Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=230)

Gazonof 17.08.2018 09:22

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 242378)
Це зрозуміло, але 300+145-ті цього не дозволяють.
Тай додому хочу вернутися тільки на гніздових.

В мене теж 300+145.
Кидаю два 145 і підіймаю гніздову рамку. :)

Віталій В 01.09.2018 13:59

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Вложений: 1
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 241521)
Виталий. организуй сетку в дне и все бороды исчезнуть.На лезвиях экономия будет:)

Имею вот таких 10- ток днищ
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
вcе равно пчелы выкучиваються, а вот в ульях из камыша и с дном из фанеры выкучиваний не видно, я вообще ульями из камыша очень доволен только не радуют два не достатка этих ульев, как не старайся но внешний вид все равно гораздо хуже чем из дерева, и ооочень много работы при изготовлении.
Сейчас делаю заставные из рогоза по совету коллег нашего форума хочу применять в ульях из ппс в период зимовки, позже фото будут.

Віталій В 01.09.2018 14:03

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 241542)
Для цього треба просто розширити корпусами рамками. І вчасно забирати печатний мед.

Розширити то можна, але при кінці медозбору де потім собирати мед, дівахи скоріш за все розмажуть по всих рамках.

gvf 02.09.2018 07:28

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Віталій В (Сообщение 243427)
Имею вот таких 10- ток днищ
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
вcе равно пчелы выкучиваються, а вот в ульях из камыша и с дном из фанеры выкучиваний не видно.

А я не вікно зробив, а просто викинув три задні дошки, при цьому засіткований отвір вийшов 380х150. Вважаю що отвір від стінки до стінки правильніше ніж вікно посередині.
При випарюванні меду бджоли перекривають своїми тілами гніздо від протягу (сквозняку ), в твоєму випадку потік повітря оминає клуб з усіх сторін і по дну пливе до отвору. В моєму - під стінками зразу уходить на вулицю. Ну, якось так. Це(ИМХО).

Сергій 77 02.09.2018 15:44

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Доброго дня, панове.
Це мій третій сезон тримання бджіл, якщо перші два можна назвати повноцінними сезонами ))). Оскільки перші два сезони просто нарощував пасіку та "набивав шишки".
Загалом працюю по системі 2 корпуси дадана 10 рам + магазини, при необхідност,і на головний взяток.
Але цього року спробував пустити частину сімей 1 корпус дадан + магазини. І хочу сказати - мені сподобалось.
Які переваги помітив:
1. Простіше розширення весною - просто ставиш магазин і все, непотрібно гратися з рамками, холстиками, заставними і.д. Далі просто добавляєш магазини по мірі росту сім'ї та відповідно до взятку.
2. Відпадає необхідність у роздільній решітці - матка неохоче йде на 145 рамку, а якщо навіть і засіє декілька рамочок, то швидко повертається у 300-й корпус. На головному взятку бджоли легко витискають матку з магазинів і проблем з засівом не було взагалі.
3. Завдяки магазинам получилось отримани товарний мед з садів. Там де працював з двома корпусами на 300 меду з садів практично не взяв.
4. Реально легше на спину. Хоч я доволі спортивна людина, але, що тягати корпуса на 300, а що на 145 різниця відчувається конкретно.
5. Відразу відчувається єкономія часу та сил. А коли в тебе 50+ сімей, то кожна заощаджена хвилина на одному вулику виливається потім у години.

Питання з заміною рамок у гнізді, звичайно, існує. Але, думаю воно вирішується і при весняному розширенні, і під час протиройовіх відводків, і шляхом зміщення темних рамок на край з подальшим видаленням, і на крайняк у два магазини стає рамка на 300.

Можливо на слідуючий сезон більшість сімей спробую перевести на гніздо 300 + магазини.

Віталій В 02.09.2018 16:00

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 243465)
А я не вікно зробив, а просто викинув три задні дошки, при цьому засіткований отвір вийшов 380х150. Вважаю що отвір від стінки до стінки правильніше ніж вікно посередині.
При випарюванні меду бджоли перекривають своїми тілами гніздо від протягу (сквозняку ), в твоєму випадку потік повітря оминає клуб з усіх сторін і по дну пливе до отвору. В моєму - під стінками зразу уходить на вулицю. Ну, якось так. Це(ИМХО).

Скоріш за все Ви маєте рацію, я через рік користування цими днищами за це думав.

спасатель 101 03.09.2018 08:58

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Сергій 77 (Сообщение 243489)
Питання з заміною рамок у гнізді, звичайно, існує. Але, думаю воно вирішується і при весняному розширенні, і під час протиройовіх відводків, і шляхом зміщення темних рамок на край з подальшим видаленням, і на крайняк у два магазини стає рамка на 300.

Теоретично воно і так, а на практиці?
До сих пір не визначився наприклад з відводками.
Зробити їх перед акаціює на садах, основні сім'ї відтягнуть гніздові, але не буде меду. Зробити після акації, буде мед, вощину не потягнуть. І т.д...
Тай самі відводки, поки що пасіка росла, то більш менш, а коли буде "коробочка" - тоді що? По методу здається поляків. Зимувалі діляться, працюють, а на зиму знову зменшуються.
Є над чим подумати. Система вулика дуже зручна, но заміна гніздових для мене ще не вирішена.

Доречі! В одному вулику спробував підняти гніздові у магазини, так плювався поки їх не викинув. По моєму це не вихід, вже краще їх поскидати в один корпус і поставити розвиваючому рою, просівшій сім'ї т.д...

Добавлено через 9 минут
Цитата:

Сообщение от Віталій В (Сообщение 243428)
Розширити то можна, але при кінці медозбору де потім собирати мед, дівахи скоріш за все розмажуть по всих рамках.

Та мова йшла не про кінець медозбору. Коли кінець і гарно попрацювали, то про які викучення можна говорити, об'єму у вулику в досталь, сім'я скорочується. А розмажуть по рамкам тоді, коли зробив качку і поле стоїть, зацвітає, а воно раз і різних причин не спрацювало.

bee-beep 03.09.2018 09:22

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 243553)
Є над чим подумати. Система вулика дуже зручна, но заміна гніздових для мене ще не вирішена.

для мене найважче це дістати першу рамку з гнізда...бо коли їх 10, і все там запрополісоване, залите по верху, а ще й деякі налітили воском місточки між рамками то хана... ставлю переносний ящик поряд, туди перекладаю 1 рамку з гнізда і тільки тоді можу нормально подивитись. Бо інакше без жертв не обійдуся... когось да розчавлю.

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 243553)
До сих пір не визначився наприклад з відводками.

я робила заміну маток на початку червня. При цьому забрала відводок. Основну сім*ю не підгодовувала і не стимулювала. Після того як молода матка пішла в активний засів, і сім*я почала активно поповнюватись молодою бджолою, десь кінець червня, то вони спокіно відтягнули з вощини гніздо до повного корпусу. І магазин меду ще притягнули.
Але більш за все має роль взяток- у мене тут підтримуючий є майже все літо, а в цьому році ще з липою підфортило.

Зауважу, що відводки в мене сидять перший місяць на активній підгодівлі, бо в мене суші вільної немає, а вощину треба тягнути швидко і якісно, без прогризів :) ті що червневі. Травневі і самі гарно справляються- сади і акація дають їм гарний *бум* :)

Ворон 03.09.2018 09:23

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от bee-beep (Сообщение 243559)
для мене найважче це дістати першу рамку з гнізда...бо коли їх 10, і все там запрополісоване, залите по верху, а ще й деякі налітили воском місточки між рамками то хана... ставлю переносний ящик поряд, туди перекладаю 1 рамку з гнізда і тільки тоді можу нормально подивитись. Бо інакше без жертв не обійдуся... когось да розчавлю.

Добавлено через 6 минут

я робила заміну маток на початку червня. При цьому забрала відводок. Основну сім*ю не підгодовувала і не стимулювала. Після того як молода матка пішла в активний засів, і сім*я почала активно поповнюватись молодою бджолою, десь кінець червня, то вони спокіно відтягнули з вощини гніздо до повного корпусу. І магазин меду ще притягнули.
Але більш за все має роль взяток- у мене тут підтримуючий є майже все літо, а в цьому році ще з липою підфортило.

Інна,для таких цілей е виймач рамок з ручками,можу зробити фото якщо треба.:ah:

bee-beep 03.09.2018 09:29

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Gazonof (Сообщение 242410)
В мене теж 300+145.
Кидаю два 145 і підіймаю гніздову рамку. :)

я хочу в наступному році кинуть пару 300-тих в магазини в кожну сім*ю (там де 145+145). Щоб забезпечити особливо *тугеньких* в зиму кормами.

як би не 300 гніздо + 145, дзуськи тут би був в мене, а не товарний мед. :D

Добавлено через 57 секунд
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 243561)
Інна,для таких цілей е виймач рамок з ручками,можу зробити фото якщо треба.

Ярослав, а в мене є;) він мені не зручний:( лежить без діла. В тому році пробувала, якось так. Треба дати йому ще один шанс:D

Small_Bee 03.09.2018 09:45

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Я тоже вынимаю крайнюю кормовую рамку и спокойно оперирую остальными, не боясь кого-то задавить.

Ворон 03.09.2018 09:47

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Вложений: 1
Я незрозумів про незручність,вхопив за веррхній брусок і потянув за ручки доверху,попередньо рамку відділяєм від рамок,завжди починаю з другої,після іде перша,мені так зручніше,в мане такий:

спасатель 101 03.09.2018 10:04

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от bee-beep (Сообщение 243559)
для мене найважче це дістати першу рамку з гнізда...бо коли їх 10, і все там запрополісоване, залите по верху, а ще й деякі налітили воском місточки між рамками то хана...

Використовую всі рамки з роздільниками Гофмана і був обурений коли прийшли рамки 35-36 мм (роздільники). Але потім зрозумів що все не так погано. Завжди піджимаю рамки і залишається зазор, яки дає вільно розбирати корпуса.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 243566)
завжди починаю з другої,після іде перша,мені так зручніше

Також починаю із 2-ї рамки розбирати.

Сергій 77 03.09.2018 11:34

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 243553)
До сих пір не визначився наприклад з відводками.
Зробити їх перед акаціює на садах, основні сім'ї відтягнуть гніздові, але не буде меду. Зробити після акації, буде мед, вощину не потягнуть. І т.д...
Тай самі відводки, поки що пасіка росла, то більш менш, а коли буде "коробочка" - тоді що?

Я відводки роблю не залежно від медоносів, а залежно від термінів входження в ройовий стан.Як правило починаючи з 20 травня, у нашій місцевості.
Відводок, для мене, це в першу чергу протиройовий захід. І мені по-барабану що там у цей час цвіте. Адже якщо зароїться пасіка, то буде набагато гірше. Принаймні поки працюю з укр.степовою, якщо,можливо, перейду на бакфаст, то і точка відліку для відводків зміниться, буду звертати увагу відцвіла акація, чи ні.
Стосовно "коробочки", то як варіант продавати пакети.

bee-beep 03.09.2018 13:10

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 243567)
Використовую всі рамки з роздільниками Гофмана і був обурений коли прийшли рамки 35-36 мм (роздільники). Але потім зрозумів що все не так погано. Завжди піджимаю рамки і залишається зазор, яки дає вільно розбирати корпуса.

а що у вас бджоли не ліплять біля крайніх рамок на стінках вуликів башти? І так піднімаєш рамку, коли всі 10 на місці і деруть соти ті надбудови аж бігом :confused: а зараз то взагалі, якщо так продере, а крайні рамки вже повномед і майже повна печатка, то ужастік :( зразу лизухи набігають спасать свою рамочку:D і не дай бог нею накапать:confused:

Я місяць не дивилась... єлє-єлє пороздирала:D ті гнізда, щоб хоч побачить, шо там робиться:D

Ой, я щось пориваюсь від Гофмана відмовитись, побачим. Якось мене цей розділювач підкумарює, я і так знаю, який має бути зазор вже.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 243567)
Також починаю із 2-ї рамки розбирати.

я її не дістану, не виколупавши першу:D

ozi 03.09.2018 14:42

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 243561)
Інна,для таких цілей е виймач рамок з ручками

В этом году начал пользоваться такой стамеской, как на фото, то очень удобно выуживать рамки ее длинным концом.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

спасатель 101 03.09.2018 15:20

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Сергій 77 (Сообщение 243574)
Я відводки роблю не залежно від медоносів, а залежно від термінів входження в ройовий стан.

Пасіка кочова і для мене фактор взятку значимий. На стояку, коли акція, липа лише підтримуючі, той і питань не виникає.
А пасіку зароїти? Ну навіть і знаю, наскільки треба нічого не робити...

АНД 09.09.2018 13:38

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 243590)
В этом году начал пользоваться такой стамеской, как на фото, то очень удобно выуживать рамки ее длинным концом.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Користуюсь давно такою стамескою:ok: задоволений нею, придбав колись у нашого фурумчанина бороди, він колись хотів їх багато наробить для продажу, но наші мастера загнули йому ціну котра перевищувала, оригінал цього китайского інструменту, хоч він і китайский но метал хороший, придбаєте не пожалієте.(ИМХО):ok: там де пише зацеп я підточив добре корпуса розєднувать ,і до димаря гнилушки декотрі :drovosek: подрібнювать, щоб не бігать за ножом чи топориком:o

ozi 09.09.2018 16:18

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от АНД (Сообщение 244025)
там де пише зацеп я підточив добре корпуса розєднувать

Там зацеп уже зразу заточений, та якраз зроблений щоб корпуса розьєднувати.

Эндрюс 05.03.2019 13:07

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
ребята подскажите, как поступить. в зиму пошел отводок несильный. клуб сформировался на крайних рамках, возле заставной. сегодня заглянул, крайняя улочка обсыпалась и пчел две улочки осталось. что с ними делать?

Кудлянин 05.03.2019 13:16

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Эндрюс (Сообщение 258248)
пчел две улочки осталось. что с ними делать?

Соединить с другой семьей .

zeus 05.03.2019 13:29

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Эндрюс (Сообщение 258248)
ребята подскажите, как поступить. в зиму пошел отводок несильный. клуб сформировался на крайних рамках, возле заставной. сегодня заглянул, крайняя улочка обсыпалась и пчел две улочки осталось. что с ними делать?

Посмотрите внимательнее. Если это не горстка пчел сверху рамок, то есть смысл утеплить и пусть пока сидят себе. Лишняя матка в любом случае не помешает.

Юрій Чугай 10.03.2019 19:29

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от zeus (Сообщение 258252)
Посмотрите внимательнее. Если это не горстка пчел сверху рамок, то есть смысл утеплить и пусть пока сидят себе. Лишняя матка в любом случае не помешает.

Якщо матка лишилась?

спасатель 101 11.03.2019 14:48

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Эндрюс (Сообщение 258248)
ребята подскажите, как поступить. в зиму пошел отводок несильный. клуб сформировался на крайних рамках, возле заставной. сегодня заглянул, крайняя улочка обсыпалась и пчел две улочки осталось. что с ними делать?

У Вас корпусна система. Лишнє прибрали, утеплили і головне через целофан поставили на сильну сім'ю. А тижнів через три, поміняли корпуси місцями і маєте 2 сім'ї. Але це коли воно того варте, тобто матка непогана була ... ну одним словом все підказує, що їм необхідно допомогти.
Матку в таких випадках побачити не проблема, якщо умови не дозволяють, то все без пошуку, а при нагоді ...
Все на бажання, а об'єднати - це саме найпростіше!

Вадим Попов 19.07.2019 12:49

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Перечитав усю тему і все таки перепитаю. Так 1 корпусу вистачить для розплоду? Просто не хочу по 2 корпусти на сім'ю робити і тягати потім його...

Димас 19.07.2019 13:20

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 267408)
Так 1 корпусу вистачить для розплоду?

У одних вистачить, у інших - ні. :)

kroxaru 19.07.2019 13:29

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 267408)
Так 1 корпусу вистачить для розплоду?

Некоторые в одном нагнав 8 рамок,стремятся роиться,некоторые в двух корпусах разгоняются до 6-8 рамок с расплодом.
Просто перед взятком надо следить,чтобы во втором корпусе был преимущественно крытый расплод.

ozi 19.07.2019 13:36

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267410)
Просто перед взятком надо следить,чтобы во втором корпусе был преимущественно крытый расплод.

То есть Вам одного корпуса не хватает?

kroxaru 19.07.2019 13:38

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 267411)
То есть Вам одного корпуса не хватает?

Для меда или расплода?

ozi 19.07.2019 13:39

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267412)
Для меда или расплода?

Название темы хоть гляньте...

kroxaru 19.07.2019 13:42

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 267413)
Название темы хоть гляньте...

Название темы я читал.
Человек спросил о втором 300 корпусе,а я как раз в два корпуса и работаю.
При сильных взятках,второй корпус мал,надо докидывать еще 145,а иногда и еще одну.

ozi 19.07.2019 13:50

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267415)
При сильных взятках,второй корпус мал,надо докидывать еще 145,а иногда и еще одну.

Все таки Вы не читали название темы... Или для расплода докидываете?

kroxaru 19.07.2019 14:01

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от ozi (Сообщение 267416)
Все таки Вы не читали название темы... Или для расплода докидываете?

У нас с вами разговор в стиле моя твоя не понимай....

Вадим Попов 19.07.2019 15:57

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267418)
У нас с вами разговор в стиле моя твоя не понимай....

Я питав чи достатньо одного корпуса. А ви відповіли як треба працювати з двома.

kroxaru 19.07.2019 16:50

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 267423)
Я питав чи достатньо одного корпуса. А ви відповіли як треба працювати з двома.

Сама тема не обговаривает сколько 300 корпусов надо.
3 года назад я купил первый 10 рамочник 300 +2* 145.
Отработал сезон и сравнил с ульями с соседней пасеки где было 2 по 300 и 145 сверху.После перешел на эту систему.

seim 19.07.2019 17:27

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267424)
Сама тема не обговаривает сколько 300 корпусов надо.
3 года назад я купил первый 10 рамочник 300 +2* 145.
Отработал сезон и сравнил с ульями с соседней пасеки где было 2 по 300 и 145 сверху.После перешел на эту систему.

в чем преимущество?

kroxaru 19.07.2019 17:36

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 267426)
в чем преимущество?

Успевают наростить большое количество пчелы к ГВ.

Владимир Татомир 19.07.2019 22:27

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 267427)
Успевают наростить большое количество пчелы к ГВ.

Кому мед, кому пчела.Сегодня на выездном точку, улья залиты медом.Внизу трехсотая рамка в основном десятки, хотя есть и двенадцать и шестнадцать рамок с 145 надставкой.Могу с уверенностью заявить, под гнездо корпуса с десяти хватает полностью.Надставки полные меда, расплод плотный на семи и по чуток есть на 8,9 рамках.Выдернул по одной, две медовых и дал вниз под черву, хотя можно и не делать эту операцию, старые привычки не убрались:DВ одной десятке молодая матка, гнездо на семи рамках поджато заставной, просто прощелкали и не расширили, сверху две надставки залито, расплод семь полных.

tigor 22.07.2019 10:25

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 267448)
на семи рамках поджато заставной

Як німець вчив!

Ironcity 22.07.2019 15:29

Re: Пчеловождение в десятирамочных ульях на рамку 300 с магазинами на 145
 
Цитата:

Сообщение от tigor (Сообщение 267621)
Як німець вчив!

Точно. Визначили силу матки )))


Текущее время: 19:36. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot