PDA

Просмотр полной версии : Проект закону України...(читать всем!)


Alekzander
27.02.2012, 17:28
Проект
вноситься
народними депутатами України
І.В.Геращенко
О.В.Герасим'юк
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними"
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. Статтю 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
"Стаття 154. Порушення порядку утримання собак чи інших тварин.
Порушення порядку утримання собак чи інших тварин, тобто утримання собак чи інших тварин у місцях, де це заборонено відповідними правилами, або понад установлену кількість, або незареєстрованих собак чи інших тварин, або приведення собак (крім собак-поводирів) чи інших тварин у місця, де це заборонено відповідними правилами, а саме: у приміщення магазинів, об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків, або вигул собак без повідків і намордників (крім собак, на яких у реєстраційних свідоцтвах зроблено спеціальну відмітку) -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини або без такої."
2. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26, ст. 131) доповнити статтею 299-1 такого змісту:
"Стаття 299-1. Невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними
1. Невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, якщо це спричинило потерпілому тілесні ушкодження середньої тяжкості,-
карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому тяжке тілесне ушкодження або його смерть,–
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до дев'яти років."
3. Частину другу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр "299" доповнити цифрами "299-1".
II. Цей Закон набирає чинності через тридцять днів з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради
України В.ЛИТВИН


Проект
вноситься
народними депутатами України
І.В.Геращенко
О.В. Герасим'юк
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними"
Необхідність прийняття даного Закону
Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними" (далі - проект) розроблено з метою врегулювання питання відповідальності за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, що стало причиною завдання твариною тілесних ушкоджень, смерті потерпілому.
В парках та скверах де відпочиває багато людей, і, при цьому, дуже часто цілими сім'ями, поряд з дітьми, власники небезпечних порід собак вигулюють своїх улюбленців без повідка та намордника.
Законодавство не забороняє з'являтися з домашніми тваринами поза місцями їх постійного утримання. При цьому на особу, яка супроводжує тварину покладається обов’язок забезпечити безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною; безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою. До того ж утримання собак без повідків і намордників можливе лише на ізольованій, добре огородженій території (в ізольованому приміщенні). Виключення робляться тільки під час оперативного використання собак правоохоронними органами, собак спеціального призначення, а також собак під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках (Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" від 21.02.2006 № 3447-IV).
Таким чином, більшість власників та утримувачів собак нехтують правилами вигулу домашніх тварин (собак). І, на жаль, часто таке нехтування стає причиною завдання твариною тілесних ушкоджень оточуючим, а іноді і смерті.
В країнах Європи, зокрема в Латвії, Норвегії, Фінляндії та Франції, кримінальне законодавство передбачає відповідальність за недотримання обов’язку з догляду за тваринами.
В Україні до випадків завдання тваринами тілесних ушкоджень та смерті потерпілому застосовуються статті Особливої частини Кримінального кодексу України, що передбачають покарання за необережний злочин, зокрема, стаття 128 КК України (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) або стаття 119 КК України (необережне вбивство). Однак дуже рідко за цими статтями порушуються кримінальні справи. Частіше власникам або утримувачам тварин вдається уникнути кримінальної відповідальності і вони несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу до семи неоподатковуваних мінімумів громадян, тобто до 119 гривень.
Правоохоронні органи завдання твариною потерпілому, наприклад, середньої тяжкості тілесних ушкоджень, кваліфікують за Кодексом України про адміністративні правопорушення, оскільки у Кримінальному кодексі України відсутня спеціальна норма, яка б передбачала відповідальність за такий злочин. Тоді як, в Кодексі України про адміністративні правопорушення є спеціальна норма стаття 154, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу, якщо порушення правил тримання собак призвело до заподіяння шкоди здоров'ю людей. При цьому, в статті 154 КпАП відсутнє визначення характеру шкоди, за яку настає така відповідальність, що дозволяє правоохоронним органам кваліфікувати за цією статтею заподіяння твариною потерпілому від легких тілесних ушкоджень до тяжких.
Тому вважаємо, що необхідно доповнити Кримінальний кодекс України спеціальною нормою, яка встановлюватиме кримінальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, якщо це призвело до спричинення твариною тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень або смерті потерпілому.
Крім того, проектом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі прийняття проекту, стаття 154 поширюватиметься не лише на собак, котів, але і на інших тварин. В проекті уточнюється, які саме дії тягнуть адміністративну відповідальність, а також збільшено розміри штрафів за порушення правил утримання тварин та ін.
Реалізація цього проекту дозволить врегулювати питання відповідальності за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, що стало причиною завдання твариною тілесних ушкоджень, смерті потерпілого та стане втіленням принципу невідворотності покарання.
Цілі та завдання проекту
Даний проект вноситься з метою врегулювання питання відповідальності за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, що стало причиною завдання твариною тілесних ушкоджень, смерті потерпілому.
Основні положення проекту
В запропонованій редакції проекту передбачено встановлення відповідальності за невиконання або неналежне виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов’язків з догляду за ними, що стало причиною завдання твариною тілесних ушкоджень, смерті потерпілому.
Місце даного проекту у системі чинного законодавства
Даним проектом вносяться зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України.
Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.
Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.
Очікувані соціально-економічні наслідки
Запропоновані проектом зміни дозволять скоротити кількість випадків завдання тваринами шкоди здоров'ю людей шляхом встановлення безпосередньо в Кримінальному кодексі України покарання власників та утримувачів собак чи інших тварин за невиконання або неналежне виконання обов’язків з догляду за ними, що стало причиною завдання твариною тілесних ушкоджень, смерті потерпілому та забезпечить реалізацію принципу невідворотності покарання.
Народні депутати України
І.В.Геращенко
О.В.Герасим'юк


Под фразой «та інших тварин», подразумеваются и наши пчёлы, т.к. они являются «сільськогосподарськими тваринами».
А как Вам такое:
«Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті -
тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини або без такої."
Все мы, пчеловоды, становимся потенциальными правонарушителями, т.к. наши пчёлы жалят (завдають шкоду) очень многих. Вот высказывание одного из пчеловодов, по поводу этого проекта закона: «Прийняття внесеного законопроекту у запропонованому депутатами Геращенко І.В. і Герасим'юк О.В. вигляді по-перше дозволить кожному бажаючому звернутися до суду з вимогою про притягнення до адміністративної чи кримінальної відповідальності пасічника за вжалення його чи його дитини бджолою, а по-друге - створить умови для шантажування пасічників з метою отримати сумму (на розсуд шантажиста) за незвернення до суду.»
Как говориться – есть над чем подумать.

Vadim1974
27.02.2012, 18:00
Был в обществе и слышал токую байку. Незнаю насколько это правда, что в России приняли закон пчеловод должен собрать подписи жителей в радиусе 150 метров что не возрожают протев пасики, если хоть один человек не подписал не емеет права заводить пчёл.Россияни на форуме что скажите правда или брехня.

Alekzander
27.02.2012, 18:06
Я слышал о таком проекте закона, но его ещё не приняли, пчеловоды России "на ушах".

Vadim1974
27.02.2012, 18:11
Недай бог на Украине до этого додумаются.

Condor
27.02.2012, 18:53
Вообще-то пчелы - не животные, а насекомые. Это раз. Как узнать, что именно ваши пчелы кого-то покусали?

Сандро
27.02.2012, 19:15
Для наших неучей депутатов и одуванчики -это коварные животные.А доказывать надо будет, что это не твои пчелы. Депутатов выбираем мы,значит это и наши законы.

Alekzander
27.02.2012, 19:23
Вообще-то пчелы - не животные, а насекомые.
Прежде чем изрекать что то, нужно знать о чём говоришь, а не сотрясать воздух .
Все живые существа делятся на два царства - растения и животные
Царство - животные
Класс – насекомые
Отряд – перепончатокрылые
Подотряд – стебельчатобрюхие
Надсемейство - пчёлы
Букварь нужно чаще читать.

Димас
27.02.2012, 20:34
Под фразой «та інших тварин», подразумеваются и наши пчёлы, т.к. они являются «сільськогосподарськими тваринами».
Нигде в проекте этого закона пчелы не упоминаются, он напрямую касается собаководов. По поводу пчел должно быть специальное разъяснение в этом же законе, а пока это только догадки.
Как узнать, что именно ваши пчелы кого-то покусали?

Condor правильно написал. Реально кто докажет что покусали именно мои пчёлы, если у соседа тоже есть пасека?
В общем, не надо нервничать раньше времени и придумывать себе проблемы.

beekeeper
27.02.2012, 20:35
.Россияни на форуме что скажите правда или брехня.
Хотели такой закон принять, но пчеловоды, даже из разных стран, начали возмущаться, и собирать подписи протеста. Я тоже участвовал в этом мероприятии. Закон не принят.
Вообще-то пчелы - не животные, а насекомые.
Это специфический раздел животноводства, и у него свои заморочки, под пчел не всегда такие законы подходят, хотя для крепкого болвана это бывает трудно доказать.

Condor
27.02.2012, 21:10
Прежде чем изрекать что то, нужно знать о чём говоришь, а не сотрясать воздух .
Все живые существа делятся на два царства - растения и животные
Царство - животные
Класс – насекомые
Отряд – перепончатокрылые
Подотряд – стебельчатобрюхие
Надсемейство - пчёлы
Букварь нужно чаще читать.

Следуя Вашей логике, можно сказать, что человек - это животное, часто читающее букварь!:ok: Ню-ню... Что тут еще добавишь...:appl:

Виталий.
27.02.2012, 21:12
Был в обществе и слышал токую байку. Незнаю насколько это правда, что в России приняли закон пчеловод должен собрать подписи жителей в радиусе 150 метров что не возрожают протев пасики, если хоть один человек не подписал не емеет права заводить пчёл.Россияни на форуме что скажите правда или брехня.

Я слышал о таком проекте закона, но его ещё не приняли, пчеловоды России "на ушах".
Закона я такого не слышал,и надеюсь не услышу(это обсурд мне кажется)
И с законами у нас пока напряг,ни какой конкретике пока нет,всё везде противоречит друг другу.
Единственное, есть санитарные нормы,которые не навязываются а рекомендуются!
И рекомендации состоят в том что:
1 между рядами ульев 10 метров
2 между ульями 2,5-3 метра
3 забор 2 метра
А дальше в подробности не вдавался.
У нас мужик в центре посёлка держит пчёл около 40семей с ним судились за укусы не раз и без полезно.
А в этом году летом,кто то отравил ночью всех(чевото набрызгали в ульи и закрыли летки)осталась одна семья и то не знаю выжила или нет.

ромка
27.02.2012, 21:40
А в этом году летом,кто то отравил ночью всех(чевото набрызгали в ульи и закрыли летки)осталась одна семья и то не знаю выжила или нет.
Ну это уже косчунство, а в нашей стране чего только не придумают - и петрушка наркотик.

Alekzander
27.02.2012, 21:45
Нигде в проекте этого закона пчелы не упоминаются, он напрямую касается собаководов. По поводу пчел должно быть специальное разъяснение в этом же законе
В том то и проблема, законы пишутся так, чтобы в любой момент его можно было подогнать под конкретную ситуацию. Никаких разъяснений не будет. А под выражение «інші тварини» можно подогнать кого и что угодно. Кстати, в существующем законе, выражения "інші тварини" нет, так что над этим стоит задуматься.
В общем, не надо нервничать раньше времени и придумывать себе проблемы.
Дмитрий, насчёт «раньше времени», Вы не правы, когда закон примут будет уже поздно, и проблема будет твоей, а не уродов-депутатов. Нельзя быть таким пассивным.
Хотели такой закон принять, но пчеловоды, даже из разных стран, начали возмущаться, и собирать подписи протеста. Я тоже участвовал в этом мероприятии. Закон не принят.
Вот выдержка из российского проекта закона о пчеловодстве (который не приняли):
«…согласно ему пчеловодство будет разделяться на любительское (до 10 семей) и профессиональное(свыше 10 семей). Для любительского пчеловодства все практически останется как есть в настоящее время. Для профессиональных пчеловодов во-первых предусматривается отдельный(!) налог на сильные пчелиные семьи (свыше 50 тыс. особей) в размере 200 рублей в год. Также для профессиональных пчеловодов становится обязательным(!) наличие медицинской книжки. Для кочевки надо будет получать разрешение каждой ветслужбы, по территории которой предстоит провезти пчёл.
Для размещения стационарных и мобильных пасек должно быть получено письменное согласие собственников участков, строений и граждан, границы или места проживания которых находятся в радиусе 100 м от границы пасеки. Согласие выдается сроком на один год. Размещение мобильных пасек, используемых на медосборе или опылении энтомофильных культур, проводится в соответствии с письменными договорами с собственниками массивов медоносов.
Договоры должны быть оформлены в соответствии с требованиями Гражданского кодекса РФ.
Все стационарные пасеки должны быть надежно огорожены и иметь предупредительные надписи.
Меры для предупреждения случайного проникновения и ужалений людей и животных должны быть приняты также и на мобильных пасеках.»
При нынешнем пророссийском правительстве и президенте, если бы приняли этот закон , вполне было бы возможно принятие подобного закона и у нас.
Российские пчеловоды отстояли своё право на нормальный закон. Очередь за нами, украинскими пчеловодами.
Так, что Дмитрий, Ваше «нервничать не надо» - это плохой аргумент в защиту украинского пчеловодства.
Следуя Вашей логике, можно сказать, что человек - это животное,
Послушайте, ну не заставляйте думать о Вас плохо, лучше нужно было заниматься в школе.
Человек- это животное, класс млекопитающие.

Виталий.
27.02.2012, 21:50
Я думаю что мужик сам не прав,потому что вокруг его дома где пасека, 3 двух этажки и там дети и старики,кому не до укусов,и надо прежде всего думать как поступать в таких случаях,а ему по барабану покусали кого или нет, у кого аллергия а у кого грудные дети,
единственное жалко пчёл,а не его убыток(ИМХО)

Condor
27.02.2012, 22:02
Alekzander!
Если уж цитируете, так цитируйте полностью! Не заставляйте думать о Вас аналогично плохо...

glider
27.02.2012, 22:21
Так, "горячие финские парни", прекращаем бардак, и обсуждаем тему в НОРМАЛЬНОМ ключе, без взаимных оскорблений и резких высказываний по отношению друг к другу, а то получите по сопатке в соответствии с Правилами форума не взирая на заслуги перед форумом! :nunu:

Димас
28.02.2012, 13:34
Нельзя быть таким пассивным.
Паникёром тоже не надо быть.
Российские пчеловоды отстояли своё право на нормальный закон. Очередь за нами, украинскими пчеловодами.
У россиян хотели принять конкретный закон, касающийся пчеловодства, и они с ним боролись. А мы обсуждаем закон для любителей собак, кошек, леопардов, хомячков и т.д. Alekzander, найдите мне пожалуйста юридическую расшифровку понятия "інші тварини" . Я сколько не искал, нигде не нашел что это понятие распространяется на пчёл.

Alekzander
28.02.2012, 13:43
Дмитрий, да не надо никакой "юридической расшифровки". Простая логика подсказывает, что под понятие "інші тварини", по русски "другие животные", может попасть любое животное - и леопард и хомячок и корова и лошадь и ПЧЕЛА!(надеюсь Вам то не нужно объяснять, что пчела - это животное).

Vadim1974
28.02.2012, 14:49
Мужики закон как дышло куба повернёш там и вышло.

Виталий.
28.02.2012, 17:15
Это Лужкова от власти попросили а так он бы мне кажется что нибудь придумал бы
У него даже улики как хоромы [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Во всех лесопарковых зонах Москвы будут установлены ульи с пчелами

Всего там будут поселены 150-200 пчелиных семей. В декабре минувшего года любитель пчел, мэр Москвы Юрий Лужков жаловался на отсутствие этих насекомых в городе. Цитата: "У нас в городе большое количество лесных массивов, и ни одной пчелки нет". Я лишь добавлю, что в среднем одна семья насчитывает до 50 тысяч пчел.
И, например, только в Коломенском, таким образом поселится более миллиона этих насекомых.
источник----[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

valmir
17.11.2014, 23:01
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними

Верховна Рада України постановляє:

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними (реєстр. N 9040), поданий народними депутатами України Геращенко І. В. та Герасим'юк О. В., повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.



Голова Верховної Ради
України


В. ЛИТВИН

м. Київ
9 грудня 2011 року
N 4167-VI


А в ответ тишинааааааааа........

МЭД
17.11.2014, 23:06
ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про повернення на доопрацювання проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними

Верховна Рада України постановляє:

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невиконання або неналежного виконання власником чи утримувачем собак чи інших тварин обов'язків з догляду за ними (реєстр. N 9040), поданий народними депутатами України Геращенко І. В. та Герасим'юк О. В., повернути суб'єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.



Голова Верховної Ради
України


В. ЛИТВИН

м. Київ
9 грудня 2011 року
N 4167-VI
-Це про шо Ви?
Забудьте!

valmir
18.11.2014, 00:02
Порох надо держать сухим и готовиться ко всему:old:

rg7
24.01.2015, 11:36
Украина вышла на европейский рынок меда

В этом году Украине удалось открыть доступ на рынок меда в ЕС. Об этом Министр аграрной политики и продовольствия Алексей Павленко рассказал в эфире Житомирской областной телерадиокомпании, сообщает пресс-служба Минагропрода.
«Мы прошли большой путь, и провели значительное количество работы по регламентам, законодательными актам, что позволило нам получить доступ на рынок ЕС за мясом курицы, некоторым продуктам переработки и по меду. Это только первые шаги».
Говоря о производстве меда Министр отметил, что здесь срабатывает «европейская модель» ведения хозяйства, который предусматривает небольшие хозяйства (до 500 гектаров) отдельных производителей. «В Западной Украине по такой модели работает бизнес, специализирующийся на пчеловодстве и ягодах - они уже активно работают с Европой», - отметил Алексей Павленко.