Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Справочник медоносных растений (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Подсолнечник (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=72)

вэн 03.07.2014 05:46

Re: Подсолнечник
 
Цитата:

Сообщение от новичок (Сообщение 63418)
Если у Вас холодные ночи

Холодные это сколько в градусах?

vodolej 03.07.2014 08:34

Re: Подсолнечник
 
Да , однако!!! Звонил товарищ, стоит в 35 км на север от Кривого Рога. Вовсю цветет подсолнух а на нем ни одной пчелы ....... Сколько живу такого не помню. Что это? Поясните кто что знает. Вокруг моей пасеки подсолнуха много разного возраста, в субботу еще не цвел. Но мандраж уже есть. Три раза давал канди по 0,5 кг на семью. Нектара в ульях практически нет!!!!
И еще, в таких аномальных условиях проявляются свойства маток. Явно выражено то что чем моложе матка тем больше засева и расплода. Особенно резко отличаются матки этого года.
Следовательно затраты на покупку или на самостоятельный вывод маток оправдываются сторицей.

Андрей Андреевич 03.07.2014 08:52

Re: Подсолнечник
 
У меня такое в прошлом году было...поле за 150 метров,а хоть бы одна на подсолнух села...но меня "спасло" разнотравье...
В позапрошлом было всё нормально...
Только ,что по этому вопросу специально дзвонил человеку который работает в этой агрофирме...сонях сеют один и тот самый...наверное обрабатывают чем то другим...от бурянов или от вредителей...а есть в препаратах вещество которое отпугивает пчёл...вот и результат налицо (в каждого производителя свои заморочки).
Я таким обрабатываю в сентябре сад .Фастак --плодожерку убивает и пчёл отпугивает (чтоб осы с пчёлами плоды не грызли)...действует хорошо (отпугивает).

новичок 03.07.2014 15:35

Re: Подсолнечник
 
Цитата:

Сообщение от вэн (Сообщение 63422)
Холодные это сколько в градусах?

Гдето 10-15 градусов

ворон 001 03.07.2014 22:03

Re: Подсолнечник
 
Цитата:

Сообщение от новичок (Сообщение 63446)
Гдето 10-15 градусов

Согласен на 100 процентов, замечено не один год и касается не только подсолнечника. Для нормального выделения нектара ночная температура должна быть в пределах 16-18 градусов.

vetalyon 09.07.2014 08:39

Re: Подсолнечник
 
Одне поле почало зацвітати (проявляються поодинокі квіти ) , за 50 метрів від поля вулиця де я домовився з людиною про розташування в неї пасіки, варто вже зараз переїзжати чи може ще зачекати кілька днів?

vodolej 09.07.2014 10:01

Re: Подсолнечник
 
Цитата:

Сообщение от vetalyon (Сообщение 63705)
Одне поле почало зацвітати (проявляються поодинокі квіти ) , за 50 метрів від поля вулиця де я домовився з людиною про розташування в неї пасіки, варто вже зараз переїзжати чи може ще зачекати кілька днів?

Варто вже зараз переїзжати ы термыново!

верес 27.08.2014 16:39

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 65684)
Подсолнух на будущее серьёзно не рассматриваю, ох уж мне эти гибриды

чому всі невдачі зписуєте на гібриди?
Якщо вірити науковцям, то гібриди кращі за нектаропродуктивністю від простих сортів, бо будь-який з радянських часів довідник пише, що добовий принос від соняшника починається з 1,5 і максимум 3,0 кг, тож як вдається отримати сьогодні по 5-8 кг доважку щодня?
Відповідь проста, це є якраз і заслугою -ГІБРИДІВ, врожайність яких становить 55-60 ц\га, проти радянських максимум 25, а нектаропродуктивність в добовому вимірі сягає 4,5-6 кг гібрид Термшатор, це на Дніпропетровщині, 4,2-5,3 кг рібрид Каньйон в Харківській обл, Тітанік 4,2-5,3 кг в Миколаївській обл. Також, важливо, всі гібри не є самозапильними. (ПАСІКА, 2006/12, с.28-29)
А причиною низьких медозборів з соняшника є зовсім інші складові, - клімат, та порушення вимог агротехніки.
Доповнення, про таке або схоже, стосовно самозапильності і врожайності по меду з соняшника можна почитати і в "БК" 1/2011, с.39-40.

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от ЛАВ (Сообщение 65817)
Рамки на обсушку пчёлам не даю - сразу на склад.

Чому?

Voblin_UA 27.08.2014 16:48

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)
 
верес, я не агротехнік, тому можу помилятися. Інформацію щодо нектаропродуктивності гібридів беру тільки з форумів. Приїхали, стали, ноль. Аналогічно і у мене: до двух полів соняшника (півтори-дві сотні гектарів, не менше) метрів 200-300, я відкачав різнотрав'я, повернув корпуси та додатково розширив корпусами на соняшник, на сильний соняшниковий взяток. Повернувся через три тижні, сонях відцвів, а у вуликах бджоли їдять те, що допечатали після попередньої відкачки, що я не брав на відкачку. Інші рамки пусті.
Дуже розраховував саме на соняшниковий мед. Погода була - просто казка для медозбору!!!
У що тепер вірити? ;) Поруч з домом, за кільцевим хляхом Харкова, у мого доброго друга є ділянка землі, дали під застройку ще на межі 1990-х. Звав мене поставити хоча б пару вуликів - десь трохи менше кілометра поле соняшника цвіло. Я подумав, що то зайвий клопот - возити, коли в самого поле під боком. Помилився: місцеві хлопці на тому соняшнику добре меду взяли...
Отже, коли буде можливість - буду виїжджати на різнотравья, є у нас тут райони. Там завадити може тільки погода - так вона на будь-якому медоносі тоді завадить. Але я не буду вже гадати, чи це "медовий" соняшник, чи ні...

ЗІ Перепрошую, якщо багато помилок, але я дуже стараюсь писати без азаровщини.

верес 27.08.2014 17:13

Re: Сейчас на пасеке (сезон 2014)
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 65893)
я не агротехнік,

Так я теж в цій галузі "0", але читаючи ,вірю написаному - підтвердженням написаному є відкачка соняшникового меду в центральній частині України до 120 кг з сім"ї!
П.С. найкраща температура для доброго нектаровиділення соняшника 20-25*С, при достатніх запасах вологи в грунті (БК, 1/2011, с. 40)


Текущее время: 12:27. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot