Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2020 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6277)

zelya343 21.07.2020 22:49

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от А'Лексаныч (Сообщение 285284)
Наверно недосмотрел в июне, когда изза засухи пчелы перестали наращивать совсем. Сейчас кое-где семьи по 4-5 улочек (( посоединял, хоть и жалко было капец.. Хорошие матки были, пчелы мирные, аккуратные, занос ровный, моли нет. Но не нарастились. А я со слабаками уже наигрался, хватит... Соединил и хоть работа пошла в полную силу, уже и гнездо держат и корпуса льют. А все равно жалко ))

Прекрасно вас понимаю, т.к. балуюсь пакетами. Каждая несчастная семейка рассматривается как надежда на пакет следующей весной. Или как возможность сохранить до весны запасную матку. Каждое действие по объединению проходит болезненно.

Добавлено через 36 минут
Цитата:

Сообщение от seim (Сообщение 285289)
Вощина Тупота.

Років мабуть з 8 купував у Тупоти - непогана. Якось спробував Боярку. Останні 2 роки знайшов (підказали) магазинчик на ринку Северный в Одесі. Там і віск приймають, і вощина непогана (Любашівка Одеської обл), і мені зручно - недалеко. То вже там і беру. Хазяїн - також бджоляр з немалим стажем і непоганою репутацією.
В цьому році також деякі сім"ї свіжу негайно заливають, хоч і ставлю в розрив гнізда. Але це коли розпочав квітнути соняшник.

Волкотрубенко 23.07.2020 09:15

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от torris (Сообщение 285205)
сімя без матки. раніш виводив з ройового, залишивши їм маточник на виході. через певний час переглянув сіє трутовка, покидала яйця скрізь в тому числі і в мисочки. дав їм рамку з личинками- не відтягують свищеві, переглянув і видалив їхні маточники- теж не тянуть. сьогодні про всяк випадок переглянув на наявність матки- матки не знайшов. щоправда даю відкритий росплід то перестала трутовка сіяти(почали годувати росплід а не трутовок). на мій погляд сімю можна врятувати лише підсадивши плідну матку, накриту ковпачком з невеличким, пару рамок відводком. просто підсаджувати маток в таку сімю думаю не варто. які в кого міркування з цього приводу?

Было у меня в этом году пять семей без маток после майского роения. Я у них начал сушь отбирать так как надо было рои на что-то садить. Но тут началась вторая волна роения от переизбытка пчел в семьях и я просто подставлял в безматочные семьи 3-4-5 рамок с расплодом, пчелами, роевыми маточниками и поющими матками. Вчера посмотрел в этих семьях матки отлично сеят, семьи перспективные. Не могу сказать что я спас семью, скорее создал новую, просто было лень куда-то вытряхивать или соединять трутовок и тягать лежаки для освобождения улья. Но это была импровизация, обычно нет растянутого роения.

Kitam 23.07.2020 21:27

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Вложений: 1
Не сочтите за сумашествие...но у нас зацвела..акация.

bvv 23.07.2020 21:35

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от Kitam (Сообщение 285333)
Не сочтите за сумашествие...но у нас зацвела..акация.

... не... сочтем...

Kostik 23.07.2020 22:10

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от Kitam (Сообщение 285333)
Не сочтите за сумашествие...но у нас зацвела..акация.

Тоже самое и у нас. Я уже не удивляюсь всем этим причудам природы.

TvaleriN 23.07.2020 22:16

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от Kitam (Сообщение 285333)
Не сочтите за сумашествие...но у нас зацвела..акация.

У нас цветет с начала июля и до сих пор. Правда, толку ни какого...:(

Beeman1 24.07.2020 11:41

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Вчора близько 14-ї години чую на пасіці характерний гул, вийшов подивитися - з сильної сім"ю (після травневого голоду і часткового осипання об"єднував по 2) виходить рій, ну думаю капець, ніколи в цю пору роїв не було. Покрутилися геть високо біля вільхи (там би я їх і не думав діставати) і вернулися назад у вулик. От і думаю - що це було і чи треба приймати якісь міри чи ні, бо їм треба вже скоро до зими готуватись, а вони роїтись надумали. До речі роїння в цьому році практично не було, так пару ройків вийшло на початку травня, а далі холод, голод і бджолам вже було не до роїння, а тут видно шпари відійшли... .

АндрейБуки 24.07.2020 12:53

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от Beeman1 (Сообщение 285350)
Вчора близько 14-ї години чую на пасіці характерний гул, вийшов подивитися - з сильної сім"ю (після травневого голоду і часткового осипання об"єднував по 2) виходить рій, ну думаю капець, ніколи в цю пору роїв не було. Покрутилися геть високо біля вільхи (там би я їх і не думав діставати) і вернулися назад у вулик. От і думаю - що це було і чи треба приймати якісь міри чи ні, бо їм треба вже скоро до зими готуватись, а вони роїтись надумали. До речі роїння в цьому році практично не було, так пару ройків вийшло на початку травня, а далі холод, голод і бджолам вже було не до роїння, а тут видно шпари відійшли... .

Матка виходила молода не плідна на обліт із сильного вулика після тихої зміни думаю і спомтерігаю що маток де голод був бджоли міняють по тихому ....причина якось із голодом повязана

Beeman1 24.07.2020 14:11

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от АндрейБуки (Сообщение 285351)
Матка виходила молода не плідна на обліт із сильного вулика після тихої зміни думаю і спомтерігаю що маток де голод був бджоли міняють по тихому ....причина якось із голодом повязана

Ви знаєте, що може бути правда, відбирав в цієї сім"ї мед і коли дійшов до розплоду, то на одній середній рамці виявив маточник, з якого матка вже вийшла, далі вони мені полізти не дали, я ще подумав, коли встигли... .

TvaleriN 24.07.2020 23:34

Re: Сейчас на пасеке 2020
 
Цитата:

Сообщение от АндрейБуки (Сообщение 285351)
Матка виходила молода не плідна на обліт із сильного вулика після тихої зміни думаю і спомтерігаю що маток де голод був бджоли міняють по тихому ....причина якось із голодом повязана

100 %, в этом сезоне не однократно наблюдал подобное при тихой смене. А вот насчет голода не знаю, у своих голода не допускал. В безвзяточный период семьи поддерживал прошлогодними маломедками.


Текущее время: 15:44. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot