Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

Ромен 23.03.2023 23:13

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298546)
Якщо сім'я сильна, постав їм рамку з яйцями, виведуть матку. Я в позатому році так робив, якщо слабка то об'еднуй

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Дивна порада. А хто цю матку буде осіменяти ?

icetee 24.03.2023 02:03

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ромен 24.03.2023 08:16

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298549)
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Купити матку, згоден, все інше фігня, навіть палка раз в житті стріляє.

icetee 24.03.2023 12:14

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298550)
Купити матку, згоден, все інше фігня, навіть палка раз в житті стріляє.

Згоден))2й раз я такий фокус повторювати не буду. Тоді в мене просто мало було сімей

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Лиза 24.03.2023 12:55

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298549)
Я кажу те, шо особисто робив і воно спрацювало. З зими матки небуло, я дав яйця і вони вивели матку, вона облетілась. Далі сім'я працювала повноцінно. Я теж не вірив, теж казав шо трутня нема...діди сказали так зробить я і зробив. А вірити чи ні, то ваше право. На крайняк зараз можно купити вже зимовалу матку і не паритися. Я в чаті бачив по 200грн, зараз приймуть без проблем

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Я тоже бывало подставляла в перезимовавшую безматочную семью открытый расплод, так как не хотелось терять количество. :) Потом в мае такую семью подсиливала печатным.

Ромен 24.03.2023 20:03

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298555)
Я тоже бывало подставляла в перезимовавшую безматочную семью открытый расплод, так как не хотелось терять количество. :) Потом в мае такую семью подсиливала печатным.

Тут питання в іншому, чи виведуть матку, осімениться вона, чи ні, яка якість той матки, що матимемо з тої сім'ї, та яка кількість часу на цю сім'ю буде витрачено?! Тож Варто, чи ні?! ;)

Лиза 24.03.2023 20:39

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Ромен (Сообщение 298556)
Тут питання в іншому, чи виведуть матку, осімениться вона, чи ні, яка якість той матки, що матимемо з тої сім'ї, та яка кількість часу на цю сім'ю буде витрачено?! Тож Варто, чи ні?! ;)

Варто чи ні? Та кожний вирішує по своєму. В мене була ціль зберегти сімю. А платити 250 грн за стару куплену матку - смисл? І це ще якщо поряд найдете. В нас наприклад в селі в березні матку не купиш. То що замовляти по пересилці?. Вийде ж ще дорожче, заплати за пересилку і за шубу маткі:D , так як температура ще не дуже комфортна для її поїздок.

seim 25.03.2023 23:14

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298557)
Варто чи ні? Та кожний вирішує по своєму. В мене була ціль зберегти сімю. А платити 250 грн за стару куплену матку - смисл? І це ще якщо поряд найдете. В нас наприклад в селі в березні матку не купиш. То що замовляти по пересилці?. Вийде ж ще дорожче, заплати за пересилку і за шубу маткі:D , так як температура ще не дуже комфортна для її поїздок.

Я бы объединил с другой семьёй, а в начале мая или раньше сделал от этой сильной семьи две полноценных семьи. В это время уже точно трутень будет. Через две недели я не знаю откуда трутень может взяться.
Кстати, я сегодня матку умертвил. От семьи осталось полрамки пчел и матка.

Лиза 26.03.2023 09:14

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 298558)
Кстати, я сегодня матку умертвил. От семьи осталось полрамки пчел и матка.

Клещ угробил семью? Или не хватило корма?:(

seim 26.03.2023 10:43

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 298559)
Клещ угробил семью? Или не хватило корма?:(

Зимний расплод. Были ячейки с мертвым расплодом и в подморе были куколки пчел. Видимо выгрызали и выбрасывали.


Текущее время: 15:03. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot