Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Ульи (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Вываривание ульев в парафине (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1262)

Дет Котэ 29.10.2013 19:45

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Серьога (Сообщение 42592)
подскажите пожалуйста такой парафин годится для проварки корпусов??


Вываривать нужно в пищевом парафине, а это явно технический.

Серьога 29.10.2013 19:52

Re: Вываривание ульев в парафине
 
с чего Вы взяли что он технический
если я не ошибаюсь то П2 это пищевой

Дет Котэ 29.10.2013 19:56

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Ошибся!
Погуглил... таки да - это пищевой. :)

Серьога 29.10.2013 20:02

Re: Вываривание ульев в парафине
 
токо я так понимаю что он в гранулах
подойдет ли он?

Дет Котэ 29.10.2013 20:06

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Это тип фасовки, а не свойства парафина.

владимер 11.11.2013 10:18

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Можно ли вываривать(обрабатывать)пе нополистирольные(снаружи фанера) корпуса парафином?

Serioga 11.11.2013 21:55

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от владимер (Сообщение 43339)
Можно ли вываривать(обрабатывать)пе нополистирольные(снаружи фанера) корпуса парафином?

Не стоит заморачиваться: обычная грунтовака ГФ-21 и 1-2 слоя ПФ-115 (ИМХО)

Schkiper 13.11.2013 17:43

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 43373)
Не стоит заморачиваться: обычная грунтовака ГФ-21 и 1-2 слоя ПФ-115

Серёга, думаю ты прав, для фанеры самое то:ok:

vodolej 17.11.2013 11:18

Re: Хвастаемся своими изделиями
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 28334)
це нам показують і доказують бджоли, починаючи від стелі і до нижнього рівня зимового гнізда вони старанно покриваоть прополюсом всю внутрішню поверхню.
PS. І чог б це? Можливо відповідь знають прихильники дихання деревини!

Так, саме так. Бджоли розмовляють з нами соєю реакцією на всі наші дії. Вважаю на основі власного досвіду що бджолам не потрібне ніяке "дихання" деревини і тому вони покривають прополісом все і стіни і стелю. Погляньте як вони заліплюють стелини, сітки, холстики - мабуть не потрібні їм верхня вентиляція. Крім того прополісом вони обеззаражують поверхню вулика з середини . (ИМХО)

верес 18.11.2013 13:29

Re: Вываривание ульев в парафине
 
Шановний vоdоlеj, то що, своїм повідомленням Ви підтверджуєте нульову, надуманну, роль "дихання деревини" в вентиляції вулика, доречі, тоді мабуть є потреба навести ясність. І з терміном "вентиляція", замінивши його на "повітрообмін",але це в іншій темі.
Р.S. хочу поділитися напрацяваннями в темі - проварювання в парафіні.
Так от, після проварювання (осікора) деревина запросто витримує 60 хвилинне занурення в воду без збільшення своєї ваги.
Збільшення маси ж після проварювання, до 40%, (залежить від технології), а не зменшення, як тут повідомляли.
По технології. Температура -120, і це мабуть межа, тому що, навіть за такої, деревина втрачає механічні властивості, а саме, стає крихкою.
"Колайдер" з електророзігрівом, 3-ф, х 1500 вт, (разом 4,5 кВт), 50 дм. куб. до 130* за 40 хв.
Знаючи, що деревина швидше віддає і вбирає вологу через торцеві зрізи, само- собою це наштовхнуло на "свою" технологію,
Щоб уникнути можливої деформації ддревини при проварюванні, (відбувається процес всихання) критичним є час проварювання.
Як я проварюю:
1. Температура парафіну до занурення деревини 130,
2. після занурення - ~120.
3. Прогрівання, (саме так, а не проварювання, яке не дає потрібного результату, окрім як обману і шкоди)- до 5 хв.
4. Витягую виріб, спостерігаю за інтенсивністю повітро-паро виділень на торцях,(шипіння), при зниженні його інтенсивності, почнеться процес осмосу (всмоктування), виконую декілька, (до 5) коротко термінових занурень з інтервалами рівними часу "просихання" торців від парафіну. Завдяки цьому парафін всмоктуєуься в деревину, закриває капіляри, а це сприяє захисту від зволоження.(можливо столяри-проффі, знають, чому забитий нагель з часом вилазить).
ще раз. Р.S. Я проварюю не виріб, а деталі, після виконання всіх техпроцесів,з усіма потрібними отворами, навіть під цв'яхи.


Текущее время: 01:53. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot