Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Пригоди пасічника вихідного дня (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=5383)

Димас 05.07.2019 13:57

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266533)
Поясню, почему против нашей пчелы. На пасеке стоят мои аборигены и Сани бакфаст. Его жена помогала ему открывать ульи в купальнике, шортах и скафандре на голове. Мои же постоянно меня преследуют, вечером вообще не залезть. Вчера отбирал пчел для прививочного ящика, так дали штук 50 уколов. А его спокойные-преспокойные.

Happy hiver, у тебя просто не было времени "отселекционировать" своих пчел + постоянно покупаете чужие пакеты. У вас идет "гонка " расширения. Надо потратить два-три года для начала и вывести миролюбивых местных. Они лучше чем иностранные носят мед, меньше болеют и более приспособлены к нашему климату. Конечно проще купить сразу "отселекционированных" пчел на миролюбие чем самому терять время. Бакфаст в последующих поколениях становится серым... Ну ладно, отвлеклись от темы , мысли в слух. Можете не обращать внимания :)


Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266533)
Подсолнух пошел уже как три дня. Привесы норм:
01.07 - 36,0
02.07 - 36,7
03.07 - 38,3
04.07 - 40,8

Поразительно что в Харькове подсолнечник зацвел так же рано как и на юге. Стоите вплотную к полю? Почему улей такой легкий, не из доски?

Happy hiver 05.07.2019 14:02

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от mur (Сообщение 266537)
..так вони, мабуть, з "древніми" матками- от і результат?

Ні, це селекція ройових маток, яких завжди так виводили на пакети і не морочили собі голову. А ось хто купляє, то у того і голова болить.


Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 266539)
Happy hiverПоразительно что в Харькове подсолнечник зацвел так же рано как и на юге. Стоите вплотную к полю? Почему улей такой легкий, не из доски?

В мене фермер трапився супер. Якщо оброблює поля, то письмово під розпис попереджує про обробки. Самі обробки такі, що зранку о 10 годині вулики вже відчиняю. Також він сіє соняшник різного віку та різних сортів та гібридів. Зараз тільки почав цвісти соняшник тонкий та високий. А той, що низький та товстий, той ще не почав розпускатися.

Happy hiver 05.07.2019 16:04

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 266539)
Happy hiver Почему улей такой легкий, не из доски?

Вулик корпус Рута + 2 магазини, 35 мм. доска. Відібрав медові корпуси, поставив вощіну.

seim 05.07.2019 16:12

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 266545)
Вулик корпус Рута + 2 магазини, 35 мм. доска. Відібрав медові корпуси, поставив вощіну.

а в чем смысл комбинации 230 и 145 рамок? Это же хуже чем 300 и 145

Happy hiver 05.07.2019 19:59

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 266546)
а в чем смысл комбинации 230 и 145 рамок? Это же хуже чем 300 и 145

Потому что ранее у меня были Рута. Но распрощаться с ними не смог. Но на практике они мне не помеха.

Ромен 05.07.2019 20:42

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от TvaleriN (Сообщение 266523)

У меня возник вопрос. На последнем фото рамочка, как я понял отобранная для откачки. На этой рамочке не видно ни каких признаков печатки, соответственно и мед явно не дозревший...

Не факт ,відквчав 9 магазинів липи,печатки практично не було,перевірив на вологу рефлектометром 16,7.Погода теж дуже впливає ,крім того ,буває взяток різко обривається, мед зрілий, а запечатати неможуть.

Happy hiver 31.07.2019 06:07

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

Happy hiver 07.08.2019 14:20

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Серпень 2019 року. А що там у...

Розповідати начебто і нічого, а начебто і є що.
Пройшов липень, на контрольному вулику +54 кг. соняха. Це добре. Але підвели ті сім'ї, які прикупив в Полтаві та які багато байдикували. А ось пакети 4+0 показали себе досить пристойно. Принаймні по корпусу 145 принесли фацелії.
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

З 10 серпня я планував подорож до Європи. Тому мені треба було все зробити до цієї дати. Отже, для відкатки меду я найняв причеп (пізніше викладу відео про причеп). Якщо б запізнився на 1 день, то вже б не зміг відібрати корпуси, бо пішли дощі. 05-06.08.2019 я ввечері їм поставив смужки від кліща. Бджоли були досить спокійні, тому все обійшлося без апітерапії.:)
Але все ж таки пригоди є. Перше, це я так і не встиг поміняти маток. Свою карніку з Німеччини отримав пізно, тому з виводом маток не встиг. Трохи вивів маток від маток товарища по пасиці, але ж таки не встиг поміняти. Отже, буду це робити в вересні. Також не встиг вивезти пасіку на дачу. Але сонях ще квітує, тому хай стоїть і далі.
А дома тим часом серед вихідних одночасно фасував мед для магазину, та ще паралельно робив велике замовлення воскових серветок та ароматичних саше на виставку в Словакію . Ну а на завершення ще робили букети для виставки в магазин, колоски для яких збирали під дощем. :kill:
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

В наступній темі розкрию всі плюси та мінуси (їх більше) щодо торгівлі через супермаркет. Не переключайтесь! :beer:

Happy hiver 07.10.2019 12:10

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Рахуємо грошики, або де закопати монети :)

Ну що, скучили за моїми пригодами? :D
Ось і прийшов час порахувати наші грошики. Але спочатку нагадаю, як все починалося. Зареєструвався я в березні 2019 року ФОПом 2-ї групи. Плачу 10% єдиного податку замість 20% (так як мешкаю у Харкові, де встановлюється розмір цього податку) та 20% ЄСВ. Податок на місяць становить приблизно 1400 гривень (для простоти округляю).
Далі я зареєструвався в банку, де плачу за обслуговування 100 грн. на місяць.
Починаючи з березня по вересень в мене замовили 780 кг. меду. В собівартість я заклав соняшник по 45 грн. за 1 кг. та різнотрав’я – по 50 грн. Тобто різниця з оптом лише 15 гривень (в середньому). А тепер нескладний рахунок і маємо:
- 780 кг. Х 15 гр. = 11 700 грн.
- Податки за березень-вересень = 8900 грн.
- Обслуговування банку = 900 грн.
- В наварі аж 1900 грн. за 7 місяців, тобто по 270 грн. на місяць.
І це хлопці та дівчата, в мене замовляє крупна міська мережа, а не просто маленький магазинчик. Ні, звісно там ще було закладено фасування у якомусь відсотку. Але ж привезти банки, занести їх на 8-й поверх, мед декристалізувати, розлити, банки помити, прожарити їх в духовці. Все це забирає не тільки час, але і гроші.

Але і цього прибутку не буде, адже мої замовники віддають мені гроші при наступному замовленні. Наприклад, замовили в мене товар в липні. Три неділі я фасував, готував. На початку серпня я надав товар. Тепер вони замовили в мене мед на початку жовтня. Поки я приготовлю товар, буде кінець жовтня. Ось і виходить, що між серединою липня і початком листопада проходить 3,5 місяці.

Підсумок буде не сумний, але тверезий. :old:
Щоб заробляти на продажу в таких супермаркетах потрібні великі обсяги і багато часу. Або найманих працівників. А так як я працюю на себе, то мені виходить не рентабельно працювати з такими великими мережами.

Ну і якщо бажаєте від мене пораду, то вона буде такою, що у Вас є чотири вибору:
- здавати свій мед по 30 грн. гуртом;
- продавати мед в крупні мережі по 45 грн.;
- продавати мед в дрібні мережі по ... (як домовитеся);
- робити питні меди (але то вже інша історія).

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

yuasaver 07.10.2019 12:28

Re: Пригоди пасічника вихідного дня
 
Цитата:

Сообщение от Happy hiver (Сообщение 273285)
Рахуємо грошики, або де закопати монети :)

Ну що, скучили за моїми пригодами? :D
Ось і прийшов час порахувати наші грошики. Але спочатку нагадаю, як все починалося. Зареєструвався я в березні 2019 року ФОПом 2-ї групи. Плачу 10% єдиного податку замість 20% (так як мешкаю у Харкові, де встановлюється розмір цього податку) та 20% ЄСВ. Податок на місяць становить приблизно 1400 гривень (для простоти округляю).
Далі я зареєструвався в банку, де плачу за обслуговування 100 грн. на місяць.
Починаючи з березня по вересень в мене замовили 780 кг. меду. В собівартість я заклав соняшник по 45 грн. за 1 кг. та різнотрав’я – по 50 грн. Тобто різниця з оптом лише 15 гривень (в середньому). А тепер нескладний рахунок і маємо:
- 780 кг. Х 15 гр. = 11 700 грн.
- Податки за березень-вересень = 8900 грн.
- Обслуговування банку = 900 грн.
- В наварі аж 1900 грн. за 9 місяців, тобто по 200 грн. на місяць.

У вас є ще невеличкий + якого ви не помітили, сплата ЄСВ фіксується по особовому рахунку і добавляється до суми ЄСВ по основному місцю роботи, а це може мати суттєве значення в майбутньому.....


Текущее время: 22:23. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot