Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Материалы для изготовления ульев и инвентаря (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=1010)

верес 31.01.2017 23:47

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Ольха або вільха. Скільки людей стіл ки і думок.
між іншим за сушильними властиаостями а це і всихання - жолоблення- набрякання сосна і вільха дуже схожі. Мають майже однакові коефіцієнти всихання як радіального так і тангентального напрямку. Питома маса вільхи 12% вологості 520 а сосни 500 кг/куб. Вільха має один недолік -кригка, дрібні деталі при забиванні цв'яха інколи розколюються.
Слід розрізняти такі явища деформації деревини в наслідок всихання як жолоблення і зкручування в площині.
жолоблення залежить від сушильних властивостей деревини, в одних більше в інших менше. З доступних і найбільш знайомих сильно жолобляться дошки з модрини та буку. А найменше як не дивно- березові.
Зкиучування теж залежить від сушильних властивостей деревини, але більшою мірою від того як розпущено колоду, якщо пила йшла між річними кільцями то така дошка небуде зкручуватися, якщо ж пила не розділяла а перерізала річні прирости то така дошка буде зкручуватися. Таке буде о мати при розпилюванні комлевих частин, кривих, зкручених колод, при неправильному базувані перед розпилюванням от звідси і такі висновки які часто незаслужено приписують певним породам деревини. А саме те що така- то деревина сильніше іншої зкручується.
маю декілька вуликів виготовлених з вільхи, мені подобаються, при наймні краще як липові, але не по причині зкручування, липа боїться вологи, легко вражається грибками, вільха за цим показником краща.
п.с. І ще один факт трапляється що столярні вироби двері, вікна, виготовлені з однієї купи дощок інколи зкручуються в площині. Деревина одна і таж, а результат різний, тому виною тує є не порода деревини, а якість дошки.

Владимир Татомир 01.02.2017 00:16

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Valik1986, Вы же в Сумской живете, а не в Николаево-Херсоно-Одесской-Запорожской области.А там явно цены попроще, только поищите.

Valik1986 01.02.2017 08:06

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Отличие в цене незначительное

Владимир Татомир 01.02.2017 08:26

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Цитата:

Сообщение от Valik1986 (Сообщение 175844)
Отличие в цене незначительное

Из Чернигова и Сумы, лес фурами возят на юг.Цена обрезной должна быть в пределах 2500, не обрезной 1800 гривен.Ищите и найдете.

Urik 01.02.2017 08:58

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
верес, Валерій Васильович а не могли б Ви вирахувати яку товщину дошки треба замовляти при розпиловці щоб на виході, після висихання і обробки, мати 22мм. Матеріал свіжопил, тополя (осокір), бо буду замовляти, а як він себе поведе після висихання не знаю. Восени взяв шматок обрізної, зробив заміри і кинув в майстерні на полицю, вчора проміряв таке враження що товщина майже не змінилася, а от по ширині всохла.

amator 02.02.2017 20:38

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Цитата:

Сообщение от Voka (Сообщение 175604)
Тогда сможешь определить по рисунку пласти, на тангенциональной будет V-образный, на радиальной параллельные полосы.

Торцы не фоткал. Волокна как на всех - поперек торца. Фото после фуганка.

amator 02.02.2017 20:41

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Вложений: 4
Фото

Voka 03.02.2017 10:13

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Цитата:

Сообщение от amator (Сообщение 176124)
Торцы не фоткал. Волокна как на всех - поперек торца. Фото после фуганка.

Нормальная,радиальная доска у тебя.Думаю, что попался ствол с внутренним напряжением, и наверное напряжение будет от комля до самого верха.Все доски такие или попадаются?

amator 04.02.2017 00:37

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Цитата:

Сообщение от Voka (Сообщение 176196)
Нормальная,радиальная доска у тебя.Думаю, что попался ствол с внутренним напряжением, и наверное напряжение будет от комля до самого верха.Все доски такие или попадаются?

Попадаются. Причем на пилораме такие части распиливают с трудом. Часто видно как трудно шла пила. Такая доска не в размер, ее клинит и ведет. Бывает и не вся доска лохматая, а только часть.

Копыч Роман Викторович 14.02.2017 21:51

Re: Породы деревьев, пригодные для изготовления ульев
 
Друзі, мої вам вітання. Скажіть будь ласка, чи годиться берест для виготовлення корпусів. В інеті пишуть, що деревина це важка, щільна і в'язка. Обробляється не дуже добре. Але в мене безвихідь, на купівлю немає ні липи, ні сосни, ні верби... нічого. А тут пропонують берест кругляк-сухостій по 600 грн/куб. Хочу робити корпуса товщиною 25 мм. От і думаю: чи піде для цього берест, адже стінки корпусів нетовсті, а від так, вони неповинні бути тяжкими. Як думаєте?


Текущее время: 06:12. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot