде виділяти.:)
8. Рання гречка. Приблизно в 20-х числах червня. Якщо посіють на торфовищах - буде мед, коли ж на суглинках...
9. Сонях. Зацвітає числа 10-12 липня.
10. Верес. Починає виділяти в числах 25-31.07, буває пізніще. Виділяє частіше всього днів 5-7 (більше просто погоди нема, а він вередливий), бувають роки, коли взагалі не виділяє.
11. Золотарник. Починає медувати 5-7.08. Більше, менше, але бджоли щорічно приносять мед.
За іван-чай мовчу, у нашій місцевості він практично не виділяє.

Ось і вибирай. Повезеш на ліс - до акації все одно не принесуть товарного меду. Ріпак за 5 км, у ліс, якнайкраще за 12 (можна спробувати зробити, як на ріпаку. Я залишав третину сімей, щоб допечатували мед, решту на акацію. Тільки в цьому випадку прийдеться їздити до бджіл набагато далі. Треба обдумати).
Навіть коли не вивозити на сонях, а скажемо, на гречку, то остання медувати перестане раніше, ніж зацвіте верес. Та й гречка капризна.
Так що як не крути - сонях не оминути.
Не думаю, что мое мнение будет сильно полезно. Но, считаю, нужно как-то обходить стороной рапс, брать лесные меда, акацию и гречку. Это очень редкий продукт.
Идти против стеретипов и доказывать каждому покупателю, что рапс вкусный полезный и так далее, точно не тот путь.

Владимир Татомир
26.11.2019, 18:36
доказывать каждому покупателю, что рапс вкусный полезный и так далее, точно не тот путь.
Не знаю, для меня мед из рапса и подсолнуха, очень привлекателен.рапс вообще вкус из детства, а солнечный цветок дает полезный и вкусный мед.

бігунець
26.11.2019, 23:47
Не знаю, для меня мед из рапса и подсолнуха, очень привлекателен.рапс вообще вкус из детства, а солнечный цветок дает полезный и вкусный мед.

Володимир таких поціновувачів одиниці. А меду стоять ріпаку до двох центнерів і соняха більше півтори тони. Не продам. В роздріб.