PDA

Просмотр полной версии : Зараз на пасіці 2023


Страницы : [1] 2

анна сергеева
01.01.2023, 03:30
Вітаємо учасників і гостей форуму з Новим 2023 роком!
Нехай у цьому році буде надія і буде перемога. Нехай бджоли будуть здоровими, медодаї щедрими, пасічники сильними, труднощі переборними.

Волкотрубенко
01.01.2023, 10:09
Вчора буд сонячний, теплий, безвітрянний день. Такий, якого чекають в кінці лютого. Бджоли почали масово облітуватись. Зазирнув в декілька вуликів де не вилітали, виявилося що недостатньо прогрілись, сиділи щільно. В решту не заглядував. Навіщо лишній раз турбувати якщо нічим допомогати не збирався. Порівнянно з минулим роком на цей час, ситуація, начебто, краща. При цьому метод незмінний. Скоріш за все причина минулорічних невдач не кліщ а щоденна задимленність пасіки. Хоча остаточні висновки робити рано.

Димас
01.01.2023, 13:51
З Новим роком! Перемоги і миру нам в 2023 р.!

Заведу пасіку в цьому році, буду писати в темі:) Назву теми виправив, бо все буде Україна!

Андрей Андреевич
01.01.2023, 15:49
З НОВИМ РОКОМ вітаю всіх участників ФОРУМУ...окреме привітання нашим захистникам які на передку : НЕФЁДОВУ, ГЛІГЕРУ, ПОПОВУ , БОРОДІ й другим про яких в мене немає даних.
Сьогодні на дворі +12 , сонечко й безвітряна погода...
П.С. ...ДІМАС, Ваші бджоли всі сьогодні зробили масовий обльот.

flag_uaflag_uaflag_uaПХПХПХ

Юрій Чугай
01.01.2023, 17:48
З Новим, теплим, продуктивним і обов'язково переможним роком.
І до мене весна прийшла - масовий обліт.

kroxaru
01.01.2023, 19:33
Заведу пасіку в цьому році, буду писати в темі Назву теми виправив, бо все буде Україна!
Дима канал далi буде?

Димас
01.01.2023, 19:51
Дима канал далi буде?
Буде обов'язково.

Viktor56
03.01.2023, 08:55
Всіх з Новим роком! Здоровля і миру в Україні! В село приїхав тільки вчора,мої не тільки обліталися ,а і гнізда почистили,я їм трошки допоміг ,через нижні льотки дротом з гачком вибрав підмор,гул вчора на пасіці весняний,наче все добре і цей обліт вчасний,тільки боюся щоб матки не почали червити.бо якщо на водохреще вдарять морози може бути біда,вони з черви не посунуться,і можуть загинути з голоду при наявності меду.

doc_doc
03.01.2023, 23:11
З Новим роком! Перемоги і миру нам в 2023 р.!

Заведу пасіку в цьому році, буду писати в темі:) Назву теми виправив, бо все буде Україна!

У якому регіоні? Може форумчани з пакетами допоможуть?

BOBER 76
04.01.2023, 23:51
Скоріш за все причина минулорічних невдач не кліщ а щоденна задимленність пасіки. Хоча остаточні висновки робити рано.

Вибачюсь, про яку задимленість мова?

vodolej
05.01.2023, 00:40
Вітаю колег з новим роком, бажаю здоров'я та вдачі. ВА ось як привітали нашого колегу представники "Русскаго міра" : [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

icetee
05.01.2023, 01:16
Вітаю колег з новим роком, бажаю здоров'я та вдачі. ВА ось як привітали нашого колегу представники "Русскаго міра" : [Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]Жаль, что комментарии отключены, хотел бы я посмотреть, что напишут эти суки, чисто интересно. Думаю примерно то же, что на стенах ему написали. Вот заодно почитали бы подписчики из других стран: Казахстан, Грузия, Армения и т.д. А то вдруг там ещё кто-то думает, что в росии есть нормальные.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
05.01.2023, 09:59
Вибачюсь, про яку задимленість мова?

З'явився сусід, який кожного ранку палив біля вуликів переїди з ясел після кіз. Звісно, що воно більше диміло ніж горіло. Тим паче в безвітрянну погоду. Може це і збуджувало, примушувало вилітали і замерзати.

Димас
05.01.2023, 13:36
Жаль, что комментарии отключены, хотел бы я посмотреть, что напишут эти суки, чисто интересно.
Вони напишуть те ж саме, що й під іншими подібними відео: "Сами виноваты", "Это Америка", "Сами себя обстреляли", "Домбас 8 лет бамбили" и т.д. Нема сенсу і читать коментарі дебілів та нерви витрачати.

Viktor56
05.01.2023, 19:54
Вони напишуть те ж саме, що й під іншими подібними відео: "Сами виноваты", "Это Америка", "Сами себя обстреляли", "Домбас 8 лет бамбили" и т.д. Нема сенсу і читать коментарі дебілів та нерви витрачати.
Все так,я тільки передивився ролик,зразу згадалася Діма і твоя пасіка,і Берендея,і Олега 20 з Маріуполя,який сказав що став пасічником-бомжом,і Михайловича(Кудлянина),а за скільки пасік ми не знаємо.На католицьке різдво і на Новий рік я був в місті в квартирі,а мені син тільки там зробив ,що можу зайти в "Однакласники",мої хлопці з якими я дійсно вчився і вони попали в росію по розподілу ,і там залишились-мовчать,ні одного лайка ні за,ні проти,там видно невірний лайк і купа неприємностей,а упороті кацапи на повний серйоз думають,що вони нас від чогось визволяють дебіли.В мене в сім"ї не принято матюкатися,але тут вже аж з душі пре мова Поворознюка.Слава Україні!flag_ua

Владимир Татомир
08.01.2023, 08:10
Вiтаю з Новим Роком i Piздвом христовим!Всiм перемоги та мирного життя! Рашистам, немаe що робити на планетi Земля!

Юрій Чугай
14.01.2023, 18:46
Сьогодні хмуро, безвітряно, +8. Не звично до 14 січня зими ще толком не було. Від нудьги пішов по заглядав до вуликів. На точку 61 вулик. Сім'ї слабші як минулої зими. 90% сидять біля передньої стінки. Водночас, 3 шт вже взяв на олівець по кормах, одна з них швидше всього має розплід. Через тиждень обіцяють не значний мінус, гляну ще раз проблемних і як нічого не зміниться дам їм утеплення і по кульку меду.
Є трохи просівші (відносно листопада), одна зведена сімейка обгадилась. Але поки всі живі, всі здорові.

wwlo
15.01.2023, 10:44
Середина зими.бігло передивився зверху з десяток сімей.деякі сидять внизу.деякі вверху-тому планую шукати канді і в кінці місяця підстрахувати .В минулому році кидав мед в кульках,але цього року це розкіш,бо мізер того меду ,що викачав вже майже продався.Толком не утепляв,бо з мінусом було декілька днів.Боюсь ,щоби не погнали розплод передчасно і не кінчили кормові запаси.Всі сімї живі,що радує.Але попереду самий відповідальний і важкий період зимівлі-поява розплоду і очікування обльоту.

Юрій Чугай
17.01.2023, 22:06
Збираюсь після свят збирати і виварювати в парафіні рогаті магазини. Хтось порівнював як краще виварювати до чи після збирання? Виварювання за мінусової температури має якісь нюанси?

kroxaru
19.01.2023, 18:20
Збираюсь після свят збирати і виварювати в парафіні рогаті магазини. Хтось порівнював як краще виварювати до чи після збирання? Виварювання за мінусової температури має якісь нюанси?

Коллега варит зибраніми тільки Свету над ему спіймати:)

Юрій Чугай
19.01.2023, 21:26
Коллега варит зибраніми тільки Свету над ему спіймати:)

З світлом в мене проблем нема - варю на кострі, на свіжому повітрі:D .

Якось в провареному відлетів рожок і.... О диво, під рожки парафін не затікає, а волога в процесі експлуатації так:kill:. На стиках та ж сама пісня буде.
Спробую цю партію варити по детально.

Добавлено через 5 минут
За бортом стабільний +.
Поки зими ще толком не було.
Двом з трьох можливо проблемних по кормах сімей дав кульок меду і вже утеплив (є підозра на розплід).

Лиза
19.01.2023, 22:17
:) Сегодня у нас был теплый, солнечный день, температура поднималась в тени до +12 и естественно это спровоцировало облет. До вечера облетелись все семьи за исключением трех находящихся в тени, летками на север. Это у нас второй январский облет. Перед этим был 2 января. На сегодняшний день пока потерь нет. Зимовка без утепления и пчелы до облета сидели в плотных клубах. Надеюсь на этом зимние гуляния:) пчел закончились и следующий облет будет уже как положено - в конце февраля.




[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Волкотрубенко
22.01.2023, 23:38
Вчора було тепло. Бджоли в цьому році не на обліт вилітають а просто як немає взятку. Шукають що погано лежить.
Сьогодні проїхав біля літнього точка. Соняшника в радіусі льоту не передбачається, кругом озимі і поле рапсу через поле 2.5 км. Напевно буду відпочивати від меду.

icetee
23.01.2023, 10:31
Вчора було тепло. Бджоли в цьому році не на обліт вилітають а просто як немає взятку. Шукають що погано лежить.
Сьогодні проїхав біля літнього точка. Соняшника в радіусі льоту не передбачається, кругом озимі і поле рапсу через поле 2.5 км. Напевно буду відпочивати від меду.Чого це? В мене минулого сезону рапс десь на такої ж відстані дав десь тритину меду. Так це після перевозки на 600км, половина бджіл посипалась тоді, і всеодно. Потім тіки поспівай рої знімати після нього, якщо недогледів.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

darveter94
28.01.2023, 22:10
2020
~3км до початку поля:

Був з рапсовим медом (+1магазин)

Юрій Чугай
29.01.2023, 17:48
2020
~3км до початку поля:

Був з рапсовим медом (+1магазин)

А як ви визначили, що то саме ріпаковий +1 магазин?

Юрій Чугай
05.02.2023, 19:35
За 4 дні відварив у парафіні біля 215 магазинів (в тому числі 10-ок днищ і 20 гніздових корпусів) - хочу забути це як страшний сон.
Висновки:
- в мороз (+/-2) і вітер краще не варити - не весь парафін встигає зтікти/всмоктатись, буває загусає крапельками на дошці, спостерігається певна перевитрата сировини;
- вживані дошки/корпуси вбирають значно більше парафіну;
- осикові дошки чомусь гірше вбирали парафін ніж соснові (на соснових потьоків парафіну майже нема);
- варити магазини потрібно до того як там будуть жити рамки (переставляти їх туди-сюди ще та морока);
- нові магазини варив до збирання - заготовками. Їх покрутило але не критично. Кожен 10-й магазин трохи ''скаче'' - 1-2 мм;
- майже кожен новий магазин потребує притірки (є щілини біля 1 мм), але з парафіном це вже мабуть не можливо (для себе не критично, але не приємно - час притре:rofl2:).

kroxaru
05.02.2023, 20:41
В нас Света стала більш домашней тому работі в майстерні идут добре.
С корпусами закінчив перейшов на магазіни .
Оцинковка трохи подорожчала просют 640 за ліст 0.4 мм, а 2 лісті треба.
Плюс трохи мороз підтяг болотца, так зробив великій запас очерету.

Юрій Чугай
06.02.2023, 08:47
В нас Света стала більш домашней тому работі в майстерні идут добре.
С корпусами закінчив перейшов на магазіни .
Оцинковка трохи подорожчала просют 640 за ліст 0.4 мм, а 2 лісті треба.
Плюс трохи мороз підтяг болотца, так зробив великій запас очерету.

Я завжди 0.3 мм використовую вона в нас по 500 грн.
Куди йде очерет?

kroxaru
06.02.2023, 09:55
Куди йде очерет?
Корпуса та магазини .
Підкришник та частково дно.

Юрій Чугай
06.02.2023, 13:54
Корпуса та магазини .
Підкришник та частково дно.

І багато в вас такого добра?

kroxaru
06.02.2023, 17:40
Зробив 17 корпусів 10 рамок на 300
Ще треба 34 магазини на 145 + 10 днищ +10 підкрішників та 10 кришок

Юрій Чугай
07.02.2023, 00:25
Зробив 17 корпусів 10 рамок на 300
Ще треба 34 магазини на 145 + 10 днищ +10 підкрішників та 10 кришок

І варте воно того (маю на увазі економія на дошках і перевитрата по роботі)?

icetee
07.02.2023, 01:39
Вулики з очерета роблять не заради економії, я гадаю.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

kroxaru
07.02.2023, 07:27
І варте воно того (маю на увазі економія на дошках і перевитрата по роботі)?
Я до цього придивлявся 3 роки Зробив прес відпрацював процес Плюс дерев'яні деталі варю в олії
У нас з лісом біда якість і ціна не лізе в жодну браму Очерет він безкоштовний За ціною до війни коштував 30 % від дерева
У Ничика на канали е все

Юрій Чугай
07.02.2023, 08:46
Я до цього придивлявся 3 роки Зробив прес відпрацював процес Плюс дерев'яні деталі варю в олії
У нас з лісом біда якість і ціна не лізе в жодну браму Очерет він безкоштовний За ціною до війни коштував 30 % від дерева
У Ничика на канали е все

А скільки часу приблизно йде на виготовлення одного вулика (враховуючи заготовку очерету)?

kroxaru
07.02.2023, 09:13
А скільки часу приблизно йде на виготовлення одного вулика (враховуючи заготовку очерету)?
Накосити причіп Кремінь 2 години нарізати в розмір весь причіп ще 4 години
Спресувати корпус і скрутити годину обшити рейками під рамки і прикрутити бляшанки по кутах 20хвилин.

seim
07.02.2023, 10:14
Вулики з очерета роблять не заради економії, я гадаю.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk
Делать улей который по всем параметрам уступит деревянному не ради экономии денег нет смысла. Ради интереса пару штук тоже нет смысла. Сначала нужно сделать приспособу, а потом улей. Менее долговечный, менее прочный, менее герметичный, нет возможности обработать огнем, в случае пожара вспыхнет моментально, невозможно выдержать правильные внутренние размеры. Большинство ради экономии денег делают, некоторые ради экзотики несколько штук.

kroxaru
07.02.2023, 11:02
Делать улей который по всем параметрам уступит деревянному не ради экономии денег нет смысла. Ради интереса пару штук тоже нет смысла. Сначала нужно сделать приспособу, а потом улей. Менее долговечный, менее прочный, менее герметичный, нет возможности обработать огнем, в случае пожара вспыхнет моментально, невозможно выдержать правильные внутренние размеры. Большинство ради экономии денег делают, некоторые ради экзотики несколько штук.
Языком трепать экспертов пруд пруди
Сделать и работать единицы
Я вижу пасеки где таких ульев сотни и не только у Ничика но и у себя в районе
Все работает если делать
Если трандеть то разговор не о чем

seim
07.02.2023, 14:56
Языком трепать экспертов пруд пруди
Сделать и работать единицы
Я вижу пасеки где таких ульев сотни и не только у Ничика но и у себя в районе
Все работает если делать
Если трандеть то разговор не о чем
И я вижу такие пасеки. Но это свидетельствует только о том что из дерева стало накладно покупать. И сам Ничик говорил что начал делать такие ульи из-за безденежья в 90- х годах. Дерево стоит деньги, а тростник бесплатный. Если тростник будет стоить хотя бы 20% от дерева то никто его резать не будет.

kroxaru
07.02.2023, 17:02
Если тростник будет стоить хотя бы 20% от дерева то никто его резать не будет.
Толкните идею в ОП и пусть его обложат налогом.

Добавлено через 1 час 4 минуты
Теперь по стоимости
С доски 2.5 метра толщиной 40мм из под упаковок я получаю бруски на 1.5 корпуса на 300
Доска стоит 120 грн то есть 1 корпус выходит 80 грн по дереву + 8 шурупов на 75 мм + 16 шурупов 38 мм
Надо добавить 4 уголка с оцинковки и 24 шурупа с широкой шляпкой
К 80 докинем по богатому 50 и все за все выйдет 130 грн
Надставка считайте сами

Юрій Чугай
07.02.2023, 17:53
Толкните идею в ОП и пусть его обложат налогом.

Добавлено через 1 час 4 минуты
Теперь по стоимости
С доски 2.5 метра толщиной 40мм из под упаковок я получаю бруски на 1.5 корпуса на 300
Доска стоит 120 грн то есть 1 корпус выходит 80 грн по дереву + 8 шурупов на 75 мм + 16 шурупов 38 мм
Надо добавить 4 уголка с оцинковки и 24 шурупа с широкой шляпкой
К 80 докинем по богатому 50 и все за все выйдет 130 грн
Надставка считайте сами

Корпус з очерету виходить 100 грн + 1 год роботи
Корпус з дерева по 300 грн (якщо купувати), якщо робити, мабуть, буде 200.
Сумнівна економія(ИМХО).

kroxaru
07.02.2023, 18:17
Корпус з дерева по 300 грн (якщо купувати), якщо робити, мабуть, буде 200.
Сумнівна економія.
Нытье одно с вами
То не так это не то
Сидите нойте дальше....
Корпус Дадана 500 плюс доставка
Якщо та ото воно так а як можете сусолить дальше
По сути весь диалог пердежь в лужу.

Юрій Чугай
07.02.2023, 20:37
Нытье одно с вами
То не так это не то
Сидите нойте дальше....
Корпус Дадана 500 плюс доставка
Якщо та ото воно так а як можете сусолить дальше
По сути весь диалог пердежь в лужу.

Я не сумніваюся в доцільності існування в певних умовах вулика з очерету, але поки не в моїх. Корпус дадан безфальцевий коштує 300.
А ви того... Або вздуття лікуйте, або давайте спілкуватись в спокійнішому тоні - ваші пости може це хтось прочитати:ah:

kroxaru
07.02.2023, 22:48
Корпус дадан безфальцевий коштує 300.
Того не того а чого
дайте ссылку на сказочного продавца корпусов по 300 грн бо такой халявы я еще в своем регионе не видел
Если это пан сам клепал в сарае то тогда не надо
А говорить то и не очем вся суть разговора смотрите пост выше

icetee
07.02.2023, 23:21
Того не того а чого
дайте ссылку на сказочного продавца корпусов по 300 грн бо такой халявы я еще в своем регионе не видел
Если это пан сам клепал в сарае то тогда не надо
А говорить то и не очем вся суть разговора смотрите пост выше310 грн стоит бесфальцевый корпус на 300 в экоулике, из 25 доски. Это правда

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Юрій Чугай
08.02.2023, 01:08
Того не того а чого
дайте ссылку на сказочного продавца корпусов по 300 грн бо такой халявы я еще в своем регионе не видел
Если это пан сам клепал в сарае то тогда не надо
А говорить то и не очем вся суть разговора смотрите пост выше

Якщо пан сам склепає, то буде по 200 грн (мабуть, я не рахував).
Яка різниця де його ''склепають''? Головне щоб якість була прийнятною. Не всі ж мають п'ятизіркові майстерні в столичному пентхаусі:)
Все що хотів я дізнався.
Дякую

kroxaru
08.02.2023, 06:38
Яка різниця де його ''склепають''? Головне щоб якість була прийнятною.
Есть еще волщебное слово Доставка
Палета в 50 корпусов из Полтавы обошлась в 6 кусков
Их еще надо собрать и просчитайте сколько домазалось на корпус по доставке
Из Киева еще дороже про При европейские дали вообще молчу
А безфальц из дюймовки в наших условиях это марля нам 35мм минимум

Юрій Чугай
08.02.2023, 09:36
Ну от, гараж не по феншую, а київський пентхаус дорого:rofl2::rofl2::rofl2:.
Робіть з очерету - кожна жаба своє болото хвалить.

icetee
08.02.2023, 12:57
Есть еще волщебное слово Доставка
Палета в 50 корпусов из Полтавы обошлась в 6 кусков
Их еще надо собрать и просчитайте сколько домазалось на корпус по доставке
Из Киева еще дороже про При европейские дали вообще молчу
А безфальц из дюймовки в наших условиях это марля нам 35мм минимумКонечно, в природе пчелы исключительно укрытия ищут не тоньше 35мм доски

В 25 зимуют не хуже чем в 35, в наших условиях. Проверено.

Покупайте укрпочтой, там цена будет в 3 раза меньше. Я так покупаю, по сравнению с нп цена просто смешная

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

анна сергеева
08.02.2023, 13:08
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Юрій Чугай
08.02.2023, 19:29
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Добре що не опустили рук.

seim
08.02.2023, 19:49
В 25 зимуют не хуже чем в 35, в наших условиях. Проверено.
Толщина стенки важна не зимой а весной и летом. Весной важно сохранить тепло внутри при низких температурах снаружи, а летом предотвратить перегрев от солнца.

Ворон
08.02.2023, 19:54
Толщина стенки важна не зимой а весной и летом. Весной важно сохранить тепло внутри при низких температурах снаружи, а летом предотвратить перегрев от солнца.

В мене на платформі, в куках, товщина стінки 25 мм, але ще ніколи небачив вентилюючих бджіл, дно з засіткованим вікном, лежаки двостінні з утеплення, але вентилюють літом часто. ;)

Лиска
09.02.2023, 00:29
Добрий вечір,шановне товариство!Нарешті я знайшла вас ,мої перщі вчителі та однодумці.У мене вцілів всього один вулик.Вже облитівся))Майже все добре ,окрім того,що свинопсячою мовою більше спілкуватись не можу..Дуже ,дуже рада що є наш форум,особлива подяка Діма тобі,що не закрив,зберіг.Особисто для мене це як повернення в той час коли дерева були цілими,люди живими небо мирним..і..бджілки ..Все,все буду УКРАЇНА !! І буде,обов'язково буде Перемога!! Я дуже люблю Вас,панове,мої однодумці,мої українці!!
Дімочка,вибач,що я знов не в тій темі написала,де треба )))

Владимир Татомир
09.02.2023, 08:01
Корпус з дерева по 300 грн (якщо купувати), якщо робити, мабуть, буде 200.
600

анна сергеева
15.02.2023, 23:19
Как выживают пчелы без расширения и откачки меда
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Лиза
16.02.2023, 16:11
:) Сегодня у нас днем было +1, безветренно. Решила просмотреть как обстоят дела на пасеке. Пока отхода пчелосемей нет. А вот размещение клубов довольно разное, несмотря на то что в зиму все пчелосемьи шли примерно с одинаковым количеством корма. В некоторых сидят внизу и ближе к передней стенке, в некоторых уже дошли до средины рамок, в некоторых - одна- две улочки вытянулись почти до задней стенки, а несколько семей вообще сидят по всей рамке ( возможно есть расплод ).
Занесла в теплое помещение мед, чтоб немного нагрелся. Завтра тем семьям, что растянулись, для постраховки положу медовые лепёшки. А также во все улья уже положу утепление.

Viktor56
17.02.2023, 10:50
Погода дозволила вчора і мені подивитися до своїх.В гнізда не ліз,скрив по рамці меду поряд з гніздом,добавляти меду зверху поки не бачу потреби,де були сирі подушки замінив на сухі,ще додатково трохи утеплив ,далі буду дивитись по погоді. Якщо не буде морозів,десь з першого березня кину ще меду зверху,поки зимовкою задоволений.:)

icetee
17.02.2023, 11:00
Частина сімей вже під задньою стінкою, деякі що розплід погнали, сильно посипались і зараз тихо сидять. Поки 1 відійшла, але бачу шо будуть ще мінуса, хоч і до весни 2 тижня

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ромен
17.02.2023, 14:47
Вчора і я своїх провідав, стоять в зимівнику, температура+1, але є сім'ї занадто активні, одна навіть почистила дно, походу погнали розплід, а до обльоту як мінімум 3 тиждні.

Юрій Чугай
17.02.2023, 14:56
Я вчора свої утеплював, ставив ппс заставні, по можливості забирав крайні рамки де було мало бджіл. Сонячно, безвітряно, +8 в тіні. На обліт пішли не всі (певно, добре політали на новий рік). Одній сім'ї підставив кормову збоку. В 4 кульки з медом лежать два тижні - ще й до половини не виїли (трохи поспішив).

По втратах: на початку зими виявив безматочну (об'єднав з сусідом) і ще буде -1 сім'я (я їм і утеплення не давав).

Поки все добре.

Лиза
18.02.2023, 21:53
Сегодня во второй половине дня стало солнечно и я нарушив стереотипы, :) полезла посмотреть те пчелосемьи, что мне показались подозрительными при осмотре пасеки пару дней назад (тапками не бросать :D) В трех семьях пришлось убрать по одной почти пустой рамке и переставить медовые. Хоть сидели в рыхлом в клубе, расплода я не увидела. В эти семьи, чтоб в ближайшее время больше их не беспокоить поставила тёплые заставные и положила сверху утепление.
В остальные заглянула, они сжались и видно, что позади клуба есть мед. Решила пока в остальные не спешить класть утепление. По прогнозу у нас в ближайшие дни тёплой погоды не предвидится так что облета ещё не будет.

Viktor56
19.02.2023, 09:31
Вчора темп.+9 в тіні,ураганний вітер,але ті що не обліталися раніше,вчора дружно облетілися.Вилітали не далеко через вітер,але свою справу зробили. В саду з"явилися перші підсніжники,набухають котики(лоза),так що перша пилкова база появляється.Зараз+3,сходить сонце,вітер стих,весна почалася достроково,надіємося на краще.:)

Human
21.02.2023, 00:18
Вчора дивився до своїх. Зимують в хаті на дачі. Сидять спокійно, тихо.
Кормів достатньо. Вулики не відкривав, але бачу по крихті під вуликом (ще одна перевага сітки на все дно), що тільки дійшли до середини.
Тепер муки вибору, як кожного року - виносити на наступні вихідні, чи нехай ще сидять.

Viktor56
21.02.2023, 09:26
Вчора дивився до своїх. Зимують в хаті на дачі. Сидять спокійно, тихо.
Кормів достатньо. Вулики не відкривав, але бачу по крихті під вуликом (ще одна перевага сітки на все дно), що тільки дійшли до середини.
Тепер муки вибору, як кожного року - виносити на наступні вихідні, чи нехай ще сидять.

Якщо буде така погода як зараз .то може краще нехай ще посидять. При переносці ти їх розрухаєш і вони обовязково полізуть на двір,багато більше не повернеться в вулик,а може до вихідних цей скажений вітер стихне.

Dimitr
21.02.2023, 12:44
600
Вова обгрунтуй ?

wwlo
22.02.2023, 17:35
сьогодні зранку +2 тихо,вчора при сильному вітрі і грозі і +12 в тіні встиг передивитись в павільйоні з десяток сімей.декотрим почистив дно секцій.декотрим дав сиропчику і канді.Головне ,щоби вони встигнули виростити собі заміну при не дуже комфортних умовах березня.Бджоли багато і не дивно,бо корма підїли добре.Одна ф1 від Вальчука з кормом .Треба позвонити йому і спитати .хто там був в батьках.

Viktor56
27.02.2023, 13:57
Як завжди на березень сніг,дощ ,холод,тепер точно прийдеться годувати,поки тепла не видно.:(

Сергей Харьковчанин
01.03.2023, 15:50
ДВС! В прошлом году залетел ко мне рой в круглую ловушку, так как это место было под оккупацией, то снял с дерева ее уже в начале зимы. Пчелы там отстроили соты по типу "Дупла", натягали меда и пока там зимуют. Вот подумываю, как их пересадить в улей с минимальными потерями? просто вытряхнуть в улик пожертвовав расплодом или как-то вырезать его? Кто нибудь проводил такую процедуру.

Юрій Чугай
01.03.2023, 17:31
ДВС! В прошлом году залетел ко мне рой в круглую ловушку, так как это место было под оккупацией, то снял с дерева ее уже в начале зимы. Пчелы там отстроили соты по типу "Дупла", натягали меда и пока там зимуют. Вот подумываю, как их пересадить в улей с минимальными потерями? просто вытряхнуть в улик пожертвовав расплодом или как-то вырезать его? Кто нибудь проводил такую процедуру.

Літні рої колись садив під ганеманку на рамки. Язики з добрим печатним розплодом на ганеманку в піддашник ложив (потрібно забезпечити доступ бджіл до максимальної площі язика).
Думаю, весною розплоду багато не буде, можна буде знехтувати.

icetee
01.03.2023, 22:39
Літні рої колись садив під ганеманку на рамки. Язики з добрим печатним розплодом на ганеманку в піддашник ложив (потрібно забезпечити доступ бджіл до максимальної площі язика).

Думаю, весною розплоду багато не буде, можна буде знехтувати.Було якось, поклав рамку з медом на рамки, зверху піддашник ну і дах. Вони там все застроїли, цю рамку частково засіяли і натягнули язиків и пристроїли дах до цієї рамки. Жах був. Більше ніколи отак рамки не ложу

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
02.03.2023, 12:34
На календарі весна, а якщо судити по погоді, то ще й зима не починалась. Бурних обльотів не буде, бо і так кожного тижня по потребі літають.
А я не можу себе заставити заглянути що в них коїться, скільки вижили.

Юрій Чугай
02.03.2023, 20:49
Було якось, поклав рамку з медом на рамки, зверху піддашник ну і дах. Вони там все застроїли, цю рамку частково засіяли і натягнули язиків и пристроїли дах до цієї рамки. Жах був. Більше ніколи отак рамки не ложу

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Я язики з розплодом ложив на ганеманку - засіяти туди нового не могли. Ну і прибрати цей сот потрібно днів за 10, як вийде розлід, бо на будують фіг зна що.

Добавлено через 7 минут
На календарі весна, а якщо судити по погоді, то ще й зима не починалась. Бурних обльотів не буде, бо і так кожного тижня по потребі літають.
А я не можу себе заставити заглянути що в них коїться, скільки вижили.

Навіщо ж їх так рано рахувати, при вашій системі утримання?

В нас прохолодніше. Обліт буде ще не скоро.
В сонячну погоду вилітають тільки з одного вулика (погнав новорічний розплод) - певно корму зовсім мізер лишилось. Буду приймати міри, може ще буде з нього толк.

Владимир Татомир
03.03.2023, 07:47
я не можу себе заставити заглянути що в них коїться
Що трапилося

Лиза
04.03.2023, 20:50
:)]Сегодня проработала 12 семей в лежаках. Семьи в хорошем состоянии, подмора совсем мало. В трех семьях пчелы можно сказать голодали - сместились на одну сторону и частично сидели набитые в улочки уже на полностью пустых рамках, с другой стороны же был мед. Заменила по три пустых рамки на маломедки из сотохранилища и переставила полномедные. В отличии от других семей, где видно было уже на двух рамках печатный расплод в этих не увидела. По бокам утеплила пенопластом и сверху положила уже матрасы.
На сегодня ещё большая часть пасеки без утепления. Никак у нас нет погоды для облета. Это просмотрела семьи с рыхлыми клубами, которые стоят под забором в затышку и наибольше прогреваются.
На восьмое марта по прогнозу погоды до +13. Надеюсь, что правда:) и наконец то будет облет.

Вадим Попов
05.03.2023, 20:27
ДВС! В прошлом году залетел ко мне рой в круглую ловушку, так как это место было под оккупацией, то снял с дерева ее уже в начале зимы. Пчелы там отстроили соты по типу "Дупла", натягали меда и пока там зимуют. Вот подумываю, как их пересадить в улей с минимальными потерями? просто вытряхнуть в улик пожертвовав расплодом или как-то вырезать его? Кто нибудь проводил такую процедуру.
Всім привіт! 10 місяців не був на форумі.
маю ту ж ситуацію.
бджоли залетіли в круглу пастку, зараз зимують в ній. думаю, в ній будуть і далі жити, оскільки я зараз в ЗСУ і додому потраплю аж після перемоги, якщо звісно взагалі потраплю...
з 20 сімей живі зараз 2... отакі от пироги.

Viktor56
07.03.2023, 18:47
Сьогодні погода дозволила подивитися. За два тижні після останього огляду з"їли багато меду,рами пусті аж калатають,положив зверху,завтра обіцяють ще тепліший день,можливо дам рідкої сити з полином,вважаю що вже можна,вже можна розганяти маток на повноцінну роботу.Зимівлею задоволенний,сім"ї вийшли сильні,підмору небагато,активно йдуть на воду,одна жахнула в долоню,щоб згадав що я на пасіці,відвик,аж в голові застукало:),як побачив що все добре то навіть йти від них не хотів,тільки зайшов до хати.Сьогодні вперше виніс частину розсади на сонечко,хай закаляється,йду позаношу бо забув.

Лиза
08.03.2023, 18:56
:) Нарешті і у нас сьогодні потеплішало до +15 та був повноцінний обліт. В частини сімей почистила днища та перетасувала рамки. В декількох сім'ях довелось замінити порожні рамки на маломедки, а так в цілому меду нормально. Під вечір бачила, що деякі бджоли прилітали з рожевим пилком.
Завтра прогнозують теж теплий день сподіваюсь завершити дану роботу і можно сказать сезон 2023 відкрито. Зимівля в цьому році була чудова, жодна сім'я не загинула.

Viktor56
08.03.2023, 19:41
:) Нарешті і у нас сьогодні потеплішало до +15 та був повноцінний обліт. В частини сімей почистила днища та перетасувала рамки. В декількох сім'ях довелось замінити порожні рамки на маломедки, а так в цілому меду нормально. Під вечір бачила, що деякі бджоли прилітали з рожевим пилком.
Завтра прогнозують теж теплий день сподіваюсь завершити дану роботу і можно сказать сезон 2023 відкрито. Зимівля в цьому році була чудова, жодна сім'я не загинула.
Краса,в мене аж настільки тепло не було,але вдень ходив в футболці,завтра обіцяють ще тепліше.Розколотив своїм сити,давав не в поїлки,а лив на рамки за заставною,грам по 400,ціль не нагодувати,а щоб матка побачила свіжий принос,та і судячи з того як йдуть на воду,напевно їм вже важкувато діставати торішній мед.Хоча судячи по тому що бачу на дні,з медом напевно вгадав,бо були роки що виколупували і скидали на дно.Ліза,бачу в тебе ще досить меду в вуликах,в мене набагато гірше,ще б тиждень не дав їсти і став би пасічником -теоретиком.Пилку не бачив щоб несли,можливо просто не бачив,лозі ще треба пару днів тепла.:)

Лиза
08.03.2023, 21:32
.Ліза,бачу в тебе ще досить меду в вуликах,в мене набагато гірше.........)

Да з медом можно сказать повний порядок. Я вважаю, що це через те, що зимували повністю без утеплення - сиділи в стані анабіозу і матки зимою не червили.

Александр0
10.03.2023, 17:20
Доброго дня шановні пасічники та пасічниці! Як у кого пройшла зимівля бджіл?
Я нарешті вчора добрався до пасіки, погода просто супер. З жовтня не бачив своїх дівчат, дуже переживав за мишей, так як льотки були відкритими. Бджілки уже не вперше літали. Носять жовтенький пилок.
Передивився всю пасіку, близько 80 сімей, навіть не знаю точно скільки їх було, не рахував. З них три слабеньких сімейки не вижили, ще десяток об'єднав. Планував це зробити ще восени, але так і не зробив. Моя перша зимівля, впродовж якої я взагалі не контролював цей процес, до вчорашнього дня і вона пройшла дуже добре. Підмору можна сказати не було, нічого й чистити, за винятком до 10 сімей в яких жили миші, три з них не вижили.
Меду майже у всіх вдосталь, сила сімей така як і йшли в зиму. Розплоду п'ятаки на одній- двох рамочках, як закритого, так і відкритого з яйцями.
Зимівлею дуже задоволений! Якщо буде надалі тепла погода, то думаю процес роїння почнеться дуже рано. Тому треба готувати вулики, та навощувати рамки.
Усім гарного сезону, а головне скорішої перемоги!

Ромен
14.03.2023, 21:40
Вчора і я своїх виставив з зимівника, погода не айс, але трохи політали, сьогодні теж покрутилися, дуже багато на воді, вітер скажений, з зими вийшли 100%, кормів ще хвате на зиму, сила сімей в нормі. Сезон розпочався.:)

zelya343
20.03.2023, 00:12
Зимівля пройшла чудово, перезимували 100% сімей. Зараз гарно цвіте кізил, шкода що погода не дуже сприяє льоту. Всім гарного сезону та мирного неба!

Petrovich73
20.03.2023, 16:56
Добрий день. В одному вулику побачив таку картину. Сім'я - зимувалий відводок від хорошої. Йде активний принос нектару та пилку з верби. Всього 8 рамок. З них більшість з минулорічним медом, набриском нектару та свіжою пергою. В центрі рамка з печатним розплодом, розміром може чверть рамки, 2 розгризяних маточника, один запечатаний, один відкритий. Матка свищова минулорічна теж є. Шось треба робити, чи лишити і наблюдати? Не зовсім розумію, що відбувається. Якщо тиха заміна, де матка в цей час трута знайде?

Ромен
20.03.2023, 20:16
Добрий день. В одному вулику побачив таку картину. Сім'я - зимувалий відводок від хорошої. Йде активний принос нектару та пилку з верби. Всього 8 рамок. З них більшість з минулорічним медом, набриском нектару та свіжою пергою. В центрі рамка з печатним розплодом, розміром може чверть рамки, 2 розгризяних маточника, один запечатаний, один відкритий. Матка свищова минулорічна теж є. Шось треба робити, чи лишити і наблюдати? Не зовсім розумію, що відбувається. Якщо тиха заміна, де матка в цей час трута знайде?
Можливо є проблеми з маткою, але зараз не той час, що б міняти матку, виламати маточники і спостерігати.

ktish
22.03.2023, 20:22
Кажуть у вас в Херсоні вже абрикоси зацвіли....а у нас сьогодні лише -11 і снігом вулики вище криші заметені. Коли вже та весна, прогноз на найближчі 2 тижні, плюсів немає.

Aleksis
23.03.2023, 13:39
Відслідкував, що одна сім’я вийшла з зими без матки. Це лише варіант об’єднати? бо матку раніше квітня не знайти

icetee
23.03.2023, 15:33
Відслідкував, що одна сім’я вийшла з зими без матки. Це лише варіант об’єднати? бо матку раніше квітня не знайтиЯкщо сім'я сильна, постав їм рамку з яйцями, виведуть матку. Я в позатому році так робив, якщо слабка то об'еднуй

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Aleksis
23.03.2023, 16:16
Якщо сім'я сильна, постав їм рамку з яйцями, виведуть матку. Я в позатому році так робив, якщо слабка то об'еднуй

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

а вистачить часу у старої бджоли гріти розплод?

Ромен
23.03.2023, 23:13
Якщо сім'я сильна, постав їм рамку з яйцями, виведуть матку. Я в позатому році так робив, якщо слабка то об'еднуй

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Дивна порада. А хто цю матку буде осіменяти ?

icetee
24.03.2023, 02:03
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ромен
24.03.2023, 08:16
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk
Купити матку, згоден, все інше фігня, навіть палка раз в житті стріляє.

icetee
24.03.2023, 12:14
Купити матку, згоден, все інше фігня, навіть палка раз в житті стріляє.Згоден))2й раз я такий фокус повторювати не буду. Тоді в мене просто мало було сімей

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Лиза
24.03.2023, 12:55
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Я тоже бывало подставляла в перезимовавшую безматочную семью открытый расплод, так как не хотелось терять количество. :) Потом в мае такую семью подсиливала печатным.

Ромен
24.03.2023, 20:03
Я тоже бывало подставляла в перезимовавшую безматочную семью открытый расплод, так как не хотелось терять количество. :) Потом в мае такую семью подсиливала печатным.

Тут питання в іншому, чи виведуть матку, осімениться вона, чи ні, яка якість той матки, що матимемо з тої сім'ї, та яка кількість часу на цю сім'ю буде витрачено?! Тож Варто, чи ні?! ;)

Лиза
24.03.2023, 20:39
Тут питання в іншому, чи виведуть матку, осімениться вона, чи ні, яка якість той матки, що матимемо з тої сім'ї, та яка кількість часу на цю сім'ю буде витрачено?! Тож Варто, чи ні?! ;)

Варто чи ні? Та кожний вирішує по своєму. В мене була ціль зберегти сімю. А платити 250 грн за стару куплену матку - смисл? І це ще якщо поряд найдете. В нас наприклад в селі в березні матку не купиш. То що замовляти по пересилці?. Вийде ж ще дорожче, заплати за пересилку і за шубу маткі:D , так як температура ще не дуже комфортна для її поїздок.

seim
25.03.2023, 23:14
Варто чи ні? Та кожний вирішує по своєму. В мене була ціль зберегти сімю. А платити 250 грн за стару куплену матку - смисл? І це ще якщо поряд найдете. В нас наприклад в селі в березні матку не купиш. То що замовляти по пересилці?. Вийде ж ще дорожче, заплати за пересилку і за шубу маткі:D , так як температура ще не дуже комфортна для її поїздок.
Я бы объединил с другой семьёй, а в начале мая или раньше сделал от этой сильной семьи две полноценных семьи. В это время уже точно трутень будет. Через две недели я не знаю откуда трутень может взяться.
Кстати, я сегодня матку умертвил. От семьи осталось полрамки пчел и матка.

Лиза
26.03.2023, 09:14
Кстати, я сегодня матку умертвил. От семьи осталось полрамки пчел и матка.

Клещ угробил семью? Или не хватило корма?:(

seim
26.03.2023, 10:43
Клещ угробил семью? Или не хватило корма?:(
Зимний расплод. Были ячейки с мертвым расплодом и в подморе были куколки пчел. Видимо выгрызали и выбрасывали.

Волкотрубенко
27.03.2023, 22:34
Напередодні були теплі дні. Місце, де стоїть пасіка гуділо. Льотки всі відкриті. Бджоли не вспівають. Особливо там, де сім'ї пропали. Як в цілому перезимували не знаю, бо вулики стоять щільно, підступитись не реально. Мабуть, через те що агресивні від нападу. Але не думаю що добре, бо після минулорічної невдалої зимівлі нічого не поміняв, обробок, скорочення і т.д. не робив. Скільки перезимує того і вистачить. Буде повод перезагрузити пасіку і працювати для насолоди. Ціни не дають "натхнення для рабів".
Сподіваюсь буде гарний ройовий рік. Взятку на першу половину сезону вистачить а з соняшником скрутно.

спасатель 101
29.03.2023, 09:50
Сподіваюсь буде гарний ройовий рік.
Ревізія приємно вразила. Великий відсоток сильних сімей. Відхід бджоли малий. Задоволений сітчастим дном, все сухо. Виходячи із сили бджоли слід очікувати ранніх роїв.

Ромен
29.03.2023, 19:01
Да, сила сімей в цьому році приємно вражає, якщо в цьому році ніде не вляпаюсь , то до акації складно буде втримати сім'ї, хоча ще треба бачити яка погода буде на розвитку.

Лиза
30.03.2023, 14:42
Погода у нас эти дни мерзопакостная - ветер, пасмурно и холодно. На пасеке полное затишье, пчелы даже с ульев не выглядывают. Сегодня подняла себе настроение покупками. Привезла краску для ульев, рулонный алюминий для оббивки крыш, пластины от клеща и купила мисочки для вывода маток. Раньше брала никотовские, а сейчас их не было. Взяла какие то украинские. Не знаю как будет в них приём личинок, но попробовала, в отличии от китайских, в никотовские держатели стают они хорошо.

Лиза
04.04.2023, 19:50
И снова я со своими пасечными рассказами.:D
Сегодня был безветренный день, в обед даже ненадолго стало солнечно. Так как после 9 марта пчел не смотрела, сегодня сделала беглую ревизию на запасы меда и наличие расплода ( вернее наличия маток так как при первой весенней ревизии не было времени их рассматривать. А поскольку до того времени были без утепления то расплода в некоторых вообще не увидела).
По кормам можно сказать все нормально, крайние рамки ещё стоят почти полные, в которых были неполные то для страховки за заставную поставила маломедки. Расплод не считала, так как на улице недостаточно тепло, кормовую рамку отодвинула дальше увидела печатный расплод, значит порядок. В одной только семье для интереса посмотрела все рамки - был печатный расплод на четырёх. Неплохо.:) Но это не значит, что так и в остальных.
Из 34 просмотренных семей, в одной обнаружился полный непорядок. На одной рамке был пятачок печатного расплода, на второй рамке кривые маточники, горбатый расплод. :03: Также в этой семье увидела и жирненьких трутней.:) Что делать с такой семьёй пока не решила. Семья сильно агрессивная и не слабая .. Боюсь, что если их переставить в рядом стоящую семью то угробят и ее. Вообщем поставила пока им рамку разновозрастного расплода. Сейчас думаю может завтра, когда будет тёплая погода, просто их вытрусить с улья и его убрать?. Пускай сами просятся к соседям. А улей пойдёт на создание новой семьи. Рапс растёт в метрах 300 от пасеки, семьи не слабые так что нужно будет постараться, чтоб не было роения.
Завтра прогнозируют до +15, продолжу осмотр, может ещё в какой семье будет сюрприз.

seim
06.04.2023, 06:08
Я бы оставил так как есть.

Ворон
06.04.2023, 08:54
Зима прийшла 6 квітня. :moroz::(

Human
06.04.2023, 13:14
В нас вже другий день зима. Випало сантиметрів двадцять снігу.
Бджоли не літають).

Лиза
06.04.2023, 13:54
У нас сьогодні теж не літають, але пейзаж хоч схожий на квітневий:)

Ворон
06.04.2023, 16:02
В нас вже другий день зима. Випало сантиметрів двадцять снігу.
Бджоли не літають).

Все, снігу вже нема, дощ з'їв, і продовжує мочити землю,і неперестає, +2"С.:confused:

Димас
07.04.2023, 12:23
В нас вже другий день зима. Випало сантиметрів двадцять снігу.
Бджоли не літають).
Краще б у нас сніг йшов, замість дощу з "градом")

Юрій Чугай
09.04.2023, 19:56
В нас неочікувано, замість прогнозованих +12 з дощем, сонце і +20 в тіні.
Кілька годин носили пилок.
Був масовий обліт молодих бджіл.

михаил стар
12.04.2023, 09:58
Доброго дня! Прошу совета - за два года сохранились рамки с запечатанным медом оставленные как резерв. Что правильно с ними сделать (то . что можно мед скушать самому я понимаю) ? Заранее благодарю за ответы-советы. С уважением Михаил.

icetee
12.04.2023, 12:03
Доброго дня! Прошу совета - за два года сохранились рамки с запечатанным медом оставленные как резерв. Что правильно с ними сделать (то . что можно мед скушать самому я понимаю) ? Заранее благодарю за ответы-советы. С уважением Михаил.Так пчелам скормить, или их уже нет? Вот как раз самому скушать это проблематично будет. Можно продать, ещё можно на самогон пустить

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

анна сергеева
12.04.2023, 12:40
Можно использовать при создании отводков, или при переселении свежих роев, или для формирования гнезд в зиму (если мед не очень затвердел).

darveter94
12.04.2023, 13:01
Вітаю.
не дивлячись на максимально дощовий квітень.
бджоли родини збільшуються, та знаходять 2-3 години без дощу, для приносу пилку.

деяким дав вощину, на край гнізда, результат різний від 15% (выдтягнутоъ сторони) до засіва.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

михаил стар
12.04.2023, 17:52
В продолжении вопрос-ответ- почему самому скушать будет проблематично? Мед не затвердел - как правильно такую рамку ставить пчелам? По-возможности пошагово описать. Спасибо.С уважением Михаил.

Ромен
12.04.2023, 18:05
В продолжении вопрос-ответ- почему самому скушать будет проблематично? Мед не затвердел - как правильно такую рамку ставить пчелам? По-возможности пошагово описать. Спасибо.С уважением Михаил.

Якщо закристалізований ,то не дуже смачний (ИМХО), а якщо рідкий і його багато, то може злипнуться:rofl2::neigh:. Коли будете розширювати сім'ю, підставляйте на край гнізда, можна виставить за заставну в кожну сім'ю, по мірі необхідності бджоли заберуть.

AVA
12.04.2023, 20:19
В продолжении вопрос-ответ- почему самому скушать будет проблематично? Мед не затвердел - как правильно такую рамку ставить пчелам? По-возможности пошагово описать. Спасибо.С уважением Михаил.
Якщо дійсно вулики альпі, відповідно аватаркі, то медові рамки краще поставить під гніздо , льоток тільки в гніздо і магазин пустий на верх
Все інше відповідно льоткіа і конструкції вулика, будете качать мед з магазину в незалежності від взятку
Головне з низу тільки доступ з гніздо, хоть дирку для доступу до нижнього корпусах зі старим медом, годовне герметичность , до осені далеко перенесуть у безвзяточний період

Волкотрубенко
20.04.2023, 22:00
Дощі, майже, кожного дня ідуть. Пасіка заросла бур'яном. Що робиться в вуликах, навіть, не уявляю. Сподіваюсь трошки підкормились коли грабували сусідні де не перезимували. Через неділю почне рапс квітувати а вивезти поки не бачу як. Прогнозують і надалі дощ.

Юрій Чугай
21.04.2023, 10:52
Підставляю щотижня маломедки в свої добре піджаті сімейки. Розвиток трохи затримується, розплоди досі ріденькі і не на всю рамку. Більші сім'ї (залишив 6-7 рам) вже почали висіти шапками на нижніх брусках - розширяю корпусом вниз з 2-3 маломедками і будівельною рамкою. Відцвітає абрикос, зацвіли сливки, вчора бачив перші кульбаби. Бджоли літають, але взятку нуль. Добре хоч пилок по трошки несуть (запасу перги у вуликах нема). За тиждень будівельні рамки ніхто будувати не почав хоча висять на них.

ПчОла
21.04.2023, 22:17
Більші сім'ї (залишив 6-7 рам) вже почали висіти шапками на нижніх брусках
У вас сімї зараз на 7 рамках рута?

Юрій Чугай
21.04.2023, 23:13
У вас сімї зараз на 7 рамках рута?

Таких лише відсотків з 15-20, решта слабші. Але, як показує практика, кількість рам і обсидка це дуже суб'єктивні явища.

Лиза
22.04.2023, 17:26
:)Сегодня у нас наконец-то потеплело. С утра правда моросил дождь, но хоть полдня было солнечно и тепло. Я перебрала гнезда и расширила 15 семей. Кормов было маловато. Печатного расплода в основном 5- 6 рамок. В одной семье было только три печатного. И в двух десятирамочниках по четыре рамки ( добавила маломедки до полного корпуса) Там где 5-6 печатного расширила маломедками до 13 рамок. Сейчас самое красивое время года у нас цветут черешни, вишни, сливы. По пастбищу расцвели одуванчики, дикие груши.
На завтра прогнозируют тоже теплый день продолжу работу.

Petrovich73
23.04.2023, 18:53
Добрий день. За скільки днів до відбору маточників оптимально робити відводки? Відбір маточників запланований на 26 квітня, а в силу обставин, я ще не зробив відводки. Планую ставити маточники у відводки. Чи не запізно буде 24 квітня? Якщо пізно, то чи є розумна альтернатива?:)

Ромен
23.04.2023, 23:09
Добрий день. За скільки днів до відбору маточників оптимально робити відводки? Відбір маточників запланований на 26 квітня, а в силу обставин, я ще не зробив відводки. Планую ставити маточники у відводки. Чи не запізно буде 24 квітня? Якщо пізно, то чи є розумна альтернатива?:)

Нормально.

Viktor56
24.04.2023, 10:14
Потрібна порада.В мене всі вулики Українські лежаки,зараз недорого продаються перезимувавші сім"ї на Даданівську рамку,хочу взяти декілька,бачу всі натягують проволку горизонтально,потім жаліються що коли струшуєш бджіл при відкачці відлітає верхня рама,я думаю якщо натянути вертикально ця проблема відпаде,чому ж тягнуть горизонтально?:kill:

Добавлено через 8 минут
Я так чи інакше буду все рівно робити корпусні вулики,є дуже гарне місце вивозити на все літо,там камери вже стоять,не потрібно сильно охороняти(ставок товариша),поряд невеликий лісок,це захист від вітрів,і кругом поля,більше шансів що будуть поблизу медоноси,таскати свої лежаки не має бажання.

icetee
24.04.2023, 11:12
Потрібна порада.В мене всі вулики Українські лежаки,зараз недорого продаються перезимувавші сім"ї на Даданівську рамку,хочу взяти декілька,бачу всі натягують проволку горизонтально,потім жаліються що коли струшуєш бджіл при відкачці відлітає верхня рама,я думаю якщо натянути вертикально ця проблема відпаде,чому ж тягнуть горизонтально?:kill:

Добавлено через 8 минут
Я так чи інакше буду все рівно робити корпусні вулики,є дуже гарне місце вивозити на все літо,там камери вже стоять,не потрібно сильно охороняти(ставок товариша),поряд невеликий лісок,це захист від вітрів,і кругом поля,більше шансів що будуть поблизу медоноси,таскати свої лежаки не має бажання.Спробуй вертикально, потім розкажеш

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Viktor56
24.04.2023, 12:51
Спробуй вертикально, потім розкажеш

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk
Я вже пробую,правда результат побачу можливо навіть не цього року,вони спочатку в гнізді попрацюють.;)

Human
24.04.2023, 13:58
Цвітуть черешні, сливки, кульбаба, розквітають вишні.
Не дивлячись на погану погоду, сім’ї розвинулися добре.
Деякі розширив корпусами, бо вже маткам ніде сіяти, будують мисочки.
В слабших відводках поміняв місцями корпуси.

Лиза
24.04.2023, 19:41
...........
Из 34 просмотренных семей, в одной обнаружился полный непорядок. На одной рамке был пятачок печатного расплода, на второй рамке кривые маточники, горбатый расплод. :03: Также в этой семье увидела и жирненьких трутней.:) Что делать с такой семьёй пока не решила. Семья сильно агрессивная и не слабая .. Боюсь, что если их переставить в рядом стоящую семью то угробят и ее. Вообщем поставила пока им рамку разновозрастного расплода. Сейчас думаю может завтра, когда будет тёплая погода, просто их вытрусить с улья и его убрать?. Пускай сами просятся к соседям. .......


Поскольку похолодало и проводить мероприятия по выселению с улья было не гуманно, так эта семья и осталась. Сегодня наконец то посмотрела как у них обстановка. Меда вдоволь еще и нанесли перги. На той рамке, что подставляла разновозрастной расплод, был маточник с открытой "дверцой":) Также было ещё два маточника повреждённых. Немного поискав, увидела и бегающую матку. Ничего не делала, оставила их на шести рамках. Позже подсилю печатным расплодом.

Лиза
25.04.2023, 14:49
И снова я.:)
У нас тепло и солнечно. Сегодня закончила с расширением лежаков и приступила к корпусным. В лежаках добавляла маломедки только по краям. Ночи холодные и ставить в разрез расплода не рискнула. А вот куда расширять десятирамочники?. Если они сидели в основном на 9 рамках и им уже тесновато - с обох краёв на второй рамке расплод, строят наросты, также уже видела мисочки. Пока поставила по 1-2 рамки ( до полного корпуса). Наверное надо ставить под низ корпус.
Не пора ли уже выводить маток? :)

Ворон
25.04.2023, 17:23
И снова я.:)
У нас тепло и солнечно. Сегодня закончила с расширением лежаков и приступила к корпусным. В лежаках добавляла маломедки только по краям. Ночи холодные и ставить в разрез расплода не рискнула. А вот куда расширять десятирамочники?. Если они сидели в основном на 9 рамках и им уже тесновато - с обох краёв на второй рамке расплод, строят наросты, также уже видела мисочки. Пока поставила по 1-2 рамки ( до полного корпуса). Наверное надо ставить под низ корпус.
Не пора ли уже выводить маток? :)

Яб поставив надставки, щоб різко не змінити мікроклімат гнізда. :)

Лиза
25.04.2023, 18:23
Яб поставив надставки, щоб різко не змінити мікроклімат гнізда. :)

Я з магазинними надставками не працюю. Минулі роки розширяла - у верхній корпус ставила 4 -5 рамок, а остальний простір закривала утепленням.

Юрій Чугай
25.04.2023, 19:36
Потрібна порада.В мене всі вулики Українські лежаки,зараз недорого продаються перезимувавші сім"ї на Даданівську рамку,хочу взяти декілька,бачу всі натягують проволку горизонтально,потім жаліються що коли струшуєш бджіл при відкачці відлітає верхня рама,я думаю якщо натянути вертикально ця проблема відпаде,чому ж тягнуть горизонтально?:kill:

Добавлено через 8 минут
Я так чи інакше буду все рівно робити корпусні вулики,є дуже гарне місце вивозити на все літо,там камери вже стоять,не потрібно сильно охороняти(ставок товариша),поряд невеликий лісок,це захист від вітрів,і кругом поля,більше шансів що будуть поблизу медоноси,таскати свої лежаки не має бажання.

Це ж як треба трусити щоб верхній брусок відлетів в стандартної даданівської рамки?:rofl2::rofl2::rofl2: . Де ви таке чули.
Це можливо тільки коли верхній брусок сантиметровий. Припускаю, що з сантиметровими брусками вертикальна натяжка призведе до значної деформації рамки.(ИМХО)

Добавлено через 15 минут
Я з магазинними надставками не працюю. Минулі роки розширяла - у верхній корпус ставила 4 -5 рамок, а остальний простір закривала утепленням.

Я щоб не вляпатись в роїння сильним поставив корпус (рут) під низ. Обов'язково 1-2 кормові і між ними будівельну. Нажаль, з взятком тут не дуже, на ''безпризорні'' рамки напад. Не всі тягнуть язики. Сьогодні вже одна з двох перевірених почала сіяти в язику - вниз точно піде.
Без будівельної рамки розширення вниз в мене не працює.

Волкотрубенко
30.04.2023, 10:56
У на все іще дощить. А вже потрібно думати як робити весняну ревізію. Боюсь що вже трутня почали їсти з голоду. Тож роїння, напевно, переноситься. Рапса поблизу немає, треба вивозить. Акація зацвіте рано. Соняшника як кіт наплакав. Так що на медозбір не розраховую але думаю відновити кількість бжолосімей. Бо вуликів і суші багато є.

icetee
30.04.2023, 11:17
У на все іще дощить. А вже потрібно думати як робити весняну ревізію. Боюсь що вже трутня почали їсти з голоду. Тож роїння, напевно, переноситься. Рапса поблизу немає, треба вивозить. Акація зацвіте рано. Соняшника як кіт наплакав. Так що на медозбір не розраховую але думаю відновити кількість бжолосімей. Бо вуликів і суші багато є.Чого це акація рано зацвіте? Холодно і дощі, вона шо дурна? Цього року всі дерева на 2 тижня пізніше зацвітали

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

seim
30.04.2023, 20:59
Чого це акація рано зацвіте? Холодно і дощі, вона шо дурна? Цього року всі дерева на 2 тижня пізніше зацвітали

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk
В этом году все цветет на неделю раньше чем обычно

Волкотрубенко
01.05.2023, 05:25
Чого це акація рано зацвіте? Холодно і дощі, вона шо дурна? Цього року всі дерева на 2 тижня пізніше зацвітали

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Просто подивився в якому стані суцвіття. А дерева, відносно одне одного, квітують по різному. Одні раніше як завжди, інші навпаки. Запізнилася черешня.
У нас не скільки холодно як пасмурно і дощі. Нічні температури поки що без мінусів на відміну від попередніх років

icetee
01.05.2023, 09:03
Просто подивився в якому стані суцвіття. А дерева, відносно одне одного, квітують по різному. Одні раніше як завжди, інші навпаки. Запізнилася черешня.

У нас не скільки холодно як пасмурно і дощі. Нічні температури поки що без мінусів на відміну від попередніх роківКілька днів тому дивився на акацію, тільки почки почали розпускатися, ні листя ні суцвіть ще не бачив. Сьогодні ще подивлюсь, в мене прям на пасіці багато акацієвої молоді. Було гарне дерево біля дому, сусіди на днях попиляли, козли, і гілля покидали. Я дивлюсь по календарю, всеишо там написано шо отцвело, зараз в мене квітує, та ж груша, вишня, а ріпак ще і не почав[Ссылки могут видеть только зарегистрированные и активированные пользователи]

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Лиза
01.05.2023, 19:54
Сегодня наконец-то у нас потеплело. Весь день солнечно. Пчелы пошли на рапс. Я побыстрому прошла убрала пластины, которые ставила 13 апреля ( маловато простояли, но лучше не рисковать) и занялась расширением семей. В некоторых самых сильных наблюдала печальную картину - мёртвые трутни на дне и возле ульев.

Владимир Татомир
02.05.2023, 06:21
мёртвые трутни на дне и возле ульев.
З голоду гинуть

Волкотрубенко
02.05.2023, 17:02
Вивіз бджіл на літній точок. Там більш перспективне місце на рахунок рапса та залишків акації. Скоро почну огляд. Чи то я сильніший став чи вулики легкі. Бо таке враження, що там не тільки бджіл немає а й рамок.
Вночі був мороз, вдень жарко, надіюсь з голоду не вмруть.
Сподіваюсь на роїння, хоча судячи з сили сімей це не скоро буде.

Лиза
02.05.2023, 18:32
Сегодня сделала прививку личинок. Это у меня второй сезон с практикой по выводу маток. Прошлый год пробовала переносить личинки китайским шпателем - не получилось. В этом им и не пробую. Более удобно железным. Воспиталку делала быстрым методом. Выбрала одну из лучших семей - оставила в улье только две кормовые рамки ( без наличия личинок) струсила пчелу с четырёх рамок с разновозрастным расплодом. Эти рамки отдала в семью, в которой была из зимы проблема с маткой. ( здесь о ней писала выше). Матку с четырьма рамками печатного и пчелой перенесла в пустой улей. (Из другой семьи дала ей две медоперговые рамки. И поставила по бокам пенопласт) Через пару часов поставила прививочную рамку. Завтра гляну результат, возможно сделаю повторную прививку.
Сегодня теплый и тихий день, пчелы активно работают на рапсе.

Viktor56
02.05.2023, 19:09
В нас вже декілька днів чудова погода,розцвіло вже все крім яблунь і ті напевно завтра зацвітуть.Знайомий пасічник в неділю їздив по полях,дивився де медоноси,є в зоні досяжності ріпак,але ще не жовтіє.Багато людей продає бджоли,хтось на війні,хтось від старості помер.Купив чотири дадановські лежаки з перезимувавшими сім"ями-дідусь помер,бабусі 81 рік,але ще собі залишила 3 сім"ї і 2 пустих вулика,питаю а пусті навіщо,каже може ще якогось роя піймаю.Покупкою задоволений,сім"ї гарні,вулики ще теж послужать.Ліза писала що був період що дуже кусали,то зараз таке в мене,в суботу через носок водну ногу вкусило більше десятка,в неділю зранку було боляче ходити,потім розходився,добре одівся,тільки під маску не одів бейсболку,то настріляли в голову скільки хотіли через тканину,в понеділок лице запухло наче з величезного бодуна,вже пройшло;)

Human
03.05.2023, 12:50
В нас вже декілька днів чудова погода,розцвіло вже все крім яблунь і ті напевно завтра зацвітуть.Знайомий пасічник в неділю їздив по полях,дивився де медоноси,є в зоні досяжності ріпак,але ще не жовтіє.

В нас на Дністрі яблуні і ріпак вже цвітуть.

kera007
03.05.2023, 13:42
Всім доброго дня, вчора пішов перший никтар з ріпаку, з ра
нку ще кормили сиропом, а під вечір з рамок лився пеший нектар в цьому році.

seim
03.05.2023, 15:58
Прошлый год пробовала переносить личинки китайским шпателем - не получилось.
Язычок на шпателе нужно утоньшать чтобы был эластичным. Тогда получится. Или на самой мелкой наждачке или на спичечной коробке.

Лиза
03.05.2023, 16:29
Язычок на шпателе нужно утоньшать чтобы был эластичным. Тогда получится. Или на самой мелкой наждачке или на спичечной коробке.

Я перед тем как покупать шпатели с этим ознакомливалась. Что нужно стачивать иначе никак. Поэтому и купила два. Один на выброс :D - китайский, и на большое будущее - железный. Так и получилось - железным мне более удобно. Хотя поначалу и протыкивала им соты и не могла взять личинку. Сейчас приловчилась.

Сегодня у нас +22 в тени, пчелы активно несут рапсовый мед. Агрессия ....капец. По пасеке не пройдёшь без сопровождения десятка недоброжелательных пчел.:)

Лиза
04.05.2023, 22:31
Сегодня сделала прививку личинок. Это у меня второй сезон с практикой по выводу маток. Прошлый год пробовала переносить личинки китайским шпателем - не получилось. В этом им и не пробую. Более удобно железным. Воспиталку делала быстрым методом. Выбрала одну из лучших семей - оставила в улье только две кормовые рамки ( без наличия личинок) струсила пчелу с четырёх рамок с разновозрастным расплодом. Эти рамки отдала в семью, в которой была из зимы проблема с маткой. ( здесь о ней писала выше). Матку с четырьма рамками печатного и пчелой перенесла в пустой улей. (Из другой семьи дала ей две медоперговые рамки. И поставила по бокам пенопласт) Через пару часов поставила прививочную рамку. Завтра гляну результат, возможно сделаю повторную прививку........

:)Сегодня открыла этот улей из 21 приняли только 17. Решила сделать ещё одну привививку, а эти поставила в другую семью без осиротения. Так сказать испробую передовые методы:) - во второй корпус подняла медовоперговую рамку и две рамки с открытым расплодом ( между ними колодец, чтоб собралось больше пчелы). Матка в нижнем отделена ганемановской решеткой. Свободное пространство верхнего корпуса закрыто утеплением. Через пару часов в "колодец" перенесла прививочную рамку.
В ту семью, что сегодня снова сделала прививку, через двое суток поставлю рамку открытого расплода.

wwlo
05.05.2023, 01:33
також зайнявся виводом маток.Вчора випустив матку із Джентера,через три дні в прививочній рамці перенесу в виховательку.В нас такох почав виділяти рапс.+3 кг за 1.5 дні.Але ще вся бджола була в полі.Жаль,що попереду похолодання,але думаю ,що до півдня не дійде.

Волкотрубенко
05.05.2023, 10:35
Чи то я сильніший став чи вулики легкі. Бо таке враження, що там не тільки бджіл немає а й рамок.

Передивився сім'ї, так би мовити, зробив весняну ревізію. Порахував скільки перезимували, щоб потім знати на яку кількість ділити відкачаний мед.:ura1:
Дійсно, деякі вивезені вулики виявились без бджіл. Дві третини мають по пару вуличок, решта гарні. Зробив висновки, буду відновлюватись за рахунок сильних.
Те що меду не візьму-не біда, дивлячись на існуючу ціну, нічого не втрачу.:D
Доречі, рік буде ройовим, незалежно від сили сімей.

Лиза
05.05.2023, 10:56
...... Порахував скільки перезимували, щоб потім знати на яку кількість ділити відкачаний мед.


Ділити мед на кількість відкачаних кому воно нада?.:D

kera007
06.05.2023, 11:33
Всім привіт, на початку тижня кормили бджіл рамки аж блищали, все виїли. Вчора приїхав дивится стан сімей, гнізда позаливали матки нема вже де сіять, а в сильних сімях залишилось по декілька пустих рамок. У нас метрів за 700 зацвів ріпак друге поле за 1 км. тільки починає цвісти, стаблізувалась погода і бжоли почали працювати, вощину потягнули, думаю скоро ставити магазини. Всім вдалого сезону і достойної ціни на мед. Слва Україні! Слава ЗСУ.

Волкотрубенко
06.05.2023, 19:45
:)Сегодня открыла этот улей из 21 приняли только 17. Решила сделать ещё одну привививку, а эти поставила в другую семью без осиротения .
Цікаво, що Ви будете робити з маточниками. Відводки, міняти в основних сім'ях .....?

Лиза
06.05.2023, 21:17
Цікаво, що Ви будете робити з маточниками. Відводки, міняти в основних сім'ях .....?
Ой, яке ж провокаційне питаннячко...
Що буду робити з маточниками ? Буду імпровізувати.:D Так як сімї вийшли із зими сильні та ще й насіяли рядом ріпаку то всерівно меду не побачу через роїння. А так хоть шанс не мучитися зніманням з дерев роїв. Зараз в пусті лежаки роблю відводки - з одної сторони відводок -чотири рамки печатного розплоду (зборні) з старою маткою, через перегородку відводок без матки ( сюди буде ставитися маточник). Так як пустих вуликів дуже мало то просто у вулику ( лежаки на 24 рамки) відділяю глухою перегородкою матку з 2 -3 рамками розплоду і кормова. Якщо таку манімуляцію немає як зробити і не хочу міняти матку то з такої сімї відбираю три печатного розплоду і медовопергову. Якщо матку забираю повністю з вулика то беру тільки одну рамку печатного розплоду.
Зараз займаюсь пошуком маток, а вони не мічені, інколи доводиться по два рази перебирати все гніздо. Перед постановкою маточників, буду знову перебирати всі рамки - видаляти свищеві.
Якщо бджоли мене не зїдять, то буде добре.:) Я ще такої агресії не бачила, хіба що ранньою весною.На димар майже зовсім не реагують.

Волкотрубенко
06.05.2023, 21:46
Ой, яке ж провокаційне питаннячко...
Що буду робити з маточниками ? Буду імпровізувати.:D Так як сімї вийшли із зими сильні та ще й насіяли рядом ріпаку то всерівно меду не побачу через роїння. А так хоть шанс не мучитися зніманням з дерев роїв. Зараз в пусті лежаки роблю відводки - з одної сторони відводок -чотири рамки печатного розплоду (зборні) з старою маткою, через перегородку відводок без матки ( сюди буде ставитися маточник). Так як пустих вуликів дуже мало то просто у вулику ( лежаки на 24 рамки) відділяю глухою перегородкою матку з 2 -3 рамками розплоду і кормова. Якщо таку манімуляцію немає як зробити і не хочу міняти матку то з такої сімї відбираю три печатного розплоду і медовопергову. Якщо матку забираю повністю з вулика то беру тільки одну рамку печатного розплоду.
Зараз займаюсь пошуком маток, а вони не мічені, інколи доводиться по два рази перебирати все гніздо. Перед постановкою маточників, буду знову перебирати всі рамки - видаляти свищеві.
Якщо бджоли мене не зїдять, то буде добре.:) Я ще такої агресії не бачила, хіба що ранньою весною.На димар майже зовсім не реагують.
Дякую що відповіли. Таке питання, тому що я практик більше а не диванний експерт. І наперед уявляю через що потрібно пройти...агресія, брак часу, вуликів і як назло невідповідна погода в певний час коли треба виконувати певні маніпуляції точно в строк. Але найгірше, коли після всього не отримуєш очікуваного результату.

Юрій Чугай
07.05.2023, 13:51
Ділити мед на кількість відкачаних кому воно нада?.:D

На кількість відкачаних ділять тільки мега професіонали :cool::cool::cool:, прості люди і на зимувалу можуть порахувати.(ИМХО)

Волкотрубенко
07.05.2023, 15:13
На кількість відкачаних ділять тільки мега професіонали :cool::cool::cool:, прості люди і на зимувалу можуть порахувати.(ИМХО)

Я з Вами згоден! Так як рахую сім'ї один раз, в травні. Скільки їх буде потім, тим паче, від яких я буду качати не маю уявлення. Навіть, не знаю скільки не перезимували.
Справжню майстерність відображає підрахунок на зимувалу. Все інше спотворенні данні. Адже я можу зробить на основі п'яти сімей один медовик і качати тільки з нього. Або пустити в зиму на одну сім'ю три допоможні відводки. Те що Ліза мотивує свою правоту тим що на решту сімей тратиться час та ресурси....не зовсім вірно. Візьмемо наприклад скільки раз оглядала сім'ї вона і я на сьогоднішній день.Може потім вона і качає з усіх наявних вуликів з бджолами, то я тільки в деяких.

Лиза
07.05.2023, 17:10
На кількість відкачаних ділять тільки мега професіонали :cool::cool::cool:, прості люди і на зимувалу можуть порахувати.(ИМХО)

Прості люди як раз і рахують мед на відкачаний вулик. А хто хоче себе потішить вищими показниками продуктивності то рахують на зимувалих.

Юрій Чугай
07.05.2023, 17:34
Прості люди як раз і рахують мед на відкачаний вулик. А хто хоче себе потішить вищими показниками продуктивності то рахують на зимувалих.

Вам вище пояснили як тішать себе ті хто рахує на відкачаний вулик.:rofl2:

Лиза
07.05.2023, 18:25
Вам вище пояснили як тішать себе ті хто рахує на відкачаний вулик.:rofl2:

То ж Вам пояснили, а мені пояснень не треба. Мені тільки в кінці сезону дайте середній показник отримано меду на відкачаний вулик. :D

Юрій Чугай
07.05.2023, 22:45
То ж Вам пояснили, а мені пояснень не треба. Мені тільки в кінці сезону дайте середній показник отримано меду на відкачаний вулик. :D

Ох, ці жінки... Все вам дай та й дай:confused:

Волкотрубенко
08.05.2023, 18:52
Складається враження що рапс не знайшли. Літають не дуже жваво і пилок різноманітний. Бджоли спокійні.
Почав ревізію в пустих вуликах, щоб підготовить для майбутніх роїв і відсортувати суш. Виявляється вже залетів перший рій в цьому році, п'ятого травня (не мій). Матка плідна, сіє.:ura1:

ПчОла
09.05.2023, 20:35
Навіть, не знаю скільки не перезимували.
Я сьогодні зробив прививку, а у ви не знаєте скільки не перезимували. Це на 07 травня. По моєму вам наплювать на бджіл.Ви просто їх доїте і навіть не заботитесь про те, щоб допомогти їм.

Волкотрубенко
10.05.2023, 18:17
Я сьогодні зробив прививку, а у ви не знаєте скільки не перезимували. Це на 07 травня. По моєму вам наплювать на бджіл.Ви просто їх доїте і навіть не заботитесь про те, щоб допомогти їм.

Дійсно, на перший погляд, особливо тім хто не знайомий з моєю творчістю, так здається. Але якщо б я був байдужий до бджіл, то не займався ними більше тридцяти років. Без допомоги людини бджоли існували давно і досить не погано. Так що головне бжолам не допомагати а не заважати.
Я ніколи не годую, тому що не беру зайвого, матки вирощувати можуть краще ніж ми і т.д....... Тому і дивлюсь до них коли качаю, плюс трішки в травні.

icetee
10.05.2023, 19:30
Дійсно, на перший погляд, особливо тім хто не знайомий з моєю творчістю, так здається. Але якщо б я був байдужий до бджіл, то не займався ними більше тридцяти років. Без допомоги людини бджоли існували давно і досить не погано. Так що головне бжолам не допомагати а не заважати.

Я ніколи не годую, тому що не беру зайвого, матки вирощувати можуть краще ніж ми і т.д....... Тому і дивлюсь до них коли качаю, плюс трішки в травні.Нормальна політика, забрав в них мед перед зимою, і такий - вони краще знають як виживати. Ти там знаєшь скільки їм достатньо, скільки ні. Дивлячись на процент перезимувавших із року в рік, знаєшь всетаки не дуже

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
11.05.2023, 00:17
Нормальна політика, забрав в них мед перед зимою, і такий - вони краще знають як виживати. Ти там знаєшь скільки їм достатньо, скільки ні. Дивлячись на процент перезимувавших із року в рік, знаєшь всетаки не дуже

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Не перед зимою а перед осінню, і звісно що не весь забираю.
Погана зимівля для мене стала актуальна останні два роки. Причина не в голоді. Кількість втрачених сімей можна і треба було зменшити, щонайменше, в два рази, тільки прийшлось би формувати медовики і качати більше меду. Сподіваюсь в цьому році все піде по звичному алгоритму, пасіка перезавантажиться. Інколи спадає на думку, хоч якось обробити від кліща колись. Хоча дивлюсь є сім'ї на яких дія кліща зовсім не помітна.

Лиза
11.05.2023, 17:22
Ріпак квітне, а сприятливої для медозбору погоди немає. За день тільки пару годин активного льоту. Хоч себе забезпечують кормом і то добре.

Волкотрубенко
13.05.2023, 08:03
В нашому краї, напевно, почалась ройова гарячка, що не може не радувати. Треба на днях відвідати свою пасіку, сподіваюсь і мої рояться. Такий висновок зробив, дивлячись на те як активно заселяються порожні вулики з сушниною. Вже +4 і це тільки початок. Незручно тільки те, що селяться там де колони по 4-5 корпусів.

Лиза
13.05.2023, 08:16
В нашому краї, напевно, почалась ройова гарячка, що не може не радувати. Треба на днях відвідати свою пасіку, сподіваюсь і мої рояться. Такий висновок зробив, дивлячись на те як активно заселяються порожні вулики з сушниною. Вже +4 і це тільки початок. Незручно тільки те, що селяться там де колони по 4-5 корпусів.

Вас зрозуміло, прихід роя не радувати не може. А ось пасічникам, які як раз перед взятком з акації втратили робочу одиницю, радості, мабуть, не дуже:)

Human
15.05.2023, 09:19
Провідав нарешті своїх. Три тижні не було змоги подивитись.
Сім’ї готуються до роїння. Набудували багато трута між корпусами, мисочки.
В одній сім’ї є личинка в мисочках, але одноденного засіву багато.
Нажаль, не має ні часу ні вільної тари на відводки.
Кинув по корпусу вощини в розріз, подивимось.
Потужно цвіте ріпак, але далеко.

Волкотрубенко
15.05.2023, 21:40
:ura1:Почав черговий огляд бджіл, тільки тих які потенційно здатні роїтись, таких не багато. Давно не вів журнал, а тепер вирішив класти під кришку пояснювальну записку. Були рої, робив відводки де на співучу матку, де на маточник, матки не шукав, маточники не видаляв. Так що пасіка виросла по кількості.
Решта сімей виросла на третину. Був росплід на двох рамках, зараз на трьох:ura1: Так що ройова гарячка позаду, може днів десять поройкии потурбують.
Нарешті пішли на ріпак, так що не голодні. Але в моєму випадку про щось товарне годі й мріяти, навіть з акації (не пасіка а нуклеусний парк). Сприймаю це нормально, не мій взяток. Попередні роки надіявся, так або акація вимерзне, або потрава, або посуха.... Зараз в природі є добрий потенціал, ночі без приморозків, вдень жарко.
Залишається сподіватись на добрий обліт маток, підкинути корпуса, підрізать зайвий мед і чекати ройового періоду в наступному році:D нудьга.:(

Волкотрубенко
19.05.2023, 22:36
:ura1:Сьогоднішній день можна вважати початком цвітіння акації! Можливо сказати що вчасно а не рано. Замітив, доречі, спершу не візуально а по знайомому аромату. Деякі квітки розкрилися а на багатьох деревах ще малі китички. Надіюсь на тривале цвітіння! Суцвіть не багато, але достатньо, на відміну від минулого року, коли на кожній почці було по декілька китичок. Які в'яли і сипались не розкриваючись. Зараз квітки аж хрустять якщо зімнути.
Поле ріпаку візуально зелене, але бджоли ще активно літають на нього, відвідуючи останні квітки.
Цього року співпали всі фактори для ідеального нектаровиділення акації:
1. Початок цвітіння.
2. Достатньо вологи.
3.Теплі ночі.
І найголовніша умова, на пасіці повинні бути сім'ї такої сили,:old: як у мене слабкі, щоб не те що з квітів неспроможні носити а й з бочки сироп якщо запропонувати.:D

Волкотрубенко
23.05.2023, 21:41
На пасіці звичний режим. Вилітають поройки, які сідають не вище трьох метрів знімаю. Іншим нехай щастить. Деякі чужі рої залітають в пусті вулики, допомагають оберігати сушнину від молі.
Всього ще пару десятків роїв не вистачає. Звісно можна наробити відводків, готових маток легко можна знайти під кришками.
В природі взяток є, судячи як заливаються деякі сім'ї та рої. Але я на таких не звертаю уваги, я відновлюю пасіку.
Квітує акація, проходять дощики, обіцяють і на далі кожного дня грози.

Лиза
24.05.2023, 18:44
Нарешті на моїй пасіці настав спокій, дика агресія бджіл припинилась. Майже відкачала ріпаковий мед. Зараз у нас розцвіла акація. Вчора і сьогодні пройшов невеликий дощ.

Roman5
24.05.2023, 22:40
:wow:Начала зацветать акация и дожди, дожди, дожди ...

icetee
25.05.2023, 00:36
:wow:Начала зацветать акация и дожди, дожди, дожди ...На акації майже завжди так. Шо не рік, вічно акацію по дощу качаю, а після дощів рої ловлю

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Юрій Чугай
25.05.2023, 17:51
На днях в мене масовий обліт маток намічається. Погода чудова. На пасіку злетілись всі птахи світу: шпаки, горобці, ще якісь дрібні сірі пернаті...:nunu:. Трохи напрягає коли ця худоба сідає в траву між вуликами піджидаючи свою жертву.

Лиза
25.05.2023, 20:59
..........Трохи напрягає коли ця худоба сідає в траву між вуликами піджидаючи свою жертву.
Важко без емоцій таке читати . Взагалі то худоба - це копитні тварини сільськогосподарського призначення.:rofl2:
:) В мене теж на пасіці різні птахи - горобці, синички. Прилітають дятли, сойки, одуди. Також бігають їжаки. Але якось на них не звертаю уваги. А ось поява щурок - це нервує дуже.

Юрій Чугай
27.05.2023, 22:18
Важко без емоцій таке читати . Взагалі то худоба - це копитні тварини сільськогосподарського призначення.:rofl2:
:) В мене теж на пасіці різні птахи - горобці, синички. Прилітають дятли, сойки, одуди. Також бігають їжаки. Але якось на них не звертаю уваги. А ось поява щурок - це нервує дуже.

Я щурок поки ще не бачив... Першими налетіли шпаки, то я бистренько в гугл на опізнання.... - пронесло не вони.
Мою ''худобу'' вже трохи попустило ніби, розлетілись трохи. Пік був кілька днів тому, перший жаркий день, початок лісового взятку і обліт молодої бджоли (надіюся не маток). В четвер-п'ятницю побачу скільки вони маток з'їли...

Viktor56
28.05.2023, 10:54
Я щурок поки ще не бачив... Першими налетіли шпаки, то я бистренько в гугл на опізнання.... - пронесло не вони.
Мою ''худобу'' вже трохи попустило ніби, розлетілись трохи. Пік був кілька днів тому, перший жаркий день, початок лісового взятку і обліт молодої бджоли (надіюся не маток). В четвер-п'ятницю побачу скільки вони маток з'їли...

На шпаки,грачі,зелені дятли в мене завжди воздушка під руками,чи приносять шкоду бджолам не помічав,но сад починаючи з ранніх черешень(вже починають дозрівати) і заінчуючи виноградом ,потрошать не по дитяче. На нинішній день піймав 4 своїх роя,3-середнячки,1 швидше поройок,сидить в вулику,я хочу подивитися на роботу матки,тоді рішу що з ним робити,і однаго чужого в пятницю зайшов на моїх очах в ловушку на липі,в суботу о пятій ранку зняві пересадив в вулик.Бачив що дуже великий посадив на 8 рам,глянув після обіду,всі рами плотно обсижені і ззаду ще дуже багато,добавив ще одну і заставну,глянув через трохи,а вони вже на заставній сушняк тягнуть,добавив десяту рамку.В тих ловушках що в лісі теж по моєму вже є ,там буду знімати коли побачу як носять пилок,а то дуже обідно як привезеш до дому,а там тільки охорона,в цих що зняв з липи охорона була дуже велика,але не більше трьох годин,далі зайшов рій і знову стало спокійно що і не зрозумієш є там рій чи ні.

Human
29.05.2023, 09:12
Провідав нарешті своїх. Три тижні не було змоги подивитись.
Сім’ї готуються до роїння. Набудували багато трута між корпусами, мисочки.
В одній сім’ї є личинка в мисочках, але одноденного засіву багато.
Нажаль, не має ні часу ні вільної тари на відводки.
Кинув по корпусу вощини в розріз, подивимось.
Потужно цвіте ріпак, але далеко.

Вощина в розріз, як і очікував, не допомогла, сім’ї в ройовому.
Зробив наліт на маточник, спробуємо ще такий спосіб :).
Довелося використати старі ловушки, бо немає тари куди їх ділити. Але сам винен, потрібно було на зиму поз’єднувати.
Рої літають хмарами. Вчора бачив чотири як летіли.
Акація цвіте.

Viktor56
29.05.2023, 13:43
Вощина в розріз, як і очікував, не допомогла, сім’ї в ройовому.
Зробив наліт на маточник, спробуємо ще такий спосіб :).
Довелося використати старі ловушки, бо немає тари куди їх ділити. Але сам винен, потрібно було на зиму поз’єднувати.
Рої літають хмарами. Вчора бачив чотири як летіли.
Акація цвіте.

В вас там завжди швидше цвіте,в нас тільки перша розпускається.В мене знову вийшов рій-середняк,сів на виноград,дуже низько,ледве вулик встромив,вибрав самий легший,потім згадав шо Ліза тачкою возить,а я таскав,думав без хребта залишусь,а тачка стоїть поряд.З тих ловушок що поряд зняли охорону,значить хозяїн піймав або сіли в іншому місці.В той рій що я хвалився що на 10 рам,сьогодні вже повним ходом таскають пилок,подобається мені та сімейка.В Неті часто пишуть-в мене ловушка на 3 рами,на 4 рами,туди ніколи не зайде добрий рій,бджоли розуміють що там не помістяться. Як доживу до слідуючої весни буду вчитися робити відводки,найблище поїхати до Андрійовича в Ялтушків,він казав що в нього вже всі навколішні пацани вміють.:)

Волкотрубенко
29.05.2023, 15:29
В Неті часто пишуть-в мене ловушка на 3 рами,на 4 рами,туди ніколи не зайде добрий рій,бджоли розуміють що там не помістяться.
Погоджусь. Сів рій в сусідки на дерево, досить великий. Часу знімать не було. Я підставив ящик-ройничку, на сім рамок і частину струсив в нього. Решта бджіл залишилась на дереві над ящиком. Коли повернувся наступного дня, то він злетів і поселився до мене. В вулик де було п'ять корпусів з рамками. Скоротив його на два корпуса, які вони обсижували.

Лиза
29.05.2023, 16:47
................ буду вчитися робити відводки,найблище поїхати до Андрійовича в Ялтушків,він казав що в нього вже всі навколішні пацани вміють.:)

:)Для чого кудись їхати, якщо зараз по інтернету можна навчитись чому завгодно?. Я ось наприклад вчилась виводити матки - формування стартера в якого в той же день дається прививочна рамка, по каналу "пасека Скупновых". Наважилась на зимівлю бджіл повністю без утеплення, подивившись канал " Людмила пчелка".
Є багато толкових пасічників в яких можна перейняти досвід, невиходячи зі своєї пасіки. Друге питання якщо це Ви їдите не так чомусь навчитись, а як в приємній компанії шашличка поїсти та водочки попити.:D

Viktor56
29.05.2023, 17:24
:)Для чого кудись їхати, якщо зараз по інтернету можна навчитись чому завгодно?. Я ось наприклад вчилась виводити матки - формування стартера в якого в той же день дається прививочна рамка, по каналу "пасека Скупновых". Рішилась на зимівлю бджіл повністю без утеплення, подивившись канал " Людмила пчелка".
Є багато толкових пасічників в яких можна перейняти досвід, невиходячи зі своєї пасіки. Друге питання якщо це Ви їдите не так чомусь навчитись, а як в приємній компанії шашличка поїсти та водочки попити.:D
Я вже пробував сам робити відводки,вийшла фігня,цього року обовязково хоч частину спробую зимівлю без утеплення,тому що бачив твоє фото скільки меду економиться,до виводу маток навряд чи колись руки дійдуть,не ті роки,не той зір.А горілочки випити в добрій компанії,під добру закуску теж не гріх,а то чогось останнім часом через ті роботи зовсім не має часу десь посидіти,відпочити.Сусід вчора показував фото піймав на ставку 4 коропи по 1 кг.,а до ставка 500 метрів,а я ще цього року не був,кожен день якась робота,а для себе пожити немає часу.В Неті теж не всі толково розповідають,часом бачу такий брєд несуть,самі щось побачили в Неті і вже розповідають як аксіому.:)

Viktor56
30.05.2023, 07:27
Їздив сьогодні з драбиною в ліс,обстукав всі ловушки,пусто,тепер тиждень не поїду,розчарувався,хоча то місце хороше по роях.

Юрій Чугай
30.05.2023, 14:45
Погоджусь. Сів рій в сусідки на дерево, досить великий. Часу знімать не було. Я підставив ящик-ройничку, на сім рамок і частину струсив в нього. Решта бджіл залишилась на дереві над ящиком. Коли повернувся наступного дня, то він злетів і поселився до мене. В вулик де було п'ять корпусів з рамками. Скоротив його на два корпуса, які вони обсижували.

Це вже рибалкою попахує....

Viktor56
30.05.2023, 16:26
Це вже рибалкою попахує....

Юра,в мене дійсно було без перебільшення,один раз в вулик з сушняком ,можу і день сказати,неділя,вибори Порошенка,зайшов рій який зразу плотно обсів 12 рам,і один раз таке чудо зайшло в ловушку,правда і від мене приблизно такий пішов на моїх очах,вивалився і ніде не сідаючи полетів.
:)

Ворон
30.05.2023, 22:55
Юра,в мене дійсно було без перебільшення,один раз в вулик з сушняком ,можу і день сказати,неділя,вибори Порошенка,зайшов рій який зразу плотно обсів 12 рам,і один раз таке чудо зайшло в ловушку,правда і від мене приблизно такий пішов на моїх очах,вивалився і ніде не сідаючи полетів.
:)

Чужі рої заходили, і не раз, свій ніколи, хоч пусті вулики були.

Юрій Чугай
30.05.2023, 23:05
Юра,в мене дійсно було без перебільшення,один раз в вулик з сушняком ,можу і день сказати,неділя,вибори Порошенка,зайшов рій який зразу плотно обсів 12 рам,і один раз таке чудо зайшло в ловушку,правда і від мене приблизно такий пішов на моїх очах,вивалився і ніде не сідаючи полетів.
:)

Де 12 рам обсидки, а де 20 + трохи в роївниці на 7 рам?????????????

Я поки найбільшого роя бачив в батька на пасіці - 12 рам такої собі обсидки (спека була, розлізлись по вулику). То рій і поройок з різних вуликів вийшли одночасно - перемішались. Що вже там мало намішатись в рою на 27 рамок мені важко уявити.

aleksandrfeed
30.05.2023, 23:40
Занимаюсь ловлей роев . Поимка роя на 12 нам , далеко не редкость . Лично я ловил рой на 12 рам до десятка раз . Иногда даже с неплотной маткой . Но больше со старой.

Юрій Чугай
01.06.2023, 06:51
Занимаюсь ловлей роев . Поимка роя на 12 нам , далеко не редкость . Лично я ловил рой на 12 рам до десятка раз . Иногда даже с неплотной маткой . Но больше со старой.

На скільки рамок пастки?

Волкотрубенко
01.06.2023, 07:15
Де 12 рам обсидки, а де 20 + трохи в роївниці на 7 рам?????????????

Я поки найбільшого роя бачив в батька на пасіці - 12 рам такої собі обсидки (спека була, розлізлись по вулику). То рій і поройок з різних вуликів вийшли одночасно - перемішались. Що вже там мало намішатись в рою на 27 рамок мені важко уявити.

Звідки взялись 27 рамок?
Я писав про двадцять. Злетіли всі бджоли, яких я струсив у ящик і залишив наніч на дереві поряд з тими що висіли на гілці. Наступного дня вони перелетіли до мене де стояли п'ять корпусів. Звісно, що я їх обмежив двома, які вони добре обсижували.
Рій не мій." Сусідка" живе через дорогу навпроти метрів за 100-150. Буде можливість подивлюсь до них.

Viktor56
01.06.2023, 10:45
На скільки рамок пастки?

Перші колись робив на 12 рам з 20мм дошки,потім вони мені стали заважкі,набрав в мебельному цеху відходів фанери,ДСП,лімінату,воно було коротке і получалось робити тільки на 6 рам,тоді я збільшив підрамний простір,що під рамами могло поміститись до відра бджіл.З роками і дощаті,і з відходів від сонця і дощу стало крутити ,появились несанкціоновані отвори,тоді я степлером оббив зсередини картоном-вважаю допомогло.бджоли не люблять коли в ловушці сквозняки,а навіть як зайдуть то попробуй зніми,як полізуть зі всіх дир,а якщо далеко від дому то ще достав їх.:)

Добавлено через 5 минут
Чужі рої заходили, і не раз, свій ніколи, хоч пусті вулики були.

І в мене свої ні в вулики ,ні в ловушки на пасіці не заходять,можуть під ловушкою сидіти ,а якщо я не зніму то полетять далі.Правда на пасіці ставлю найгірші ловушки,але в кожному пустому вулику є рами з сушняком і вощиною.

Юрій Чугай
02.06.2023, 15:52
Звідки взялись 27 рамок?
Я писав про двадцять. Злетіли всі бджоли, яких я струсив у ящик і залишив наніч на дереві поряд з тими що висіли на гілці. Наступного дня вони перелетіли до мене де стояли п'ять корпусів. Звісно, що я їх обмежив двома, які вони добре обсижували.
Рій не мій." Сусідка" живе через дорогу навпроти метрів за 100-150. Буде можливість подивлюсь до них.

Ну от, в кожного доброго рибака руки можна трохи звузити (коли про улов розповідає).:rofl2:
Хто ж знав, що не влізши в ящик, вони так і лишились висіти?:confused:.
20 рам це мега ненормальний рій, для його формування потрібен крутий пасічник.

Волкотрубенко
03.06.2023, 13:07
Ось і літо настало. До закінчення активного сезону залишилось два місяці а як багато потрібно встигнути, особливо бджолам.
Акація відквітувала, навіть у сильних сім'ях ВАУ ефекту не було, добре що не розраховував на неї.
Зараз ночі холодні, починається безвзятковий період.
Роїння закінчилось, поройки також. Через декілька тижнів подивлюсь як облітались матки. Хоча зараз можу сказати, що багато втрат.

Лиза
08.06.2023, 18:42
:) Сегодня закончила откачку акации. Хотя посмотрела в бидон с ранее выкачанным рапсом то акация не особо отличается. Только по твердости:D
Сейчас пчелки облепили липу. Также начал расцветать синяк, шалфей.

Юрій Чугай
08.06.2023, 22:17
Ось і літо настало. З квітня нема дощу і 4 червня підмерзла гречка посіяна в травні. Та що посіяна в червні просто лежить в сухій землі чекаючи вологу.

Доцвітає акація (підмерзла на початку квітня), синяк вже цвіте, липа ще ні, шавлія не знаю що воно таке.

Все буде добреflag_ua

Волкотрубенко
10.06.2023, 07:51
Заглянув трошки до бджіл, може качати потрібно.
Що можу сказати.. Може в десяти сімей можна щось взяти. В інших або зроїлись і залишилось мало бджіл матки тільки думають сіяти. Відводки зовсім ослабли, мабуть відпускали поройки бо маточники не зривав. Навіть якщо допомогти рамкою росплоду, боюсь не обігріють. Тай де його брати. Решта сімей що були слабкими і не роїлись так і топчуться в одному корпусі, другий не освоюють тільки моль ганяють. Більш детально огляну як качатиму.

Лиза
10.06.2023, 08:07
зроїлись і залишилось мало бджіл матки тільки думають сіяти. Відводки зовсім ослабли, мабуть відпускали поройки бо маточники не зривав. .....

А я нібито роїння перемогла:). При відкачці було не багато бджіл та не було розплоду тільки в одній сімї. З цієї сімї я забирала матку у відводок і дала маточник. А вони мабуть з цією молодою маткою і змінили місце проживання:) Накидала їм розплодних рамок з інших сімей, де не мінялись матки. В інших сімях відсажування матки, та роздача маточників в період цвітінням ріпаку дало не поганий ефект.

wwlo
11.06.2023, 10:11
я в цьому році відкрив для себе черноклен.35 років кочую і не знав про цю посадку.Ріпак з чорнокленом і жовтою гірчицею отримав непоганий букет.Взагалі то виїзджав на гірчицю. зараз на тому точку квітує аморфа і гледичія.А акація ,де стояла друга частина пасіки нічого не дала.Ще один плюс чорноклена той ,що його не рубають.Відкачав небагато,бо основнв частина меду лишилась в вуликах(розплід).Але для того ,щоб збити попит на травневий мед хватить.200 грн за 1 літр і баночку з кришкою на віддачу.

Лиза
11.06.2023, 11:31
Сегодня у нас пасмурно и прохладно. Я с утра отправилась покосить сена и заразом поехала глянуть посевы подсолнуха.
Подсолнух ещё маленький, но хорошо, что разных сроков посева. Удивило одно поле, где посеян вообще в не обрабатываемую почву. Прошлый год была пшеница - не пахали, не дисковали, посеяли так и залили гербицидом.

wwlo
11.06.2023, 13:27
це в аграріїв нова технологія-ноу-тіл називається.Саджаю так помідори і огірки =не копаю.а роблю тільки лунки для розсади і обовязково,щоби було заглибллення для поливу.

Добавлено через 2 минуты
між іншим в нас соняшник вже викинув шляпки розміром в мет.гривню. І сьогодні пройшов 25 мм дощ.

Волкотрубенко
11.06.2023, 19:46
В нас дощика як такого не було, але погода не сприятлива щоб дивитись до бджіл, всі сидять дома цілий день.
Соняшник знайшов, весь одного віку, такий як на фото у Лізи старшенький. На відстані більше двох км, для моїх вистачить посівів.
План по розширенню кількості сімей не виконав на 100 відсотків. Тепер потрібно думати як сформувати медовики на соняшник шляхом об'єднання неперспективних сімей. Щоб хоч якісь були показники (на зимувалу). На помилки часу немає.

gardener
11.06.2023, 19:52
Щоб хоч якісь були показники (на зимувалу).

А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Лиза
11.06.2023, 21:12
А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Скільки зимувало? На скільки ця кількість зросла за рахунок чужих роїв?
От для чого такі каверзні питання?!:rofl2:

Волкотрубенко
11.06.2023, 23:16
А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Так. Заради цього робив весняну ревізію в травні, після того як вивіз в поле вулики в яких були ознаки життя. Виявилось, навіть, декілька порожніх прихватив, сприйнявши крадіїв за робочих.:rofl2: Матку з рамкою бджіл також рахував за зимувалу а не помічницею називав чи ще якось.
Не знаю скільки моїх роїв розлетілось, пасіка без нагляду, деяких не знімав бо не зручно було, а наприкінці ройової гарячки взагалі далеко був. Зате в домашні вулики поселились чужі у кількості 12% відносно зимувалих, різної якості. Доречі, треба заглянути до них як вони себе почувають, чи хоть живі там матки.

Юрій Чугай
12.06.2023, 21:29
В мене поки жодного роя. Дві сім'ї поділив на їх маточниках. Ще кільком допомогла вощина і взяток. Матки всі ройові або виведені від своїх ройових.

icetee
13.06.2023, 13:40
В мене поки жодного роя. Дві сім'ї поділив на їх маточниках. Ще кільком допомогла вощина і взяток. Матки всі ройові або виведені від своїх ройових.В мене теж перший рік без роїв за 8 років. Було 2 роїлись, зробив наліт на матку і все, процюють. Перед соняшником може назад об'єднаю. А так, все шо типу роїлись, вийшло шо міняли маток. На ріпаку затрутовіли чи якось спортились всі матки з однієї партії шо купував в тому році. Видно по салатовим міткам. Штук 10 було, всі на цей час чи повмирали чи затрутовіли чи перестали сіяти. Своєчасно став вощину, роби відводки заздалегідь і проблем нема, а ті шо роїлись, очевидно невдалі, бо по силі явно не передовики. Але виявилась несподівана проблема. На всіх сильних сім'ях практично повністю замінено гнездові рамки на нові, кинувся брати у них розплід на прививку і нема шо брати, жодної чорної рамки з нормальним засівом. Отак виходить і від старих рамок користь є.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Юрій Чугай
13.06.2023, 20:27
В мене теж перший рік без роїв за 8 років. Було 2 роїлись, зробив наліт на матку і все, процюють. Перед соняшником може назад об'єднаю. А так, все шо типу роїлись, вийшло шо міняли маток. На ріпаку затрутовіли чи якось спортились всі матки з однієї партії шо купував в тому році. Видно по салатовим міткам. Штук 10 було, всі на цей час чи повмирали чи затрутовіли чи перестали сіяти. Своєчасно став вощину, роби відводки заздалегідь і проблем нема, а ті шо роїлись, очевидно невдалі, бо по силі явно не передовики. Але виявилась несподівана проблема. На всіх сильних сім'ях практично повністю замінено гнездові рамки на нові, кинувся брати у них розплід на прививку і нема шо брати, жодної чорної рамки з нормальним засівом. Отак виходить і від старих рамок користь є.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ще не кінець сезону, ройова гарячка ще не пройшла.

icetee
14.06.2023, 00:15
Ще не кінець сезону, ройова гарячка ще не пройшла.Та сплюнь. Я думаю шо зараз в мене не рояться більше через те шо посуха, перед акацією трохи один раз бризнуло і все, замість нектару з квітів шо зараз має бути у вуликах одні мінуса. Якщоб гарна погода була, дощі, тепло, був би нектар вони б роїлись тіки так. Зараз холодно, хмари і сухо, куди їм роїтись. Ото поки погода і взяток був, вони щось рипнулися і все, затихли

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Волкотрубенко
14.06.2023, 14:05
В мене поки жодного роя. Дві сім'ї поділив на їх маточниках. Ще кільком допомогла вощина і взяток. Матки всі ройові або виведені від своїх ройових.

Доречі, в цьому році ще жодної вощини не підставив, навіть роям, все сушнину спасаю. В цьому є негативні наслідки, повільний розвиток сімей. Раніше за сезон по п'ятнадцять на сім'ю тягнули. Звісно ще не кінець сезону, треба рамки підготувати.:ura1:
Зараз вже роїння скоріш виключення і то, якщо зажати щоб залились.
Радий, що люди пишуть що нема роїння, бо немає взятку, декілька років назад таке твердження було неприпустимим. Навпаки, вважалось що коли закінчується взяток, то бджоли починають роїтись.:old:
Скоро блохери почнуть давати стимулюючу підкормку, щоб сім'ї до соняшника не просіли. Насправді почати просідати можуть, щонайменше, через два місяці після закінчення взятку. А слабкі сім'ї на соняшнику не через нестачу корму, як правило, а через нестачу знань у пасічника.

Лиза
14.06.2023, 15:35
Я в цьому році на ріпаку і акації віддала три з половиною упаковки вощини. Раніше вощину ставила переважно на соняшниковом взятку. А це завдяки фермерам, що насіяли ріпаку і сприятливим погодним умовам - такий несподіваний результат.
На рахунок закінчення роєвої гарячки - це мабуть ще залежить від регіону. У моїх, зазвичай, в 10 числах червня бажання роїтися зникає.:)

seim
14.06.2023, 17:25
Я в цьому році на ріпаку і акації віддала три з половиною упаковки вощини. Раніше вощину ставила переважно на соняшниковом взятку. А це завдяки фермерам, що насіяли ріпаку і сприятливим погодним умовам - такий несподіваний результат.
На рахунок закінчення роєвої гарячки - це мабуть ще залежить від регіону. У моїх, зазвичай, в 10 числах червня бажання роїтися зникає.:)
На акации качественно соты строили?

Лиза
14.06.2023, 19:10
На акации качественно соты строили?



Нормально. Хотя честно говоря, большая часть вощины была поставлена именно во время цветения рапса. На акации доставляла всего по одной - две рамки. При откачке пришлось " выбросить" две неправильно отстроенные . Видимо неудачно навощила и она сместилась.

seim
14.06.2023, 20:11
У меня пока сложилось впечатление что нектар акации не очень подходит к выделению пчелами воска. Не первый год такое замечал но предыдущие годы на акации всегда были дожди и вывод был неполноценный.

icetee
14.06.2023, 21:49
На акации качественно соты строили?Строительная рамка спасает от порчи вощины трутневыми ячейками. У меня наоборот, на рапсе тянули каким-то жёлтым цветом соты и языки, а на акации и сейчас белоснежные

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Юрій Чугай
14.06.2023, 22:16
Доречі, в цьому році ще жодної вощини не підставив, навіть роям, все сушнину спасаю. В цьому є негативні наслідки, повільний розвиток сімей. Раніше за сезон по п'ятнадцять на сім'ю тягнули. Звісно ще не кінець сезону, треба рамки підготувати.:ura1:
Зараз вже роїння скоріш виключення і то, якщо зажати щоб залились.
Радий, що люди пишуть що нема роїння, бо немає взятку, декілька років назад таке твердження було неприпустимим. Навпаки, вважалось що коли закінчується взяток, то бджоли починають роїтись.:old:
Скоро блохери почнуть давати стимулюючу підкормку, щоб сім'ї до соняшника не просіли. Насправді почати просідати можуть, щонайменше, через два місяці після закінчення взятку. А слабкі сім'ї на соняшнику не через нестачу корму, як правило, а через нестачу знань у пасічника.

В мене йде хороший 1-3 кг взяток.

seim
14.06.2023, 22:38
Строительная рамка спасает от порчи вощины трутневыми ячейками. У меня наоборот, на рапсе тянули каким-то жёлтым цветом соты и языки, а на акации и сейчас белоснежные

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk
Пчелы строить соты не хотят. Какая там строительная рамка. В некоторых семьях вощина осталась нетронутой. Несмотря на то что взяток был. На других взятках всегда вощина отстраивается.

Ворон
15.06.2023, 10:03
Пчелы строить соты не хотят. Какая там строительная рамка. В некоторых семьях вощина осталась нетронутой. Несмотря на то что взяток был. На других взятках всегда вощина отстраивается.

Для відбудови вощини, потрібен взяток і достатньо молодої бджоли. :old:

seim
16.06.2023, 04:54
Для відбудови вощини, потрібен взяток і достатньо молодої бджоли. :old:
Это не новость. Взяток был и пчел в улье до 30 рамок дадан. Явно не старых. Поставленный магазин с вощиной вразрез остался нетронутым. И так не первый раз на акации.

Юрій Чугай
16.06.2023, 07:31
Это не новость. Взяток был и пчел в улье до 30 рамок дадан. Явно не старых. Поставленный магазин с вощиной вразрез остался нетронутым. И так не первый раз на акации.

У вас дивні бджоли, або вони конкретно ''не встигають'' за вашим розширенням. Це якщо вощина норм.

Лиза
16.06.2023, 08:07
Поставленный магазин с вощиной вразрез остался нетронутым. И так не первый раз на акации.


На счет магазина у меня почти такой же прикол. В двухкорпусных десятирамочниках было много меда, я сначала отбирала по пару рамок и ставила в отводки, а взамен вощину. А потом думаю у меня ж есть магазин ( когда то купила но не использовала, вернее использовала по два вместе на трехсотую рамку) поставлю в разрез. Навощила магазинных рамок так и сделала. При откачке увидела , что с магазина не то что есть мед качать, а даже не все рамки отстроены.:)

Ворон
16.06.2023, 09:15
Это не новость. Взяток был и пчел в улье до 30 рамок дадан. Явно не старых. Поставленный магазин с вощиной вразрез остался нетронутым. И так не первый раз на акации.

Я завжди магазини ставлю зверху, там де має бути мед, і постійно відбудовують, при умові достатньої сили сім'ї і наявного медоззбору. :old:

seim
16.06.2023, 12:19
Я завжди магазини ставлю зверху, там де має бути мед, і постійно відбудовують, при умові достатньої сили сім'ї і наявного медоззбору. :old:
Это все работает на других взятках, кроме белой акации. Во всяком случае у меня. Сверху вощину я не ставлю но если сильный взяток (не акация) то стоят везде. И сверху, и снизу и сбоку.

Ворон
16.06.2023, 12:35
Это все работает на других взятках, кроме белой акации. Во всяком случае у меня. Сверху вощину я не ставлю но если сильный взяток (не акация) то стоят везде. И сверху, и снизу и сбоку.

В мене акації як такеї нема, десяток дерев не рахуючи, іде до травневого, зараз чекаю липу, от, от зацвіте.

seim
16.06.2023, 12:58
В мене акації як такеї нема, десяток дерев не рахуючи, іде до травневого, зараз чекаю липу, от, от зацвіте.
На липе проблем с отстройкой сотов никогда не было. Посмотрю как в этом году будет.

Волкотрубенко
18.06.2023, 09:22
На липе проблем с отстройкой сотов никогда не было. Посмотрю как в этом году будет.

Справа точно не в акації. Напевно в бджіл інші пріоритети. Інколи спостерігаю таке явище на соняшнику, коли ставлю корпус 300 з вощиною в розріз. Часто довгенько стоїть без уваги а бджоли заливають все що відтянуте а потім, в якийсь момент, буквально за добу відтягують одразу всі одночасно, рівно.

Human
19.06.2023, 10:37
Вощина в розріз, як і очікував, не допомогла, сім’ї в ройовому.
Зробив наліт на маточник, спробуємо ще такий спосіб :).
Довелося використати старі ловушки, бо немає тари куди їх ділити. Але сам винен, потрібно було на зиму поз’єднувати.
Рої літають хмарами. Вчора бачив чотири як летіли.
Акація цвіте.

Сім’ї зі старими матками знову в ройовому. Висять під рамками в першому корпусі. Наліт на маточник допоміг ненадовго. Хоча меду трохи наносили, по корпусу вчора відібрав. Що з ними далі робити вже не знаю. Якби міг знайти матку, але спробуй її знайди. Величезне поле соняшника в 30 м від пасіки, але відчуваю що пролечу такими темпами.
У відводках, що робив нальотом на маточник, молоді матки вже сіють. Але декілька не обліталися, на контрольних рамках свіщеві маточники.
Зацвіла липа.

seim
21.06.2023, 13:41
Справа точно не в акації. Напевно в бджіл інші пріоритети. Інколи спостерігаю таке явище на соняшнику, коли ставлю корпус 300 з вощиною в розріз. Часто довгенько стоїть без уваги а бджоли заливають все що відтянуте а потім, в якийсь момент, буквально за добу відтягують одразу всі одночасно, рівно.
Липа зацвела и с первых дней начали отстройку вощины в магазинах. Вопрос с акацией я для себя пока закрыл.

Волкотрубенко
22.06.2023, 09:34
Жарко, розпочалися жнива. Соняшник росте не по дням а по годинам. Поки що незрозуміло коли зацвіте. Треба думати яким чином готувати медовики. З відновленням пасіки не дуже вдало вийшло, треба хочаб мед спробувати взять. Розвиток сімей туго йде в цьому році.

wwlo
25.06.2023, 16:50
давав минулорічний соняшниковий мед,але розбили відводок і перестав.Зараз саме критичний період-жара і відсутність взятку=сімї прогнозовано просядуть.Соняшник викинув шляпки 10 днів тому -зараз як кришка з бутилька-думаю до 1 липня зацвіте.Павільйон вже стоїть на стрьомі-зайняв місце ,бо посівів мало і буде багато пасік,а в окрузі 7 полів в радіусі 3 км.Коли начне цвісти, притягну платформу з 25 сімями.

Волкотрубенко
26.06.2023, 08:04
давав минулорічний соняшниковий мед,але розбили відводок і перестав.Зараз саме критичний період-жара і відсутність взятку=сімї прогнозовано просядуть.Соняшник викинув шляпки 10 днів тому -зараз як кришка з бутилька-думаю до 1 липня зацвіте.Павільйон вже стоїть на стрьомі-зайняв місце ,бо посівів мало і буде багато пасік,а в окрузі 7 полів в радіусі 3 км.Коли начне цвісти, притягну платформу з 25 сімями.

Аналогічна ситуація. Вчора замітив що розбили декілька сімей, напевно там не стало маток після роїння. Висять бороди від спеки, в верхні корпуса піднімаються тільки ті в яких там матка сіє.
Через відсутність взятку і скорочення розплоду, сім'ї почнуть просідати тільки в серпні і то якщо добре зносяться на взятку з соняшника. Так що теперішня пауза негативно не позначиться на ГВ. Звісно, дуже просядуть сім'ї в яких відбирали рамки з розплодом перед цим.Віднята одна рамка розплода, навіть, без бджіл, зменшує медозбір відносно потенційно можливого, мінімум на десять процентів, насправді значно більше.

Юрій Чугай
26.06.2023, 13:55
Аналогічна ситуація. Вчора замітив що розбили декілька сімей, напевно там не стало маток після роїння. Висять бороди від спеки, в верхні корпуса піднімаються тільки ті в яких там матка сіє.
Через відсутність взятку і скорочення розплоду, сім'ї почнуть просідати тільки в серпні і то якщо добре зносяться на взятку з соняшника. Так що теперішня пауза негативно не позначиться на ГВ. Звісно, дуже просядуть сім'ї в яких відбирали рамки з розплодом перед цим.Віднята одна рамка розплода, навіть, без бджіл, зменшує медозбір відносно потенційно можливого, мінімум на десять процентів, насправді значно більше.

В нас ситуація зовсім інша. При відкачці ніяких нападів, мед бджіл зовсім не цікавив. Підтримуючий взяток є. Розплоду відносно багато. Вощину в магазині відбудовують активно.
Зацвітає рання гречка. З вуликів вже пішов легенький ''душок''.

Viktor56
26.06.2023, 16:20
Сьогодні і я бачив гречку гул стоїть наче рій сів,але її менше 1 га. Вчора ходили по гриби, заодно пішли глянути на ловушки.Жінка кличе підійди чиясь ловушка на землі,підхожу -моя,кришка зірвана,бджоли сидять на рамках під дощем,йдемо далі друга вкрадена,можливо була пуста,але то 10ти рамний нижній корпус,теж трохи жалко,пішов додому,взяв екіпіровку ,саморізи,простинь,скрутив і приніс в простені додому,сьогодні даю їм відпочити,бо сам занятий,завтра подивлюся що там є і буду думати з ким обєднати,самі не виживуть.Хотів запитати качати чи не качати гнізда?той хто мене вчив-качає де печатна черва,другі кажуть що навіть печатній мішає,а мені зараз дуже мішає в гніздах мед?

Лиза
26.06.2023, 17:59
Пошла вечером нарвать вишень, а у меня на вишни сюрприз. Сидит минирой. Вишня находится на самом берегу, где у пчел пляж. :) Сначала думала их не трогать, может они так отдыхают там.:D А потом решила все таки снять, сидят же не очень высоко, со стола можно достать.
Принесла стол, струсила пчел и увидела, что веточка на которой они сидели в каком то белом веществе. Её сломала. Отнесла в погреб пчел, пришла по стол. Смотрю, что на той ветке, уже лежащей на земле, начали собираться пчелки. В чем она так и не поняла, не гнездо ж они там начали лепить?!:)

gardener
26.06.2023, 18:53
в каком то белом веществе.:)
віск

Лиза
26.06.2023, 21:21
Щойно пішла глянути чи є бджілки на тій гілочці. Сиділа жменя . :) Змерзли так, що зовсім не реагували, коли я взяла ту гілку, щоб їх струсити в ящик до тих, що зняла вдень.

Юрій Чугай
26.06.2023, 22:13
Пошла вечером нарвать вишень, а у меня на вишни сюрприз. Сидит минирой. Вишня находится на самом берегу, где у пчел пляж. :) Сначала думала их не трогать, может они так отдыхают там.:D А потом решила все таки снять, сидят же не очень высоко, со стола можно достать.
Принесла стол, струсила пчел и увидела, что веточка на которой они сидели в каком то белом веществе. Её сломала. Отнесла в погреб пчел, пришла по стол. Смотрю, что на той ветке, уже лежащей на земле, начали собираться пчелки. В чем она так и не поняла, не гнездо ж они там начали лепить?!:)

Це вони, як раз то і гніздо собі будували. Через пару днів там вже був би сот.

Лиза
27.06.2023, 08:13
?Це вони, як раз то і гніздо собі будували. Через пару днів там вже був би сот.

Странное явление. :) Ладно выбрали б какое то дупло на старом дереве. А так на верхушке относительно молодой вишни, в пяти метрах от воды.
Тем не менее это так. Сегодня посмотрела, на соседней веточке висит маленький сот и на нем сидит ещё десяток пчел.:) Может им в ульяе было сильно жарко и они решили временно поселится на пляже?!:D
Что с теми делать, не знаю. Это ж они гарантийно снова полетят на дерево. Пусть дня два посидят в погребе? ( так как рамки для них взяла из семьи, то там было немного меда).

Ромен
27.06.2023, 20:28
?

Странное явление. :) Ладно выбрали б какое то дупло на старом дереве. А так на верхушке относительно молодой вишни, в пяти метрах от воды.
Тем не менее это так. Сегодня посмотрела, на соседней веточке висит маленький сот и на нем сидит ещё десяток пчел.:) Может им в ульяе было сильно жарко и они решили временно поселится на пляже?!:D
Что с теми делать, не знаю. Это ж они гарантийно снова полетят на дерево. Пусть дня два посидят в погребе? ( так как рамки для них взяла из семьи, то там было немного меда).
Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Лиза
27.06.2023, 21:06
Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D

Ромен
27.06.2023, 21:20
Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D
Був віск, бо сидів не перший день, а слідчий ізолятор то зайве, вони свій термін на вишні відбули.;)

Лиза
27.06.2023, 21:27
Був віск, бо сидів не перший день, а слідчий ізолятор то зайве, вони свій термін на вишні відбули.;)

Ще треба знайти місце куди їх підселити. Пустих вуликів немає. :)

Human
28.06.2023, 09:02
Чесно кажучи, я це перший раз їх посадила в погріб. А то теж рої відразу заселяла у вулик і обов'язково давала рамку відкритого розплоду. Але ті рази, коли знімала рої я ніколи не бачила, щоб на гілці де сидів рій був віск.( можливо була не уважна:)). Думаю що вони сиділи там не перший день . От і посадила їх в слідчий ізолятор, щоб вони подумали над своєю поведінкою:D

Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

Юрій Чугай
28.06.2023, 10:00
Дайте рамку відкритого розплоду і нікуди вони не полетять, скільки переловив роїв ніколи не витримував їх в погрібі тим більш пару днів, розплод не кинуть.

Не кинуть, але значна частина може розлетітись по своїх вуликах.

Добавлено через 1 минуту
Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

Форсмажор

Ромен
28.06.2023, 17:48
Не кинуть, але значна частина може розлетітись по своїх вуликах.


Нікуди вони вже не розлетяться, час вийшов.

Добавлено через 2 минуты
Я колись дві доби тримав в погребі, потім посадив на розплід. Через годину вже знову були всі на дереві :)

То неправильні бджоли. :D

Юрій Чугай
28.06.2023, 18:31
Нікуди вони вже не розлетяться, час вийшов.

Добавлено через 2 минуты


То неправильні бджоли. :D

Я про те, що частина бджіл з рою злітає в свою сім'ю, якщо його садити на тій же пасіці. І мені здалося, що підстановка рамки розплоду негативно впливає на продуктивність рою в перших 15-20 днів (якщо є взяток хоч якийсь).