Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2019 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5668)

Kitam 14.03.2019 13:30

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
По поводу пленки. Для себя нашел такой выход - сильным семьям, хорошо обсиживающим все рамки и крайние улочки -пленку не ложу..а остальным кто немного не в силе думаю пусть она будет пока не окрепнут, тогда и уберу. За газеты поверх потолочины слышал хорошие отзывы, но сам так не делал, нет столько прессы))

Димас 14.03.2019 13:47

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от Kitam (Сообщение 259057)
нет столько прессы))

Выборы на носу:)

Юрій Чугай 14.03.2019 16:22

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Оглянув на днях всіх своїх. В гніздо не лазив, що з матками не знаю.
Зима "так собі".-1 відводок (одна вуличка лишилась без корму і пішло...), дуже багато підмору (майже всіх скоротив/піджав на 1-2 рамки) на 20 сімей більше відра назбирав. В середині вулики майже чисті (без фекалій і плісняви), підмор сухий (це перший рік так вийшло).
2 сім"ї зимували по норвежськи поки що - :ok:. Рекомендую. Мінус методу - на сім"ю в 6-8рам 15 л сиропу малувато. Вощина має бути якісна, бо може пливти. Про розвиток і вплив на хвороби (підозрілих піддав випробуванню) відпишусь через місяць.
Відводки на плідну матку від 1 серпня трохи розчарували:ah: - скільки рам розплоду поставив так +/- зараз і сидять (лиш один нук на 3 рамки виділився в кращу сторону).
Краще всього перезимували ЗЛІ сім"ї. Я їх позначаю для вибраковки, тепер думаю про її доцільність:neigh:.

asot 14.03.2019 17:08

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
в прошлом году ставил потолочные на улья -но уже в апреле после 15 вроде ..вода улетала!!и на поилках пчелы очень мало было ..

Viktor56 14.03.2019 19:02

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
[QUOTE=novichok;258868]По моему мнению, чтобы корректно делать сравнение, надо делать на десятках семей. Свежий пример: две абсолютно одинаковых семьи, развившихся из абсолютно одинаковых пакетов, жили прошлый сезон, собирали мед абсолютно одинаково. Ну, может несколько кг меда разницы. Ульи абсолютно одинаковы, высота дна 5 см. Подготовка к зиме полностью одинакова, зимовали прижатые друг к другу. В одном полстакана подмора, второй осыпался полностью.
По ульям с дном 22мм то же самое. Так что вряд ли высота дна оказывает какое-то влияние. Скорее некая биологическая устойчивость пчТільки ,що




Тільки з пасіки ,дав сити ,перед тим переглянув -є такі що щеб зиму витримали ,а є ,що зїли все навіть те що я по кіло зверху поклав. Дав всім сити з полином ,тут мене ніхто не переробить _полн в ситі завжди.Когось підгодувати,комусь як матку розрухати ,щоб почала краще червити.Під кінецць годівлі одна залізла під маску і вжалила в верхню губу ,повіртесоплі позавторішні вилетіли ,а зуби навіть вставлені болять.

Владимир@ 14.03.2019 19:14

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
[QUOTE=Viktor56;259068]
Цитата:

Сообщение от novichok (Сообщение 258868)
По моему мнению, чтобы корректно делать сравнение, надо делать на десятках семей. Свежий пример: две абсолютно одинаковых семьи, развившихся из абсолютно одинаковых пакетов, жили прошлый сезон, собирали мед абсолютно одинаково. Ну, может несколько кг меда разницы. Ульи абсолютно одинаковы, высота дна 5 см. Подготовка к зиме полностью одинакова, зимовали прижатые друг к другу. В одном полстакана подмора, второй осыпался полностью.
По ульям с дном 22мм то же самое. Так что вряд ли высота дна оказывает какое-то влияние. Скорее некая биологическая устойчивость пчТільки ,що




Тільки з пасіки ,дав сити ,перед тим переглянув -є такі що щеб зиму витримали ,а є ,що зїли все навіть те що я по кіло зверху поклав. Дав всім сити з полином ,тут мене ніхто не переробить _полн в ситі завжди.Когось підгодувати,комусь як матку розрухати ,щоб почала краще червити.Під кінецць годівлі одна залізла під маску і вжалила в верхню губу ,повіртесоплі позавторішні вилетіли ,а зуби навіть вставлені болять.

)) само больно это в пис...нь. Три круга вокруг повельена как то пробежал от боли.. У меня в эту зиму самая лучшая зимовка за всю мою пчеловодческую деятельность. ( подмора по стакану, одна семья минус)

Viktor56 14.03.2019 19:33

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
[QUOTE=Владимир@;259070]
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 259068)

)) само больно это в пис...нь. Три круга вокруг повельена как то пробежал от боли.. У меня в эту зиму самая лучшая зимовка за всю мою пчеловодческую деятельность. ( подмора по стакану, одна семья минус)

Ну і слава Богу за гарну зимовку ,а те куди больніше ,то я забув сказати ,я ж сьогодні як дикий фраєр спочатку взагалі поліз роздітий і в комбінезоні з розстібнутою ширінкою ,аж коли почув що лоскоче низ живота то побіг переодітись ,но туди не вкусила.Чекайте ,бо я вже такий наляканий ,ЩО МЕНІ кажеться ,що по мені ще хтось лазить -йду в ванну.

torris 16.03.2019 00:31

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 259071)
Ну і слава Богу за гарну зимовку

а в мене вона найгірша за 27 років моєї практики. третина пасіки загинула, бджоли зимували в основному на гречаному меду, було трохи ріпакового. бджоли вийшли з зими опоношені та почали осипатися вже в березні, є підозра на нозематоз. в сусідніх селах загинули десятки сімей. Сьогодні говорив знайомий що арендатор в минулому роцці десь в жовтні труїв суріпицю, можливо це є причиною, адже ще такої поганої зимівлі не бачив.

seim 16.03.2019 00:46

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 259154)
бджоли зимували в основному на гречаному меду, було трохи ріпакового

а це не вважаєте можливою причиною поганої зимівлі?

torris 16.03.2019 00:49

Re: Сейчас на пасеке 2019
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 259155)
це

що саме? гречаний та ріпаковий мед?


Текущее время: 10:10. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot