Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Хочу стать пчеловодом (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Скорая помощь (разные практические вопросы) (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=22)

Arcadie Burla 23.09.2014 22:52

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 66785)
тож хто що може підсказати,

...думаю что вкуумный отсос будет всасывть и мед(ИМХО)

vetalyon 23.09.2014 22:59

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 66785)
Ідея мабуть не нова, тому оприлюдню, хочу попробувати чи спрацює розпечатування медових чарунок за допомогою вакуума. Можливо про це хтось з форумчан володіє хоч якоюсь інфою, бо гугл недав відповіді.
На завтра планую провести есперимент, принесуть шкільний вакуумнасос і лабораторний скляний ковпак, достану рамку і спробую, незнаю що з цього вийде, тож хто що може підсказати, можливо неварто портити рамку.

Я думаю що може вирвати мед разом з сотами, експеременти з вібростолом будуть вдалими але не виправданими якщо вібрація буде спочатку горизонтальна а потім і вертикальна .

верес 24.09.2014 00:17

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Як я уявляю технологічний процес.
Розпечатування і відкачування меду планується поєднати в одному агрегаті -в герметичній медогонці, в яку завантажуються медові рамки де під дією вакууму вони будуть розпечатуватися. вакуум залишається в медогонці і під час центрифугування, а це може мати свої плюси, а саме, ротор буде обертатися в безповітряному просторі, тож на рамки буде менше навантаження, (відсутня парусність рамок), а ще можливо, при таких умовах краще будуть зберігатися ароматичні властивості меду завдячуючи герметичній медогонці та відсутності повітря в ній, (не буде турбулентності яка шкодить краплям меду вивітруючи з них аромати, невиключено що вакуум також буде частково осушувати мед з підвищеною вологістю. крім того,при такій технології є можливість наповнювати медом тару завдяки вакуму, без контакту його з повітрям, яке пришвидшує на мою думку кристалізацію меду, бо звернув увагу на те,що мед який вчасно невідціджений від забрусу кристалізується швидше від того що розлитий по бутильках).

pit999 24.09.2014 07:35

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 66799)
Як я уявляю технологічний процес.
Розпечатування і відкачування меду планується поєднати в одному агрегаті -в герметичній медогонці, в яку завантажуються медові рамки де під дією вакууму вони ....

Только не забудте, что агрегат будет выполнен из стали, толщиной мм так 5 с ребрами жесткости, а для подъема крышки понодобится или гидравлика или тельфер.

vodolej 24.09.2014 08:22

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от vetalyon (Сообщение 66796)
з вібростолом будуть вдалими але не виправданими якщо вібрація буде спочатку горизонтальна а потім і вертикальна .

Вважаю що коливання повинні бути тількки в вертикальному наапрямку. Для досліду така установка повинна мати можливість регулювання по амплітуді та частоті (ИМХО)

верес 24.09.2014 09:14

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от pit999 (Сообщение 66803)
Только не забудте, что агрегат будет выполнен из стали, толщиной мм так 5 с ребрами жесткости, а для подъема крышки понодобится или гидравлика или тельфер.

дякую за нагадування, до того ж маю власний досвід коли з 4,8 кубового газольдера (1.44*3,2 м) з товщиною стінки 10мм виготовляв камеру для вакуумсушки, то так і зробив -циліндер камери усилив ребрами висотою 12 см через 40 см, і при першому выдкачуванні до 97% було чутно потріскування на віддалі до 30 м (відійшов з метою безпеки), в подальшому все нормалізувалося.
Відкривання медогонки то дрібниці.
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 66806)
Вважаю що коливання повинні бути тількки в вертикальному наапрямку. Для досліду така установка повинна мати можливість регулювання по амплітуді та частоті

vodolej, вважаю що краще буде використати не вібрацію а ударні імпульси, (приклад насаджування на ручку ручних ударних інструментів - сокир, гемерів, молотків...) рамку краще в вертикальному положенні, для одночасного двостороннього видалення меду, ну і наостанок - це малоби мати конвейєрний принцип -з одної сторони подавати з іншої заберати вже пусті рамки, тоді да можна цей "вірус" приручати.
П.С. На рахунок вібрації, теж маю досвід- виготовив картоплекопалку з вібсоситом, так от, вібрація незавжди звільняє сито від бульб -так було на початку, хоча все ніби і прорахував, виготовив клеслення, на яких змоделював весь процес, однак ні непішло, непоспав ніч, і все розрішилося, (на папері), ранком болгарка, електрод і все запрацювало, треба було врахувати моменти і амплітуду руху двох маятників (підвісок сита), тобто я до чого це пишу -треба знайти момент коли зворотній рух рамки зможе звільнятися від меду бо інакше вібрація мабуть просто буде робити з медом те що робить вібратор з бетоном - ущільнює, а потім розносить опалубку, якщо вона ненадійна.
І ще, нова думка, про орієнтацію рамки- можливо верхньою рейкою до низу і удари з низу, тоді враховуючи нахил чарунок мед зможе теж витрушуватися і в одному напрямку- в ємність під рамкою.

vodolej 24.09.2014 10:52

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 66808)
вважаю що краще буде використати не вібрацію а ударні імпульси, (приклад насаджування на ручку ручних ударних інструментів - сокир, гемерів, молотків...) рамку краще в вертикальному положенні, для одночасного двостороннього видалення меду, ну і наостанок - це малоби мати конвейєрний принцип -з одної сторони подавати з іншої заберати вже пусті рамки, тоді да можна цей "вірус" приручати.
П.С. На рахунок вібрації, теж маю досвід- виготовив картоплекопалку з вібсоситом, так от, вібрація незавжди звільняє сито від бульб -так було на початку, хоча все ніби і прорахував, виготовив клеслення, на яких змоделював весь процес, однак ні непішло, непоспав ніч, і все розрішилося, (на папері), ранком болгарка, електрод і все запрацювало, треба було врахувати моменти і амплітуду руху двох маятників (підвісок сита), тобто я до чого це пишу -треба знайти момент коли зворотній рух рамки зможе звільнятися від меду бо інакше вібрація мабуть просто буде робити з медом те що робить вібратор з бетоном - ущільнює, а потім розносить опалубку, якщо вона ненадійна.
І ще, нова думка, про орієнтацію рамки- можливо верхньою рейкою до низу і удари з низу, тоді враховуючи нахил чарунок мед зможе теж витрушуватися і в одному напрямку- в ємність під рамкою.

Дякую! Дуже добре описано. Так як ви описуєте працюють вібромолоти якими забивають, наприклад савї , в землю. І це можее бути прийнято на озброєння.
Додам що при вібрації матеріал як би розріджується, стає більш текучим. Це і дає бетону ущільнитись і позбавитись пустот. Так само я думаю буде поводити себе і мед і тільки він просто буде краще витікати.
Тут тількк не перебрати бо як і в медогонці відцентрові сили можуть і соти поламати.

Voblin_UA 24.09.2014 11:56

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Вот у меня касательно данной технологии определённый скепсис... Хотя кто его знает? Может если подобрать частоту, амплитуду, скважность, форму импульса, фронта-затухания и т.п., может и выйдет толк. Только одной рамки на такое количество экспериментов не хватит (ИМХО)

vodolej 24.09.2014 13:30

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
Цитата:

Сообщение от Voblin_UA (Сообщение 66817)
Вот у меня касательно данной технологии определённый скепсис... Хотя кто его знает? Может если подобрать частоту, амплитуду, скважность, форму импульса, фронта-затухания и т.п., может и выйдет толк. Только одной рамки на такое количество экспериментов не хватит (ИМХО)

Да, согласен полностью. Это огромный кусок работы. Но, думаю. у нас еще не перевелись "доценты с кандидатами" А это может потянуть на "доктора философии". А пока это только идея, но, думаю. стоящая.(ИМХО)

верес 25.09.2014 09:40

Re: Скорая помощь (разные практические вопросы)
 
це все припущення,
[snapback]222822[/snapback]
[/quote]
Цитата:

Сообщение от ВЕРЕС,24.9.2014, 9:44
чи зможе вакуум розпечатати чарунки,
[snapback]222822[/snapback]

Цитата:

Сообщение от ВЕРЕС,24.9.2014, 9:44
головний задум
[snapback]222822[/snapback]

хочу повідомити про результати вчорашнього експеримента.
Запечатані соти під дією вакууму глибиною навіть до 98% (залишковий тиск 0,02 атм) витримали з "честю".
Тобто, ідея так і залишилася ідеєю.
З зовні соти непотерпіли будь яких змін, але з деяких з"явилися краплі меду, (тож ідея таки може бути реалізована проте з великими мінусами)
1. -припускаю що печатка таки розгерметизовується, однак цей процес повинен бути поєднаний з одночасним центрифугуванням, тож все це, вже викликає деякий скептис, немає гарантії що буде 100% результат, і ще, можливо при раптовому зниженні тиску, при працюючому роторі, тобто має обертатися, так щоб мед вперся в кришечки чарунок, тоді повітря яке є в чарунках переміститься на дно комірок і і лише після, раптово , з швидкістю наближеною до вибуху створити вакуум в камері-медогонці, то можна сподіватися на звичне для нас розпечатування - коли комірка повністю буде відкрита, результат був би кращим, але це ускладнить технологію.
Тому ідея розпечатки сот за допомогою вакууму мабуть нереальна, принаймні при тих можливостях які були в мене,
2.- ще один мінус, навіть якщо вдасться відкачати мед з частково розгерметизованих чарунок, через мікро отвори, то повторне використання цих комірок бджолами буде проблемним, адже бджолі прийдеться розгризати печатку, і чи будуть це робити бджоли, і як це вплине на продуктивність невідомо, тому, мабуть краще ножа, для розпечатки сот, на даний момент пока непридумали.

Добавлено через 5 минут
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 66792)
А в моїй голові інший вірус гуляє та не має можливості перевірити.. Наприклад ви рамку з медом ставите на сітку яка покладена на якесь корито а те , в свою Чергу, стоїть на вібростолі. По ідеї мед повинен за рахунок вібрації покинути рамку. Якби це перевірити то може б і медогонкаа новвого типу з'явилася б.

vodolej, а чим невлаштовує центрифугування меду, і які переваги Вашої ідеї Ви бачите вразі її здійснення?


Текущее время: 14:22. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot