PDA

Просмотр полной версии : Нужен совет по подсадке плодной матки


Дід Панас
02.07.2022, 23:21
Бажаю здоровья

Я початківець, тому можливо питання буде дитяче, але все ж прошу допомогти порадою

Поділив сім'ю бджіл, куплених весною, на пів-льота. Получилось по 5 рамок з росплодом, та 1 кормовій. Матку не шукав, в кожному вулику залишався розплід десь 3-х добовий. План був такий - в одній сім"ї залишиться матка, в іншій бджоли виведуть з розплоду молоду.
Через неділю проконтролював, в одному знайшов матку, в іншому - закладені маточники. Залишив 2. Майже через 2 нед зробив ревізію - маточників немає, матки немає, розплоду немає. Підставив рамку з розплодом з першого вулика для перестраховки та замовив 2 плідні матки.
Як іх підсадити правильно, щоб прийняли. В ютубі багато роликів, але випадків, де в сімї довгий час не було матки, та майже немає молодої бджілки - я не знайшов.

icetee
02.07.2022, 23:37
Бажаю здоровья



Я початківець, тому можливо питання буде дитяче, але все ж прошу допомогти порадою



Поділив сім'ю бджіл, куплених весною, на пів-льота. Получилось по 5 рамок з росплодом, та 1 кормовій. Матку не шукав, в кожному вулику залишався розплід десь 3-х добовий. План був такий - в одній сім"ї залишиться матка, в іншій бджоли виведуть з розплоду молоду.

Через неділю проконтролював, в одному знайшов матку, в іншому - закладені маточники. Залишив 2. Майже через 2 нед зробив ревізію - маточників немає, матки немає, розплоду немає. Підставив рамку з розплодом з першого вулика для перестраховки та замовив 2 плідні матки.

Як іх підсадити правильно, щоб прийняли. В ютубі багато роликів, але випадків, де в сімї довгий час не було матки, та майже немає молодої бджілки - я не знайшов.Так а когда рамку с расплодом подставил, они маточники опять потянули?

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Дід Панас
02.07.2022, 23:52
Пару днів назад це було. Ще не перевіряв (пасіка в селі, їзжу раз в неділю). Думаю, що плідна матка - єкономія часу, молода поки вилупиться, поки облетиться (а може знову не облетиться) - то вже ніякого варіанта, кроме як об'їднати - не буде

icetee
03.07.2022, 02:18
Контроль яйцекладки на 28й день по моему, а у тебя 20 прошло. У тебя там скорее всего неплодка сейчас. Нужно было покупную сажать в день создания отводка.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

kroxaru
03.07.2022, 09:02
Як іх підсадити правильно, щоб прийняли. В ютубі багато роликів, але випадків, де в сімї довгий час не було матки, та майже немає молодої бджілки - я не знайшов.
Посмотри канал Олега Стрельчука там он показывает как сажать маток в пистолетиках

Андрей Андреевич
03.07.2022, 09:52
Нужно было покупную сажать в день создания отводка.
...правильніше і не скажеш!!!

Дід Панас
04.07.2022, 00:23
Контроль яйцекладки на 28й день по моему, а у тебя 20 прошло. У тебя там скорее всего неплодка сейчас. Нужно было покупную сажать в день создания отводка.
Не було планів робити відводок на матку.
Ясно, дякую

Arcadie Burla
06.07.2022, 17:39
Контроль яйцекладки на 28й день
Добрый день. На 16-й день матка выходит и после этого червить должна максимум на 7-8день. Если позже то матка считается некачественной.

Добавлено через 3 минуты
Бажаю здоровья


Як іх підсадити правильно, щоб прийняли. В ютубі багато роликів, але випадків, де в сімї довгий час не було матки, та майже немає молодої бджілки - я не знайшов.
Самый надежный метод это на 9-10 дневн. отводке с полностью закрытым расплодом. Очень тщательно проверить маточники и срезать иначе матку убьют.

Андрей Андреевич
07.07.2022, 21:26
На 16-й день матка выходит и после этого червить должна максимум на 7-8день. Если позже то матка считается некачественной
Перепрошую, звідки такі "дані"?
1. На 16 день роздаються маточники в нуклеуси, або в сім"ї тільки... а вже на 17 сутки йде масовий вихід маток (почерпана інфа з особистого досвіду при виведені маток в Джентері, а там все в мене погодинно розписано)
2, Масово червити починають на 10 день ...7 - 8 день в 95 % випадках не червлять.
На рахунок червління, то на 7-8 день зазвичай можуть почати сіяти в дуже маленьких і слабеньких нуках зі жменею бджіл...в нормальних нуках 9-10день...в дуже сильних (в мене це 5 даданівських рамок на 300 й бджолою повними може й 12 днів не червити). В сім"ях які випустили рої - ройові матки провіряю після 15 суток як вийшов рій - дуже рідко (в 30% випадках) червить на 10 день...
3. Про якість маток в залежності коли почали червити , краще промовчу ...скоріш якість оцінюється візуально по масовому червліні всіх маток ( зазвичай даю 11 днів ...а потім наступна партія маточників на виході засиляється.
Можу ще багато "заморочок" написати...де знаходиться маточник, яка сила сім"ї виховатильки і т.д і т.п.
Самый надежный метод это на 9-10 дневн. отводке с полностью закрытым расплодом. Очень тщательно проверить маточники и срезать иначе матку убьют.
...із сотні підсажених маток за сезон- приймання доходить до 100%...які 9-10 дневні відводки? В мене в дєрьовні вже даже "дітлахи" підсаджують плодок з 100% гарантією без всяких танців з "бубнами".
П.С. ...по неплодках є напрацювання, но неплодки "виїденого яйця" не варті ...там проблеми з обльотом тоді виникають. Маточник на виході (й бажано в нук , а не сім"ю) й плодна матка ...про неплодок на пасіці вже й забув як їхні очі виглядають.

Arcadie Burla
08.07.2022, 00:01
а вже на 17 сутки йде масовий вихід маток
качественная матка должна выходить на 16-у сутки. Может задержатся на сутки из за условий- температура в гнезде, кол. корма в улей, количество молочка в мисочке, сила семьи что в конечном итоге сказывается на качество матки.
В мене в дєрьовні вже даже "дітлахи" підсаджують плодок з 100% гарантією без всяких танців з "бубнами".
Рутнера пригласите к себе в деревню, может новую главу напишет!

Андрей Андреевич
08.07.2022, 17:07
качественная матка должна выходить на 16-у сутки
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]
Замітьте, Ви лайкнули цей пост... з часом щось змінилось? А якщо по справедливому , наш спор ні про що...чого в тих маток роди приймати? коли в них свої акушерки є...
Рутнера пригласите к себе в деревню, может новую главу напишет!
...оце так "попандос"!!! На жаль спірітізмом не займаюсь, а даже якби й займався не ризикнув би "визивати" із потойбічного світу ... на Україну багато "нечесті" зараз позлазилось , не дай Боже, не Рутнер бджоляр явиться (в більш похилому віці), а як явиться молодий член австрійської СА ,врач СС, невролог ...ще почне лікувальну практику... та ну на...
:rofl2::rofl2::rofl2:

Юрій Чугай
08.07.2022, 21:23
В мене ще ніколи на 7-8 добу не починали сіяти. Зазвичай перевіряю на 15 добу. Залежності якість матки/термін обльоту не помічав.

Arcadie Burla
08.07.2022, 23:09
не ризикнув би "визивати" із потойбічного світу ... на Україну багато "нечесті" зараз позлазилось
Рискните и пустите эту ,,нечесть,, к себе в деревню, думаю пригодится

КНИГА "МАТКОВОДСТВО", Ф. РУТТНЕР
Данное издание занимает по праву лидирующее место среди пчеловодов во всем мире и не теряет своей популярности вот уже почти 40 лет.

На данный момент книга является самым полным руководством по выведению пчелиных маток. В ней приведена бесценная информация многолетних научных исследований международной рабочей группы, возглавляемой проф. Руттнером, который посвятил пчеловодству всю свою жизнь.

Книга является очень информативной.
В ней наглядным образом описываются важнейшие приемы матководства. Рекомендации, приведенные в книги, послужат практическим пособием для любителей и профессиональных матководов. На страницах книги представлено подробное описание всех этапов матководства от выбора племенной семьи и до пересылки маток и их подсадки. Книга состоит из 11 глав, а так же содержит все необходимые иллюстрации, схемы и таблицы. Данная книга будет самым полезным и ценным экземпляром в коллекции каждого пчеловода.

icetee
09.07.2022, 10:46
Так чем там у автора все закончилось, интересно же?

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

xalik
09.07.2022, 20:07
користуюсь тільки цим методом ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи])

Андрей Андреевич
09.07.2022, 20:40
Данная книга будет самым полезным и ценным экземпляром в коллекции каждого пчеловода
... від коли зайнявся бджільництвом, не прочитав ні одної книги по бджільництву...а от ФОРУМ "зачитав" до дирок...мабудь ФОРУМ з "гауляйтером" ДІМАСом , який вказував на кожні промахи мої й не тільки, багато других нюансів, далеко попереду різних книг по бджільництву...
Для прикладу, задам пару запитань ... відповіді з книги Рутнера ,якщо можна процітірувати...
1. Підсадка плодних маток з 100% гарантією.
2. Сім"ї виховатильки - як противоройовий захід.
3. Як збільшити в рази принос меду в сім"ї виховатильці без просідання й всяких "таночків з бубенцями"
4. За одну закладку получати 50-70 маточників не усилюючи виховатильки із середньої сім"ї (мощна сім"я не дасть стільки -це як парадокс)
5. Обліт маток доведений до 99% обльоту (100% ніколи не вдалось добитись) при мінімумі роботи з нуками.
Й багато другого... й замітьте, це при мінімальному втручані в сім"ї , мінімальних затратах робочих "рук" й часу...просто меньше вже не буває, кроми випадку коли виходять рої...і то рій треба знімати й потім наблюдати за ним і сім"єю яка випустила.
Так що Рутнер і ФОРУМ коли роздивлятись, то ФОРУМ це як Ілон Маск в бджільництві.

Так чем там у автора все закончилось, интересно же?
...в автора закінчилось тим як і у всіх колись при таких експірентах закінчувалось...в мене то точно таке було- більше так не роблю.

Добавлено через 7 минут
користуюсь тільки цим методом
...сорі за неточность, там про плодок все точно... а по неплодках один нюанс є, часто пропадають при обльоті ...як на сьогоднішній час, то краще маточника на виході нічого не придумав, там все супер виходить...
Й про підсадку в американських кліточках -до 15 червня дають завжди 100% результати, а вже після краще не рискувати й підсаджувати в кліточці Гайдара...і саме основне не лазити (я зазвичай через 8 днів забираю кліточку і провіряю засів)- за 3 останіх роки кажись тільки одну завалили .

Юрій Чугай
10.07.2022, 09:17
... від коли зайнявся бджільництвом, не прочитав ні одної книги по бджільництву...а от ФОРУМ "зачитав" до дирок...мабудь ФОРУМ з "гауляйтером" ДІМАСом , який вказував на кожні промахи мої й не тільки, багато других нюансів, далеко попереду різних книг по бджільництву...
Для прикладу, задам пару запитань ... відповіді з книги Рутнера ,якщо можна процітірувати...
1. Підсадка плодних маток з 100% гарантією.
2. Сім"ї виховатильки - як противоройовий захід.
3. Як збільшити в рази принос меду в сім"ї виховатильці без просідання й всяких "таночків з бубенцями"
4. За одну закладку получати 50-70 маточників не усилюючи виховатильки із середньої сім"ї (мощна сім"я не дасть стільки -це як парадокс)
5. Обліт маток доведений до 99% обльоту (100% ніколи не вдалось добитись) при мінімумі роботи з нуками.
Й багато другого... й замітьте, це при мінімальному втручані в сім"ї , мінімальних затратах робочих "рук" й часу...просто меньше вже не буває, кроми випадку коли виходять рої...і то рій треба знімати й потім наблюдати за ним і сім"єю яка випустила.
Так що Рутнер і ФОРУМ коли роздивлятись, то ФОРУМ це як Ілон Маск в бджільництві.


...в автора закінчилось тим як і у всіх колись при таких експірентах закінчувалось...в мене то точно таке було- більше так не роблю.

Добавлено через 7 минут

...сорі за неточность, там про плодок все точно... а по неплодках один нюанс є, часто пропадають при обльоті ...як на сьогоднішній час, то краще маточника на виході нічого не придумав, там все супер виходить...
Й про підсадку в американських кліточках -до 15 червня дають завжди 100% результати, а вже після краще не рискувати й підсаджувати в кліточці Гайдара...і саме основне не лазити (я зазвичай через 8 днів забираю кліточку і провіряю засів)- за 3 останіх роки кажись тільки одну завалили .

Аж цікаво стало...
По 2 і 5 пункту поділіться досвідом.

Дід Панас
11.07.2022, 09:55
Так чем там у автора все закончилось, интересно же?

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Доповідаю.
Було куплено 2 матки.
При підсадці ще раз оглянув рамки, шукав маточники. Після цього матку в кліточці - в вулик. Ждав 3 дні, відкрив отвір для бджіл. Бджоли прогризли канді (доба), ждав ще 2 дні, потім випустив матку - і бджоли її вбили.
Ще раз переглянув рамки - виявив розплод. Молода матка, сіє красиво). По моїм підрахункам - 24-26 доба. Гарний урок для мене.
Icetee перший, хто був правий. Дякую всім за науку.
На цьому спасіння сімї, яку спасать було непотрібно - закінчено)

Ну а другою купленою маткою була замінена прошлорічна матка.
Спіймав стару м в кліточку, через 2 години випустив куплену.
Прийняли (тьфу-тьфу)

Ще раз дякую за допомогу

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Андрей Андреевич
11.07.2022, 18:42
По 2 і 5 пункту поділіться досвідом
Все що буду писати, проробляю на своїй пасіці, на свій розсуд і "як в голову" збреде...так що не розсусолюйте дуже тут дискусії - що вірно, а що ні... в мене "дає" результат, значить мені так простіше .
Все що роблю на пасіці "заточено" під то щоб не робити "нічого" -лишнього як по часу, так по трудозатратам і по біготні на пасіці... тому стараюсь все упрощати, но як людина з більш "математичним" мисленням , стараюсь щоб результати наближались до 100%.
І так, як я борюсь з роїням на пасіці... Лисоньські вулики (коли є час і натхнення, коли немає збираю рої) ослабляю на 3 рамки розплоду і бджоли по одній рамці з інтервалом в 10 днів починаючи з кінця квітня ...результат хороший, но деколи робить корективи погода (похолодання) , а я рамку ставлю в гніздо в розріз --похолодає, не відтягують, сім"я спонукається до роїння. В лисоньських роїння -це недобор не меньше 30% по медозбору (як ВОЛКОТРУБЕНКО з зроївшихся качає більше меду, мені не доходить... в мене так не виходить, що б не робив)
Друга половина пасіки в мене посадженна в вулики лежаки на 24 рамки з двома верхніми і двома нижнєми льотками , корпус в середині можна розділити роздільною пополам у всіх вуликах... от коли я роблю сім"ю виховательку (а роблю я її з самої сильнішої на мій погляд сім"ї... но не з монстра, монстр може забити на відтягування маточників, або позаліплювати прививочну, тоді там збой по часу виходу маток появляється... монстри я зазвичай ослабляю -всі ті ж 3 рамки розплода на виході) ...повторююсь, коли роблю воспіталку , всі рамки з незакритим розплодом і маткою розділяю перегородкою глухою й відкриваю другий льоток їм, а там куди ставлю Джентер вже з яйцями і прививочними двома рамками оставляю 3-4 рамки з закритим розплодом +3 рамки медових + 3 рамки суші з обох сторін (щоб було куди мед носити, стара бджола вертається в основний льоток...виходись в сумі 12 рамок...на ці 12 рамок в двух прививочних рамках закладую до 70 маточників при допомозі Джентера...пока вирощуються матки (це 12 днів в воспіталці) , бджоли в самій воспіталці витягують від 50 до 65 маточників і заношують все остальне вільне пространство медом (попереджую, що це так робить Карпатка...чогось з УС і Бакфастом такий номер не проходив - може так співпадало, проюзайте й напишете)...за ці 12 днів відводок, який находиться за перегородкою також починає працювати , хоча стара бджола пішла в воспіталку... й получається такий маленький нюансік, що воспіталка "переключилась" на медозбор ,а відводок тільки починає "дригатись" після такого "шухеру" й матка замедляє засів рамок (короче , виходить що одна частина бджіл пішла в атаку на медозбір, а друга пока не знає на "якому світі" знаходиться...і тут на 12 день я забераю маточники на виході й роблю маленький фокус - не оставляю воспіталці маточник , щоб вивели матку самі (кстаті дуже малий процент обльоту тієї матки) а тупо забераю роздільну решітку, без всяких танців з"бубнами" (не ізолюю матку, не шукаю...запах один) об"єднуються завжди з 100% результатом.
Но так як основна частина переключена на медозбор, а та що з маткою сама не знає що то було --сім"я строго йде збирати мед й ні про ніяке роїня вже й не помишляє... в останні 3 роки таким методом ні одна воспіталка не дала роя, а от меду приносить зазвичай мінімум на 30% більше за той період і продовжує вже до осені тупо працювати на мед...й не забувайте, що бджола живе в рази більше коли носить мед, чим та яка кормить розплод (провірено й можна приймати як аксіому)...ніколи просідання сім"ї не було, а от медозбор збільшується сутєво...
В цьому році відпрацював один нюанс по зроївшихся перваках, от тут в мене вийшло непогано з медозбором після роїння...після того як сім"я видала рій,й не вийшла ні одна неплодка (видно по маточниках), я удаляю всі маточники і підсаджую туди плодну матку (це я таке робив цього року, тому з 100% гарантією не можу стверджувати що все Ок...но пока все Ок) , медозбір виходить як у сімей які не зроїлись.
По 5 пункті також все розложу по поличках, пока "переваріть" другий пункт.
Замітьте що це дуже просто і не трудозатратно...якщо Ви знаєте ще простіший шлях то вкажіть...

Юрій Чугай
12.07.2022, 04:51
Все що буду писати, проробляю на своїй пасіці, на свій розсуд і "як в голову" збреде...так що не розсусолюйте дуже тут дискусії - що вірно, а що ні... в мене "дає" результат, значить мені так простіше .
Все що роблю на пасіці "заточено" під то щоб не робити "нічого" -лишнього як по часу, так по трудозатратам і по біготні на пасіці... тому стараюсь все упрощати, но як людина з більш "математичним" мисленням , стараюсь щоб результати наближались до 100%.
І так, як я борюсь з роїням на пасіці... Лисоньські вулики (коли є час і натхнення, коли немає збираю рої) ослабляю на 3 рамки розплоду і бджоли по одній рамці з інтервалом в 10 днів починаючи з кінця квітня ...результат хороший, но деколи робить корективи погода (похолодання) , а я рамку ставлю в гніздо в розріз --похолодає, не відтягують, сім"я спонукається до роїння. В лисоньських роїння -це недобор не меньше 30% по медозбору (як ВОЛКОТРУБЕНКО з зроївшихся качає більше меду, мені не доходить... в мене так не виходить, що б не робив)
Друга половина пасіки в мене посадженна в вулики лежаки на 24 рамки з двома верхніми і двома нижнєми льотками , корпус в середині можна розділити роздільною пополам у всіх вуликах... от коли я роблю сім"ю виховательку (а роблю я її з самої сильнішої на мій погляд сім"ї... но не з монстра, монстр може забити на відтягування маточників, або позаліплювати прививочну, тоді там збой по часу виходу маток появляється... монстри я зазвичай ослабляю -всі ті ж 3 рамки розплода на виході) ...повторююсь, коли роблю воспіталку , всі рамки з незакритим розплодом і маткою розділяю перегородкою глухою й відкриваю другий льоток їм, а там куди ставлю Джентер вже з яйцями і прививочними двома рамками оставляю 3-4 рамки з закритим розплодом +3 рамки медових + 3 рамки суші з обох сторін (щоб було куди мед носити, стара бджола вертається в основний льоток...виходись в сумі 12 рамок...на ці 12 рамок в двух прививочних рамках закладую до 70 маточників при допомозі Джентера...пока вирощуються матки (це 12 днів в воспіталці) , бджоли в самій воспіталці витягують від 50 до 65 маточників і заношують все остальне вільне пространство медом (попереджую, що це так робить Карпатка...чогось з УС і Бакфастом такий номер не проходив - може так співпадало, проюзайте й напишете)...за ці 12 днів відводок, який находиться за перегородкою також починає працювати , хоча стара бджола пішла в воспіталку... й получається такий маленький нюансік, що воспіталка "переключилась" на медозбор ,а відводок тільки починає "дригатись" після такого "шухеру" й матка замедляє засів рамок (короче , виходить що одна частина бджіл пішла в атаку на медозбір, а друга пока не знає на "якому світі" знаходиться...і тут на 12 день я забераю маточники на виході й роблю маленький фокус - не оставляю воспіталці маточник , щоб вивели матку самі (кстаті дуже малий процент обльоту тієї матки) а тупо забераю роздільну решітку, без всяких танців з"бубнами" (не ізолюю матку, не шукаю...запах один) об"єднуються завжди з 100% результатом.
Но так як основна частина переключена на медозбор, а та що з маткою сама не знає що то було --сім"я строго йде збирати мед й ні про ніяке роїня вже й не помишляє... в останні 3 роки таким методом ні одна воспіталка не дала роя, а от меду приносить зазвичай мінімум на 30% більше за той період і продовжує вже до осені тупо працювати на мед...й не забувайте, що бджола живе в рази більше коли носить мед, чим та яка кормить розплод (провірено й можна приймати як аксіому)...ніколи просідання сім"ї не було, а от медозбор збільшується сутєво...
В цьому році відпрацював один нюанс по зроївшихся перваках, от тут в мене вийшло непогано з медозбором після роїння...після того як сім"я видала рій,й не вийшла ні одна неплодка (видно по маточниках), я удаляю всі маточники і підсаджую туди плодну матку (це я таке робив цього року, тому з 100% гарантією не можу стверджувати що все Ок...но пока все Ок) , медозбір виходить як у сімей які не зроїлись.
По 5 пункті також все розложу по поличках, пока "переваріть" другий пункт.
Замітьте що це дуже просто і не трудозатратно...якщо Ви знаєте ще простіший шлях то вкажіть...

Так, все просто.
Коли маток виводити починаєте? Роздільну ставите глуху?
Матку в хвіст після первака за скільки днів приймають?

Андрей Андреевич
12.07.2022, 08:14
Коли маток виводити починаєте? Роздільну ставите глуху?
Матку в хвіст після первака за скільки днів приймають?
...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось

Юрій Чугай
12.07.2022, 14:15
...матки починаю виводити в кінці квітня (перша закладка)... в нас трошки клімат прохолодний , то ще ніколи раніш 26 квітня не закладав.
Роздільну перегородку ставлю глуху (вибачаюсь що написав решітка), й даже був випадок, що по конструкції появилась дирка між розділиними сім"ями на одну бджолу --так маточники не потягнули ...так що перегородка повина ділити сім"ї наглухо.
Матку в "хвіст" первака підсаджував в той самий день і також після двух днів як вийшов ( з повторною ревізією маточників) , коли її приймають ? не можу сказати, тому що підсаджував в американській кліточці і як зазвичай провіряв через 8 суток...яйці побачив, кліточку забрав і мені достатньо...ревізію гнізда повну не робив, щоб взнати якого віку личинки...но по поверхневому огляді було видно що не зразу починала червити , тільки в пару сімей пішла зразу сіяти , мабудь в той самий день як підсадив (там отвір з канді прогризають за пару годин)...був один випадок що завалили( підсадив тоді другу плодну...яку прийняли на ура) -не можу з впевненістю сказати чому, но підозрюю що матка була погана - з нуків із 5 маток була одна яка почала червити на 17 день (так получилось що на 12 день її не приговорив й дав шанс...там погода була не стабільна, хоча вся "партія" вже облетілась ще на 11 день заберав їх з нуків), мабудь в цьому причина...на наступний рік, проюзаю такий метод досконаліше і більш скрупульозно - в цьому році все получилось спонтанно...мав робити відводки, а вийшли рої...пока знімав рої, стало ліньки робити відводки, то "розпихав" таким чином матки ...й сподобалось

Лінь - двигун прогресу.:)

Андрей Андреевич
13.07.2022, 20:01
По 2 і 5 пункту поділіться досвідом.
Як добитись обльоту маток що наближається до 100% результату (як не прикро писати, но 100% ніколи не траплялось...було таке що після підсадки маточників на виході тільки одна не вернулась, а закладалось кажись 35)
1. Треба забрати нуклеуси з пасіки , при великому скупченню бджіл матки починають блудити при обльоті й не дай Бог рій буде виходити ,коли буде їхній обльот -всі в тому рої будуть. Зазвичай на пасіці був обліт 40-60%
2, В нуках постійно повині проживати "сім"ї"... В мене в нуклеусах бджоли зимують і весною я закладаю маточники на другий день як забрав маток прошлогодніх . Зазвичай до осені формую мощну сім"ю з нуків, а весною їх перегородками розділяю. В нукові в якому є розплод дуже комфортно почувають себе матки після маточника (моя власна думка , з власного досвіду...не хочу сперечатись, хто думає навпаки)
3. Й мабудь саме основне ...після того як поставив в нук маточник на виході, через два дні забераю "маточники джентеровські" з нуків й провіряю чи вийшла матка , чи ні... провіряю , не пошуком матки, а дивлюсь як був лючок відкритий...лючок відкритий - значить все Ок. Роблю це не виймаючи рамок, тому що маточники ставлю зверху між рамками...й не лізу до них з різними ревізіями й провірками ...провіряю вже 10 день чи червлять і на 11-12 день забераю плодні й знову на другий день підставляю маточники на виході... там де матка або не вийшла, або пропала удаляю маточники... Що ж в цьому прийомі таке основне? ...а то що після того як матка вийде з маточника її ніхто не витягує разом з рамкою і не "закружує" їй голову й вона як той ХАЙМЕРС знає свої точні координати. Прочитавше це Ви можете " покрутити пальцем біля віска" й подумати що в мене не всі позлітались таракани... думайте як хочте, но коли я лізу в нук і заглядую неплодці в очі до її обльоту, результати обльоту дуже погані, не завжди но почті завжди , а це знову мінус 50-40 % маток.
4, Й на останок : нуки в мене завжди мощні , це не жменя бджіл ...даже деколи від них мед качаю (не завжди, но один раз на рік відкачую )
П.С. ...можете звертати на це увагу, можете робити по своєму, знову повторюсь - опишіть простіший спосіб виводу маток, який посталений на "поток" й без всяких "танців з бубнами" . Маток виводжу за сезон 200-300 особєй...це при тому, що не плодок не продаю( просто я не граюсь з бігудями і рахую що це не рентабельно для тих хто купляє) й роздаю також більше сотні маточників на виході безкоштовно місцевим пасічникам ...даже сьогодні "по просьбє трудящасіх" роздав по місцевих пасіках 67 маточників , які заклав спецом для такого діла ... (може як будуть вбивати, то щоб зразу вбили й не мучився:rofl2::ura1: це шутка)