Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Другие продукты (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=86)
-   -   Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2322)

Slavko 15.09.2016 14:11

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Хтось пробував прорахувати витрати на "видобування" спирту по електроенегрії з новими розцінками?

Urik 15.09.2016 14:12

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
А ще в мене првильний запах спирту з*являеться десь через тиждень.

Slavko 15.09.2016 14:17

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от Urik (Сообщение 152317)
Я так і роблю тільки не винюхую, а міряю градус.

Особисто пробував і міряти, і нюхати - при відборі "голови" ліпше нюхати. При відборі "хвоста" швидше використовувати папірець та запальничку (поки горить - в основну фракцію). перестало горіти - в інший посуд, поки як сказав mur не буде капати "мутним"

Urik 15.09.2016 14:25

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от Slavko (Сообщение 152323)
Хтось пробував прорахувати витрати на "видобування" спирту по електроенегрії з новими розцінками?

Скільки б не коштувало, я більше до магазину ні ногою!!! :alc:

Добавлено через 5 минут
Дінка загавкала мабудь пішли "хвости" ох і нюх у неї на це діло. :rofl2: :ok: Пішов мінять на нову порцію. ;)

mur 15.09.2016 15:56

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от Urik (Сообщение 152324)
А ще в мене првильний запах спирту з*являеться десь через тиждень.

..як я роблю свою горілку:
1.Розбавляю до приблизно 45 град (спиртомір, як і в Urik, "ніякий").
2.Настоюю 2-3 тижні на добавках (трави чи ще що), зливаю і відфільтровую.
Але ця горілка відразу "гостра", вона не готова.
3.Розливаю в банки чи пляшки - і на відпочинок, хоча б на 3 тижні. Після цього смак
стає м'яким.
Цитата:

Сообщение от Slavko (Сообщение 152323)
Хтось пробував прорахувати витрати на "видобування" спирту по електроенегрії з новими розцінками?

..розрахунок досить простий. Приведу приклад для своїх умов.
Наприклад, переганяємо з спирту-сирцю (самогону любої міцності, розбавленого до приблизно 40 об). ТЕН 1,5 КВт. ( 20 - 23 л рідини у баку). На виході буде (очікується) 4 л спирту. На практиці в мене на це йде приблизно 10 -- 12 годин:
-1,5 год - розігрів до кипіння;
-1,5 -- 2 год дуже повільний відбір "голов", приблизно 350-400 мл (8-10% від прогнозованого обсягу спирту);
- 6-8 годин відбір спирту (те, що будемо вживати; може, й занадто повільно, але
зате чистіший спирт);
-0,5 год - відбір "хвостів" в наступну перегонку.
Я напалюю загалом за місяць ел.енергії стільки, що попадаю в 2-й тариф, а це по новому 1,29 грн/КВт. Значить, мої 4 л спирту в електриці коштують 1,5 КВт х 10 год х 1,29 грн = 20 грн. або 5 грн/літру. Це на колоні, виготовити вже чистий (96%) спирт. А перед цим ще треба отримати самогон (спирт-сирець), але це менше часу і менші витрати, хай ще ляже по 2 грн на кожну літру.
До речі, якщо я переганяю яблучне (на "кальвадос" або виноградне на "коньяк" вино, то переганяю на колоні тільки 1 раз. Таким чином, в якійсь мірі зберігається відповідний аромат. При цьому спирт отримую в районі 92-95 %об.

Таким чином, не електрика нас вдарить по кишені, а... проточна холодна вода, якщо вона по лічильнику. А її витрачається за 10 годин боюсь уявити скільки, це вам не звичайний самогонний апарат. Як ви здогадались, у мене (поки-що) лічильника нема, але треба думати над цим питанням, бо все одно лічильники будуть з часом у всіх.

Добавлено через 13 минут
..я "народив" цю тему, і хочу змістити АКЦЕНТИ: від початку питання стояло так- поділитись рецептами алкогольних напоїв на основі горілки (значить міцних), але з використанням продуктів бджільництва і інших інгридієнтів (травки, квіти і т.п.). Тому, якщо хтось знає такі рецепти, то я і багато учасників були би вдячні!
Виготовлення медовух, квасів чи ще чогось (слабоалкогольних)- на то на форумі бачив відповідну тему. Обговорити процес отримання горілки чи спирту тут не зашкодить, але і на це є інші форуми, там це більш докладно можна дізнатись.

Slavko 15.09.2016 16:02

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от mur (Сообщение 152336)
Таким чином, не електрика нас вдарить по кишені, а... проточна холодна вода, якщо вона по лічильнику. А її витрачається за 10 годин боюсь уявити скільки, це вам не звичайний самогонний апарат. Як ви здогадались, у мене (поки-що) лічильника нема, але треба думати над цим питанням, бо все одно лічильники будуть з часом у всіх.

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] - рішення для дорогої води

Urik 15.09.2016 16:24

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от mur (Сообщение 152336)
..я "народив" цю тему, і хочу змістити АКЦЕНТИ: від початку питання стояло так- поділитись рецептами алкогольних напоїв на основі горілки (значить міцних), але з використанням продуктів бджільництва і інших інгридієнтів (травки, квіти і т.п.). Тому, якщо хтось знає такі рецепти, то я і багато учасників були би вдячні!
Виготовлення медовух, квасів чи ще чогось (слабоалкогольних)- на то на форумі бачив відповідну тему. Обговорити процес отримання горілки чи спирту тут не зашкодить, але і на це є інші форуми, там це більш докладно можна дізнатись.

Я зараз гоню без грама цукру, так що я в темі, тільки промиті обрізки з останньої відкачки, А настоюю на горіхових перепонках, в мене їх зараз як у дурня махорки, дякувати МЕДу, смак і вигляд дуже подобаеться. :ok: От коли гнав звичайний самогон було не те, як не очищай все одно смердить, та й самопочуття після вживання цих двух напоїв дуже відрізняеться, невідь якщо не "свинячіти".

mur 16.09.2016 10:06

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
[QUOTE=Urik;152339]настоюю на горіхових перепонках,

..так, це класика для чачі, але годиться і для інших варіантів. Це пройдений етап (мною).

А хочеться щось "медовіше, бджолиніше", з ароматами квітів...
Я такі горілки пробував, та до рецептури не допускають!

Я думаю (сам не переганяв), що при перегонці медової браги в спирт його аромати зникають або змінюються не на краще (мед високих температур не любить); значить треба в горілку додавати мед в процесі настоювання. Бо ті "автори", що мене пригощали смакотою, самі не гонять, купують горілку або спирт, а далі вже чаклують, настоюють.

Urik 16.09.2016 19:41

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Очень давно еще в прошлой жизни, 80 какой то год, сидим у меня дома, компанией пчеловодов, ждем кума с пакетами из Муккачево. Ну а если мужиков собралось больше чем пальцев на руке, то естественно на столе появляется трехлитровая чекушка, ну так как теща (царство небесное) у меня работала ст. мастером на радиозаводе то на столе стоял чистый спирт. Я беру родниковую водичку разбавляю 1к1, добавляю по трошку меда на выбор, кому какой до вподобы, а один уперся я буду чистый (не хер переводить продукт) и кидает в наполовину наполненный гранчак столовую ложку меда. Я говорю Серега в чистом спирте мед не растворится нужно с водой или без меда
- тебе что жалко
-да нет делай что хочешь
Он взбивает эту субстанцию ложкой, и в рот, пока нес мед отслоися и осел на дно, он вливает в ротяку содержимое, спирт провалился а медом залепило весь рот, не может ни дохнуть ни перднуть, глаза на выкате, руками машет, а мы все скатились под лавку корчимся от смеха, и помочь ни чем не можем. Так я стех пор медом не пользуюсь, хотя на вкус штука приятная. :)

serhio70 23.09.2016 21:15

Re: Алкогольні напої з використанням продуктів бджільництва
 
Цитата:

Сообщение от Urik (Сообщение 152327)
Скільки б не коштувало, я більше до магазину ні ногою!!! :alc:

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] В нашем селе-6 человек умерли.


Текущее время: 20:06. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot