Форум

Форум "Пчеловодство без границ" (https://mwob.com.ua/index.php)
-   Пасека-online (https://mwob.com.ua/forumdisplay.php?f=88)
-   -   Зараз на пасіці 2023 (https://mwob.com.ua/showthread.php?t=7148)

Волкотрубенко 10.06.2023 07:51

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Заглянув трошки до бджіл, може качати потрібно.
Що можу сказати.. Може в десяти сімей можна щось взяти. В інших або зроїлись і залишилось мало бджіл матки тільки думають сіяти. Відводки зовсім ослабли, мабуть відпускали поройки бо маточники не зривав. Навіть якщо допомогти рамкою росплоду, боюсь не обігріють. Тай де його брати. Решта сімей що були слабкими і не роїлись так і топчуться в одному корпусі, другий не освоюють тільки моль ганяють. Більш детально огляну як качатиму.

Лиза 10.06.2023 08:07

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко;298810........
зроїлись і залишилось мало бджіл матки тільки думають сіяти. Відводки зовсім ослабли, мабуть відпускали поройки бо маточники не зривав. .....

А я нібито роїння перемогла:). При відкачці було не багато бджіл та не було розплоду тільки в одній сімї. З цієї сімї я забирала матку у відводок і дала маточник. А вони мабуть з цією молодою маткою і змінили місце проживання:) Накидала їм розплодних рамок з інших сімей, де не мінялись матки. В інших сімях відсажування матки, та роздача маточників в період цвітінням ріпаку дало не поганий ефект.

wwlo 11.06.2023 10:11

Re: Зараз на пасіці 2023
 
я в цьому році відкрив для себе черноклен.35 років кочую і не знав про цю посадку.Ріпак з чорнокленом і жовтою гірчицею отримав непоганий букет.Взагалі то виїзджав на гірчицю. зараз на тому точку квітує аморфа і гледичія.А акація ,де стояла друга частина пасіки нічого не дала.Ще один плюс чорноклена той ,що його не рубають.Відкачав небагато,бо основнв частина меду лишилась в вуликах(розплід).Але для того ,щоб збити попит на травневий мед хватить.200 грн за 1 літр і баночку з кришкою на віддачу.

Лиза 11.06.2023 11:31

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Вложений: 4
Сегодня у нас пасмурно и прохладно. Я с утра отправилась покосить сена и заразом поехала глянуть посевы подсолнуха.
Подсолнух ещё маленький, но хорошо, что разных сроков посева. Удивило одно поле, где посеян вообще в не обрабатываемую почву. Прошлый год была пшеница - не пахали, не дисковали, посеяли так и залили гербицидом.

wwlo 11.06.2023 13:27

Re: Зараз на пасіці 2023
 
це в аграріїв нова технологія-ноу-тіл називається.Саджаю так помідори і огірки =не копаю.а роблю тільки лунки для розсади і обовязково,щоби було заглибллення для поливу.

Добавлено через 2 минуты
між іншим в нас соняшник вже викинув шляпки розміром в мет.гривню. І сьогодні пройшов 25 мм дощ.

Волкотрубенко 11.06.2023 19:46

Re: Зараз на пасіці 2023
 
В нас дощика як такого не було, але погода не сприятлива щоб дивитись до бджіл, всі сидять дома цілий день.
Соняшник знайшов, весь одного віку, такий як на фото у Лізи старшенький. На відстані більше двох км, для моїх вистачить посівів.
План по розширенню кількості сімей не виконав на 100 відсотків. Тепер потрібно думати як сформувати медовики на соняшник шляхом об'єднання неперспективних сімей. Щоб хоч якісь були показники (на зимувалу). На помилки часу немає.

gardener 11.06.2023 19:52

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от Волкотрубенко (Сообщение 298816)
Щоб хоч якісь були показники (на зимувалу).

А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Лиза 11.06.2023 21:12

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 298817)
А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Скільки зимувало? На скільки ця кількість зросла за рахунок чужих роїв?
От для чого такі каверзні питання?!:rofl2:

Волкотрубенко 11.06.2023 23:16

Re: Зараз на пасіці 2023
 
Цитата:

Сообщение от gardener (Сообщение 298817)
А Ви хоч знаєте скільки у Вас зимувало?

Так. Заради цього робив весняну ревізію в травні, після того як вивіз в поле вулики в яких були ознаки життя. Виявилось, навіть, декілька порожніх прихватив, сприйнявши крадіїв за робочих.:rofl2: Матку з рамкою бджіл також рахував за зимувалу а не помічницею називав чи ще якось.
Не знаю скільки моїх роїв розлетілось, пасіка без нагляду, деяких не знімав бо не зручно було, а наприкінці ройової гарячки взагалі далеко був. Зате в домашні вулики поселились чужі у кількості 12% відносно зимувалих, різної якості. Доречі, треба заглянути до них як вони себе почувають, чи хоть живі там матки.

Юрій Чугай 12.06.2023 21:29

Re: Зараз на пасіці 2023
 
В мене поки жодного роя. Дві сім'ї поділив на їх маточниках. Ще кільком допомогла вощина і взяток. Матки всі ройові або виведені від своїх ройових.


Текущее время: 05:11. Часовой пояс GMT +3.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot