Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

Юрій Чугай 21.04.2023 10:52

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Підставляю щотижня маломедки в свої добре піджаті сімейки. Розвиток трохи затримується, розплоди досі ріденькі і не на всю рамку. Більші сім'ї (залишив 6-7 рам) вже почали висіти шапками на нижніх брусках - розширяю корпусом вниз з 2-3 маломедками і будівельною рамкою. Відцвітає абрикос, зацвіли сливки, вчора бачив перші кульбаби. Бджоли літають, але взятку нуль. Добре хоч пилок по трошки несуть (запасу перги у вуликах нема). За тиждень будівельні рамки ніхто будувати не почав хоча висять на них.

ПчОла 21.04.2023 22:17

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 298655)
Більші сім'ї (залишив 6-7 рам) вже почали висіти шапками на нижніх брусках

У вас сімї зараз на 7 рамках рута?

Юрій Чугай 21.04.2023 23:13

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от ПчОла (Сообщение 298657)
У вас сімї зараз на 7 рамках рута?

Таких лише відсотків з 15-20, решта слабші. Але, як показує практика, кількість рам і обсидка це дуже суб'єктивні явища.

Лиза 22.04.2023 17:26

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Вложений: 4
:)Сегодня у нас наконец-то потеплело. С утра правда моросил дождь, но хоть полдня было солнечно и тепло. Я перебрала гнезда и расширила 15 семей. Кормов было маловато. Печатного расплода в основном 5- 6 рамок. В одной семье было только три печатного. И в двух десятирамочниках по четыре рамки ( добавила маломедки до полного корпуса) Там где 5-6 печатного расширила маломедками до 13 рамок. Сейчас самое красивое время года у нас цветут черешни, вишни, сливы. По пастбищу расцвели одуванчики, дикие груши.
На завтра прогнозируют тоже теплый день продолжу работу.

Petrovich73 23.04.2023 18:53

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Добрий день. За скільки днів до відбору маточників оптимально робити відводки? Відбір маточників запланований на 26 квітня, а в силу обставин, я ще не зробив відводки. Планую ставити маточники у відводки. Чи не запізно буде 24 квітня? Якщо пізно, то чи є розумна альтернатива?:)

Ромен 23.04.2023 23:09

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Petrovich73 (Сообщение 298662)
Добрий день. За скільки днів до відбору маточників оптимально робити відводки? Відбір маточників запланований на 26 квітня, а в силу обставин, я ще не зробив відводки. Планую ставити маточники у відводки. Чи не запізно буде 24 квітня? Якщо пізно, то чи є розумна альтернатива?:)

Нормально.

Viktor56 24.04.2023 10:14

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Потрібна порада.В мене всі вулики Українські лежаки,зараз недорого продаються перезимувавші сім"ї на Даданівську рамку,хочу взяти декілька,бачу всі натягують проволку горизонтально,потім жаліються що коли струшуєш бджіл при відкачці відлітає верхня рама,я думаю якщо натянути вертикально ця проблема відпаде,чому ж тягнуть горизонтально?:kill:

Добавлено через 8 минут
Я так чи інакше буду все рівно робити корпусні вулики,є дуже гарне місце вивозити на все літо,там камери вже стоять,не потрібно сильно охороняти(ставок товариша),поряд невеликий лісок,це захист від вітрів,і кругом поля,більше шансів що будуть поблизу медоноси,таскати свої лежаки не має бажання.

icetee 24.04.2023 11:12

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 298665)
Потрібна порада.В мене всі вулики Українські лежаки,зараз недорого продаються перезимувавші сім"ї на Даданівську рамку,хочу взяти декілька,бачу всі натягують проволку горизонтально,потім жаліються що коли струшуєш бджіл при відкачці відлітає верхня рама,я думаю якщо натянути вертикально ця проблема відпаде,чому ж тягнуть горизонтально?:kill:

Добавлено через 8 минут
Я так чи інакше буду все рівно робити корпусні вулики,є дуже гарне місце вивозити на все літо,там камери вже стоять,не потрібно сильно охороняти(ставок товариша),поряд невеликий лісок,це захист від вітрів,і кругом поля,більше шансів що будуть поблизу медоноси,таскати свої лежаки не має бажання.

Спробуй вертикально, потім розкажеш

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Viktor56 24.04.2023 12:51

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 298667)
Спробуй вертикально, потім розкажеш

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Я вже пробую,правда результат побачу можливо навіть не цього року,вони спочатку в гнізді попрацюють.;)

Human 24.04.2023 13:58

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цвітуть черешні, сливки, кульбаба, розквітають вишні.
Не дивлячись на погану погоду, сім’ї розвинулися добре.
Деякі розширив корпусами, бо вже маткам ніде сіяти, будують мисочки.
В слабших відводках поміняв місцями корпуси.


Текущее время: 13:56. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot