Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Сейчас на пасеке 2021 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6676)

bvv 09.02.2021 16:36

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 290171)

Давали, еще собираетесь дать, весной, когда основной расход, еще давать будете. А почему нельзя сразу закормить или оставить 20+ кг корма?

Раньше пчелы зимовали в подвале и корма им хватало. В этом году я болел и потому не смог их занести вовремя. Весной девчата будут брать мед с крайних рамок, там его полно. До цветения садов буду делать побудительную подкормку сиропом с добавками. :)

Viktor56 09.02.2021 16:53

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 290173)
Підсніжник звичайний. ;)

Ярослав ,оце в нас називається -підсніжник,а все іінше -фіалка ,так вона занескна в Червону книгу,вона фіолетова,можливо синя,там з її тичинок щось цінне для кухні дістають. Люди сьогодні давав їсти бджолам,третена пасіки відійшла,голод,хоча 10 днів назад такої проблеми на намічалось,не хочу щоб банили ,але я вже дуже хреновеький пасічник,настрій відносний.:(

Вадим Попов 09.02.2021 18:25

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 290171)
И кстати, сколько читал про медонос-люцерну, ни разу пчелы на ней не видел

Позаминулого року сусід не викосив люцерну і вона відцвіла в повному обсязі, то між липою і соняхом вона ревіла від бджіл.

Ромен 09.02.2021 19:06

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 290171)

Давали, еще собираетесь дать, весной, когда основной расход, еще давать будете. А почему нельзя сразу закормить или оставить 20+ кг корма?

Дан з язика зняв, теж хочу поцікавитися, по скільки кг в зиму залишаєте корму на сім'ю, якщо в січні починаєте ляпухи на голову класти??

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 290176)
Люди сьогодні давав їсти бджолам,третена пасіки відійшла,голод,хоча 10 днів назад такої проблеми на намічалось,не хочу щоб банили ,але я вже дуже хреновеький пасічник,настрій відносний.:(


Ну ось і здрасте, а Ви скільки корму залишаєте на сім'ю???:(

Юрій Чугай 09.02.2021 19:49

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 290176)
Ярослав ,оце в нас називається -підсніжник,а все іінше -фіалка ,так вона занескна в Червону книгу,вона фіолетова,можливо синя,там з її тичинок щось цінне для кухні дістають. Люди сьогодні давав їсти бджолам,третена пасіки відійшла,голод,хоча 10 днів назад такої проблеми на намічалось,не хочу щоб банили ,але я вже дуже хреновеький пасічник,настрій відносний.:(

Мабуть, до пізна розплід гнали, виїли на одній-двох рамках корм? В мене рути, то часто бачу таку картину, може на дадані такого і не було б. Два тижні назад одна з голоду відійшла - матка сіяти не перестала.
Я кожен рік хріновий пасічник - завжди щось можна зробити краще.
Своїх ще тільки планую оглянути.
Сьогодні в день біля нуля. Снігу до 20 см. Обіцяють морози - позасипав снігом осінні садженці на пасіці.

Волкотрубенко 09.02.2021 20:33

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Обещают и у нас несколько дней плюс. Сегодня была хорошая солнечная погода. Может завтра соберусь проконтролировать свою пасеку. Знаю есть семьи голодающие. Если ещё живы положу полномедные рамки плашмя на голову.

Андрей Андреевич 09.02.2021 21:10

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Дан (Сообщение 290171)
Да, я пробовал мед с подснежников, точнее с пролесков.

...так в мене ліс під боком пасіки, фіалки хорошо бджоли відвідують...зазвичай вони цвітуть вже коли бджоли літають.
Біля дому ростуть підсніжники (то що білим цвіте), також пару раз цвіли коли бджоли вже літали...хорошо обсижували квіти бджоли, но таке буває дуже рідко й їх дуже мало цвіте... в той час як фіалки сплошним "ковром" можуть землю покривати - все навкруги фіолетове...
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 290169)
В тіні +5, на сонці +12, літають поодинокі бджоли, бачив бджіл на дахах вуликів - брали воду.

...в мене зранку обледенінні й сонячно було...но так і лід не розтаяв на деревах...що там лід , даже на льотках не розтаяло...про який обліт може йти мова?...ЗЯМА на дворі...а також Вінницька область , а яка різниця в кліматі

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 290169)
бо ті, що я їм давав весною були мічені, а коли качав мед, то були вже не мічені, видно самі змінили або повторно зроїлись).

...позгризали бджоли мітки на матках

Добавлено через 17 минут
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 290176)
Ярослав ,оце в нас називається -підсніжник,а все іінше -фіалка

...так ще про проліски не забувайте.

Вадим Попов 09.02.2021 21:15

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Андрей Андреевич (Сообщение 290195)
...так в мене ліс під боком пасіки, фіалки хорошо бджоли відвідують...зазвичай вони цвітуть вже коли бджоли літають.
Біля дому ростуть підсніжники (то що білим цвіте), також пару раз цвіли коли бджоли вже літали...хорошо обсижували квіти бджоли, но таке буває дуже рідко й їх дуже мало цвіте... в той час як фіалки сплошним "ковром" можуть землю покривати - все навкруги фіолетове...

...в мене зранку обледенінні й сонячно було...но так і лід не розтаяв на деревах...що там лід , даже на льотках не розтаяло...про який обліт може йти мова?...ЗЯМА на дворі...а також Вінницька область , а яка різниця в кліматі

Добавлено через 1 минуту

...позгризали бджоли мітки на матках

Добавлено через 17 минут


...так ще про проліски не забувайте.

В мене лід з дерев летів що дурний... Тепло було... Завтра дам своїм подарунки до дня св. Валентина.

zelya343 09.02.2021 23:50

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 290169)
всі сім'ї з пізніми матками, бо ті, що я їм давав весною були мічені, а коли качав мед, то були вже не мічені, видно самі змінили або повторно зроїлись

А вы сами их метили или это были покупные?
Бывают маркеры, метки с которых пчелы "съедают" за месяц. Просмотрите соответствующую тему, там это обсуждалось, коллеги рекомендуют нормальные. Помню я попал на такое "чудо" в 2016 году. Тогда был белый цвет (в 2021, кстати, тоже). Приходилось обновлять метки. Пару последних лет беру на масляной основе - полет нормальный.

Вадим Попов 10.02.2021 00:11

Re: Сейчас на пасеке 2021
 
Цитата:

Сообщение от zelya343 (Сообщение 290204)
А вы сами их метили или это были покупные?
Бывают маркеры, метки с которых пчелы "съедают" за месяц. Просмотрите соответствующую тему, там это обсуждалось, коллеги рекомендуют нормальные. Помню я попал на такое "чудо" в 2016 году. Тогда был белый цвет (в 2021, кстати, тоже). Приходилось обновлять метки. Пару последних лет беру на масляной основе - полет нормальный.

Матки мітив свої, маркер не мій, товариша, так в нього всі мітки на місці. Мітив маток доречі мені теж він.


Текущее время: 20:41. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot