Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Медогонки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Медогонка своими руками. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1453)

gvf 03.12.2013 12:44

Re: Медогонка своими руками.
 
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.

haphap 03.12.2013 13:35

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 44883)
haphap, а навiщо траверсу робить з нержавiйки? Заводськi мають зверху обод та траверсу з чорного металу, пофарбованi.

Я рішив все робити з нержавійки, навіть ножки. Єдине шо лишеться не НЖ це підшипники,обойма підшипників, шків та мотор. І ще думаю одну частину кришки зробити з ортстікла, друга буде з нержавйки:) Болти доречі з НЖ тоже :)

Добавлено через 19 минут
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм?? Я думав зробити їх за допомою пружин, які прикріпленні до касети внизу та до центрального валу шось тіпа як на фото [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] а Вашу версію тепер обдумуваю. Якщо можна виставіть фото поворотного механізму зблизька:beer:

віталий 03.12.2013 21:07

Re: Медогонка своими руками.
 
Може кому буде цікаво відео як виготовляють медогонки в Україні:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Немолодий 04.12.2013 08:23

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от haphap (Сообщение 44885)
Немолодой, класно Ви придумали механізм синхронноповоротных касет, одне питання: Де стоїть пружина яка ставить касети в напрямку до центра, чи у вас якийсь інакший механізм??

Це не я придумав. Я виклав фото готової медогонки фірми "Меліса 93". В цій конструкції всі касети повертаються з одного крайнього положення в інше вручну, повернувши лише одну касету. В медогонці ж Грановського, яку Ви хочете зробити, поворотна система забезпечує автоматичне розміщення касет с спокійному стані ротора в радіальному порядку. От цю систему повороту Вам і слід дублювати.
Щодо касет від "Меліси 93", то підтверджую їх надійність. міцність і зручність. А бокове вертикальне ребро я зробив суцільним, вваривши невелику смужку із нержавійки. Тепер зручніше вставляти і виймати рамки: ([Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]).
Механізм повотору можна подивитись і почитати: [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

верес 04.12.2013 12:36

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44929)
якийсь інакший механізм??

Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Немолодий 04.12.2013 17:06

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44944)
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Це буде особливо цікаво Andruhanu.

haphap 04.12.2013 18:48

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 44944)
Є розробка ( в кресленнях) приводу синхронного інерційного повороту касет за допомогою каната (троса), характерна особливість цієї системи ще й в тому, що дзволяє швидко перенастраювати медогонку з хордіального типу в радіальний, простим витягуванням касет., без будь яких інструментів,

Мене зацікавило :confused: Якщо можна подробніше :beer:

Andruhan 05.12.2013 11:07

Re: Медогонка своими руками.
 
Цитата:

Сообщение от Немолодой (Сообщение 44962)
Це буде особливо цікаво Andruhanu.

Да-да, вижу и не только мне!

верес 05.12.2013 19:18

Re: Медогонка своими руками.
 
попробую розповісти словами, розробляв такий варіант для себе,але скажу наперед до виготовлення черга не дійшла, бо змінив свою думку про медогонки з горизонтальною віссю обертання, в зв"язку з переходом на один стандарт рамок (піврамка), і над конструкцією такої горизонтальної медогонки працюю зараз.
А креслення хордіально-радіальної на 8 рамок/56 піврамок, з діаметром бака 106 см, з ротором консольного типу є, правда не в такому вигляді що би можна було їх виставляти на огляд.
Тому на словах це має такий вигляд;
-ротор має 8 променів (від кількості касет),з вертикальними стійками, всі вони зв"язані нижнім та верхним обручем.
-в кожний промінь вварюється втулочка в яку вставляється шківок на осі,
- всі шківки зв"язуються між собою канатом, який обгортає кожний шківок одним витком,і обов"язково,зажимом фіксується на кожному шківку, тобто утворюється нерозривний зв"язок між всіма шківками, тепер, якщо повертати один - то через канат всі решта будуть повертатися синхронно з ним, ось і вся схема синхронного повороту.
- до кожного шківка прикріплено ричаг, який під дією пружини повертає іх в віхідне положення.(займають положення паралельно променю).
- швидко знімні касети це теж просто.- обертаються на вісі -стержень 5-6мм, нижнім кінцем вставляється в осьовий отвір в шківкові, верхній кінець має муфточку (потовщення- циліндрик) яка вставляється в розрізаний кронштейн (подібний до замочної накладки під ключ), для того щоб вийняти касету, достатньо припідняти її вверх так, щоб муфточка вийшла з кронштейна, а стержень вже через розріз в ньому, нахилом до центра медогонки виводиться з кронштейна, і касета вже вільна.
в нижній частині касети є два штирьки, (як на ключеві до болгарки), які входять в відповідні отвори в шківкові, це забеспечує жорсткий зв"язок між касетою та шківком а отже і їх синхроне повертання.
написав, а тепер думаю, чи буде це зрозуміло для Вас, мені здається просто бо воно існує в моїй уяві.
Якщо зацікавило але буде незрозуміло, то пишіть, намалюю схемку.

Немолодий 06.12.2013 19:37

Re: Медогонка своими руками.
 
Вложений: 1
haphap
А не заинтересует ли Вас вот такая медогонка на 12 рам (230 мм). При желании её можно сделать и для рам на 300 мм? Могу подсказать координаты её конструктора для консультаций. Человек сделал сам, пользуется 2 года и беспредельно доволен.


Текущее время: 19:47. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot