Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Snowboarder 27.02.2018 11:18

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от михалыч1 (Сообщение 226618)
А лучше всего резать суш с расплодом пчёлы быстрей наводят порядок и развитие идёт лучше.

вот я же и спрашивал, есть ли что нибудь лучше варварского метода. похоже, что нет. я вот думаю, хватит по 1й рамке расплода из лежака на отводок в альпиец + пчела + вощина?

Ворон 27.02.2018 11:53

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Snowboarder (Сообщение 226634)
вот я же и спрашивал, есть ли что нибудь лучше варварского метода. похоже, что нет. я вот думаю, хватит по 1й рамке расплода из лежака на отводок в альпиец + пчела + вощина?

Я коли впроваджував у себе нусистемв з новою рамкою рут,різати щось,виотовлене власними руками не став,а ставив в лежаки нові рамки ,замість восвобудівних,зверху бджоли відбудували вощину,знизу трутневий язик,я за неділю мав 100 рамок рута,осталось довезти сім'ї до роїня і заселити нові вулики роями.:ok:

Snowboarder 27.02.2018 16:17

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 226639)
осталось довезти сім'ї до роїня і заселити нові вулики роями.

Ярослав, караулить рои с 7 лежаков напряжно как-то или это как-то по другому происходит?

Ворон 27.02.2018 18:06

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Snowboarder (Сообщение 226675)
Ярослав, караулить рои с 7 лежаков напряжно как-то или это как-то по другому происходит?

Я караулив з пядесят,і нічого,можна застосувати штучне роїня,але тоді втрачаться ройова енергія бджіл.;)

Snowboarder 27.02.2018 20:01

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от serg2121 (Сообщение 226624)
Вот пример, как человек переселял -

при просмотре видео возник вопрос. а почему в альпийце не применяют рамку с широкой боковушкой, а пользуются разделителями?

Добавлено через 2 минуты
Цитата:

Сообщение от serg2121 (Сообщение 226624)
Вот пример, как человек переселял - [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]
[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

возник при просмотре видео вопрос. почему в альпийце не применяют широкие боковушки рамок, а только разделители?

михалыч1 27.02.2018 21:03

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Snowboarder (Сообщение 226744)
а почему в альпийце не применяют рамку с широкой боковушкой, а пользуются разделителями?

Это уже Удав,но можно и разделители ставить всё на усмотрение пчеловода.Заходи в другую тему.Про Удав.

gvf 27.02.2018 23:11

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Snowboarder, якщо роздільники будуть суцільні тоді потрібен буде боковий зазор між рамками і корпусом не менше 10 мм і рамки здвигати так як і в лежаку. В вулику Удав така технологія. На суцільних роздільниках прополюсу буде стільки що "мама не горюй" і виймати рамки без здвигу не вийде. Самі кращі роздільники - металеві гребінки.

Добавлено через 1 час 38 минут
Із року в рік спостерігаю як повторяються танці з бубном по пересадці бджіл в альпійці. І дивує мене те що всі адепти цього вулика не додумались змінити розмір перед-зад з 300 на 315 мм щоб по людські ставити українську або ж даданівську рамки. Давидов в своєму МФУ Удав зробив корпус 300х335х120 (фальц я не рахую). Змінив висоту, поставив 9 рамок замість 8-и і товщиною 35, а не 37, а от розмір 300 залишив недоторканним. Ну якесь магічне 300? Зробіть 315х300 з рамкою 300х... і обізвіть його українським альпійцем. Рамку ж Рута 448х232 в СССРії "передрали" до розміру 435х230 і обізвали вулик просто багатокорусним, а не ЛР і ні в кого корона не сповзає.

михалыч1 28.02.2018 09:12

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от gvf (Сообщение 226774)
якщо роздільники будуть суцільні тоді потрібен буде боковий зазор між рамками і корпусом не менше 10 мм і рамки здвигати так як і в лежаку. В вулику Удав така технологія. На суцільних роздільниках прополюсу буде стільки що "мама не горюй" і виймати рамки без здвигу не вийде. Самі кращі роздільники - металеві гребінки.

Зачем двигать рамки,это Вы рамками работаете а здесь корпусами.И насчёт прополиса его почти нет самый мизер.Если не водили в Удавах говорить не стоит.(ИМХО)

gvf 28.02.2018 15:36

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
михалыч1, так склалось що я не встигав зробити ті рамки з дроту і вирішив по бистрячку наклепати рамок типу Удав. Але ж у мене не було того бокового запасу що у Давидова, та я думав, що то просто описка в розмірі. Ви вважаєте, що Давидов просто так ті лишні 20 мм вбухав? Я свої корпуси ще зразу зробив 305х305, але тих лишніх 305 - 8х37=7 мм бувало мало.
А в медогонці Ви також корпусами відкачуєте і рамки вставляєте в корпуси тоно так як і Хомич? І при цьому у Вас рамки не мігрірують по корпусам? Чи Ви прополіс після кожного виймання зчищаєте? І не потрібно мені розказувати про роботу з корпусами, бо бували такі випадки, що недопечатані бокові рамки переставляв у нижній корпус, а середні з нижнього - у верхній. Чи у Вас, шановний, такого не було і Ви до вересня тримаєте їх щоб бджоли запечатали?
Тепер по поводу стандартизації альпійця. Я вважаю за потрібне виправити ту помилку при сліпому копіюванні вулика Роже Делона. Розмір 300х300 нехай залишається в оригіналі, а нам краще підходить 315х300. В Україні є пасіки з альпійськими вуликами, але вони розрізнені і ніхто практично пакети, крім МедАль не продає. Тобто кожен якось сам під себе робить вулики розміру Н108, або Н145 чи Н120 як у мене. А потім починаються ті танці з бубном при заселенні. Мої танці були через заселення даданівської рамки вертикально, але розміру 305 було замало і прийшлось терміново робити 8-и рамоні Дадани з ЕППС плюс 12-и рамочні корпуси на альпійську рамку (перпендикулярно даданівським). І, до речі, я на ті 8-рамочні Дадани буду ще робити ті магазини. Два 8-и рамочні корпуси плюс альпійські магазини - доволі не погана комбінація вулика вийшла. Матка і без решітки майже не заходить в магазини, так спортить декілька штук і тікає вниз. А от комбінація вулика з 12 -рамочних магазинів на альпійську рамку не вдала. Написав тільки те що робив своїми руками.

vitaly_cn 28.02.2018 17:02

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вложений: 3
Сегодня занялся нарезкой вощины. Соорудил простенький кондуктор. За 1 раз укладуется 3-4 листа (больше можно, но резать уже не удобно). И по линеечке обычным канцелярским ножом 5кг вощины за 20 минут порезал.
Да забыл добавить: при высоте рамки 140мм из 5 кг вощины получилось 220 пластин.


Текущее время: 12:04. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot