Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2021 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6676)

Viktor56 09.09.2021 14:51

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 294135)
Вас шершни когда-то жалили?...

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

В тому то і справа:,що не жалили,може тому я їх боюся.В пнях,в дуплах,на горищі ,в пустих вуликах бачив ,тут такого немає,а чи в норах не знаю.Васильович ,а за миші ,як побачив в мисці з медом то і сам трохи налякався від безпорадності ,в руки не візьму бо може вкусити,а чим вона чистить зуби не знаю,несу перед собою з мискою на двір і боюся щоб не скочила на мене,це всерівно як колись з нір діставав раків ,а виймав здоровенну жабу ,розумом розумію ,що вона мене не вкусить ,а сам зі страшним криком вискочив на берег.:)

Юрій Чугай 09.09.2021 21:21

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Alla (Сообщение 294131)
У соседа Шершни в старом пне живут. Проходить мимо страшно.

Шершні великі і стрьомні, але зовсім не агресивні. Я не знаю, що їм зробити потрібно щоб вони напали. Якось завелись в батьковому вулику під дахом. Він механічно гніздо зруйнував і пів години заставною збивав на льоту і чавив тих хто прилітав - сорок зірочок на свій фюзеляж добавив у той день.

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 294135)
Вас шершни когда-то жалили?...

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Я тільки чув, що десь/когось/колись шершень вжалив.
З шершнями часто маю справу, але жодного разу навіть не атакували.

Osmievod 09.09.2021 23:24

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Змалку кожен рік зачіпаю шершнів, ос, іноді джмелів(тричі за все життя). Постійно обжалювали. Шерні - страшна сила. Щикається жвалами як обценьками - вже боляче, а ще жало як швейна голка - болить від тієї дірки що зробить. А потім доза отрути - що цілий тиждень навпомацки ходиш. Бабця казала що від тих шершнів люди в селі (Летки в Київський обл) помирали, а я вижив. Ще осінню ловив їх та в коробку складав ще живих. Останні роки чітко відрізняю їх трутнів. Ці не жаляться, але ж "зубки" ніхто не відміняв. Завжди показую своїм дітям та даю потримати шершнів за спинку. вчу відрізняти від інших комах. Дуже гарні мімікріючі мухи. Схожі на бджіл, ос, джмелів, навіть шершнів, але вони гарненькі. Єдина неприємність - це можуть нагадити в руки.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

bvv 10.09.2021 06:52

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Вчера сделал небольшую ревизию половины семей на пасеке. Визуально показалось что пчелы и расплода меньше чем в прошлом году, меда в расплодных корпусах тоже меньше. Просмотрю сегодня остальные семьи и однозначно начну кормить сахарным сиропом с апифитонией. Поставил также по две пластинки варостопа в каждую семью и по одной в нуклеусы. То то клещ радуется...

vsmityukh 10.09.2021 21:46

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Я сегодня уже дал вторую порцию сиропа (по 4-5л), т.к до среды нужно закончить закорм. Далее щавелька с тимолом, и потом по 1л сиропа с КАС-81, ну и в конце ноября обработка контрольная (бипин или щавелька, ещё решу).
Также сегодня поставил в некоторые семьи крышки с пихтовым маслом, посмотрю на осыпь в воскр.
А завтра...а завтра на рыбалочку, будем искать щучку :D

Отправлено с моего Redmi 6 через Tapatalk

Юрій Чугай 10.09.2021 22:41

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Сьогодні оглядав свій гречаний точок. Там сушать гречку по вечорам , а я за годину до обробітку закриваю льотки. Бджоли збираються на передніх стінках, кружляють навколо вулика... Так триває годину-дві, потім сутеніє, стає прохолодно, відкриваю льотки. Поки осипу бджіл помічено не було. По гречці ще літають поодинокі бджоли і метелики. Справжній кіпіш зараз на реманантній малині, у вуликах рамки пухнуть, йде побілка, будують язики, мед вже не гречаний але все одно темний виходить.
У деяких відводках, що не ''встигли'' на медозбір багато чорної не спрацьованої бджоли - пробую спрацювати її на сиропі. Але до сиропу бджоли досить пасивні, корито '' знайшли'' лиш на другий день. Хоча і осушили його 60л ще до обіду (на точку 25 сімей).
Завтра обробка на полі буде впродовж цілого дня. Закрию зранку і до скільки витримаю. Хоч і зняв утеплення, дав місце викучуватись у підкришник, організував вентиляцію через верх, але все одно страшнувато:bur2:

Добавлено через 15 минут
При огляді знайшов проблемну сім'ю. Матка була пролізла через решітку, там не було куди сіяти (розплоду в магазині не було зовсім). Опустив матку на гніздові, пройшло два тижні - не сіє зовсім. Бджіл мало 3-4 рамки, але вся молода і пухнаста. Вся не спрацьована, льотна чорна бджола сидить в сусідньому вулику.
Хто що думає? Матка хвора чи зарано ввімкнувся режим ''скоро зима''?

Юрий Нефёдов 10.09.2021 22:54

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 294167)
Сьогодні оглядав свій гречаний точок. Там сушать гречку по вечорам , а я за годину до обробітку закриваю льотки. Бджоли збираються на передніх стінках, кружляють навколо вулика... Так триває годину-дві, потім сутеніє, стає прохолодно, відкриваю льотки. Поки осипу бджіл помічено не було. По гречці ще літають поодинокі бджоли і метелики. Справжній кіпіш зараз на реманантній малині, у вуликах рамки пухнуть, йде побілка, будують язики, мед вже не гречаний але все одно темний виходить.
У деяких відводках, що не ''встигли'' на медозбір багато чорної не спрацьованої бджоли - пробую спрацювати її на сиропі. Але до сиропу бджоли досить пасивні, корито '' знайшли'' лиш на другий день. Хоча і осушили його 60л ще до обіду (на точку 25 сімей).
Завтра обробка на полі буде впродовж цілого дня. Закрию зранку і до скільки витримаю. Хоч і зняв утеплення, дав місце викучуватись у підкришник, організував вентиляцію через верх, але все одно страшнувато:bur2:

Добавлено через 15 минут
При огляді знайшов проблемну сім'ю. Матка була пролізла через решітку, там не було куди сіяти (розплоду в магазині не було зовсім). Опустив матку на гніздові, пройшло два тижні - не сіє зовсім. Бджіл мало 3-4 рамки, але вся молода і пухнаста. Вся не спрацьована, льотна чорна бджола сидить в сусідньому вулику.
Хто що думає? Матка хвора чи зарано ввімкнувся режим ''скоро зима''?

просто займіть їх сиропом з корита та і вся любов.

анна сергеева 11.09.2021 09:54

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 294167)
Сьогодні оглядав свій гречаний точок. Там сушать гречку по вечорам.... Справжній кіпіш зараз на реманантній малині, у вуликах рамки пухнуть, йде побілка, будують язики...

Я просто в захваті від ваших медодаїв!:)
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 294167)
При огляді знайшов проблемну сім'ю. Матка була пролізла через решітку, там не було куди сіяти (розплоду в магазині не було зовсім). Опустив матку на гніздові, пройшло два тижні - не сіє зовсім. Бджіл мало 3-4 рамки, але вся молода і пухнаста. Вся не спрацьована, льотна чорна бджола сидить в сусідньому вулику.
Хто що думає? Матка хвора чи зарано ввімкнувся режим ''скоро зима''?

Я за то, что матка дефектная. Для пчел не проблема освободить место под засев даже в залитом магазине (куда вынести мед они всегда найдут). А матки в это время все еще сеют, тем более у вас еще идет взяток, строительство сот и т.п. По моим скромным наблюдениям в сентябре засев есть всегда (у маток попа должна быть при деле:)). Другое дело, сколько этого засева и суждено ли ему стать расплодом – это регулируют пчелы. Если они решают, что расплод семье уже не нужен, матку меньше кормят, она снижает (но не прекращает) яйцекладку, а отложенные яйца просто не берут на воспитание. Поэтому, если Вы совсем не видете засева, скорее всего, матка с дефектом.(ИМХО)

Alla 11.09.2021 12:19

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 294132)
Alla, А мышей тоже боимся???

Нет конечно :) Сегодня убираю матрас, с улья. С него выпадает мыша. Как я верещала. Наверное всех соседей разбудила.

Добавлено через 52 секунды
Цитата:

Сообщение от vsmityukh (Сообщение 294135)
Вас шершни когда-то жалили?...

Нет.

vsmityukh 11.09.2021 16:42

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Alla (Сообщение 294172)

Нет.

Я спрашивал не вас, а bvv


Текущее время: 06:35. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot