PDA

Просмотр полной версии : Фацелия


Страницы : 1 [2]

Кудлянин
14.11.2018, 05:26
В этом году сеял фацелию на двух участках ( около двух соток ) . На одном участке (после мотоблока раскидывал вручную и заделывал тяпкой , как прополка ) высеял 2го мая .Этот участок поливался постоянно ( вода с холодильника "агрегата " ) . Пчела работала . Второй участок высеян 9го мая ( после мотоблока посев рядами , как чернушку сеим ) без полива , фацелия была не высокой , практически пчелы не было одни шмели ( я не думал , что сколько шмелей бывает ) . На первом участке бурьяна не было ( фацелия укрыла все ковром и его забила ) . На втором участке бурьян присутствовал в междурядиях ( щирица и портулак ) . Я не видел на фацелии ни одной пчелы с обножкой . Может пыльцу с фацелии не носит ? Зацвела фацелия через 40 дней . Цвела больше месяца .После цветения дал семенам высыпаться ( еще и потоптался по ним густенько ). Сейчас на этих участках зеленые ковры . Это все вымерзнет , но я уверен , что семян хватит в земле на весну ( как падолишняя взойдет ) . ОШИБКИ . Сеять нужно как можно раньше - 10 - 15 апреля ( тогда начало цветения припадает на конец цветения акации ) . Не так еще жарко ( у товарища 5 соток падолишней - две недели работали как звери , а затем все прекратилось ) . Но я увидел как пчела работает на фацелии . Один день утром тучка налетела и 5 минут покапало , затем солнце - пчелы фацелию переворачивали . все ревело - но это было пару часов . Для выделения нектара - нужна ВЛАГА ( кроме синяка - тому чем жарче тем лучше ) . Семена брал в семенном магазине на развес - 100 или 120 грн за кг . Всхожесть отличная .

Ігор75
14.11.2018, 19:28
В цьму році теж садив дві ділянки фацелії по декілька соток врозкид десь по200-250 г на сотку,загортав легкою бороною.Перша ділянка сіялася в другій декаді квітня ,на наступний день пішов дощ, зійшла густенько, зацвіла на початку червня (відразу після акаціі),бджоли було багато не дивлячись на відсутність опадів та високі температури,заробив в грунт на початку липня і відразу посадив знову ,сходів 0 ,так як земля на 30 см була суха,ріденькі сходи були в кінці червня,коли пройшли дощі ,була зароблена в грунт тому що поперли бур'яни.Друга ділянка сіялася в перщих числах травня,сходи були зріджені,забур'янені рослини слабі , зацвіла в кінці червня,бджіл майже не було не дивлячись на відсутність взятку. От я і хочу попробувати посіяти її під зиму декілька га, а під покрів кинути на одній ділянці буркун(вже прийшов) ,на іншій синяк+буркун (70:30)(синяк вчора заказав).На городі на наступний рік хочу посадити галегу, щоб одержати землю з азотофіксуючими бульбашками, а далі переходити вже на більші ділянки.

іштван
14.11.2018, 21:07
Пане Іштване,а чому гірше врожай на Вашу думку буде? Річ у тому , що рано навесні ми чекаємо щоб земля підсохла,щоб можна було трактором влізти, потім поки всі заборонують та посадять ярі зернові знайти трактор проблєма,а вже починає бур'ян зеленіти,треба робити культивацію,прикочування до сівби, а потім і після,а тут вже й починається нестача вологи і фацелія виростає миршавенька ,от і думаю посадити в кінці листопада,навесні сніг розтане,волога повино вистачити для швидкого старту, а потім рослини зімкнуться й не буде такої втрати вологи та й бур'яни задавлять

Пишу з свого досвіду. Три роки тому посіяв фацелію в кінці листопада. Весною всходи були дуже слабі. А то, що посіяв ранньою весною дав хороший урожай. Зимою частина насіння пропале, так як не увсіх зернин одинакова всхожість.

Michman
16.11.2018, 19:04
В прошлом году в конце апреля завел пчёл. А в начале апреля в саду посеял фацелию. Пчёлы погуляли на ней с конца мая, потом на самосеве в сентябре-октябре, весной этого года тоже самосев их порадовал, а вот осенние всходы этого года подоспели только в конце октября ( мало поливал в конце лета) и 7 -9 ноября были заключительные полёты пчелы. Не знаю польза или вред от такого "медосбора", но фацелия сама хорошо сеется и всходит, нужен хороший и своевременный поливflag_ua

Ігор75
20.11.2018, 21:00
Вчора в мене була посівна.Ділянка цілина,два роки назад випалена вщент(не мною) ,ріс тільки ріденькй тонконіг та невеликі ділянки дерези та пирію.Було проведено дві дисковки , досить непогано розробилося. Сіяв СЗ-3,6, бо іншого нічого підходящого не знайшлося.Зняли сім'япроводи з сошників,вони так тілипалися і розкидали насіння,позаду сіялки були прицеплені райборонки,просяна передача, виліт катух трохи більший від сірникову голівку ,клавіши та отвори біля катух позаліпляв пластиліном щоб не висипалося нічого зайвого. На одній ділянці посіяв фацелію+буркун,вийшло 25-26 кг\га,14 кг фацелії+11буркуна.На другій ділянці сіяв фацелія+ синяк + буркун ,виліт катух збільшив десь на 1-1, 5 мм висівалося близько 30 кг /га (15-10-5 кг відповідно). Сьгодні в нас випав перший сніжок.

Critic
20.11.2018, 22:40
Вчора в мене була посівна.Ділянка цілина,два роки назад випалена вщент(не мною) ,ріс тільки ріденькй тонконіг та невеликі ділянки дерези та пирію.Було проведено дві дисковки , досить непогано розробилося. Сіяв СЗ-3,6, бо іншого нічого підходящого не знайшлося.Зняли сім'япроводи з сошників,вони так тілипалися і розкидали насіння,позаду сіялки були прицеплені райборонки,просяна передача, виліт катух трохи більший від сірникову голівку ,клавіши та отвори біля катух позаліпляв пластиліном щоб не висипалося нічого зайвого. На одній ділянці посіяв фацелію+буркун,вийшло 25-26 кг\га,14 кг фацелії+11буркуна.На другій ділянці сіяв фацелія+ синяк + буркун ,виліт катух збільшив десь на 1-1, 5 мм висівалося близько 30 кг /га (15-10-5 кг відповідно). Сьгодні в нас випав перший сніжок.

Не знал, что фацелию сеют в зиму...Мы сеем в начале мая... Через 40 дней зацветает. А у Вас когда она начнёт цвести..???

Ігор75
21.11.2018, 00:01
В кінці травня вона зацвіте. Висівається під зиму, як можно пізніше, щоб не всигла прорости до початку зими .Буркун за зиму пройде природну скарифікацію.

zeus
23.11.2018, 13:35
До речі ,пан Єгошин один з тих людей,які з успіхом вирощують синяк, а це дуже спеціфічна культура і не в кожного це виходить.Подивлюсь що вийде з буркуном, на наступний рік хочу попробувати посіяти фацелію+синяк(він теж дворічний,як і буркун)

Буркун белый однолетний попробуйте.

БМВ
10.01.2019, 12:34
Решил посадить 6 га. Возможно 12. Проблема с севалкой по советуйте.

БМВ
10.01.2019, 14:58
Вопрос решил за 40 км.

ЯВА
12.01.2019, 15:47
У кого есть опыт по выращиванию фацелии,скажите пожалуйста,во время цветения фацелии и хорошего нектаровыделения пчелы собирают нектар с других медоносов ,или игнорируют все остальные.?может у кого есть личные наблюдения?

Шавлюк
12.01.2019, 16:58
Сіяв цього року 8 соток впритул до пасіки.Нектарила добре, але такого враження що всі бджілки з пасіки були на ній не було.Коли посіяв зразу сходів було мало,думав неякісне насіння,правда було сухо.Докупив ще насіння і підсіяв ще раз.Потім дощ,сходів добавилось і цвітіння роз тягнулось.

Masluk
12.01.2019, 21:21
У кого есть опыт по выращиванию фацелии,скажите пожалуйста,во время цветения фацелии и хорошего нектаровыделения пчелы собирают нектар с других медоносов ,или игнорируют все остальные.?может у кого есть личные наблюдения?

Из личных наблюдений-не стоит,чтоб цвела вместе с акацией.Просто-деньги на ветер.Лучше,чтоб после акации.Фацелия зацветает через 40-45 дней после посева.В моих условиях акация зацветает 15-17 мая.Исходя из этого и расчитываю.

Игорь_Харьков
29.04.2019, 10:11
На жаль пан Iштван оказався правий! Не садiть людоньки фацелiю пiд зиму ,краще таки приготувати земельну дiлянку з осенi , а посадити рано навеснi. На дiлянцi посаджнiй пiздно восени сходiв майже не було,анi фацелii ,анi буркуну(садив сумiш). Я наiхав на продавця, що той менi негоже насiння продав ,той божиться, що насiння нормальне,сам таким навеснi сiяв i все нормально.Засiваю залишками насiння соток з 5 ,сходи густенькi , через 6 днiв,тобто все як маэ бути i насiння якiсне ,виходить брак в технологii посадки. Порадився з агрономами i висновок - талими водами насiння втягуэ набагато глибше,анiж воно може прорости.

Happy hiver
11.06.2019, 15:33
Зараз стою на фацелії 35 Га. А ще квітує поруч масляна редька. Стою вже півтори неділі. Фацелія рясніє, бджола на неї літає, але нектару не має. Хоча одного дня пройшов гарний дощ 40 хвилин, але він не врятував. Тобто ваги показують нуль. Я переставив на іншу сім'ю, але і там нуль. А сьогодні було і мінус.

Но що цікавого помітив. На вагах нуль, а в деяких сім'ях по корпусу меду є. Тобто сім'ї однакові по силі, але різні по приносу. Чому так?

По теорії я рахував, що якщо вона цвіте 30-40 днів, то я можу отримати до 50 кг. меду. Ну хоча б 30 кг. А це привіси по 1 кг. на добу. Але ж не має. Чому? Ваші варіанти.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи] ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Волкотрубенко
11.06.2019, 16:22
В пакетах месяц спустя после формирования нектара много не должно быть, должно быть много расплода. Очевидно ваши семьи по силе такие же были как и пакеты.

Happy hiver
11.06.2019, 17:06
В пакетах месяц спустя после формирования нектара много не должно быть, должно быть много расплода. Очевидно ваши семьи по силе такие же были как и пакеты.

У меня есть мои основные семьи в хорошем состоянии, есть купленные полноценные семьи. И есть пакеты. Кстати по пакетам обратил внимание, что заливают гнездо, хотя корпус наверху стоит.
Тем более, если пакеты входят в ройку при цветущей фацелии, то что это?

Вадим Попов
11.06.2019, 18:06
Тем более, если пакеты входят в ройку при цветущей фацелии, то что это?

Дуже "хороші" пакети

Димас
11.06.2019, 21:18
По теорії я рахував, що якщо вона цвіте 30-40 днів, то я можу отримати до 50 кг. меду. Ну хоча б 30 кг. А це привіси по 1 кг. на добу. Але ж не має. Чому? Ваші варіанти.
Тому що фацелія не такий сильний медодай, як його рекламують (ИМХО), просто розкрученний "бренд". У родичів під боком була фацелія біля 20 га, меду - нуль. Або їй потрібна зовсім інша погода, або вона така й є.

Владимир Татомир
12.06.2019, 00:45
а зовсім інша погода,
Скорее всего другая погода.

Юрій Чугай
12.06.2019, 01:04
Скорее всего другая погода.

Там мабуть історія як з гречкою : парко, жарко і море води. Вона то цвіте до 40 днів, але нектару на 39-й день як кіт наплакав.

Happy hiver
12.06.2019, 09:05
Я теж вважаю, що не вистачає вологи. І це можна сказати про майже кожну рослину. Та ж липа. Де вона виділяє? Правильно, де є волога. В мене посадки з липи, але меду з нього не має.

Дуже "хороші" пакети
При чому тут якість пакетів? Хоча насправді вони якісні, 4 рамки бджоли плюс струс рамки. Це все рівно, що рій через дві неділі знову зароїться. Хоча всі пакетні бджоли пройшли селекцію на роїння, але ж не так рано.

wwlo
13.06.2019, 15:54
в мене фацелія цвіла близько 10 днів.бджоли було багато.мабуть всі сусідські паслись.Планую скосити на насіння і хоть трохи мінімізувати затрати.Можливо хтось підскаже в які строки після цвітіння косити.

Вадим Попов
13.06.2019, 16:04
Я про те, що пакети сформовані на ройових матках.

Andruhan
13.06.2019, 17:00
Можливо хтось підскаже в які строки після цвітіння косити.
Коли перші коробочки начнуть коричньовіти можна звалювати, молотить- як підсохне. Якщо напряму- великі втрати!

Игорь_Харьков
18.02.2020, 22:19
Сьгодні соток на 30 невдобів порозкидував суміш фацелія+ буркун жовтий близько 12-15 кг по снігу . Змішував на відро мілкої тирси 1 л суміші насіння медодаїв. На снігу дуже добре видно насіння і це дуже зручно.Земля попередньо не готувалася, покосив бур"яни восени, а потім спалив ділянку. Про результати розповім піздніше!

yuasaver
19.02.2020, 13:41
Земля попередньо не готувалася, покосив бур"яни восени, а потім спалив ділянку. Про результати розповім піздніше!

Даремно витрачений час та кошти.....

Игорь_Харьков
16.05.2020, 09:11
Фацелія сорт Аліна + буркун білий однорічний Херсонський сувенір посіяні 26.03 2020. Задумка фацелія цвіте в першій половині літа, буркун з середині серпня, даючи нектар та пилок (дуже поживний бо з бобових та дефіцитний на той час) для осіннього нарощування бджіл .Сіяв звичайною ручною сівалкою "Вінниця", глибина посіву 1 см , сіяв блоками по три рядка (жалію , що не посіяв по 4 з міжрядкою 10 см ) ,відстань між рядками в блоці 15 см , потім пустий проміжок 30-35 см , який проходив кожні 10-14 днів ручним культиватором , а блоках фацелія сама бур"ян забила, ну самий крупний висмикнув. Це система посадки та обробітку землі за технологією Овсинського за принципом густо -пусто і створенням імітації края поля. Чому прийшов до цієї технології , бо в мене друг стояв в минулому році біля поля фацелії в 20 га , була посуха і тому товарного меду він не мав,просто був невеликий підтримуючий взяток , гарний принос пилку , що дозволило бджолосімям гарно розвинутися до соняха. Я вважаю, що використання системи Овсінського дозволить нам без використання добрив та не залежно від наявності опадів за рахунок конденсації вологи в верхньому шарі грунту в наслідок різниці температур ( так званий сухий полив) отримавати гарні результати. Всім пасічникам та людям , що працюють на землі, раджу прочитати книжку І.Є. Овсинського "Нова система землеробства"(Новая система земледелия" , ця книжка випередила свій час і дуже актуальна зараз!!! Вона справила на мене дуже велике враження, повністю змінивши моє ставлення до землі та технології її обробітку, ставлення до рослин))))[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Игорь_Харьков
27.08.2020, 16:05
Даремно витрачений час та кошти.....

Нажаль Ви праві, сходів майже не було, фацелію потрібно садити тільки в підготовлений грунт.

yuasaver
27.08.2020, 20:34
фацелію потрібно садити тільки в підготовлений грунт.

І в добре оброблену від бурьянів