Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Матководство (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Вывод маток с переносом личинок (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=155)

mascot 01.05.2014 12:18

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Если 5 мая поставлю прививочную рамку в семью воспитательницу, то через сколько дней в эту же семью можно ставить следующую партию под маточники?

ЛАВ 01.05.2014 18:00

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59566)
нижче на фото, процес виготовлення прививочної рамки зі шприців 2-ки.

Очень широкая рамка, чем будет она уже тем приём личинок будет выше и кормить будут лучше.
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59566)
проглянув щойно свердла. є 5.5мм та 5.8мм. виникла така ідея, просвердлити отвори в соті на 5.8мм а потім пролити гарячим воском. віск стече а на стінках якась доля залишиться. та стане вужчим на долі міліметра. правда не знаю наскільки стане вужчим.

Так делать можно, я так делаю.
Цитата:

Сообщение от mascot (Сообщение 59568)
Если 5 мая поставлю прививочную рамку в семью воспитательницу, то через сколько дней в эту же семью можно ставить следующую партию под маточники?

Если семья сильная, подготовлена хорошо, то можно и на третий день ставить вторую прив. рамку. Если в этом есть сомнения, то как только запечатают маточники первой рамки, то можно ставить вторую рамку, т.е. на 6-й день. В этом случае семью лучше будет подсилить закрытым расплодом.

iqor 01.05.2014 19:09

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от ЛАВ (Сообщение 59579)
Очень широкая рамка, чем будет она уже тем приём личинок будет выше и кормить будут лучше....

у меня разделители гребенки на корпусах.

iqor 02.05.2014 00:18

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
почав робити сот. виникло таке запитання. яка мінімальна відстань потрібна між сотом та роздільною решіткою, щоби там могла пересуватись та сіяти матка.

vodolej 02.05.2014 08:12

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59615)
почав робити сот. виникло таке запитання. яка мінімальна відстань потрібна між сотом та роздільною решіткою, щоби там могла пересуватись та сіяти матка.

12,5 мм.(ИМХО)

iqor 02.05.2014 09:37

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от vodolej (Сообщение 59618)
12,5 мм.(ИМХО)

яка ж тоді повинна бути глибина сота.
бо по логіці також 12,5мм. а 12,5 плюс 12,5мм це буде 25мм плюс міліметри 4-5 на пластикову мисочку та плюс десь 3мм на решітку, всього получається що джентерський сот має як мінімум 32мм товщини. але на це не схоже. якийсь розмір має бути менший.
підкажіть хто знає чи має джентера. а то вже виготовляю, та боюсь щоб потім не робити новий.

Serioga 02.05.2014 09:44

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59615)
почав робити сот. виникло таке запитання. яка мінімальна відстань потрібна між сотом та роздільною решіткою, щоби там могла пересуватись та сіяти матка.

Нужно исходить из соображений [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] (ИМХО)

iqor 02.05.2014 10:18

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Вложений: 6
Цитата:

Сообщение от Serioga (Сообщение 59627)
Нужно исходить из соображений [Ссылки могут видеть только зарегистрированные пользователи. Зарегистрироваться...] (ИМХО)

нижче процес виготовлення сота.(фотоапарату в селі немаю, мій телефон перестав фотографувати, жінчин фотографує погано, тому фото неважні.)
тут якраз і з тим простором проблемка. одні вважають що між сотом та решіткою повинно бути 12мм, інші що 6-8 достатньо. відносно глибини соту також. стандарт 12,5мм, але матка сіє і в наполовину відтягнуті. значить можна також 6-8мм. мені потрібно оптимальний варіант.
зараз глибина вибірки в соті 9мм, плюс накладаю вощину то залишиться 7-8мм. глибина сота з мисочкою 16мм. та 5 мм стирчить позаду хвостик пластикової мисочки.
пластикову мисочку втоплю на 5 мм щоб не стирчала. получиться 11мм глибина сота з мисочкою. якщо ще 3 мм відняти на решітку.то залишиться 8мм.
в результаті вийде те що на останньому рисунку. поравте де помилився в розрахунку.
там ще 1 мм можна накинути в якусь сторону.:)


П.С.пізніше добавив. одним словом іду робити по оданій схемі, по ходу буду підходитидо компа та підкоректую, якщо хто що підкаже. а ні то на наступний тиждень зроблю новий. :) хочу сьогодні закласти в сім"ю на освоєння, а завтра запустити матку.

Serioga 02.05.2014 12:13

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Цитата:

Сообщение от iqor (Сообщение 59629)
нижче процес виготовлення сота

Только сейчас понял смысл затеи. Очень интересно узнать результат. Если матка засеет как положено и не трутнями, то это будет классно! Держите в курсе.

iqor 02.05.2014 13:55

Re: Вывод маток с переносом личинок
 
Вложений: 2
зарядив сот. по обіді піду ствити на ознайомлення.
поки що вирішив обійтись без встановлення куска вощини, просто провоскував саму площину соту.

П.С. забирав прививочну. в сім"ї, де ставив прививочну виявилось що немає матки. молодої бжоли багато, а черви немає. я, для страховки, всіх був струсив в нижній корпус та поставив роздільну, а вже потім прививочну. також підставив рамку з червою. частково була ще зі свіжим засівом(так вчусь). коли сьогодні виймав прививочну, то крім прийнятого маточника, побачив що в одну мисочку бжоли перенесли яйце, та почали надбудовувати маточник :).


Текущее время: 10:40. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot