Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Деревообрабатывающие станки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Выбор станка для пасеки (что посоветуете?) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=158)

Raketin 30.12.2015 11:05

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 111867)
для деликатного реза нужно стремится

иметь правильно заточенный диск! Основное условие - все зубья (их) вершинки доведены в одну плоскость. Как по диамету, так и по плоскости с торцов диска. Это в первую очередь
Цитата:

Сообщение от Kostik (Сообщение 111919)
Влияет качество диска.

Вот так и называется.
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 111921)
Скорость реза тоже имеет значение.

По теории резания.
Есть два параметра: окружная скорость режущего инструмента (т. н. скорость резания, которая зависит от двух параметров: обрабатываемого материала и материала режущего инструмента), в нашем случае пильного диска, и скорость подачи заготовки. И эта скорость подачи тем выше, чем больше оборотов на пильном диске или фрезе. Другими словами, увеличивая скорость резания (частоту оборотов диска) мы можем с большей скоростью подавать обрабатываемый материал не теряя чистоты (шероховатости) получаемой поверхности. Это влияет на производительность.
Нехватку оборотов диска мы можем частично компенсировать выбирая диск с бОльшим числом зубьев. А на практике чаще приходится уменьшать подачу заготовки. Это хорошо проявляется, когда четырехзубой фрезой фрезеруешь разделители при оборотах не более 4 500. А надо бы 9 000!
Цитата:

Сообщение от Дет Котэ (Сообщение 111931)
На форматниках стоят подрезные пилы. Которые и создают основу для чистого реза.

Подрезная стоит лишь с той целью, чтобы край с нижней стороны не скалывался. Основной диск режет не доходя до низа на пару-тройку мм. Обе фрезы (диск и подрезная) настраиваются в одну плоскость резания.
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 111941)
чтобы сама подрезная не рвала края она крутится в другую сторону.

Т. е. на встречу плоскости разрезаемого материала. Как бы придавливая к основе деликатный ламинат. Это так и называется: встречное фрезерование.

zelya343 30.12.2015 14:47

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
віталий, Дякую. Враховуючи ваш досвiд запланував придбати Атаку 250/24 для розпилу та 250/48 для торцовки. А ще мене дуже кортить придбати СМТ ультратонкий для шинкування, та побачу що там скаже моя кишеня. Доречi якими фрезами ви користуетесь для гофманiвських рамок та щитiв? Дякую

Александр 1985 30.12.2015 17:08

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Брав Атаку 250/60 через інтернет магазин. Наче все добре-диск рівний пиляє чудово, але - китайоза! Одне радує що так і написано - виготовлено в Китаї.

віталий 30.12.2015 18:49

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 112023)
Доречi якими фрезами ви користуетесь для гофманiвських рамок та щитiв? Дякую

Ну на відміну від станка мастер практик, на вашому станку плити фуганка опускаються до 6.5 мм, тому гофмана я прохожу за 3 прохода без сколів, для цього попередньо роблю плахи (290х200-250х36), на задньому столі струбциною всановлюю упор, і вперед. Забув сказати що розклинюючий ніж в своєму стану прийшлось зняти, несподобалось постійне підгинання його під ту чи іншу пилу, замість того щоб полегшувати роботу - її тормозив. Успіхів!.

amator 30.12.2015 20:53

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 112046)
Забув сказати що розклинюючий ніж в своєму стану прийшлось зняти

Мені довелося встановити ніж на місце. При шинкуванні планки падали на диск та вистрелювали як кулі!

Злой Сашка 31.12.2015 06:24

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от amator (Сообщение 112052)
... При шинкуванні планки падали на диск та вистрелювали як кулі!

Щоб планка не падала покладіть на робочий стіл лист ламінованого двп. Але спочатку зафіксуйте лист і проріжте отвір диском. Виходить тонесенька щілина в розмір диску. Потім одягяємо цією щілиною на диск і шинкуємо планку.

верес 01.01.2016 13:19

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от Злой Сашка (Сообщение 112065)
Щоб планка не падала покладіть на робочий стіл лист ламінованого двп. Але спочатку зафіксуйте лист і проріжте отвір диском. Виходить тонесенька щілина в розмір диску. Потім одягяємо цією щілиною на диск і шинкуємо планку.

мова йшла про розклинюючий ніж. Те про що написав Злой Сашка, це дублювання звичайної дерев"яної вставки, які як правило завжди мають бути на круглопильних верстатах, і особливо при нарізанні тонких деталей (рейок) щоб останні дійсно не провалювалися під стіл, але вона, вставка, або накладка як в Сашки, невирішують питання можливого викидання коротких деталей при розпилюванні, завдяки тому, що на виході є можливим контакт відрізаної деталі з зубами циркулярки при виході їх з стола, тому, щоби цього небуло якраз і застосовують розклинюючі ножі, до того ж, вони підвищують якість поверхні розрізання, немає рисок від торкання диском (зубами) до розрізаної поверхні при виході деталі з зони обертання циркулярки.
Цитата:

Сообщение от amator (Сообщение 112052)
Мені довелося встановити ніж на місце. При шинкуванні планки падали на диск та вистрелювали як кулі!

Але я незастосовую ніж теж, тому що під рукою завжди має бути ще штовхач для проштовхування короткої деталі за зону обертання циркулярки, а при масовому розпилюванні це мені незручно, вимагає багото часу на непродуктивну працю, тому маю спеціального штовхача, для нарізанні тонких і коротких рейок, ріжу навіть 150 мм довжини при 48 мм товщини, (висота розпилювання), за його допомогою не лише штовхаю, але й фіксую відрізану деталь тому ніж непотрібен, кому цікаво фото є в моєму альбомі, його, фото, я вже здається десь виставляв, лише непам"ятаю в якій темі.

zelya343 01.01.2016 14:00

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 112046)
Ну на відміну від станка мастер практик, на вашому станку плити фуганка опускаються до 6.5 мм, тому гофмана я прохожу за 3 прохода без сколів, для цього попередньо роблю плахи (290х200-250х36), на задньому столі струбциною всановлюю упор

Саме таку я i мав думку, дякую що пiдтвердили.

Urik 01.01.2016 14:06

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 112189)
кому цікаво фото є в моєму альбомі

Не знайшов я фото в альбомі.

Ворон 01.01.2016 14:21

Re: Выбор станка для пасеки (что посоветуете?)
 
Цитата:

Сообщение от Urik (Сообщение 112199)
Не знайшов я фото в альбомі.

В альбомі є,тільки що дивився,з поясненням під фото.;)


Текущее время: 05:39. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot