Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Болезни и вредители (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Что за болезнь? (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=348)

Димас 17.08.2015 22:29

Re: Прошу совета
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 97129)
это все последствия кочевки , переезды и придавленные пчелы!

Да, нет, это скорее признаки болезни, чем последствия кочевки.

МЭД 17.08.2015 22:38

Re: Прошу совета
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 97131)
скорее признаки болезни,

- Дык, в ветлаб. потологии не нашли вроде, или так искали?
У меня тоже бывает ползают , не взлетают , потологий ,дефектов внешних не наблюдал.

віталий 17.08.2015 22:46

Re: Прошу совета
 
Цитата:

Сообщение от МЭД (Сообщение 97134)
- Дык, в ветлаб. потологии не нашли вроде, или так искали?
У меня тоже бывает ползают , не взлетают , потологий ,дефектов внешних не наблюдал.

Припущення на акарапідоз, назиму це небезпечно бо буде зліт бджіл, можна обробити варокетом.

Димас 17.08.2015 22:52

Re: Что за болезнь?
 
Знакомый говорил, что когда-то один раз не повез пчел на кочевку и много пчелы ползало по бетону в августе. То есть на кочевке, с его слов, этого не видно в траве, если рано не забирать домой. С тех пор он начал сразу после откачки обрабатывать от клеща, проблема исчезла. Хотя, я не уверен на 100%, что это варроатоз.

МЭД 17.08.2015 23:00

Re: Прошу совета
 
Цитата:

Сообщение от віталий (Сообщение 97137)
Припущення на акарапідоз, назиму це небезпечно бо буде зліт бджіл, можна обробити варокетом.

В цьому році не бачив у себе. А в минулому було і то тільки в травні.

спасатель 101 25.08.2015 14:22

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от SHREK999 (Сообщение 93294)
Заболевание чаще регистрируется весной и в первой половине лета(июнь)после продолжительной и холодной погоды и недостатке перги и мёда..
В поражённых п/с расплод неравномерный,пёстрый;крыш ечки с печатным расплодом во многих ячейках удалены или слегка запавшие с одним -двумя отверстиями;внутри таких ячеек находят вытянутых мёртвых личинок ,лежащих на спине вдоль ячейки.
Выделяют 5 стадий поражения личинок.У недавно погибших предкуколок видны трахеи ,головной конец слегка отходит от края ячейки.

Після останньої качки минуло два тижні (переїзд і т.д.). Вчора при скороченні сім'ї був у шоці. Відкривши потолочини, відразу відчув запах підмору. Почав перебирати, спочатку все нормально медова, потім 2 рамки з відкритим розплодом, а потім рамки 3-4 з розплодом, печатка якого круглої форми має отвори, частина розплоду розвинена бджола тільки ще біло-прозора і мала коричневаті кольори наче вимазалася лежала знизу, частина висіла із сот, частина просто засохла у сотах. Бджоли у сім'ї було дуже мало, хоча при формуванні перед переїздом було все нормально. І головна проблема ця сім'я знаходиться у 2-му корпусі і через целофан у 1-му корпусі інша сім'я, але здорова. Хвору сім'ю скоротив, рамки скорочені спалив провсяк випадок. І тепер не знаю, чи лікувати на місці її, чи забрати взагалі з пасіки, чи ліквідувати а корпус обробити? Думаю це ознаки мішотчатого розплоду, поправте якщо не правий? За фото зляку взагалі забув.

Димас 25.08.2015 21:43

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 97940)
І тепер не знаю, чи лікувати на місці її, чи забрати взагалі з пасіки, чи ліквідувати а корпус обробити?

Все рамки уберите, а потом и корпус, оставшиеся слетят в соседнюю. А можно и вообще убрать с пасеки, толку от этих пчел уже не будет.
Цитата:

Сообщение от спасатель 101 (Сообщение 97940)
Думаю це ознаки мішотчатого розплоду, поправте якщо не правий? За фото зляку взагалі забув.

А клеща много? Обычно это он так проявляется, если было много летом. Мешотчатый расплод чаще появляется в начале лета, а не в конце, и признаки другие.

спасатель 101 26.08.2015 13:42

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 97982)
А клеща много? Обычно это он так проявляется, если было много летом. Мешотчатый расплод чаще появляется в начале лета, а не в конце, и признаки другие.

Да з кліщем ніяких проблем не було! Да і таке лихо вперше, але вчора "не витримала душа поета", повибачався і приговор було винесено та виконано. Бджоли було на 5 рамок, а гадати що це та що з ним робити - час іде, осінь, злодійство. Можливо вчинок не гуманний, але той запах із хворого вулика і досі не приємно згадувати, а уявити таке по всій пасіці і ворогу не побажаєш. Далі буду пильнувати, а вось і мине.

бігунець 26.08.2015 17:55

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от Димас (Сообщение 97982)
А клеща много? Обычно это он так проявляется, если было много летом. Мешотчатый расплод чаще появляется в начале лета, а не в конце, и признаки другие.

Не все болезни от клеща.
Что не проявляется в конце лета - возможно, вот только нынешнее лето не похоже на остальные. На моей памяти такого сухого жаркого лета не было. А инфекции такую погоду любят.
спасатель 101, признаки не мешотчатого расплода.

спасатель 101 27.08.2015 13:47

Re: Что за болезнь?
 
Цитата:

Сообщение от бігунець (Сообщение 98047)
признаки не мешотчатого расплода.

На мою думку, 50 на 50! Наче він, але ніяких мішочків з речовиною не бачив. Але міг і не добачити, тому що приїхав на пасіку забрати 3 сім'ї, які знаходилися у 2-х корпусах (двохсімейні), і тут тикай форс мажор. Час йшов не на мене, тому проблему вирішив за добу.


Текущее время: 21:55. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot