Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Материалы для изготовления ульев и инвентаря (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Материалы для изготовления ульев и инвентаря (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=2541)

ЯроБа 28.02.2016 17:32

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Легка, тверда, стійка до гниття. Це я в курсі, у висохшу акацію цвях важко забити, це я все знаю, і не є проблемою. Цікавить чи підійде для бджіл, чи буде їм в них комфортно...

Ворон 28.02.2016 17:36

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 123144)
Є можливість дістати дошки з акації білої. Чи пробував хтось з них робити вулики? Хотів би їх пустити на лежаки, так як пасіка стаціонарна. Як думаєте, шановні гуру?

Киньте цю затію,краще поколіть акацію на топорища,класний матеріал,але на вулики шукайте породи,які вказані в кожній книжці по бджілництві.

ЯроБа 28.02.2016 17:41

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Та скільки можна тих топорищ робити :) В мене доволі великі плантації акації. Дуже гарно зарекомендувала себе акація на винограднику, всі стовпи для шпалер столових і технічних сортів стоять. Інші породи треба шукати, та і немалі гроші платити, а тут практично дармовий матеріал...

Олег к 28.02.2016 17:54

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Хай росте,мед буде.

ЯроБа 28.02.2016 17:58

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Ви знаєте як акація розмножується? ЇЇ неможливо знищити, Дуже багато с/г угідь засіяна порослю. І тому час від часу робляться санітарні чистки... Але а місці одного пня виростає цілий акацієвий кущ... Так що бджолам хватить і на мед. :)

Владимир Татомир 28.02.2016 18:00

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 123144)
Хотів би їх пустити на лежаки, так як пасіка стаціонарна.

Из акации выйдут тяжелые ульи, плюс она обладает высокой теплопроводностью.Настил в сарай будет прекрасным и долговечным.Из сухой можно изготавливать мебель.Из дуба, ясеня и акации улья не делал бы никогда.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 123159)
Але а місці одного пня виростає цілий акацієвий кущ..

Из молодняка меда не наносят.А до зрелой, акации расти и расти.

ЯроБа 28.02.2016 18:04

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
В суботу довелося трохи колоди носити... Так от сира акація набагато легша ніж сира верба, Розумію що води у вербі багато, яка колись випарує і верба стане легкою... але і суха акація, на мій погляд не є важкою....

Александр Днепр 28.02.2016 18:24

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 123163)
В суботу довелося трохи колоди носити... Так от сира акація набагато легша ніж сира верба, Розумію що води у вербі багато, яка колись випарує і верба стане легкою... але і суха акація, на мій погляд не є важкою....

Схоже, Ви самі себе вже переконали, а на форумі так, для самозаспокоєння питаєте, а то б питання на рахунок акації не задавали б.(ИМХО)
Ну що ж, пробуйте і нам розкажете. Практика-критерій істини!:)

Ворон 28.02.2016 18:26

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
Цитата:

Сообщение от ЯроБа (Сообщение 123154)
Та скільки можна тих топорищ робити :) В мене доволі великі плантації акації. Дуже гарно зарекомендувала себе акація на винограднику, всі стовпи для шпалер столових і технічних сортів стоять. Інші породи треба шукати, та і немалі гроші платити, а тут практично дармовий матеріал...

Я непроти щоб ви робили свої вулики з акації,але як говориться в українській поговорці,погана рибка,погана і юшка,якщо вам нешкода своєї праці і часу,робіть,але я написав свою думку.(ИМХО):old:

верес 28.02.2016 19:14

Re: Материалы для изготовления ульев и инвентаря
 
ЯроБа, неслухайте нікого, якщо є можливість беріть, матеріал якісний і затребуваний.
Чи підходить для виготовлення вуликів? Та для такого діла годиться все, що дешеве, якщо немає інших варіантів, і Вас це влаштовує, можна робити, те що тверда - то є просте рішення гострі ножі, інструмент, свердла, те що холодна, -непереймайтеся бджоли в таких вуликах на запалення не захворіють, адже зимують вони і вуликах з стінкоюв20 мм, до того ж "знатоки" кажуть що небоїться бджола холоду...", вулики з акації можна і нефарбувати, чому? Акацію дуже широко використовують для виготовлення модерних тротуарів, прибасейнових стежинок, на модних дачах бідних слуг народу,пиляють її в нас дуже активно (гади), бо води акація небоїться- негниє. а завдяки тому, що вона дуже тверда, вона в рази менше вбирає в себе воду під час дощу, в порівнянні з ялиною чи липою. Такі вулики переживуть не одне покоління пасічників, тож робіть добротно, щоб і через століття було на що глянути.
Але вони справді будуть важкі, якщо це некритично для Вас, то сміло приступайте до роботи, неподумайте що я фейкую, я відповідально кажу, будуть гарні вулики. якщо іншого немає, то чомуб і з акації неробити, небачу аргументованих застережень.

П.С. звертайте лише увагу на те які дшки, відбирайте ті які мають прямолінійне розміщення волокон, вони менше будуть деформуватися, невикористовуйте широких, розпускайте на вузенькі, вони якщо і покоробляться то в загальному несильно зпотворять виріб, пам"ятайте також те що тверді породи сохнуть набагато довше від м"ягких.


Текущее время: 18:32. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot