Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Технологии и методы содержания пчел (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Пчеловождение в альпийском улье (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=84)

Світлана Зозуля 27.04.2018 20:24

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 232914)
Ідея може й чудова, тільки при такій постановці рамок дуже важко якісно (щільно) обмежити гніздо заставними дошками. А при перегоні сім"ї це один з вирішальних факторів. Мається на увазі, що верхні корпуси будуть освоюватись надто мляво.

От чекаю скоро бджолопакети..
Так думаю в чотири альпійські корпуси поставити ті 4 даданівські рамки вертикально ..з обрізаною нижньою планкою. А вільний простір заповнити рамками суші й крайні медові (це ж аж 16 альп. рамок). Мабуть ще й зверху медовий корпус.
А коли вже бджоли обживуть ці альпійські рамочки,-тоді вже й далі буду ізолювати матку ганеманівською решіткою. Й підніму до матки частину її ж розплоду. :)
Думаю повинно спрацювати добре ?:)

МедАль 27.04.2018 21:24

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Xalo (Сообщение 232924)
Обмежити гніздо взагалі немає можливості. Я усвідомлюю цей мінус, але шкода псувати рамки, так як залишаються в користуванні лежаки. Може вдастся компенсувати це підкормкою медовою ситою.

Вважаю, у Вас виграшна ситуація - в тому плані, що вже є пасіка на 300-й рамці й надто поспішати з переводом просто немає сенсу. Це мені, наприклад, даданівська суш ні до чого, бо просто в господарстві немає такого "посуду", й треба поспішати збавитись від 300-х рамок. У Вашому випадку краще зачекати доки настануть більш сприятливі умови для переводу.

Доки писав цей пост, а тут, дивлюсь, колега аналогічне питання висвітлила:
Цитата:

Сообщение от Світлана Зозуля (Сообщение 232953)
А коли вже бджоли обживуть ці альпійські рамочки,-тоді вже й далі буду ізолювати матку ганеманівською решіткою. Й підніму до матки частину її ж розплоду.
Думаю повинно спрацювати добре ?

Теж так вважаю, адже Ви створите комфортні умови для переводу з гарантованим позитивним результатом.

До речі, є в мене молодий колега - сусід, якого я свого часу заохотив перейти з лежаків на МФУ. Зараз з цікавістю спостерігаю за його експериментом.
Він заключається ось в якому методі переводу. Два альпійські корпуси Н108 заповнені сушшю, третій - сушшю вперемішку с маломедними рамками + 2 рамочки вощини. Ці 3 корпуси поставив прямо у вулик-лежак, підклавши на дно рейки, струсив сюди якусь кількість бджіл разом з маткою, зверху утеплив, а збоку підставив гніздо сім"ї на 300-х рамках, підпер його заставною, а зверху всю цю конструкцію вкрив фольгоізолом.
Хід думки такий: у матки немає місця для відкладки засіву, крім суші в альпійських корпусах, і матка їх поступово освоїть...
Не берусь прогнозувати, просто вважаю що результат може бути 50/50. Є побоювання, що матка зіскочить з малих рамок і сюди не повернеться якщо навіть їй не залишиться вільного місця...
...Десь за тиждень будемо разом дивитись результат.

михалыч1 28.04.2018 04:38

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Вот пошло обсуждение о пересадке,по мне только резать рамки с расплодом и вставлять в рамки.Это самый лучший вариант.Я пересаживал по разному это всё трата времени.Есть два способа,первый без сотовый пакет,второй только резать расплод и вставлять в рамки.

Xalo 28.04.2018 08:16

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
А якщо при переселенні поміняти місцями? Матку опустити вниз, а даданівські рамки на гору. Може бджоли краще обживатимуться?

МедАль 28.04.2018 10:26

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от михалыч1 (Сообщение 232979)
Я пересаживал по разному это всё трата времени.Есть два способа,первый без сотовый пакет,второй только резать расплод и вставлять в рамки.

Вариант "варварский", который Вы предпочитаете, мы просто не рассматриваем, хотя он самый быстрый и самый эффективный.
А другие методы по срокам... Да, как ни крути, а 21 день придется ждать. Впрочем, с безсотовыми пакетами та же история, с той лишь разницей, что здесь неоткуда ждать пополнения, а будет только проседание семьи.
Идеальный вариант будет тогда, когда у нас появятся энтузиасты-пакетчики с пакетами на рамку МФУ.

Добавлено через 9 минут
Цитата:

Сообщение от Xalo (Сообщение 232995)
А якщо при переселенні поміняти місцями? Матку опустити вниз, а даданівські рамки на гору. Може бджоли краще обживатимуться?

Використовують і цей варіант, в ньому є свої переваги й недоліки. Якщо матка під решіткою, а розплід над нею - зменшується вірогідність закладки маточників, а внизу, біля матки, більш активний розвиток. Однак тоді над решіткою має бути свій льоток для проходу трутнів. А найбільша незручність - це розташовувати даданівські рамки над корпусами МФУ.

MAKAR-63 28.04.2018 10:32

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Я тоже переводил пасеку из дадана в удав разными способами, но как показала практика резание рамок с расплодом хоть и называют варварским способом но приносит наилучший результат и восстановление семьи происходит в минимальные сроки.

михалыч1 28.04.2018 11:34

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Я пересаживал всеми способами.Самый результативный"варварский" потом безсотовый а остальные муть.

Світлана Зозуля 28.04.2018 21:14

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от МедАль (Сообщение 232961)

До речі, є в мене молодий колега - сусід, якого я свого часу заохотив перейти з лежаків на МФУ. Зараз з цікавістю спостерігаю за його експериментом.
Він заключається ось в якому методі переводу. Два альпійські корпуси Н108 заповнені сушшю, третій - сушшю вперемішку с маломедними рамками + 2 рамочки вощини. Ці 3 корпуси поставив прямо у вулик-лежак, підклавши на дно рейки, струсив сюди якусь кількість бджіл разом з маткою, зверху утеплив, а збоку підставив гніздо сім"ї на 300-х рамках, підпер його заставною, а зверху всю цю конструкцію вкрив фольгоізолом.
Хід думки такий: у матки немає місця для відкладки засіву, крім суші в альпійських корпусах, і матка їх поступово освоїть...
Не берусь прогнозувати, просто вважаю що результат може бути 50/50. Є побоювання, що матка зіскочить з малих рамок і сюди не повернеться якщо навіть їй не залишиться вільного місця...
...Десь за тиждень будемо разом дивитись результат.

В мене виникла думка, що якщо б він поставив каркаси альпійських корпусів (з тоненьких рейок) з альпійськими рамочками,- тоді б точно освоїли. :)

Xalo 28.04.2018 22:05

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Сьогодні переселив ще дві сім"ї в альпійці. Тільки даданівські рамки в мене над РР. Два альпійські корпуси з сушшю, один з медом поставив на альпійське дно, накрив цю споруду ганеманкою і зверху чотири альпійські корпуси. На верхньому прибив по периметру планочки, в передній планочці зробив проріз - льоток. Матка відповідно була запущена на рамки з сушшю. В верхні корпуса поставив шість даданівських рамок з росплодом трохи навскоси, щоб не обрізати. Подивимось різницю. Найважче було перемістити нельотну бджолу з вулика. Лежак на 24 рамки дуже не потрусиш. Перевернув його на бік перед альпійцем, почекав вечора. Молода бджола зібралась в верхньому кутику. Обережно шпателем зняв її в лоток і витрусив на прильотку. Після цього вона швиденько зайшла у вулик.

Shonyi 29.04.2018 14:04

Re: Пчеловождение в альпийском улье
 
Цитата:

Сообщение от Xalo (Сообщение 233049)
... В верхні корпуса поставив шість даданівських рамок з росплодом трохи навскоси, щоб не обрізати.

Універсальний варіант модифікації корпусу для пересадки з даданівської рамки:
Якщо корпус зібраний на цвяхах то замінити їх на шурупи.
Якщо корпус зібраний на шурупах, то викрутити шурупи на передній або і на задній частинах корпусу, рівно на стільки, щоб розширити корпус для вільного розміщення даданівської рамки. Таким чином можна почати з купленного пакету, додавши на вільне місце вощину. Не різати рамки, не виготовляти тимчасові вулики або надставки.


Текущее время: 10:56. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot