Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Итоги медосбора 2021 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=6865)

bvv 21.08.2021 10:19

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 293736)
У нас в бригаде только деды считают на зимовалую. Такой бред, шо рыбаки письками меряются. 30 ульев а считают на 15 а потом перед нами выхваляются, просто смех.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Странно что те "бредовые" деды такого умного с бригады еще не поперли. И где это видано чтобы рыбаки письками мерялись? Я еще такого не стречал:confused:

AVA 21.08.2021 10:36

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 293736)
У нас в бригаде только деды считают на зимовалую. Такой бред, шо рыбаки письками меряются. 30 ульев а считают на 15 а потом перед нами выхваляются, просто смех.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Чому бред
у людини на початок -кінець квітня було 15 сімей .які це вже також як хто уміє в зиму наростить
початок- кінець це залежить від регіону
Вобщім зробив ревізію маток . сократив слабаків вийшло 15 штук
А далі пішло соревнованіє . хто на що гаразд і як він ті відводки і коли робитеме це неважно . це на що ума і опита вистачить . діло кожного
В кінці сезону результат на ці 15 з яких стартував , мінус вагу сахарю , якщо замінив мед на зиму

Юрій Чугай 21.08.2021 13:23

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293738)
Чому бред
у людини на початок -кінець квітня було 15 сімей .які це вже також як хто уміє в зиму наростить
початок- кінець це залежить від регіону
Вобщім зробив ревізію маток . сократив слабаків вийшло 15 штук
А далі пішло соревнованіє . хто на що гаразд і як він ті відводки і коли робитеме це неважно . це на що ума і опита вистачить . діло кожного
В кінці сезону результат на ці 15 з яких стартував , мінус вагу сахарю , якщо замінив мед на зиму

Мінус цукор це вже перебір.

Добавлено через 1 минуту
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 293736)
У нас в бригаде только деды считают на зимовалую. Такой бред, шо рыбаки письками меряются. 30 ульев а считают на 15 а потом перед нами выхваляются, просто смех.

Отправлено с моего SM-M317F через Tapatalk

Ви ж міряєте зелене з високим :rofl2:

ktish 21.08.2021 15:47

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от gopher (Сообщение 293734)
1. Есть ли в Канаде не зимующие семьи пчел? Входят ли они в статистику? На Крайнем Серере пчелы тоже зимуют или их туда завозят?
2. Есть ли в Канаде семьи, работающие только на опыление или размножение и не дающие товарного мёда? Входят ли они в статистику?(Вопрос - не нашёл нужного смайлика)

1.Промышленики все зимуют, любители по разному, но в большинстве тоже зимуют. И на севере зимуют, очень дорого им пакеты туда завозить. Знаю на Аляску пакеты завозят но не очень много, там пром пасек всего с пяток по тысяче семей в среднем. Но они тоже зимуют, пакеты завозят чтобы восполнить зимние потери или расширить пакеты.
2.Да есть, в ВС и Атлантических провинциях есть большие пасеки, занимаются только опылением клюквы, черники, голубики. Мёда вообще не берут, наоборот кормят все лето иначе пчелы загнутся. В Нью Брансвике есть пчелоферма на 15000 семей, у них даже откачки нету, даже и кила мёда не снимают. Есть и пакетчики, в прошлом и этом году мы докупали пакеты с Манитобы чтобы закрыть контракты по опылению, там ассоциация пакетчиков человек 15 в среднем по 4-5 тыс.семей. Мёда тоже почти не качают. И да, они тоже все входят в статистику и валовой сбор меда делится и на них.

seim 21.08.2021 18:42

Re: Итоги медосбора 2021
 
ktish, какая сейчас в Канаде цена самого дешёвого меда на опте?

Добавлено через 10 минут
Склонен считать на зимовалую семью. В отдельных случаях когда делается сборный отводок который мгновенно превращается в полноценную семью в начале сезона и при этом остальные семьи не теряют силу, то можно считать созданную в текущем сезоне семью как равноценную зимовалой. Небольшие отводки, которые берут только последний взяток будут своим количеством сильно занижать общий показатель на семью.

Лиза 21.08.2021 19:04

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293738)
Чому бред
у людини на початок -кінець квітня було 15 сімей .які це вже також як хто уміє в зиму наростить
початок- кінець це залежить від регіону
Вобщім зробив ревізію маток . сократив слабаків вийшло 15 штук
А далі пішло соревнованіє . хто на що гаразд і як він ті відводки і коли робитеме це неважно . це на що ума і опита вистачить . діло кожного
В кінці сезону результат на ці 15 з яких стартував , мінус вагу сахарю , якщо замінив мед на зиму

Смысл расчета на зимовалую та ещё при таком раскладе? Один посчитает на всех семей, что вышли из зимы,а другой не будет считать на перезимовавших слабаков. Третий будет в расчет минусовать или плюсовать сахар.:) Что даёт такой расчет?
Поделив откачанный мед на количество семей из которых он отобран хоть более менее даёт четку картину медопродуктивности и меньше вариантов для самообмана.
Можно ещё сделать опрос по рентабельности пасеки:)

AVA 21.08.2021 19:48

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293744)
Смысл расчета на зимовалую та ещё при таком раскладе? Один посчитает на всех семей, что вышли из зимы,а другой не будет считать на перезимовавших слабаков. Третий будет в расчет минусовать или плюсовать сахар.:) Что даёт такой расчет?
Поделив откачанный мед на количество семей из которых он отобран хоть более менее даёт четку картину медопродуктивности и меньше вариантов для самообмана.
Можно ещё сделать опрос по рентабельности пасеки:)

Між пасічниками України , то можливо і особого смислу нема
бо увсіх різні орінтири на різний мед. дуже вже різні регіони є орінтир на акацію і тут відводки невигідні, є орінтир на сонях і тут відводки вигідні , як і слабаки із зими
А якщо взяти дідів на одному точку , які чимось міряются то є скритий смисл, який ще людина непоняла
Старт більш менш одакової сили буде у сімей , а дальше вже ідуть розбір ошибок в технології , при одних медоносах і однаковій погоді . а результат різний
Тут головне більш менш охаректиризувать умови старту , а не просто зимувала

Юрій Чугай 21.08.2021 22:27

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293744)
Смысл расчета на зимовалую та ещё при таком раскладе? Один посчитает на всех семей, что вышли из зимы,а другой не будет считать на перезимовавших слабаков. Третий будет в расчет минусовать или плюсовать сахар.:) Что даёт такой расчет?
Поделив откачанный мед на количество семей из которых он отобран хоть более менее даёт четку картину медопродуктивности и меньше вариантов для самообмана.
Можно ещё сделать опрос по рентабельности пасеки:)

При чому тут самообман. '' Медозбір на зимувалу'' це класика, це надзвичайно простий показник. Вважаю його більш точним і стабільним порівняно з "медозбором на сім'ю з якої качали''. Є ж пасічники які не роблять відводки а є яким потрібно зробити 4-5 відводків з сім'ї. Якщо є пізній взяток то показник ''на зимувалу'' дасті хоч якусь можливість порівняти роботу бджіл/пасічника. А що вам розкаже про це '' на сім'ю з якої качали''?.
Я, до прикладу, качаю всіх. В мене тут гречка, тому з гнізда дістаю 1-3 рами на відкачку. Навіть в найменшого відводка, як цього не зробити весною будуть обгаджені рамки і жменя підмору. Ця обставина майже не впливає на ''на зимувалу'', але викривлює ''на сім'ю ж якої качали''.
(ИМХО)
Тут, мабуть, модераторам вже слід почистити тему , прописати більш точну методику розрахунку і перезапустити опитування. Всі неточності і розбіжності виникають через не вірне тлумачення методики розрахунку того чи іншого показника.

... І в рентабельність краще не лізти - бо це буде морок.

Лиза 21.08.2021 23:04

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 293747)
При чому тут самообман. '' Медозбір на зимувалу'' це класика, це надзвичайно простий показник. Вважаю його більш точним і стабільним порівняно з "медозбором на сім'ю з якої качали''. Є ж пасічники які не роблять відводки а є яким потрібно зробити 4-5 відводків з сім'ї. Якщо є пізній взяток то показник ''на зимувалу'' дасті хоч якусь можливість порівняти роботу бджіл/пасічника. А що вам розкаже про це '' на сім'ю з якої качали''?.
Я, до прикладу, качаю всіх. В мене тут гречка, тому з гнізда дістаю 1-3 рами на відкачку. Навіть в найменшого відводка, як цього не зробити весною будуть обгаджені рамки і жменя підмору. Ця обставина майже не впливає на ''на зимувалу'', але викривлює ''на сім'ю ж якої качали''.
(ИМХО)
.


И что Вам даёт сравнивание Вашего показателя на зимовалую, где Вы допустим откачали зимовалую и три отводка, то есть по факту откачали 4 единицы, а посчитали на одну, с показателем на зимовалую допустим с Днепропетровской области, где откачали зимовалую и один отводок, то есть откачали две единицы и тоже записали на одну. Обслужить четыре улья и два -это тратится разное время и средства, особенно если это ещё и кочевка.

bvv 22.08.2021 00:10

Re: Итоги медосбора 2021
 
Коллеги. Нету активности на форуме. Вот и решила Анна Сергеева несколько расшевелить нас, потому и закинула на крючке приманку о новой методике расчета заведомо неприемлемой для большинства пчеловодов. А мы попались на ее крючек и начали спорить, "сміх та й годі"...

Вадим Попов 22.08.2021 09:19

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 293749)
Коллеги. Нету активности на форуме. Вот и решила Анна Сергеева несколько расшевелить нас, потому и закинула на крючке приманку о новой методике расчета заведомо неприемлемой для большинства пчеловодов. А мы попались на ее крючек и начали спорить, "сміх та й годі"...

Чому метода не прийнятна? Просто більшість з нас не хоче її приймати через своє чсв.
Як писалося вище - як не рахуй, а валовий вихід меду більшим не стане.

AVA 22.08.2021 10:45

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 293753)
Чому метода не прийнятна? Просто більшість з нас не хоче її приймати через своє чсв.
Як писалося вище - як не рахуй, а валовий вихід меду більшим не стане.

О добалакались , як нерахуй а валовий вихід потрібно ділить на те з чого стартував
А що хто творив в процесі сезону це лишні подробності
правильніше було б указувать не зимувалу,
а після ревізійну стартову кількість , хто сократив ,хто розьєднав , хто пакети купив
Але це старт , я з колегою так порівнюю . потім передивляємся ошибки технології каждого і міряємось у кого більш... :D коли :beer:

Viktor56 22.08.2021 11:07

Re: Итоги медосбора 2021
 
По меду цього року немає чим хвалитися,оси крутяться по пасіці,не так як минулого року ,але хватає.Сусід дав роя ,який більше місяця просидів в ловушці з умовою ,що мед віддам,в него Даданівські рами ,я їх поставив вертикально,роблю все щоб пошвидше перейшли,їх же ще прийдеться годувати на зиму,знімали ловушку вночі,багато льотної бджоли розлетілось,так що я вже і не дуже задоволений тим ройом.

Добавлено через 4 минуты
В опитуванні не голосував-стидно признатися.Я колись хвалився,як було більше 45 літрів на зимувалу сім"ю,але не все в середу Петра.

Добавлено через 3 минуты
Можливо ще щесь вкачаю,гарно з лісу несуть Іванчай і будяки.

bvv 22.08.2021 11:11

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Вадим Попов (Сообщение 293753)
Чому метода не прийнятна? Просто більшість з нас не хоче її приймати через своє чсв.
Як писалося вище - як не рахуй, а валовий вихід меду більшим не стане.

Вадим зачем расписываться за (чсв) чувства собственной важности большинства. Хуже не будет если пчеловоды имеющие пару лет стажа или пару лежаков, будут прислушиваться к тем, кто имеет и стаж и количество семей поболее чем у них :).

Лиза 22.08.2021 11:14

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293754)
О добалакались , як нерахуй а валовий вихід потрібно ділить на те з чого стартував
А що хто творив в процесі сезону це лишні подробності
правильніше було б указувать не зимувалу,
а після ревізійну стартову кількість , хто сократив ,хто розьєднав , хто пакети купив
Але це старт , я з колегою так порівнюю . потім передивляємся ошибки технології каждого і міряємось у кого більш... :D коли :beer:

До чого тут старт? :) Виїхали на ріпак і потравили повністю бджіл і де Ваш буде старт? Уже б тоді рахували середню продуктивність пасіки - валовий збір меду на середньорічне поголів'я.
Ми ж порівнюємо не економічну ефективність пасіки, а лише продуктивність.
Чому так не хочеться отриманий мед ділити на кількість відкачаних вуликів? Це ж так просто і логічно:)

Alla 22.08.2021 12:05

Re: Итоги медосбора 2021
 
Выход товарного меда из покон веков считался на перезимовавшую семью. Кстати, в прошлом году дотации выдавали на количество пчелосемей на конец сезона. А сейчас на то количество пчелосемей, которое было на момент обследования Держпродслужбой в текущем году. А это весна, 21 года. Все расчёты исходят из зимоваоых семей.

Добавлено через 4 минуты
Для тех, кто любит все иностранное, новое, И считает, что Заграница нам поможет. . Есть хорошая поговорка- Чужому навчайся, а свого не цурайся.

Вадим Попов 22.08.2021 12:17

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293754)
О добалакались , як нерахуй а валовий вихід потрібно ділить на те з чого стартував

А що хто творив в процесі сезону це лишні подробності

правильніше було б указувать не зимувалу,

а після ревізійну стартову кількість , хто сократив ,хто розьєднав , хто пакети купив

Але це старт , я з колегою так порівнюю . потім передивляємся ошибки технології каждого і міряємось у кого більш... :D коли :beer:

Тоді вже краще рахувати так, як рахує Костя в Канаді. Кількість кришок на початок ГВ.

Добавлено через 1 минуту
А взагалі, то, хто як хоче, так і др... рахує... Від цього, повторюсь ще раз, меду в бочках більше не стане.

AVA 22.08.2021 12:20

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293759)
До чого тут старт? :) Виїхали на ріпак і потравили повністю бджіл і де Ваш буде старт? Уже б тоді рахували середню продуктивність пасіки - валовий збір меду на середньорічне поголів'я.
Ми ж порівнюємо не економічну ефективність пасіки, а лише продуктивність.
Чому так не хочеться отриманий мед ділити на кількість відкачаних вуликів? Це ж так просто і логічно:)

Небуду довго розповідати про відводки неуклеси, яких в два рази більше сімей нараховуєтся в августі і всі вони качаются
Як рахувати мед при технології утримання Цебро , 1-3-1 , от для чого старт

Лиза 22.08.2021 12:59

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293764)
Небуду довго розповідати про відводки неуклеси, яких в два рази більше сімей нараховуєтся в августі і всі вони качаются
Як рахувати мед при технології утримання Цебро , 1-3-1 , от для чого старт

Яка різниця яка технологія?. Повторюсь ми ж порівнюємо середню продуктивність, яка залежить в більшій мірі від кліматичних умов і кормової бази. Відкачали три сім ї то і мед ділить на три сім ї.
А якщо інші цілі то тоді уже порівнювати валовий вихід меду, а не середню продуктивність. Тобто весь отриманий вал ділити на кількість сімей на початок року. :) Мені цікава тільки середня медопродуктивність.

Viktor56 22.08.2021 13:08

Re: Итоги медосбора 2021
 
Ліза,ти знаєш ,що я до тебе добре відношуся,я на форумі мовчав,але в мене було як і в тебе,як вважаєш основна причина -кліщ,бо в мене ще і оси били страшно,тепер думаю,як доживу,візьму в тебе телефон і візьму пакети,но це такий гім,головний біль,Дадан,а без корпусних,це не кочівка,так як ти розхвалила,то і 30 хватить,а якщо поблизу не буде медоносів,чи потравлять?Ще одне-в мене серце стане оптом продавати.

Лиза 22.08.2021 14:48

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Viktor56 (Сообщение 293766)
Ліза,ти знаєш ,що я до тебе добре відношуся,я на форумі мовчав,але в мене було як і в тебе,як вважаєш основна причина -кліщ,бо в мене ще і оси били страшно,тепер думаю,як доживу,візьму в тебе телефон і візьму пакети,но це такий гім,головний біль,Дадан,а без корпусних,це не кочівка,так як ти розхвалила,то і 30 хватить,а якщо поблизу не буде медоносів,чи потравлять?Ще одне-в мене серце стане оптом продавати.

Не зрозуміла питання.:)

AVA 22.08.2021 14:54

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293765)
Яка різниця яка технологія?. Повторюсь ми ж порівнюємо середню продуктивність, яка залежить в більшій мірі від кліматичних умов і кормової бази. Відкачали три сім ї то і мед ділить на три сім ї.
А якщо інші цілі то тоді уже порівнювати валовий вихід меду, а не середню продуктивність. Тобто весь отриманий вал ділити на кількість сімей на початок року. :) Мені цікава тільки середня медопродуктивність.

Без поніманія технології я незнаю як понять . що таке сімья , точніше коли її сімьєю рахувать
За сезон з весни до осені зьєднав . розєднав , зьєднав і знову розьєднав .
все це перед взятком , під час взятку і після взятку , в залежності від погоди і сили взятку
На якому етапі це сімья . багато пасічників працює з допоміжними матками 1-2 шт весь сезон , зимують на одній , одні з.єднують після викачки інші до викачки
Велика кількість відводків дає змогу даже під час взятку соняху , особливо якщо він іде волнами , регулювати силу сімьї , я вирішую куди направить бджолу на принос нектару . чи приріст розплоду . на один вулик можуть носить бджоли од одної матки . чи від двух , є випадки і від трьох
У мене найменша кількість маток це перед акацієй , коли уже качаю акацію їх уже 2 рази більше і сидять у відводках
Уже багато пасічників перестали просто тримати один вулик одна матка і відповідно мед з одної .
На сонях заходять як мінімум з двома матками , від одної зимувалої , в ітогі з бджолою яка носить мед в общі магазини

Лиза 22.08.2021 15:33

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293770)
Без поніманія технології я незнаю як понять . що таке сімья , точніше коли її сімьєю рахувать
За сезон з весни до осені зьєднав . розєднав , зьєднав і знову розьєднав .
все це перед взятком , під час взятку і після взятку , в залежності від погоди і сили взятку
На якому етапі це сімья . багато пасічників працює з допоміжними матками 1-2 шт весь сезон , зимують на одній , одні з.єднують після викачки інші до викачки
Велика кількість відводків дає змогу даже під час взятку соняху , особливо якщо він іде волнами , регулювати силу сімьї , я вирішую куди направить бджолу на принос нектару . чи приріст розплоду . на один вулик можуть носить бджоли од одної матки . чи від двух , є випадки і від трьох
У мене найменша кількість маток це перед акацієй , коли уже качаю акацію їх уже 2 рази більше і сидять у відводках
Уже багато пасічників перестали просто тримати один вулик одна матка і відповідно мед з одної .
На сонях заходять як мінімум з двома матками , від одної зимувалої , в ітогі з бджолою яка носить мед в общі магазини


У Вас так багато маніпуляцій, що по Вашому показнику "отримано меду на зимовалу" навіть приблизно не зорієнтуєся який був взяток.

Я при розрахунку на зимувалу, рахувала весь відібраний мед на кількість живих сімей на весняний обліт, включаючи сліпих і кривих.:D Тепер бачу, що я занижувала показник і неправильно ставила відмітку в опросі :D

niko 22.08.2021 15:54

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Alla (Сообщение 293760)
Выход товарного меда из покон веков считался на перезимовавшую семью. Кстати, в прошлом году дотации выдавали на количество пчелосемей на конец сезона. А сейчас на то количество пчелосемей, которое было на момент обследования Держпродслужбой в текущем году. А это весна, 21 года. Все расчёты исходят из зимоваоых семей.

Добавлено через 4 минуты
Для тех, кто любит все иностранное, новое, И считает, что Заграница нам поможет. . Есть хорошая поговорка- Чужому навчайся, а свого не цурайся.

Без обіди, але це як " так діди робили"...
Приводжу фото таблиці із книги " дідів".

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

І де тут зимувала сім'я?

Може хто привести приклади, в яких книгах написано, що "с покон веков" рахували на зимувалу.

AVA 22.08.2021 15:57

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293771)
У Вас так багато маніпуляцій, що по Вашому показнику "отримано меду на зимовалу" навіть приблизно не зорієнтуєся який був взяток.

Я при розрахунку на зимувалу, рахувала весь відібраний мед на кількість живих сімей на весняний обліт, включаючи сліпих і кривих.:D Тепер бачу, що я занижувала показник і неправильно ставила відмітку в опросі :D

Це визвано умовами медозбору
Я не можу сидіть і ждать чи спрацює сімья на медозборі чи ні у многокорпуснику
У же приблизно на 5 день знаючи приблизно вік і кількість бджоли
я міняю весь гніздовий корпус на другий з відводком , якому достаєтся частина розплоду печатного на виході магазини і вся льотна бджола з сімьї робота якої мені непонравилась
Я маток уже три роки неміняю в сімьї напряму . матка заходе зі своєю бдолою . більш менш перевірине . хотяби по печаті
Жодного многокорпусника з неправильной роботою матки
Даже на акацію получалось у сімью яку заклинило на маточники , мінять гніздовий на відводок і вся льотна ройової сімьї починала носить мед
В принцепі нема ніякої сложної маніпуляції . я просто лежаки не викинув, а пустив іх на відводки і тестіруваніє цих відводків перед тим як пересадить відводок у многокорусник
А я весною передавив усіх глухих і кривих маток , до акації було задавлено мінімум 20% маток ,від зимувалих
і уже на кінець ще до викачки було зроблено і сиділо у відводках неплодок десь 120% від тих що працювало на акації

Лиза 22.08.2021 16:36

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293773)
Це визвано умовами медозбору
Я не можу сидіть і ждать чи спрацює сімья на медозборі чи ні у многокорпуснику
У же приблизно на 5 день знаючи приблизно вік і кількість бджоли
я міняю весь гніздовий корпус на другий з відводком , якому достаєтся частина розплоду печатного на виході магазини і вся льотна бджола з сімьї робота якої мені непонравилась
Я маток уже три роки неміняю в сімьї напряму . матка заходе зі своєю бдолою . більш менш перевірине . хотяби по печаті
Жодного многокорпусника з неправильной роботою матки
Даже на акацію получалось у сімью яку заклинило на маточники , мінять гніздовий на відводок і вся льотна ройової сімьї починала носить мед
В принцепі нема ніякої сложної маніпуляції . я просто лежаки не викинув, а пустив іх на відводки і тестіруваніє цих відводків перед тим як пересадить відводок у многокорусник
А я весною передавив усіх глухих і кривих маток , до акації було задавлено мінімум 20% маток ,від зимувалих
і уже на кінець ще до викачки було зроблено і сиділо у відводках неплодок десь 120% від тих що працювало на акації

Якщо не секрет, скільки Ви отримуєте меду на зимувалу? :)

Юрій Чугай 22.08.2021 17:06

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293759)
До чого тут старт? :) Виїхали на ріпак і потравили повністю бджіл і де Ваш буде старт? Уже б тоді рахували середню продуктивність пасіки - валовий збір меду на середньорічне поголів'я.
Ми ж порівнюємо не економічну ефективність пасіки, а лише продуктивність.
Чому так не хочеться отриманий мед ділити на кількість відкачаних вуликів? Це ж так просто і логічно:)

Якщо пасіку добре травонули, то всі показники до лампочки:rofl2: - не коректний приклад.

Добавлено через 6 минут
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293765)
Яка різниця яка технологія?. Повторюсь ми ж порівнюємо середню продуктивність, яка залежить в більшій мірі від кліматичних умов і кормової бази. Відкачали три сім ї то і мед ділить на три сім ї.
А якщо інші цілі то тоді уже порівнювати валовий вихід меду, а не середню продуктивність. Тобто весь отриманий вал ділити на кількість сімей на початок року. :) Мені цікава тільки середня медопродуктивність.

А якщо ті три сім'ї то все відводки від однієї перезимувалої? А якщо ті три сім'ї то медовики зроблені перед медозбором з шести перезимувалих? Яка репрезентативність даного показника в таких обставинах? Навіть в одній місцевості цифри будуть не співставні.

Лиза 22.08.2021 17:40

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Юрій Чугай (Сообщение 293775)

Добавлено через 6 минут


А якщо ті три сім'ї то все відводки від однієї перезимувалої? А якщо ті три сім'ї то медовики зроблені перед медозбором з шести перезимувалих? Яка репрезентативність даного показника в таких обставинах? Навіть в одній місцевості цифри будуть не співставні.

Та якщо так, то взагалі все неспівставне. Різні регіони, різна кормова база, різні погодні умови. Якщо у вас, наприклад ,не сіють соняшник то ви хоть мед із трьох вуликів порахуйте на один, отримаєте менший показник чим з одного відкачаного вулика у місцевості, де є поля соняшника.:) І при цьому будете мати більшу собівартість 1 кг меду.:)

Alla 22.08.2021 18:00

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от niko (Сообщение 293772)
Без обіди, але це як " так діди робили"...
Приводжу фото таблиці із книги " дідів".

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]


[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]

І де тут зимувала сім'я?

Може хто привести приклади, в яких книгах написано, що "с покон веков" рахували на зимувалу.

Вступать с Вами в полемику нет желания. Главное, чтобы было, что считать. :beer:Вы уже считаете, а я еще качаю ;)

AVA 22.08.2021 18:57

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293774)
Якщо не секрет, скільки Ви отримуєте меду на зимувалу? :)

В нижню строчку опроса вклався , якщо на післяревізійну кількість :), ,
хотя якщо даже глухих і кривих посчитать то також
я ще качаю , що робится в лежаках толком і незнаю
До медоносів від 2.5 км і більше , стаціонар, точок з сотнями сімей села

bvv 22.08.2021 18:59

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от niko (Сообщение 293772)
Без обіди, але це як " так діди робили"...
Приводжу фото таблиці із книги " дідів".

[Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...][Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...]



І де тут зимувала сім'я?

А Вы определился что обозначает в таблице "условный мед на семью" перед тем как выставлять страницу с таблицей на форум?:D

Лиза 22.08.2021 20:53

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293780)
В нижню строчку опроса вклався , якщо на післяревізійну кількість :), ,
хотя якщо даже глухих і кривих посчитать то також
я ще качаю , що робится в лежаках толком і незнаю
До медоносів від 2.5 км і більше , стаціонар, точок з сотнями сімей села


Та я з лежаками на стаціонарі теж в неї вклалася. :)Там невисокий показник якщо рахувати на стартову кількість бджолосімей. При опросі отримано на зимувалу, нижня строчка була отримано більше 100 кг.:) В неї вкладетесь?:)

AVA 22.08.2021 21:39

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Лиза (Сообщение 293782)
Та я з лежаками на стаціонарі теж в неї вклалася. :)Там невисокий показник якщо рахувати на стартову кількість бджолосімей. При опросі отримано на зимувалу, нижня строчка була отримано більше 100 кг.:) В неї вкладетесь?:)

Ніби нижня більше 60
Нудо 100 недотяну , стаціонар , як не як і сотні сімей ,ну крутюсь

Лиза 22.08.2021 21:59

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от AVA (Сообщение 293783)
Ніби нижня більше 60
Нудо 100 недотяну , стаціонар , як не як і сотні сімей ,ну крутюсь


В даному опросі так, більше 60 кг. Тільки ж даний опрос це середній показник з урахуванням усіх відкачаних вуликів. А в минулому році робили опрос отримано на зимувалу, то нижня строчка це отримано більше 100 кг.
Ну Ви ще не закінчили відкачувати то може і дотягнете до цього показника:). Пасічники в моїй місцевості цей рік отримали меду майже вдвічі більше від минулого року.:)

niko 22.08.2021 22:42

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от bvv (Сообщение 293781)
А Вы определился что обозначает в таблице "условный мед на семью" перед тем как выставлять страницу с таблицей на форум?:D

Давайте будемо читати та відповідати, а якщо нічого відповідати, то краще мовчати. Без обід...

Я привів фото з книги та запитав:

"Може хто привести приклади, в яких книгах написано, що "с покон веков" рахували на зимувалу.?"

І де Ваша відповідь?

А шо таке "условный мед на семью" можете почитати в справочниках :D:D:D

А це ще одна викладка з книг "дідів" про те як вони раховали показники по медозбору: ".... на число семей участвующих в медосборе"...
І де тут зимувалі сім'ї?


"Продуктивность пчелиных семей определяют путем деления количества валового или товарного меда, оприходованного по пасеке, на число пчелиных семей, участвующих в медосборе. Если до начала медосбора хозяйство не получало и не продавало пчелиные семьи, то число пчелиных семей, участвующих в медосборе, равно их количеству, которое числится на начало года. Если в зимовке или весной допущена гибель пчелиных семей, то до начала медосбора они должны быть восстановлены, и в медосборе должно участвовать плановое число семей. В случае покупки или продажи пчел до наступления медосбора, число семей, участвующих в медосборе, соответственно увеличивается или уменьшается. Если пчелиные семьи приобретены за месяц до начала главного медосбора, то от Них планируют сбор валового и товарного меда в том же объеме, как и от основных семей пчел, имевшихся в хозяйстве на начало года."

Прохання - відповідайте по суті.

AVA 23.08.2021 05:12

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от niko (Сообщение 293785)
Давайте будемо читати та відповідати, а якщо нічого відповідати, то краще мовчати. Без обід...

Я привів фото з книги та запитав:

"Може хто привести приклади, в яких книгах написано, що "с покон веков" рахували на зимувалу.?"

І де Ваша відповідь?

А шо таке "условный мед на семью" можете почитати в справочниках :D:D:D

А це ще одна викладка з книг "дідів" про те як вони раховали показники по медозбору: ".... на число семей участвующих в медосборе"...
І де тут зимувалі сім'ї?


"Продуктивность пчелиных семей определяют путем деления количества валового или товарного меда, оприходованного по пасеке, на число пчелиных семей, участвующих в медосборе. Если до начала медосбора хозяйство не получало и не продавало пчелиные семьи, то число пчелиных семей, участвующих в медосборе, равно их количеству, которое числится на начало года. Если в зимовке или весной допущена гибель пчелиных семей, то до начала медосбора они должны быть восстановлены, и в медосборе должно участвовать плановое число семей. В случае покупки или продажи пчел до наступления медосбора, число семей, участвующих в медосборе, соответственно увеличивается или уменьшается. Если пчелиные семьи приобретены за месяц до начала главного медосбора, то от Них планируют сбор валового и товарного меда в том же объеме, как и от основных семей пчел, имевшихся в хозяйстве на начало года."

Прохання - відповідайте по суті.

Ви хоть поняли що написали раніше , 14кг з сімьї , та судя по аватаркі добавте ще 10 сімей і вийдете на показники пасіки у 100 сімей колхоза :D
зараз нема поніманія сімья , є маса бджоли яка повина вилупится за 15- днів до головного взяткуі все
Задача пасічника заложить в інкубатор цю кількість в заданий період , як це він це зробить це , його проблеми

niko 23.08.2021 07:54

Re: Итоги медосбора 2021
 
Ava відповідайте по суті, або мовчіть. Мені не цікаво, що думаєте ви. Я прошу, показати першоджерела.
А обзиватись та сміятись:D:D:D, то огидно людини.


p.s. тому з форума і більша більшість поважних бджолярів, що прийшло багато тих хто просто каже, щоб казати...

icetee 23.08.2021 08:02

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от Alla (Сообщение 293760)
Выход товарного меда из покон веков считался на перезимовавшую семью. Кстати, в прошлом году дотации выдавали на количество пчелосемей на конец сезона. А сейчас на то количество пчелосемей, которое было на момент обследования Держпродслужбой в текущем году. А это весна, 21 года. Все расчёты исходят из зимоваоых семей.

Добавлено через 4 минуты
Для тех, кто любит все иностранное, новое, И считает, что Заграница нам поможет. . Есть хорошая поговорка- Чужому навчайся, а свого не цурайся.

Не правда, данные можно даже в сентябре подать

Считаю, что правильно считать по кол-ву ульев в целом, а не на зимовалую, т.к время на пасеке и ресурсы тратились на все Улики. С каждым из них ты что-то делал и от каждого по итогу хоть 1 рамку да откачал. Лично у меня товарный мед принесли 100% семей, и трутовки были и супер слабаки , и рои...но от каждой я брал мед. Как можно их не считать? Ну разве что, чтобы потом соседу сказать - у меня 70кг с семьи, или на форуме гордо галочку поставить. А спросили вы почему меня такого умного деды с бригады не попёрли? Так попёрли, за неделю до кочевки, на общем сборе сказали что слишком много ульев, нам мало будет меда. Ни сторожа, ни точка. Хотя кол-во ульев ещё с октября они знали и говорили что все ок.

Лиза 23.08.2021 08:51

Re: Итоги медосбора 2021
 
Цитата:

Сообщение от icetee (Сообщение 293788)

Считаю, что правильно считать по кол-ву ульев в целом, а не на зимовалую, т.к время на пасеке и ресурсы тратились на все Улики. С каждым из них ты что-то делал и от каждого по итогу хоть 1 рамку да откачал. Лично у меня товарный мед принесли 100% семей, и трутовки были и супер слабаки , и рои...но от каждой я брал мед. Как можно их не считать? Ну разве что, чтобы потом соседу сказать - у меня 70кг с семьи, или на форуме гордо галочку поставить. А спросили вы почему меня такого умного деды с бригады не попёрли? Так попёрли, за неделю до кочевки, на общем сборе сказали что слишком много ульев, нам мало будет меда. Ни сторожа, ни точка. Хотя кол-во ульев ещё с октября они знали и говорили что все ок.

Если сравнивать результаты из соседом через забор, то интереснее сравнивать показатели на зимовалую, так как медосбор был в одинаковых условиях, а результаты на зимовалую могут быть слишком разные. А если делать опрос в таких масштабах то гораздо интереснее по среднем показатели продуктивности пасеки то есть по более обобщённом, отражающем природную медопродуктивность. А кто там какие технологии применял, чтоб получить больший выход на зимовалую это уже не интересно.

Viktor56 23.08.2021 09:19

Re: Итоги медосбора 2021
 
Ліза,я може вчора трохи сумбурно пояснив,ти ж напевно робила аналіз,чому в минулому році в тебе були такі страшні втрати на пасіці-кліщ,оси чи ще якась потрава?Головне висновок зробила вірний і получилось що з пакетами не пролетіла,молодець!Просто я понадіявся на рої і не склалося,тому і думаю ,як готуватися до весни.


Текущее время: 05:15. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot