Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Пчеловодство по справочнику Стеля (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=3728)

Юрій Чугай 11.09.2020 14:21

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 286203)
Пример. В этом сезоне на пасеке 21 мая из семьи вышел рой. Я его поймал и перевез на точек к детям на усадьбу.
Рой дал 45 кг меда, а семья выпустившая рой 35 кг.

От вам ще один приклад. 5 травня сім'я на 10 рам дадана (холодно було перетримав) пустила рій. Рій 4 р. Рута. Підсилив 1,5 р.п.р.. Дав 3л сиропу. До 10 липня рій знову на крило хоче. Загрузивйого вощиною по Демарі, завіз на гречку, тричі маточники ламав. Вийшов з ройки, відстроїв всю вощину і... :angel: (в нас основна ройка була в липні - рік такий).
По меду рій кг 10 і сім'я (відпустила ще й вторака) до 10 кг не дотягнула. В нас хто роївся той меду не носить. Роїв посаджено на самостійне мешкання було біля 10 - качав з 2. Тому й цікаво хто, що в людей носить.

Добавлено через 4 минуты
Цитата:

Сообщение от kroxaru (Сообщение 286206)
А с какой целью интересуетесь?
Для общего развития или статистику собираем?
Или просто от делать не чего,как говорят местные язык почухать.
Все что Вы пытаетесь спросить прописано в теме Сегодня на пасеке.
Юра тема твоя ее надо почистить,а то нагадили тута и тама.

Для загального розвитку. Маю багато часу, але можна і коротко ( в двох словах).

Владимир Татомир 11.09.2020 15:11

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 286207)
- рік такий

Все года для таких пчел ройливые, что за рой на четыре рамки рута, это пороек, шансов выжить нет не у роя, ни у семьи, так как там идут вторяки.

Юрій Чугай 11.09.2020 18:47

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 286209)
Все года для таких пчел ройливые, что за рой на четыре рамки рута, это пороек, шансов выжить нет не у роя, ни у семьи, так как там идут вторяки.

Може там і злетіло трохи бджіл до свого попереднього вулика, але в нас рої на 4-5 рам рута це стандартний середній рій. Більших тільки 20-25% (цьогоріч 1 був на 7). Сім'я рійлива, погоджуюсь, але тут і пасічник (я) два рази з розширенням спізнився.
Наші ж бджоли не в дуплах живуть, шансів вижити у них більш ніж достатньо.(ИМХО) тим більше якби під боком був сонях.

Берендей 11.09.2020 19:48

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Юрий Нефёдов (Сообщение 286189)
сімей хороших за сотню а то і більше. всього живих десь 120-140.

в цьому році бачу вперше таку картину що сімї підросли після соняха. тобто не просіли як завжди, а підросли. може так в усих?
меду трішки більше тонни.
десь на старті було з весни 30 сімей із 39 яких можна назвати сімями. абсоьюно вся пасіка перероїлась і відпускала не по дному рою, а по 2-3 , а то й 4. старався ловити все що вилітало. вперше побачив як до мене на пасіку залетіло два рої. ну і сам напевно відпустив роїв пять. а може і більше.
ловив рої і заселяв ними нуки. потім влітку тим нукам підкидав бджіл для росту. так що навіть в серпні качнув з них надлишкових рамок трішки.
сімї зараз як ніколи міцні. з кліщем ніяк не борюсь зараз. всі рої були опрацьовані біпіном із росинки. сімї по можливості теж в безросплідний період після ройки. наче все

Я только одного не понял почему все семьи перероились??? Вроде коробок и суши у тебя должно было быть с огромным запасом. Почему отказался от вывода маток и формирования отводков в пользу роёв??? В этом сезоне у тебя роилось 30 семей по 3-4 шт. с семьи А что будешь делать в следующем когда 140 семей войдут в ройку??? Любишь ты в крайности кидаться.

Юрій Чугай 11.09.2020 20:03

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Берендей (Сообщение 286215)
Я только одного не понял почему все семьи перероились??? Вроде коробок и суши у тебя должно было быть с огромным запасом. Почему отказался от вывода маток и формирования отводков в пользу роёв??? В этом сезоне у тебя роилось 30 семей по 3-4 шт. с семьи А что будешь делать в следующем когда 140 семей войдут в ройку??? Любишь ты в крайности кидаться.

Те що матка з ройового маточника не означає, що сім'я буде роїтись.

Sauron 12.09.2020 11:05

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 286216)
Те що матка з ройового маточника не означає, що сім'я буде роїтись.

Еще как означает ;)

Владимир Татомир 12.09.2020 17:05

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 286214)
в нас рої на 4-5 рам рута це стандартний середній рій.

Какой силы семья, которая начала роиться.

Юрій Чугай 12.09.2020 18:17

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Sauron (Сообщение 286222)
Еще как означает ;)

Це вам маткарі розказали, чи самі десь прочитали?:rofl2:
В батька цьогоріч з 30 вуликів відроїлись 8. Ще 3 хотіли але попали під планову перевірку або викачку і на цьому ройка їх закінчилась. Вулики лежаки, ніяких спец протиройових робіт не проводилось. В ройову пору давалось по 4 -6 рам з вощиною (часто не туди куди треба було б). Щоб зароїти всю пасіку треба над цим спеціально задуматись. Матки в нього тільки ройові вже 7 сезонів.
Повторюся, нічого крім розширення, часто не своєчасного не проводилось.

В мене переважно свищеві матки - відсоток роїння до кінця мабуть перейшов 50%. Багато залежить від медоносної бази та ін умов.

Добавлено через 3 минуты
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 286226)
Какой силы семья, которая начала роиться.

9-11 дадан. На скільки зажаті були не знаю. Через погоду шкода було і вулик відкривати не те щоб розширяти, от і прогавили.

Владимир Татомир 12.09.2020 18:28

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 286227)
В батька цьогоріч з 30 вуликів відроїлись 8.

Это то что увидели, если хорошая семья отпускает рой, то там пчелы еще ой как много останется, можно и не заметить.Вот когда роится еще силы не набрав, и там один за одним идут вторяки, то в итоге будет ноль.

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 286227)
Щоб зароїти всю пасіку треба над цим спеціально задуматись.

Карпатка замечательно стает на крыло, и думать особо не надо.Если есть желание работать с роями, то это хорошая квалификация пчеловода, когда семьи разгоняются очень сильно и отбираются вышедшие рои, это требует постоянного присутствия на пасеке.

Юрій Чугай 12.09.2020 19:38

Re: Пчеловодство по справочнику Стеля
 
Цитата:

Сообщение от Владимир Татомир (Сообщение 286229)
Это то что увидели, если хорошая семья отпускает рой, то там пчелы еще ой как много останется, можно и не заметить.Вот когда роится еще силы не набрав, и там один за одним идут вторяки, то в итоге будет ноль.

Добавлено через 5 минут

Карпатка замечательно стает на крыло, и думать особо не надо.Если есть желание работать с роями, то это хорошая квалификация пчеловода, когда семьи разгоняются очень сильно и отбираются вышедшие рои, это требует постоянного присутствия на пасеке.

В нас другий рік такий, що до липня не всі до 20 рам дадана розвинутись не можуть. В моїй місцевості ні метоД ні порода особливо на кількість меду не впливають. Але і оптом його ніхто не продає. Тому нема людей які жили б з пасіки....


Текущее время: 18:51. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot