Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Рамки (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Различные способы изготовления рамок. (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=523)

МедАль 08.12.2013 16:06

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 45213)
з такою ж впевненістю скажу - з гофманом краще! (моя думка, не претендую на істину, але спробую пояснити "ход мислєй" з моєго невеликого досвіду)

Ваша думка зрозуміла, колего Верес. Ви кажете- з Гофманом краще, в той час як з гребінкою не зутрічались. То чому ж так говорите з впевненістю?
Я свого часу працював з Гофманом і на вузько-високфй рамці, і на Руті, то скажу, що з Гофманом справді краще, ніж взагалі без нього. А гребінка- то вже зовсім інша справа.
Ви там пишете, що для огляду гнізда треба рамки пересувати, і це Вам і до вподоби, і зручно. Не сперечаюсь, справа смаку. Я не кажу про те, що розподілювачі Гофмана кожного разу требі відчищати від наростів прополісу та воску, інакше всі вийняті рамки знову не стануть в корпус. Це зайва робота, погодьтеся. Я про інше. Якщо ми говоримо про багатокорпусний вулик, то ми й маніпулюємо корпусами, а не смикаємо кожну рамку. Але якщо мені захотілось глянути на якусь рамку, я можу з гребінки зняти будь-яку, всі вони однаково легко виймаються.
На чистку четверті під плечиками рамок витрачаю стільки ж часу, як і без гребінки. Єдина різниця - ширина стамески 10 мм, от і все. Більш "тонка" чистка - раз на рік, весною, за допомогою газової горілки.
Взагалі, колего Верес, я би про розділювачі рамок сказав так: які подобаються, до яких звикли - ото й Ваші. Решта- не принципово.

vit 08.12.2013 16:59

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от Ворон (Сообщение 45218)
Не зовсім правда,пересунути всі рамки(9 шт.) проблемне,бо кожна рамка риклеєна до корпусу прополісом,приходиться кожу рамку відривати від корпусу,як вам вдається пересунути стільки рамак без відриваня від корпусу-не розумію.че щось з області фантастики.(В мене всі рамки з постійними роздільниками).

Вже десь писав. Бачив в знайомого вулик лежак Український на 36 рамок. Верхні планки рамок мають ширину 37мм і створюють суцільну стелю. Починаючи огляд гнізда він по 1 рамці відсовує в сторону, інші ставить одна до одної. Дойшовши до кінця гнізда він всі рамки разом одним рухом пересуває на своє місце (сам пробував, було десь 25-30рам). Весь секрет в тому, що він четверть під рамками час від часу змащує чи то мастилом, чи то літолом, завдяки чому ці місця бджоли майже не прополюсують.

Добавлено через 2 минуты
Особисто не дуже підтримую використання таких речей в середині вулика.

новичок 08.12.2013 17:03

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
Я не кажу про те, що розподілювачі Гофмана кожного разу требі відчищати від наростів прополісу та воску, інакше всі вийняті рамки знову не стануть в корпус. Це зайва робота, погодьтеся. Я про інше. Якщо ми говоримо про багатокорпусний вулик, то ми й маніпулюємо корпусами, а не смикаємо кожну рамку. Але якщо мені захотілось глянути на якусь рамку, я можу з гребінки зняти будь-яку, всі вони однаково легко виймаються.

Если наклонить корпус на бок,гребенка удежит рамки в первоначальном положении(как верх так и низ рамки)?

верес 08.12.2013 17:21

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
Я не кажу про те, що розподілювачі Гофмана кожного разу требі відчищати від наростів прополісу та воску, інакше всі вийняті рамки знову не стануть в корпус. Це зайва робота, погодьтеся.

щоб такого небуло я розклинюю рамки в корпусі.
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
То чому ж так говорите з впевненістю?

Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 45213)
не претендую на істину

Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
я би про розділювачі рамок сказав так: які подобаються, до яких звикли

я на цьому якраз і наголошую, але незавжди привичка має раціональне зерно,тому початківці часто неволодіючи інформацією, довіряються "досвіду "

Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
Якщо ми говоримо про багатокорпусний вулик, то ми й маніпулюємо корпусами, а не смикаємо кожну рамку. Але якщо мені захотілось глянути на якусь рамку, я можу з гребінки зняти будь-яку, всі вони однаково легко

з такою ж легкістю можна дістати і рамку яка має гофмана.
П.С. Також неслід забувати про кочівлю.

МедАль 08.12.2013 19:12

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от верес (Сообщение 45242)
П.С. Також неслід забувати про кочівлю.

А це вже аргумент, колего верес, для кочівлі розділювачі Гофмана справді стають в нагоді. У мене пасіка стаціонарна.
Цитата:

Сообщение от новичок (Сообщение 45238)
Если наклонить корпус на бок,гребенка удержит рамки в первоначальном положении(как верх так и низ рамки)?

Если наклонить рутовский корпус, то гребенка, наверное, и не удержит всю рамку. Я веду речь о своих "альпийских" корпусах на 108. Через малую высоту и сравнительно небольшой вес даже полномедные рамки не сдвигаются. Но нам же и не приходится наклонять корпус в сторону. Чтобы заглянуть под низ корпуса, мы его наклоняем вперед - и все видно.
А вообще-то, коллеги, мы говорим о разных, порой несовместимых, вещах. Технология в "альпийце" во многом отличается от работы с другими системами, и наоборот. Это и нужно иметь в виду: что хорошо мне, не обязательно применимо у вас и т.д.

игорь 72 09.01.2014 23:38

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Вложений: 2
заготовки под боковины на 300 рамок . теперь роспускать

игорь 72 12.01.2014 21:42

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Вложений: 3
сегодня начал собирать

Kostik 12.01.2014 22:46

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Цитата:

Сообщение от медаль (Сообщение 45232)
розподілювачі Гофмана кожного разу требі відчищати від наростів прополісу та воску, інакше всі вийняті рамки знову не стануть в корпус. Це зайва робота, погодьтеся.

Никогда не возникало проблемм с прополисом на разделителях. В ульях с пчелами прополис всегда мягкий. При вставлении рамки в гнездо автоматически срезается столько прополиса сколько необходимо чтобы рамка заняла свое место и зафиксировалась. При сжатии рамок лишний прополис выдавливается без особых усилий и далее используется пчелами по назначению. Затраты на чистку рамок и корпусов только после сезона, или в течении сезона если нужно собрать прополис для своих нужд. Думаю "гребенка" тут проигрывает в плане удобства работы с ульями.

valentin 12.01.2014 23:03

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Вложений: 1
А я вот так складирую рамки ,по 10 шт скручу скотчем,и перевозить на пасеку в машине удобно и нести удобно по 100 шт сразу..:ok:

Илюшка 12.01.2014 23:16

Re: Различные способы изготовления рамок.
 
Валентин скажите рамки в шип собираете только на клей? и какой клей?


Текущее время: 17:52. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot